Şimdi Ara

Loki | Disney+ | 2021

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
4
Favori
5.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Marvel Sinematik Evreni, yeni duyurulan onlarca yapım ile birlikte paralel evrenler ve farklı zaman çizgileri konusuna sağlam bir giriş yapıyor. 2021’de yayınlanacak Marvel dizilerinin başında gelen Loki dizisi, şimdiden sükse yaratmayı başardı.

Marvel Sinematik Evreni, Endgame filmiyle bir çağı kapadı, ancak Disney4 ile yeni bir döneme giriş yaptı. Önümüzdeki dönemde; Avengers filmleriyle sevdiğimiz veya daha önce ekranlarda hiç görmediğimiz birçok kahraman, kendi dizisine ve filmine kavuşuyor olacak. Loki de dizisi çıkacak en önemli Marvel karakterlerinden biri.

Muzip tanrımız Loki bildiğiniz üzere Avengers: Infinity War filminde Thanos tarafından öldürülmüştü. Yeni çıkacak olan Loki dizisinde ise Endgame’de yaşanan geçmişe dönme sahnesinde Tesseract ile kaçan Loki’yi izleyeceğiz. Marvel’in çok evrenler konseptini de hâliyle bu dizide oldukça fazla göreceğiz. Hazırsanız Loki dizisi hakkında ortaya çıkan detaylara yakından bakalım.

İlk Avengers filmindeki Loki’nin Tesseract ile kaçısından başlayacak dizi, Endgame’e kadar olan süreçte geçecek ve bu diziyle beraber önümüzdeki dönem çıkacak yeni Marvel işlerinde olduğu gibi bolca paralel evren ve farklı zaman çizelgeleri göreceğiz. Dünya tarihinde çözülmemiş bazı olayların arkasındaki kişinin meğerse Loki olduğunu bizlere gösterecek dizi; Muziplik Tanrısı’nın Tesseract ile kaçışından sonra yaşadığı maceraları ekranlarımıza getirecek. Loki’nin yine her zamanki gibi başını dertten derde soktuğunu da söylemekte fayda var.

Tematik olarak baktığımızda Loki dizisi, önümüzdeki dönemde kendinden önce ve sonra gelecek dizi veya filmlerle paralel evrenler ve farklı zaman çizelgeleri konusunda bağlantılı olacak. Özellike Loki fragmanında TVA’nın yani Marvel çokluevrenlerindeki paralel evrenleri ve farklı zamansal olasılıkları denetleyen Time Variance Authority’nin görülmesi bu bağlantıların kesinliğini doğruluyor. İlk Avengers filmde Tesseract ile kaçan Loki ise farklı zamanlarda ve paralel evrenlerde dolaşarak başını epey bir derde sokacak.

Bu paralel evrenlerde yaşadığı olaylar ise yine 2021’de çıkacak Wanda Vision dizisindeki olaylarla bağlantılı olacak. Wanda Vision daha sonra çıkacak Doctor Strange in the Multiverse of Madness filmiyle ve bu film de üç Spider-Man’i bir araya getirecek olan Spider-Man 3 filmiyle bağlantılı olacak. Marvel bu sefer gerçekten de hepimizin devrelerini yakacak gibi duruyor. :)

• Takip.

• konu çok sessiz kalmış dizi harika başladı arkadaşlar, soluksuz izledim gerçekten, ileride mcu için zaman yolculuğu ve paralel evrenleri şekillendirerek anlamımızı sağlayacak sağlam bir dizi geldi

1x01 spoiler....

TVA zaman polisleri denilen muazzam örgütü tanıyoruz, sonsuzluk taşlarının bile işlemediği bir oluşum, bu oluşum uzun yıllar önce birbiri ile savaşan paralel evrenleri durdurmak ve zaman akışını rayına koymak için 3 tane zaman koruyucusu tarafından kurulmuş, bu tipler thanos a benziyor ve alınlarında birer taş var

TVA örgütü hemen her şeye hakim geçmiş ve geleceğin zaman akışına avnengers ın yaptığı zaman yolculuklarının ise yapılması gerektiğini savundurlar yani aslında burda zaman akışını bozan yine thanos olmuş ve malup edilmesini beklemişler

Ancak bir şekilde TWA nında başı dertte zamanda değişken yaratan biri onlara zorluk çıkartıyor bununda Lokini bir başka alternatif versiyonu olduğunu öğrendik sanırım, eğer böyle ise gerçekten MCU da karakterlerin alternatif versiyonları olabildiğini kabul etmiş olacağız

Bizm uzay taşını alıp gelen Loki ise orda geleceği yüzleşti ve her şeyin anlamsızlığını kavradı TWA ya yardım etmeye ikna oldu hadi bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 9 Haziran 2021; 22:39:14 >

• Bu da diğer Disney dizileri gibi fena başlamadı ilk iki bölüm sarar sonra aralara boş bölüm atıp sönük bir finalle bitirirler herhalde.

Temennim kaliteli eli yüzü düzgün bir yapım olması, o kadar prodüksiyon kalitesine bütçesine neredeyse sınırsız imkanları göz önünde bulundurursak insanların çoğunluğunu memnun edecek bir dizi yapmalarını istemek fazla bir şey değil.

• loki yi savunacağız

• Finali görmeden izlemem. Marvel’a güvenim kalmadı

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Marvel filmlerinin patronu Kevin Feige'nin dediğine göre önceki iki diziye nazaran MCU'ya daha çok etkisi olacakmış.

Wanda ile Falcon dizileri bazı bölümleriyle beni mutlu etseler de genel olarak ortalamanın üstüne çıkamayan dizilerdi bana göre. Öyle ki bu dizilere dair aklımda neredeyse bir şey kalmadı birkaç şey dışında.

LOKI fena başlamadı ama sırf bu diziler yüzünden temkinli yaklaşıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Venom59

Marvel filmlerinin patronu Kevin Feige'nin dediğine göre önceki iki diziye nazaran MCU'ya daha çok etkisi olacakmış.

Wanda ile Falcon dizileri bazı bölümleriyle beni mutlu etseler de genel olarak ortalamanın üstüne çıkamayan dizilerdi bana göre. Öyle ki bu dizilere dair aklımda neredeyse bir şey kalmadı birkaç şey dışında.

LOKI fena başlamadı ama sırf bu diziler yüzünden temkinli yaklaşıyorum.

aynen orasında haklısınız, benimde sonundan pek bir beklentim yok yada mcu dan muhteşem cameo lar görmeyi falan hiç beklemiyorum artık, beklentiyi düşük tutmakta fayda var özellikle wandavision troll lemelerinden sonra, ama ilk bölüm itibari ile beklentinin üzerinde bir bölüm oldu Loki

• Gayet güzel başladı .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada Antman 2 de Quantum aleminde yolculuk yaparken , ufak bir sahnede arka planda cam fanus içinde bir şehir görünüyordu bence burası TVA olabilir :)

• bence ilk bölüm için güzeldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Loki | Disney+ | 2021 Loki | Disney+ | 2021
    Bir sahnede arkada Steve in aşkı Peggy Carter'a cok benzeyen birinin göründüğü konuşuluyor baya :) Sadece bir easter egg mi , yoksa ?
    Düşündürücü :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Dayanamayıp bende izledim. Beğendim inşallah finalide güzel olur :)

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Çok beğendim ilk 2 bölümü.Umarım bu şekilde devam eder dizi.

• Loki dizisinde alternatif zamanları, bu zamanların yol açtığı paralel evrenleri daha detaylı göreceğimizi söylemiştik hep...

SPOİLER....

2. bölümde yine paralel evrenlerdeki loki leri bize izleterek iyice gözümüze soktular, sanım mcu fox un xmen inin ve fantastic 4 ü hatta eski spider man leri dr. octopus u falan bu şekilde evrene bağlamaya başlayacak

• Güzel başladı.

• İlk 2 bölüm gayet güzeldi.İzlemeye devam..

• İzleyenler güzel dediğine göre bizde izleyelim bakalım, İlk defa böyle süper kahraman tarzı dizi izleyeceğimLoki | Disney+ | 2021 

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.