Şimdi Ara

LoL'mü HoN'mu DotA'mı Avo Heroes'mu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
784
Cevap
6
Favori
46.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Megaege

quote:

Orijinalden alıntı: hkan

quote:

Orijinalden alıntı: BelieveMe

quote:

Orijinalden alıntı: darkest earth

quote:

quote:

Dota bunların babası niteliğinde o yüzden ona saygı göstermek gerek ama dotadan daha iyi grafikler ve oynanış sunan bi oyun varsa o da Hon'dur. Şimdi kesin hon ve lol çarpışması çıkacak konuda o yüzden lolde bulunmayıp honda bulunan şeyleri yaziyim.

Bi kere hon'un grafikleri lol'den daha gelişmiş ve gerçekçi.
    Honda deny diye bir olay var. Lol'de bu olay yok.
    Lol'de ward da yok.
    Ayrıca lol f2p olduğu için rated olmayan maçlar deli gibi noob çıkabiliyor. Hon'da noob yok mu derseniz tabii ki var. Ama parayla oynadıkları için çoğununki yemiyor.

ve bunun gibi daha aklıma gelmeyen bir çok şey var.

Avalon heroes pek tutmadı ondan bahsetmicem. Zaten 5 dakika civarı oynamıştım onu da.

Bence en iyisi hondur.

Yapma bunu.
    Hon'da arkadaşın hesabıyla bakayım diye girmiştim biraz oynadıktan sonra karşıdaki takımdan 3 kişi anında rage quit çekmişlerdi. Paralı ortam bu muymuş?

Dota'yı Avalon'u bilmem fakat LoL HoN arasındaki fark; Teki strateji oyunu teki arcade.
    Şuradan da okunabilir:http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=23447899

unofficial maçlarda çıkar ama mm de veya pg de çıkmaz. eskidendir o .

samet o herif nasıl bir lol yancısı ayrıca. bunları okuyup gaz mı veriyorsunuz kendinize

Yancılıkla ilgisi yok Hon'u betada da oynadım arkadaşımın accountundan release sonrası da. Çoğu şeyi doğru.
    Hon stratejiye bakmıyor kesinlikle.

No stats oynadagın oyundan ne stratejı sı beklıyorsun ? kac kere Macth Makıngde Grup turnuva maçı yaptın ? Strateji olmadan herkes kafasına gore gıdıp mı oynuyor ? Takımda kesinlikle support heron olcak. Mapin Ward kontrolu onda olur. Ward sayesınde Forestdan gelen gank lardan rahatlıkla kacabılırsın. Ayrınca runelerin kontrolude senle olur. Ayrıca karsı takımın Forestta farm yapan carry hero varsa eger. sureklı onu ganklayıp kasmasına engel olabılırsın. kendı Forest heron varsa onun farmı için o bölgeyi daha cok korursun. eger Polly gibi bi heron varsa Kesınlıkle gank atmadan direk Towerları dusurur. Takım halında rush atarsın. En basiti Oyun basında bile. Carry olan heroların line bölgesine takım halinde gank atıp o bolgedeki herolarına avantaj sağlarsın. Dahasını istersen baktın ki basenin 2 line towerları düştü kesinlikle gank atamazsın. defance oynamak zorundasın. Karsı rakip zaten bundan yararlanıp kongor drop unu aldığı zaman ilk amaçları tek line tower olacak. yapabilcen tek şey gankı engellemek için yuksek damage veren carry herona bd yaptırıp tower düşürmesi için takım halınde defance olarak baseyi savunmak. en basitinden bu bile maçı düşük ihtimal olsa bile kazanmak icin yaptığın bi stratejidir. daha mılyonca sey sayabılırsın ama gereği yok. Senın ya stratejı kavramından bi haberın yok. yada hon u ciddi anlamda oynamamıssın. Single oyun oynamıosun. Belli bi stratejın yoksa o macı kazanamazsın. cogu macta bile oyun ıcınde 6-5 kere plan tasarlayıp kaybetcegimiz macları çevirdiğimizi biliyorum.

milleti kastiran bir iki noobdan sonra afedersin bir seyini yirtsan o maclar donmuyor usta.Scout a lane de 4-5 kill verin adam 15-2 falan gitsin ilk 30 dakikada shieldbreaker elder savage runed vs den sonra hayatini versen o oyun donmez ayrica.

Niye donmesin ya ? scout varsa karsıda cok kolay doner o mac. yeterkı takım oyunu oynayacaksın. en oncelıkle hero alırken karsı taraf scout mu aldı yapcagın ilk iş scout anti herosu pestilence kesınlıkle alcaksın veya takımdan birine aldıracaksın. sd oyun veya random farzet takımda pesti yok. o zaman oyundaki supportuna cok iş dusuyor. Ward kacırmayacak hem wardını hem anti wardını. sonra tank veya saglam carry heron eye aldı mı. Ne scout ya ? rahatca dolassın bakım o zmn. takım halınde gankı bastın mı etrafta scout fln kalmaz. hemde Oyle bı donerkı oyun. Scout steal hero bi kere. İnvisini kırdın mı heronun olay biter. Support un anti wardı bastı mı. Pesti gibi saglam bi heron oldu mu takımda. bide eye aldın mı o scout hiç bir bok yiyemez.

• Kardeşim bu konunun bu forumda olması zaten başta hataki.Bu forumda MobA oynayanların %10u hon oynuyorsa %90ı lol oynuyor.Elbette bilmedikleri bir oyuna herşeyi söyleyip lol king diyicekler.Gidip paticikte filan sor bu soruyu.Daha düzgün somut cevaplar alırsın.Ben yorum yapamam bu konuda.Hon sadece trial oynadım çok kısa bir süre ve şuan lol oynuyorum.Adam gibi oynamadanda yapmam yorum.Ama mutlaka deniyicem honu.Videolardan gayet güzel görünüyor.
  • bence dota 2
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sailyn

Hon oynamadan saçma sapan konuşmayın. Strateji yokmuş. Stratejinin babası var honda. Herşey takım oyununa bağlı. Girin bi turnuvaları izleyin. MSI diye bir clan var onların videolarını izleyin ondan sonra konuşun.

Ayrıca yukarıda arkadaşın teki jungle sistemi saçma demiş. 100lerce creep kesebiliyormuşsunda falan da filanda. Orda 100 tane creep birikebilmesi için yaklaşık 50 dk boyunca stack yapman lazım. Stack ise 55. saniyede yapılır. Yani her 1 dkda bir stack yapılır. Bilmeden konuşmayacaksın.

Bir tane arkadaş da honda herşey iteme bağlı demiş. 1 kişiyle bütün takımı alırmışsın falan filan. Arkadaşım oynamadan yorum yapma. Yok böyle birşey uydurma bir taraflarından.

Ayrıca Hon'da hero dengesi yok diyenlere sadece gülüyorum. Tekrar söylüyorum oyunu oynamadan yorum yapmayın.

Hon'un tek - 'si var o da S2 games denen salak bir şirketin çıkarmış olmasıdır. Onun dışında hiçbir sorunu yoktur.

Çok caydırıcı, açıklayıcı bir yazı tebrikler.

@Megaege
    Aynen katılıyorum, ücretsiz diye LoL'un oyuncu grubuna laf edenler var fakat HoN daha vahim bence. Bugünü saymazsak(sabahtan beri kapalı) 2 günlük HoN hayatımda 5v1 maç bile gördüm. Allah aşkına yine gelip matchmaking oyna falan demeyin. Bu insanlarla mı alışacağız oyuna?

Report sistemi falan da yok, çok düzensiz bir yapıda bu oyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quirah -- 19 Temmuz 2011; 20:36:41 >

• quote:

quote:

Hon oynamadan saçma sapan konuşmayın. Strateji yokmuş. Stratejinin babası var honda. Herşey takım oyununa bağlı. Girin bi turnuvaları izleyin. MSI diye bir clan var onların videolarını izleyin ondan sonra konuşun.

Ayrıca yukarıda arkadaşın teki jungle sistemi saçma demiş. 100lerce creep kesebiliyormuşsunda falan da filanda. Orda 100 tane creep birikebilmesi için yaklaşık 50 dk boyunca stack yapman lazım. Stack ise 55. saniyede yapılır. Yani her 1 dkda bir stack yapılır. Bilmeden konuşmayacaksın.

Bir tane arkadaş da honda herşey iteme bağlı demiş. 1 kişiyle bütün takımı alırmışsın falan filan. Arkadaşım oynamadan yorum yapma. Yok böyle birşey uydurma bir taraflarından.

Ayrıca Hon'da hero dengesi yok diyenlere sadece gülüyorum. Tekrar söylüyorum oyunu oynamadan yorum yapmayın.

Hon'un tek - 'si var o da S2 games denen salak bir şirketin çıkarmış olmasıdır. Onun dışında hiçbir sorunu yoktur.

@Megaege
    Aynen katılıyorum, ücretsiz diye LoL'un oyuncu grubuna laf edenler var fakat HoN daha vahim bence. Bugünü saymazsak(sabahtan beri kapalı) 2 günlük HoN hayatımda 5v1 maç bile gördüm. Allah aşkına yine gelip matchmaking oyna falan demeyin. Bu insanlarla mı alışacağız oyuna?

1
    kardesim no stats oyunlarında pro adamlar veya oyunu bılen kısıler olmaz. No stats oyunundakıler oyunu bilmeyenler veya ipnelık yapan tiplerle doludur. Neden anlamak ıstıyorsun ? no stats dıyosun kalkmıs 5 vs 1 dıosun ? adamın statsına etkısı yok ki. Adam 1 kere oluyo nıye oldum dıyor cıkıyo oyundan. Sıkıyosa Matahc Makıngde cıksın Leaver Yuzdesı doldugu zaman Match Makınge gıremez. Publıc oyunlarında leaver korumalı hiçbir oyuna giremez. Cogu oyun kapanır. Match makıngde kesınlıkle leaver gormen cok zor. Dc ler olur o da bende de oluyor elektrik kesiliyor net gidiyor. yoksa ben bile kotu gıtse cıkamıyorum. cıkarsam yuzdem artacak oyunlara giremeyecem. bu insanlarla alısamazsın tabii. nıckını soyle eklıyım senı bız arkadaslarla Sureklı grup macları atarız. gel bızımle bı mac at sonra konus.

• quote:

Orijinalden alıntı: hkan

quote:

quote:

@Megaege

1
    kardesim no stats oyunlarında pro adamlar veya oyunu bılen kısıler olmaz. No stats oyunundakıler oyunu bilmeyenler veya ipnelık yapan tiplerle doludur. Neden anlamak ıstıyorsun ? no stats dıyosun kalkmıs 5 vs 1 dıosun ? adamın statsına etkısı yok ki. Adam 1 kere oluyo nıye oldum dıyor cıkıyo oyundan. Sıkıyosa Matahc Makıngde cıksın Leaver Yuzdesı doldugu zaman Match Makınge gıremez. Publıc oyunlarında leaver korumalı hiçbir oyuna giremez. Cogu oyun kapanır. Match makıngde kesınlıkle leaver gormen cok zor. Dc ler olur o da bende de oluyor elektrik kesiliyor net gidiyor. yoksa ben bile kotu gıtse cıkamıyorum. cıkarsam yuzdem artacak oyunlara giremeyecem. bu insanlarla alısamazsın tabii. nıckını soyle eklıyım senı bız arkadaslarla Sureklı grup macları atarız. gel bızımle bı mac at sonra konus.

Tamam fakat benim dediğimi de sen anlamıyorsun. Biz no-stats oynamadan oyunu nasıl öğreneceğiz? 3-4 tane stat oyun attım şuan berbat durumda profilim.
    Nickim Quirah

• tmm ekledım ben senı sımdı. gerekırse ogrenen kadar no statslara bende gırerım yardımcı olurum sana. ama bunlarada ogrenene kadar katlancaksın. heroları ve hangı heroya nsl bir build gider ogrenene kdr. heroları tanıman yeterlı zaten. sonra sende oynayıs tarzına gore veya skıllerıne gore kendı buildini yaparsn
  • Dota 2 cıksa zaten dıger oyunlardakı degisimde cok belli olur. Hon playerlarında bazen denk geliyorum. dota 2 yı bekleyen cok kısı var
  • samet biraz no-stat oynayalım. öğretmeye çalışırım
  • mmrdeki takımlar bi dinlese bazen beni kesin kazanıcaz da adamlar kendi kafalarına göre gidiyorlar. Mesela demin hero picklerini ben yönlendirdim. başlarda biraz yenilir gibi olduk ama en sonunda çok rahatça kazandık. Ben support gittim(demented) Carry olarak valkrie vardı. Tank olarak ra. Silencer olarak defiyi aldırdım bir de işe yaramaz bir pesti vardı. Pestiye ne kadar pk al desem de dinlemedi bir türlü. O oynayamayı bilse çok rahat ağlatırdık bile ama oluyor böyle bazen.

Oyun için bazen kendi çıkarlarımızı da feda etmek gerekli. Oyunda 30a yakın ward diktim mesela. Toplasan 3k gold yapar. 2 tane flying courier da aldım. Amele supporter olacak süzmelere de sinir olurum. Ne ward dikerler ne cour alırkar.

Hero pickleri gerçekten hafife alınmayacak kadar önemli. Bazı takımlar geliyor random ve 3-4 carry alıyorlar. Ne tank var ne support. Bir tane benim çabamla da oyun dönmüyor. 2 kere full melee ve range takımlar bile geldi yani.

• quote:

mmrdeki takımlar bi dinlese bazen beni kesin kazanıcaz da adamlar kendi kafalarına göre gidiyorlar. Mesela demin hero picklerini ben yönlendirdim. başlarda biraz yenilir gibi olduk ama en sonunda çok rahatça kazandık. Ben support gittim(demented) Carry olarak valkrie vardı. Tank olarak ra. Silencer olarak defiyi aldırdım bir de işe yaramaz bir pesti vardı. Pestiye ne kadar pk al desem de dinlemedi bir türlü. O oynayamayı bilse çok rahat ağlatırdık bile ama oluyor böyle bazen.

Oyun için bazen kendi çıkarlarımızı da feda etmek gerekli. Oyunda 30a yakın ward diktim mesela. Toplasan 3k gold yapar. 2 tane flying courier da aldım. Amele supporter olacak süzmelere de sinir olurum. Ne ward dikerler ne cour alırkar.

Hero pickleri gerçekten hafife alınmayacak kadar önemli. Bazı takımlar geliyor random ve 3-4 carry alıyorlar. Ne tank var ne support. Bir tane benim çabamla da oyun dönmüyor. 2 kere full melee ve range takımlar bile geldi yani.

1500 mmrlar öle. Gerizekalılar support alıyorlar ne cou alıyorlar ne ward ne de ganklara katılıyorlar. Paso farm yapıyolar. Sanki oyunu onlar kazandırcak.

• quote:

quote:

@Megaege

Report sistemi falan da yok??
    Nerenizle actiniz oyunu yahu.

• Hepsini denedim, Dotadaki denge Lolden çok daha iyi. En son Hon oynadığımda zaten direk dotanın aynısının farklı grafikli haliydi.
    Lole hiç bulaşmayacan ben başladığıma pişmanım oyunsuzluktan mecbur lol oynuyom şimdi. Her defasında sinir oluyorum ve de. 1 gram denge yok bence. Dota kesinlikle çok daha iyi o açıdan.Profluğa daha çok bakıyo dota.
  • Uzun bir aranın ardından dota'ya girince sanki çikolata yemişsin gibi yüzünde anlamsız bir sırıtma oluyor.
    O yüzden dota
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

Hepsini denedim, Dotadaki denge Lolden çok daha iyi. En son Hon oynadığımda zaten direk dotanın aynısının farklı grafikli haliydi.
    Lole hiç bulaşmayacan ben başladığıma pişmanım oyunsuzluktan mecbur lol oynuyom şimdi. Her defasında sinir oluyorum ve de. 1 gram denge yok bence. Dota kesinlikle çok daha iyi o açıdan.Profluğa daha çok bakıyo dota.

Profluğa lol daha çok bakar ki streamlerden izlemek bedava.Eğer bir maçta sen karşı takımın spell ve itemlarına bakarak,oynadığın karaktere 3-4 farklı build gidebiliyorsan bu proluğa bakar bence.Eğer sen 250 item çıktıysan ama yanındaki support skill kullanmadığında direk yatıyorsan bu oyunda vardır proluk bence.Eğer bi oyun 30-10 falan takım skoru varsa ve o oyun çok rahat döndürülebiliyorsa bu dengesizlikten değil,o oyun bir boss kesip onun buffıyla ezilen takıma bir umut veriyorsa burada oyuncunun proluğuna önem veriliyordur.Oynucağın heroyu daha maç başlamadan değil,oyuna girdiğin an onu kullanacağın şekilde rune ile donatmak daha bir oyunculuğa bakar.Yoksa oyuna 5 kişi başlayıp 4 veya 3 ü intse 0-1 yenik başlamak ve alcağın itemların senin yeteneklerine vb hiçbir etki etmiyorsa bu pek proca değil.

• LoL FOREVER
  • güldüm lan dotadan gelip lolu beceremeyen birinin lafları bunlar hehehe.dota bi dengeli ki sorma :D
  • LoL diyenler genelde dotayı becerememiş veya dotaya hiç başlamadan LoL e başlamış insanlardır.
    Bu oyunların hepsi Dotanın kopyasıdır. Dota 2 çıkacak azcık bekle ona başlarsın .
  • dota vs lol olmaz bunu yapan akılsızdır kusura bakmayın 10 sene fark var 10 sene dota zamnın en iyisiydi bunu geçin

hon vs lol deyse vallaa tam 20 maç yaptım honda ve şunu rahatlıkla söyliyebilirim lol açık ara önde açık ara lol şuan 1 nci bunu kabul etmeyen gitsin ign nin gelmiş geçmiş en iyi 25 oyununa baksın lol varken hon neden yok o listede
  • Hepsini oynamış biri olarak söylüyorum dota ve hon birbirinin aynısı ikisindede item dengesi hero dengesi 0 adamın biri 1-2 item kasınca herkezi öldürebiliyor ama lolde böyle bir olay yok herşey takım oyununa bakıyor taktik meselesi

görsellik olarak fazla bisey diyemicem ikliside farklı. grafik olayında ise hon, dota dan daha iyi. ama hon ile lol u karşılastıramazsınız lol shader model 2 kullanıyor (bence daha iyi)

oynanış şekli ise hon(dota)da kime vurduğun belirsiz minionlara last hit çok zor ve denied diye birsey var buda çok saçma ölünce paran gidiyor bunları zaten yaptıktan sonra denge falan kalmıyor oyunda ve honda adamlar gelip rahatlık la seni kule altı kesip kurtulabiliyor basede de flintbeast wood ile kişi almıstım

lolde ise minionlara last hit kolay para kasabiliyorsun jungle olayı daha güzel ve kule altı gelip adam alıp kolay kolay kurtulamıyorlar ve base deki adamı öldüremezsiniz(sadece tryndamere ile öldürebilirsiniz) ve ne yapıtıgınızı anlayabiliyorsunuz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.