Şimdi Ara

Lokma takımları hakkında bilgisi olan varmı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
27.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar bir süredir lokma takımı almak için araştırma yapıyorum. kriterleri kısaca kaçırmaması civatayı yalama yapmaması ve dayanıklı olması olarak kısaca özetleyebilirim piyasada özellikle CETAFORM İZELTAŞ RİCO gibi markaların kaliteli olduğunu zaten nerdeyse herkes biliyordur ancak bütçe olarak o kadar paramın olmayışı ve lokma takımını ticari amaçla kullanmayıp çok nadir kullanacağımdan ötürü diğer markaları araştırıyorum stanley lokma takımları hakkında bilgisi olan kullanan var mı?

diğer bir ricam da kullandığınız lokma takımları ne marka nasıl performans sergiliyorlar ve dayanıklılar mı yazarsanız çok sevinirim çünkü internette çok yorum okuyorum ama kimse markaları tek tek anlatmıyor. şimdiden teşekkürler.

• stanley.
  • forumdaki hatadan dolayı mesajı editleyemedim.arkadaşım var stanley lokma takımı almıştı 1 sene oldu sanırım.motosikletinde ufak tefek şeylerde kullanıyor.gayet memnun bir izeltaş olmasada kaliteli.
    http://www.hepsiburada.com/stanley-st187192-lokma-takimi-40-parca-p-HRKLST187192
  • İnternete biraz baktım da, fiyat performans olarak iyidir diyorlar. Ha bana kalırsa eğer kararlıysanız ve büçte ayırabiliyorsanız bir defa İzeltaş alın ömürlük olsun.
  • Linkteki stanley lokma takımını 3 sene önce aldım. Yarı profesyonel kullanıyorum yani arada sırada kullanıyorum ama tam kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım. Dikkat edersen iki adet lokma kolu var, hafif ve ağır işlerde uygun olanı kullanırsın. Bu tip bir lokma takımını bu fiyata almanı tavsiye ederim. Önceki arkadaş bir kere izeltaş al tam al demiş, çok doğru söylüyor ama profesyonel olarak kullanmadıktan sonra bence stanley de işini görür.
    Linkteki lokma takımı internette bulabildiğin en ucuz fiyattı. Çok satılan bir ürün olmadığı için Koçtaş, bauhaus gibi yapı marketlerde belki sağda solda unutulmuş bulabilirseniz daha ucuza bulabilirsiniz hatta pazarlık yapın bauhausta pazarlık yaparak kaynak makinası aldım şansınızı deneyin.

https://www.webdenal.com/stanley-st186789_727303.html?gclid=Cj0KEQjw4_DABRC1tuPSpqXjxZwBEiQAhMIp6wCa8Kdn_sWNmNS3UWyTXbY9TE5HRhkG8-m5drRo2x8aAtH68P8HAQ

• goodorevil kullanıcısına yanıt
    Abi tamam ömürlük de stanley 96 parça 350 lira falan çıkarken izeltaş 1500 civarı olacak neredeyse. hadi en ucuz 800 falan olur izeltaşın en ekonomik ürünü 90 liraya karbüratör takımı o da motorsiklet falan sökecek olsan işi yarıda bıraktırır. ben lokma takımı işine ilk baktığımda 200 liraya kapatırım diyordum şimdi öldüm bittim desem 350 falan ayarlarım. daha açık kapalı anahtar takımı almam lazım. ingiliz anahtarı pense yan keski alyan takımı gibi küçük aletler elimde var tek seferde bütün lokma işini yapabilecek takıma ihtiyacım var ikinci elde bulacağıma ümidim olsa ikinci el izeltaş da düşünebilirim ama o halini bile bulmak mümkün değil izmirde fabrika satış mağzasında bulmam mümkün mü ucuz izeltaş.
  • adıdı kullanıcısına yanıt
    ben linkteki gibi 52 parça almayı planlıyorum hocam doksan küsür parçalı olanı da var ama o da baya fantazi olur gibime geldi elimden az buçuk iş gelir balata değişimi hava filtresi bakımı parça değişimi gibi şeyleri yapabilirim biraz ilgi alanıma girmeye başladı bu tip işler birkaç tane de tarım makinem var ufak çapta onların da tamiratını kendim yapıyorum. geçen sene bir buji anahtarı yokluğuna rezil olunca tam tekmil toplayacağım takım çantamı.

http://www.hepsiburada.com/stanley-st186789-lokma-takimi-52-parca-p-HRKLST186789?magaza=Hepsiburada&&utm_source=sm&utm_medium=facebook&utm_campaign=dpa-all-1&utm_content=dpa&utm_term=kategori-genel&wt_sm=facebook.dpa.kategori-genel.dpa-all-1

• İzeltaş alın, birde İzeltaşın amatörler için olan Elta markası var o da iyidir.

Siz ne için kullanacaksınız?

Saygılar....
  • quote:

Orijinalden alıntı: onlygodforgives

ben linkteki gibi 52 parça almayı planlıyorum hocam doksan küsür parçalı olanı da var ama o da baya fantazi olur gibime geldi elimden az buçuk iş gelir balata değişimi hava filtresi bakımı parça değişimi gibi şeyleri yapabilirim biraz ilgi alanıma girmeye başladı bu tip işler birkaç tane de tarım makinem var ufak çapta onların da tamiratını kendim yapıyorum. geçen sene bir buji anahtarı yokluğuna rezil olunca tam tekmil toplayacağım takım çantamı.

http://www.hepsiburada.com/stanley-st186789-lokma-takimi-52-parca-p-HRKLST186789?magaza=Hepsiburada&&utm_source=sm&utm_medium=facebook&utm_campaign=dpa-all-1&utm_content=dpa&utm_term=kategori-genel&wt_sm=facebook.dpa.kategori-genel.dpa-all-1

Bu lokma takımında buji içinde lokma var.Ama ince mi yoksa kalınmı bilmiyorum.

• Kerosen kullanıcısına yanıt
    hocam elta konusunda bilgim var bende DIY elta toolsun yankeskisi var ama hem o da pahalı hem de beklediğim izeltaş parformansının çok azını verebiliyor. şöyle ki bende izeltaşın 30 yıllık kelpeteni var her türlü ağır işi gördü bir de İngiliz anahtarı var ikisinin yanında onun kalitesi bir hayli aşağıda kalıyor. İzmire gitmeyi ve izeltaş fabrika satış mağzasına gitmeyi planlıyorum sizce oradan alışveriş yapsam fiyatları indirimli olur mu. şu an için lokma takımına verebileceğim maksimum bedel 350 lira dediğim gibi açık kapalı anahtar takımı falan da almayı planlıyorum.
  • adıdı kullanıcısına yanıt
    Hocam onun 96 parçalı olanı var onda uzun lokma takımı ve bit uç takımı var ve anladığım kadarıyla cırcır kolların mekanizma ve kalitesi de faklı son limiti zorlayıp onu alabilirim.
  • quote:

hocam elta konusunda bilgim var bende DIY elta toolsun yankeskisi var ama hem o da pahalı hem de beklediğim izeltaş parformansının çok azını verebiliyor. şöyle ki bende izeltaşın 30 yıllık kelpeteni var her türlü ağır işi gördü bir de İngiliz anahtarı var ikisinin yanında onun kalitesi bir hayli aşağıda kalıyor. İzmire gitmeyi ve izeltaş fabrika satış mağzasına gitmeyi planlıyorum sizce oradan alışveriş yapsam fiyatları indirimli olur mu. şu an için lokma takımına verebileceğim maksimum bedel 350 lira dediğim gibi açık kapalı anahtar takımı falan da almayı planlıyorum.

Lokma alacaksanız öncelikle ne için aldığınızı söylemeniz lazım. Farklı kullanım alanları için yapılmış farklı ölçülerde lokma takımları mevcuttur.

Saygılar....

Önceliğim buralarda motorlu tırpan olarak geçen motorlu ot biçme makinaları hem içten yanmalı motorlar hakkında bilgi verebilir hem de basit yapıda ama bu sadece öğrenmek için güzel alet bende de mevcut öğreneyim diye devamlı arıza çıkarıyor gibi bir şey asıl amacım motorsiklet tamiri ve bakımı özellikle motorsiklette sökülmedik parça bırakmamalı.motor tamirini büyük ölçüde öğrenmek istiyorum modifiye edebilmek açısından. bir de bizim emektar renault 19 sipring bir aracımız var onun motor bakımları ve öğrenip yapabileceğimi düşündüğüm yerleri. (yürür aksam yapamıyorum ama motor kapak sökme su pompası değiştirme filtre değişimi gibi komplike olmayan işler. son 3 yıldır haftada en az bir kez akrabamın dükkanına gider tamire hem yardımcı olabildiğim konuda olur hem de öğrenmek için seyrederim o yüzden biraz çok parçalı lokma takımlarına yöneliyorum.

• Millet uçmuş.
    Bence ucuz bir takım alın.
    Tek eksiği T kol. O da bana şu ana kadar lazım olmadı.

Bende aşağıdaki linkte bulunan takım var. Farklı markalarda aynı ürün satılıyor.

Bu güne kadar bu takımla yaptığım aklıma gelen bazı işler:

-Silecek kollarını söküp taktım.
    -Motor üst kapağını sküp contayı değiştirdim.
    -Evdeki koltukların mekanizmalarını değiştirdim.
    -Yedek lastiğin bağlantı vidasını söktüm.
    -Bir kez bujileri söküp taktık. Ben yapmadım ama bir arkadaş bu takımla yaptı.
    -Lpg filtrelerini söküp değiştiriyorum.
    -Arabanın hortum kelepçelerini arada kontrol ediyorum. vs.

Daha ne yapacak.

http://urun.n11.com/diger/modacar-aiwa-40-parca-lokma-seti-ozel-cantali-441110-P121681957?cid=604001&gclid=CKqn4vH0mdACFQ2ZGwoddBwMaw&gclsrc=aw.ds

• quote:

Önceliğim buralarda motorlu tırpan olarak geçen motorlu ot biçme makinaları hem içten yanmalı motorlar hakkında bilgi verebilir hem de basit yapıda ama bu sadece öğrenmek için güzel alet bende de mevcut öğreneyim diye devamlı arıza çıkarıyor gibi bir şey asıl amacım motorsiklet tamiri ve bakımı özellikle motorsiklette sökülmedik parça bırakmamalı.motor tamirini büyük ölçüde öğrenmek istiyorum modifiye edebilmek açısından. bir de bizim emektar renault 19 sipring bir aracımız var onun motor bakımları ve öğrenip yapabileceğimi düşündüğüm yerleri. (yürür aksam yapamıyorum ama motor kapak sökme su pompası değiştirme filtre değişimi gibi komplike olmayan işler. son 3 yıldır haftada en az bir kez akrabamın dükkanına gider tamire hem yardımcı olabildiğim konuda olur hem de öğrenmek için seyrederim o yüzden biraz çok parçalı lokma takımlarına yöneliyorum.

Hangi ölçüde almayı düşünüyorsunuz peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: forumu

Millet uçmuş.

Bende aşağıdaki linkte bulunan takım var. Farklı markalarda aynı ürün satılıyor.

Daha ne yapacak.

http://urun.n11.com/diger/modacar-aiwa-40-parca-lokma-seti-ozel-cantali-441110-P121681957?cid=604001&gclid=CKqn4vH0mdACFQ2ZGwoddBwMaw&gclsrc=aw.ds

ucuz takımlar beş para etmez,biz işyerinde izeltaş marka kullanıyoruz, biraz pahalı ama ömürlük her türlü ürünü kaliteli.

• Stanleyin ürünleri gayet kalitelidir. Linkteki ürünü profesyonel olarak 4 yıldır kullanmaktayım işimde.

https://www.webdenal.com/stanley-st187192_727302.html?gclid=CJ7EnsKPmtACFbgy0wodBrwJRQ
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

Millet uçmuş.

Daha ne yapacak.

ucuz takımlar beş para etmez,biz işyerinde izeltaş marka kullanıyoruz, biraz pahalı ama ömürlük her türlü ürünü kaliteli.

İsyerinde kullanacak adam zaten izeltas alir. Ama benim gibi evde arabada ufak tefek isler icin kullanacak olan bosa para vermemeli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

Millet uçmuş.

Daha ne yapacak.

İsyerinde kullanacak adam zaten izeltas alir. Ama benim gibi evde arabada ufak tefek isler icin kullanacak olan bosa para vermemeli.

belki birine faydası olur diye yazdım,kalitesiz takımlara para vermeye değmiyor zaten aşırı dayanaksızlar.

geçenlede acil cıvata lazım oldu sanayiden aldırdım hepsini çöpe attım, anında yalama olduucuz etin yahnisi

en azından profosyenel takım satan hırdavatçıların ekonomik ürünlerinden alın,işinizi fazlasıyla görür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1/2 ve 1/4 cırcır kolu almayı planlıyorum bizim tamiranedeki elemanlar arasında olanlardan alma ucunu bulma sorunu çok yaşarsın dediler. eğer bits uçlar açısından diyorsan en az 8mm den başlayıp 22 mm ye kadar gitmeli bir adet kısa kol bir adet uzun kol bir de buji anahtarı olmalı. t kol başka da çok bir şeye ihtiyacım yok. çok fazla alyan uca ihtiyacım yok çünkü çin malı takımlarla işimi az çok görüyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.