Şimdi Ara

Loki | Disney+ | 2021 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
4
Favori
5.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Wandavision ve falcon and the winter soldier'ın finallerinden sonra pek umutlanmak istemiyorum.

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    en fazla olursa kang the conqueror gelir gibi duruyor ama onu da filmde gösterelim diye göstermezler büyük ihtimalle.Kangla bağlantılı olarak ravonna renslayer karakteri var ama Marvel'a hiç güvenmiyorum cidden.Bu arada bu bölümdeki Living Tribunal detayı güzeldi.Strange filminde de Living Tribunal'ın isminin geçtiği bir sahne vardı , umarım kozmik evrene yavaş yavaş giriş yaparlar.
  • Bizim Loki'nin özelliklerini bir türlü kullanmaması dışında güzel farklı gidiyor dizi.Yani amaca uygun olacak ve bitecek bence.3-4 bölüm daha olsa çok daha iyi olurmuş tabi.

• Bütün göstergeler Kang e çıkıyor. Ama bence Marvel yine kekliyor bizi. Kang illa ki gelecektir ama Loki de olacağını sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord De Seis -- 10 Temmuz 2021; 16:4:51 >
  • Çok mu efsane dizi, değil. Kötü mü, kötü de değil. Güzel, izlenebilecek bir dizi olmuş.

Lokinin kendine aşık olması da güzeldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2. sezon onayı aldı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler ilk defa disney dizisi güzel final yaptı. Yanlız dizi devam edecek sezon final oldu sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KrallŞaplakçı -- 14 Temmuz 2021; 12:38:40 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Çok güzeldi.Wandavision ve falcon and the winter soldier gibi hayal kırıklığı olmadı hem sezon geneli hem de final olarak.

Spoiler,

Kang'ı görmek çok güzeldi.Artık fantastic four'a da bağlayıp onları da evrene katıp kozmik marvel evrenine geçiş yaparlar umarım.Bu arada kang'ı siyahi bir oyuncunun canlandırması reed richards'ı da siyahi yapabilecekleri konusunda endişelendirdi beni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DinoCrocetti -- 14 Temmuz 2021; 12:39:47 >
  • 6. Bölüm sezon finalini 2 kere izledim harika bitti dizi, MCU için yapılmış en sağlam işlerden biri oldu Loki, gelecek faz içinde çok belirleyici bir yapım ve konusu muhteşemdi, 2. Sezon gelecek olması sevindirici ve bir okadarda merak uyandırıcı ... Şimdi SPOİLER geçeyim...

- Finalde yine seyirciyi şaşırtmayı başardılar, Fatih Kang göründü başında herkes ilk bölümlerde bunu düşündü ama 5. Bölümde artık başka bir varyant Loki görüceğimize inanmaya başlamıştık ki şap yapıştırdılar Kang i, gayet de güzel açıkladılar herşeyin arkasındaki kişinin amacını koca bir bölüm Kang e ve onun paralel evrenler savaşını anlatmasına ayırmalarına şaşırdım vede sevindim 👍
    - Baştan sona çok heycanlı ve manüple edici gitti bölüm, Kang in gerçekten ne istediğini sonuna kadar anlayamadık
    - Son kısımda ise yine açık kapı bıraktılar tabi, Kang ölünce gelecekten sanırım yine multiverse savaşını kazanıp başka bir versiyonu geldi işin başına, Kang in bir tataftan reankarnasyondan bahsetmesi acaba bunumu istiyordu, zamanın yaşamadığı kısmınıda bu şekilde mi öğrenmiş oldu sorusunu getiriyor akla, tabi tekrar gelişinde bişeyler değişmiş bu sefer kendi heykelini koymuş direk TWA ya, Loki miz ise herşeyi görmüş tek kişi olarak kaldı TWA da diğerleri için herşeye reset atıldı, yargıç ablamıza ne olduğu ise meçhul, 2. Sezonda oda olacak kesin
    - Beklentimi karşılamayan kısım ise TWA nın nerde kurulduğu ile ilgili oldu tam olarak hangi tarihlerde ve zaman diliminde onuda anlayamadık, orda neden büyüler ve sonsuzluk taşları işlemiyor, Kang in ve Alioth un mekanında bile işliyor halbuki
    -Son olarak bakarsak bu multiverse savaşları gelecekte geçiyor yani Kang lerin 31. Yüzyılda yaptığı keşif yüzünden, Kang Ant Man 3 filmindede olcağına göre, sanırım Loki 2. Sezon Ant Man 3 den önce olacak ve bu sezonda asıl gerçek kötü Kang imiz ortaya çıkacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 14 Temmuz 2021; 15:20:27 >

• Spoiler,

Öldürdükleri Kang iyi sayılabilecek varyantlardan biriydi. O ölünce yerine kendi deyimiyle şeytani bir Kang geçecek. Bu da yeni Villian demek MCU için.
  • baya övüldü izleyeceğim bende.

Diğer marvel dizilerini izlememe gerek var mı?

• Cidden şaşırttı ve hayal kırıklığına uğratmadı sezon finali sevdim ben bunu, şöyle genele de bakınca 1.sezon hiç fena değildi tatmin etti.

• Nymphetaminê kullanıcısına yanıt
    Yok hocam. marvel dizilerinin birbiriyle bağlantısı yok.
    1)Loki - (Herşeyiyle güzel) - Marvel evrenine etki eden hikaye
    2)Wandavision - (Bence finali kötü) - Kişisel karakter hikayesi
    3)Falcon and winter soldier - (Bence herşeyiye kötü) - Kişisel karakter hikayesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KrallŞaplakçı -- 14 Temmuz 2021; 23:53:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KrallŞaplakçı

Yok hocam. marvel dizilerinin birbiriyle bağlantısı yok.
    1)Loki - (Herşeyiyle güzel) - Marvel evrenine etki eden hikaye
    2)Wandavision - (Bence finali kötü) - Kişisel karakter hikayesi
    3)Falcon and winter soldier - (Bence herşeyiye kötü) - Kişisel karakter hikayesi

Teşekkürler hocam

• Kang 'ı daha kozmik varlık olarak gösterirler diye düşünüyordum.Bildiğin insan formunda imiş Hatta ben Kang tarafından yönlendirilen biri diye baktım son ana kadar.Tabi kimin oynadığını falan bilmiyordum böyle düşünmemin nedeni bu oldu.
    Daha fazla şey bekliyor insan heyecan ile bazı sahneleri gereksiz bulabiliyorsunuz bu nedenle.Ama tek bir dizi olarak bakmazsanız oldukça iyi bir sezon oldu.Buradan doğrudan filmlere bağlanacaksa bile yeterli.Ama 2.sezon olacak 2.sezon olurken filmlerin çekimleri başlanmış olacak.Nasıl ayarlayacaklar acaba ?

Yine de bunca zamandır izlediğimiz filmlerde olan şeylerin sonucuna odaklanmamış olması biraz canımı sıktı.Sadece NY savaşı ve eldivenlerden bahsettiler o kadar.Taşların yerine konmasından sonra ne oldu ne olacak hiç ipucu alamadık.Gördüğümüz kozmik düşmanlar hakkında ipucu alamadık

Eternals filminin senaryosu umarım bu dizinin senaryosu ile birlikte dengeli olacak şekilde yazılmıştır.Artık yeni evrene girdik ,ilk filmde hiç bahsi geçmez ise olmaz yani
    Şimdi takvime baktım.Salgın olmasaymış biz çoktan Eternals filmini izlemiş olacakmışız.Yani Loki dizisini aslında bu filmden sonra görmüş olmamız lazımmış.Dolayısı ile bir bağlantı beklemek yanlış olur.

Finalde Mobius tanımadı Loki'yi ama Kang değiştirdiği için mi tanımadı yoksa Sylvie başka bir zaman aralığındakine mi göndermiş oldu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 15 Temmuz 2021; 0:26:32 >

• vovovov marvel çok çılgın yerlere doğru gidiyor. Şimdi diğer filmler anlam kazanmaya başladı. Yalnız spoiler vermek istemem ama önümüzdeki dönem thanos ve sonsuzluk taşlarına göre çok daha büyük ve kaotik şeyler olacak. Şimdiden heyecanladım ilerdeki yıllar için.

• KrallŞaplakçı kullanıcısına yanıt

hem de ne etki hocam, bence gelecek mcu filmleri için kesin izlenmesi lazım bu dizinin.

• Targaryen96 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam wandavision da beklediğimizi loki de bulduk

• Wanda ve Falcon'un iyi başlayıp kötü final yapmasından sonra Loki çok iyi bir sezon finali yaptı bu sefer hayal kırıklığı yaratmadı çok iyi oldu.

Spoiler,

Thanos MCU'da ilk olarak 2012 de ortaya çıkmış ama 2018 de infintywar'da sonunda ana kötü olarak görebilmiştik. Marvel'ın her zaman çok iyi bir düzen içinde ilerlediğini düşünürsek Kang belkide bundan 3-5 sene sonra çekilecek New Avengers filminin konusu ve ana kötüsü olarak karşımıza çıkabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Kang 'ı daha kozmik varlık olarak gösterirler diye düşünüyordum.Bildiğin insan formunda imiş Hatta ben Kang tarafından yönlendirilen biri diye baktım son ana kadar.Tabi kimin oynadığını falan bilmiyordum böyle düşünmemin nedeni bu oldu.
    Daha fazla şey bekliyor insan heyecan ile bazı sahneleri gereksiz bulabiliyorsunuz bu nedenle.Ama tek bir dizi olarak bakmazsanız oldukça iyi bir sezon oldu.Buradan doğrudan filmlere bağlanacaksa bile yeterli.Ama 2.sezon olacak 2.sezon olurken filmlerin çekimleri başlanmış olacak.Nasıl ayarlayacaklar acaba ?

Yine de bunca zamandır izlediğimiz filmlerde olan şeylerin sonucuna odaklanmamış olması biraz canımı sıktı.Sadece NY savaşı ve eldivenlerden bahsettiler o kadar.Taşların yerine konmasından sonra ne oldu ne olacak hiç ipucu alamadık.Gördüğümüz kozmik düşmanlar hakkında ipucu alamadık

Eternals filminin senaryosu umarım bu dizinin senaryosu ile birlikte dengeli olacak şekilde yazılmıştır.Artık yeni evrene girdik ,ilk filmde hiç bahsi geçmez ise olmaz yani
    Şimdi takvime baktım.Salgın olmasaymış biz çoktan Eternals filmini izlemiş olacakmışız.Yani Loki dizisini aslında bu filmden sonra görmüş olmamız lazımmış.Dolayısı ile bir bağlantı beklemek yanlış olur.

Finalde Mobius tanımadı Loki'yi ama Kang değiştirdiği için mi tanımadı yoksa Sylvie başka bir zaman aralığındakine mi göndermiş oldu ?

FİNAL SPOİLER...

Sondaki Loki nin gittiği TVA da bir hayli şaşırtıcı oldu evet açıklaması zor ama biliyoruz ki, MCU da geçmişe dönüp kendi zamanımızı değiştiremiyorsuz, yaptığınız değişiklik yeni bir paralel zaman açıyor, Kang in öldürülmesi sonucu Loki yeni gelen Kang in zaman çizgisine geçti, diğer taraftan "artık geri dönüş yok" diyen Lokinin arkadaşı Mobius da başka bir zaman çizgisinde kaldı gibi görünüyor ama bu durumda TVA nın kuantum boyutunda olmasıda saçma olabilir

• evohan kullanıcısına yanıt
    Artık filmlerde cok zamanda atlama göreceğiz bu belli oldu.Ama TVA gibi oluşumdan neredeyse tüm evren habersiz imiş buna şaşırdım ben.Ant-Man ve Strange filmleri bitsin o zaman gidişat belli olur.Zaten Spider filminden F4 ekibine bağlama yaparlar ipucu ile.Sonrasında oyuncuları belli olur çekimlere başlanır.
    Bu sefer Thanos gibi adım adım olmayacak.Bir anda göreceğiz Ant Man filminde.Ama mesela kuantum evreninde yolculuk yapıldı ,Steve taşları aldı götürdü yerine koydu, kendi gitti kaldı.Thanos evreni yok etti.Strange zamana doğrudan müdahale etti ki Dormammu ile karşılaşmasını hatırlayalım.Galaxy ekibi Ego ile karşılaştı. Warlock geliyor bahsi geçti.Bunların hepsini öncesi ile sonrası ile bağlamaları lazım.Gördüğümüz ,izlediğimiz olayların neleri etkilendiğini göstermelerini bekliyorum.Keşke Eternals filmi 2 ay sonra değil seneye gelseymiş.Şu anki hali ile sadece karakterleri tanayacağımız film olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 15 Temmuz 2021; 17:21:23 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.