Şimdi Ara

LOGITECH-Z906'cılar BURAYA!!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.600
Cevap
66
Favori
315.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: feyzson

ben de bugün itibariyle z906 sahibiyim. daha kutuyu bile açmadım, ürünü teknosadan aldım. pahalı aldım ama yaşadığım tecrübe beni teknosaya yönlendirdi, şöyle ki:
    hepsiburadadan nisan ayında aldığım z5500 arızalanınca servise göndermeleri için arıza takip formu doldurup onay alıp taraflarına göndermiştim. belki 50 mail attım, şikayetvara yazdım, tüketici mahkemesine kadar danıştım, yapmadığım şey kalmadı ama tüm bunlara rağmen servise göndermeleri tam 3 ay sürdü. 3 ay boyunca logosoftu arayıp "bugün geldi mi, bugün geldi mi" diye sordum. sonunda vardı ve servisteki işlem sadece 3 gün sürdü. ancak şimdi sonuç şu oldu: hepsiburada, ürünü servise aktarmakta çok ciddi gecikiyor(3 günlük tamiri olan cihaz elime 4.5 ayda geçti ), dahası logosoft centerın girişini left fronta bağlamış ve tamir edildi diye tarafıma gönderilmek üzere hepsiburadaya vermiş. sanki çocuk kandırıyorlar. birincisi hepsiburadadan daha alışveriş yapmam. ikincisi ne yazık ki logosofttaki teknik uyanıkların yüzünden tekrar z5500ü hepsiburadaya göndermek zorunda kalıyorum. internet alışverişinden nefret eder oldum. logitech servisi sadece istanbulda ve servise direk gönderirsem kargoyu benim ödemem gerekiyormuş! tamir edilince onlar ödeyecekmiş ama ilk gönderim ücreti bana aitmiş. ürün 27 kg ve kargo 125 tl fiyat çekti. logosofttan da nefret ettim zaten.
    teknosanın sattıkları mersadan. onlar daha iyi diye duymuştum. bakalım cihaz hakkında yorumlarımı iyice kullanınca aktaracağım. inşallah sorunsuz çalışırsa tabi...
    z5500ü çok seven ve birçok arkadaşıma aldıran kişi olmama rağmen tek arıza sorunu yaşayan ben olduğum için üzgünüm. kesinlikle z5500le kıyas anlamında değil, fiyat/performans anlamında inceleyeceğim.

geçmiş olsun hocam incelemeni 4 gözle bekliyorum

• wd tv live hd media player güncelledim ve dts özelliğini kaybettim. sesleri dts formatından alamadığından sistemi sıhhatli deneme şansım olmadı. wd topikinden yardım istedim. bakalım dts sorununu çözebilirsem deneme yapıp bilgi aktaracağım. wd tv live bilgisi olan ve yardımcı olabilecek arkadaş varsa da yardımlarını bekliyorum...
  • cihazı fabrika ayarlarına düşürebiliyomusun acaba.. bari dts desteklesin içindeki kendi yüklü olan yazılımla..
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_0tt0man

cihazı fabrika ayarlarına düşürebiliyomusun acaba.. bari dts desteklesin içindeki kendi yüklü olan yazılımla..

fabrika ayarlarına döndüm ama bu defa da filmler çalışmıyor
  • Slm arkdslar
    uygun fiyata temiz z906 cihazini satmak isteyen istanbulda oturan arkdslar pm atabilir
    hsckln
  • Evde lcd var. ona baglayacagim. lcd nin her turlu cikisi optik filan var. sizce ne almaliyim. logitech z5500 z906 gibi optik cikisli ve onlar gibi kaliteli neler onerirsiniz. yoksa edifier da5000 pro da isimizi gorur mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: optimus 1

Evde lcd var. ona baglayacagim. lcd nin her turlu cikisi optik filan var. sizce ne almaliyim. logitech z5500 z906 gibi optik cikisli ve onlar gibi kaliteli neler onerirsiniz. yoksa edifier da5000 pro da isimizi gorur mu

benim z5500de sıkıntı vardı servise gönderdim, eğer pürüzsüz bir tamirat veya değişim yapılırsa muhtemelen satacağım. fakat daha servise bugün ulaştı, duruma göre birşey diyebilirim. kesin satacak olursam haber veririm muhakkak. bu arada z906 kullanmaya başladım fakat ses, performans olarak z5500ü arıyorum biraz
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: optimus 1

Evde lcd var. ona baglayacagim. lcd nin her turlu cikisi optik filan var. sizce ne almaliyim. logitech z5500 z906 gibi optik cikisli ve onlar gibi kaliteli neler onerirsiniz. yoksa edifier da5000 pro da isimizi gorur mu

benim z5500de sıkıntı vardı servise gönderdim, eğer pürüzsüz bir tamirat veya değişim yapılırsa muhtemelen satacağım. fakat daha servise bugün ulaştı, duruma göre birşey diyebilirim. kesin satacak olursam haber veririm muhakkak. bu arada z906 kullanmaya başladım fakat ses, performans olarak z5500ü arıyorum biraz

Size pm attim. ilginiz icin cok tesekkurler
    hsckln

• beyler bu 906 çok fena :D bassı %100 yapıyorum denemek için sub'ı uydular da çok fena bass vuruyo :D uyduların bassını kısmak lazım D:D evde babanne var fazla yükseltemiyoruz sesi ehehe %70e çıkardım 5 saniye falan ama :D:D:D
  • @feyzson, tüketici hakları koruma kanununa göre 30 iş günü içinde tamiri yapılmayan ürün için 3 hakkınız bulunmakta:
    1) Ürün ederini geri talep edebilirsiniz.
    2) Aynı üründen sıfır başka bir ürün talep edebilirsiniz.
    3) Ürün ederi kadar başka bir ürün talep edebilirsiniz.

Bu 3 hakkınız varken neden ısrarla aynı ürünün peşinden koşuyorsunuz? Hakkınızı doğru aramayı bilin. Onlara bu 3 haktan istediğinizi kullanabileceğinizi söyleyin ve paranızı geri alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolverine -- 26 Ekim 2011; 13:49:28 >
  • Arkadaşlar ben Z 5500 kullanıcısıyım.iki sistem arasında çok fark varmıdır.Elimdekini satıp Z 906 ile değiştirmek akıllıca olurmu acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wolverine

@feyzson, tüketici hakları koruma kanununa göre 30 iş günü içinde tamiri yapılmayan ürün için 3 hakkınız bulunmakta:
    1) Ürün ederini geri talep edebilirsiniz.
    2) Aynı üründen sıfır başka bir ürün talep edebilirsiniz.
    3) Ürün ederi kadar başka bir ürün talep edebilirsiniz.

Bu 3 hakkınız varken neden ısrarla aynı ürünün peşinden koşuyorsunuz? Hakkınızı doğru aramayı bilin. Onlara bu 3 haktan istediğinizi kullanabileceğinizi söyleyin ve paranızı geri alın.

ilginiz için teşekkürler fakat bu 3 hak servisle alakalı hocam, ürünü aracı kurum servise göndermemiş olduğundan hiçbir hak talep etme şansım yoktu, olamadı. ne yazık ki kanuni boşluk mu diyeyim, güncel bir kanun hazırlanmamış olması mı diyeyim, artık adı ne olursa, önemli bir eksiklik var. şayet hepsiburada.com servis olsaydı 30 gün işlerdi ama adamlar aracı kurum, hiçbir hak talebi yapamıyorsunuz. onlar da bunu iyi bildiklerinden hiç acele etmiyorlar. logosofta arızalı ürün gittiğinde birkaç gün içinde tamiri yapılıp tekrar hepsiburadaya gönderilmişti. yani servis sürecinde sorun yok, servise iletim sürecinde sorun var. gerek hepsiburadayla alakalı, gerek de ürünün tamirindeki yanlışlıkla alakalı logosofta şikayet ve rahatsızlıklarımı belirttim, kendileri de aracısız taraflarına cihazı gönderebileceğimi söylediler. ben de dün taraflarına ulaştırdım. 30 gün tekrardan logosoft için başladı yani. eğer d-markete yani hepsiburadaya yollamış olsaydım yine aylarca beklemem kaçınılmaz olacaktı. z5500 konusunda kesinlikle ısrarcı değilim. şayet tamiri veya değişimi mümkün olmazsa elbette muadili olan z906 göndermeleri gerekecektir. ama bende bir tane var ikinciyi sıfır olarak satarım

• quote:

Orijinalden alıntı: yarem

Arkadaşlar ben Z 5500 kullanıcısıyım.iki sistem arasında çok fark varmıdır.Elimdekini satıp Z 906 ile değiştirmek akıllıca olurmu acaba.

hocam teknoseyir.comdaki inceleme gerçekten başarılı olmuş. şimdi yaklaşık bir hafta oldu ben kullanmaya başlayalı, z906da en çok sevdiğim özellikler:
    + kumandadan cihaz açılıp kapanabiliyor, sub arkasındaki düğme diye bir eziyet yok.
    + sub woofer z5500dekine göre oldukça küçük ve kesinlikle çok başarılı. z5500 188 watt, z906 165 watt rms ancak inanın çok kaliteli, tok bir bas alıyorsunuz kesinlikle 5500ü aratmıyor.
    + bana göre kumandası da kontrol paneli de çok daha güzel olmuş. daha küçükler, hafifler ve kullanışlılar.
    + kutusu ebat olarak z5500 kutusuna oranla oldukça küçük, toplamda 15 kg civarı ağırlıkta. taşıması oldukça kolay. z5500 26 kg civarıydı. taşımak tam bir eziyetti!
    + siyah renkli uydular ve kontrol paneli, siyah tv, siyah sehpa, siyah wd ve siyah harici disk ile oldukça şık durdu. simsiyah olduk yani oldukça hoş görüntü sağladı
    + çift optik olması ve dijital bağlantıların sub arkasında olması ciddi bir avantaj.

bana göre eksileri:
    - sub çok başarılı olsa da total ses z5500e oranla oldukça düşük. z5500de yarıya kolay kolay getiremiyordum, bunda yarıdan aşağı indirmiyorum. apartman dairesi için olumlu fakat çok yüksek ses isteyenler için olumsuz bir durum.
    - z5500de olduğu gibi yine tiz yetersiz. 6 yıllık tecrübeden sonra tiz daha iyi olmalıydı.
    - "decode" uyarısı var ancak z5500deki gibi dts, stereo 2 gibi bilgilendirme olsa daha iyi olurdu. 3d, 4-1, 2-1 var ancak bana daha zayıf bir fonksiyon gibi geldi.

şimdilik dikkatimi çekenler bunlar. bana göre genel olarak z906 başarılı bir cihaz. tavsiye eder miyim? evet, şu ana kadarki performansı açısından düşünülürse tavsiye ederim. ama z5500ünüz yeni ve sıhhatli çalışır durumda ise sakın değiştirmeyin. ayrıca piyasa fiyatları da yüksek seyrettiğinden benim gibi aceleniz yoksa bekleyebilirsiniz. fiyatlar illa ki düşecektir. lakin 800-900 tl arası fiyat bana göre bu cihaz için normal. rakibi yok, yeni nesil, efsanenin devamı, logitech güvencesi ve tabi ki bol reklamlı. z5500den iyi veya kötü kesinlikle demiyorum. onun üretimi bittiğinden bu cihaz için 800lü fiyatlar normal.

• Su anda hepsiburada.com da pesin para 782 tl, 12 taksitli fiyati 814 tl son 4 gun

http://www.hepsiburada.com/Liste/logitech-z-906-51-thx-speaker/productDetails.aspx?productId=bd130975&categoryId=256&SKU=BD130975

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkie -- 26 Ekim 2011; 23:29:26 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yarem

Arkadaşlar ben Z 5500 kullanıcısıyım.iki sistem arasında çok fark varmıdır.Elimdekini satıp Z 906 ile değiştirmek akıllıca olurmu acaba.

hocam teknoseyir.comdaki inceleme gerçekten başarılı olmuş. şimdi yaklaşık bir hafta oldu ben kullanmaya başlayalı, z906da en çok sevdiğim özellikler:
    + kumandadan cihaz açılıp kapanabiliyor, sub arkasındaki düğme diye bir eziyet yok.
    + sub woofer z5500dekine göre oldukça küçük ve kesinlikle çok başarılı. z5500 188 watt, z906 165 watt rms ancak inanın çok kaliteli, tok bir bas alıyorsunuz kesinlikle 5500ü aratmıyor.
    + bana göre kumandası da kontrol paneli de çok daha güzel olmuş. daha küçükler, hafifler ve kullanışlılar.
    + kutusu ebat olarak z5500 kutusuna oranla oldukça küçük, toplamda 15 kg civarı ağırlıkta. taşıması oldukça kolay. z5500 26 kg civarıydı. taşımak tam bir eziyetti!
    + siyah renkli uydular ve kontrol paneli, siyah tv, siyah sehpa, siyah wd ve siyah harici disk ile oldukça şık durdu. simsiyah olduk yani oldukça hoş görüntü sağladı
    + çift optik olması ve dijital bağlantıların sub arkasında olması ciddi bir avantaj.

bana göre eksileri:
    - sub çok başarılı olsa da total ses z5500e oranla oldukça düşük. z5500de yarıya kolay kolay getiremiyordum, bunda yarıdan aşağı indirmiyorum. apartman dairesi için olumlu fakat çok yüksek ses isteyenler için olumsuz bir durum.
    - z5500de olduğu gibi yine tiz yetersiz. 6 yıllık tecrübeden sonra tiz daha iyi olmalıydı.
    - "decode" uyarısı var ancak z5500deki gibi dts, stereo 2 gibi bilgilendirme olsa daha iyi olurdu. 3d, 4-1, 2-1 var ancak bana daha zayıf bir fonksiyon gibi geldi.

şimdilik dikkatimi çekenler bunlar. bana göre genel olarak z906 başarılı bir cihaz. tavsiye eder miyim? evet, şu ana kadarki performansı açısından düşünülürse tavsiye ederim. ama z5500ünüz yeni ve sıhhatli çalışır durumda ise sakın değiştirmeyin. ayrıca piyasa fiyatları da yüksek seyrettiğinden benim gibi aceleniz yoksa bekleyebilirsiniz. fiyatlar illa ki düşecektir. lakin 800-900 tl arası fiyat bana göre bu cihaz için normal. rakibi yok, yeni nesil, efsanenin devamı, logitech güvencesi ve tabi ki bol reklamlı. z5500den iyi veya kötü kesinlikle demiyorum. onun üretimi bittiğinden bu cihaz için 800lü fiyatlar normal.

Bilgilendirmen için teşekkürler.Şuan Z5500 den hiç bir şikayetim yok zaten alalı 5 ay oldu.Ama aralarında çok fazla bir fark olsaydı değiştirmeyi düşünürdüm.açıkçası.Satürn markette deneme fırsatım oldu fakat gürültülü ortam sebebiyle ses beni tatmin etmemişti özellikle bass sesleri.O yüzden birde foruma sorayım dedim.
    çok sagol..

• bende z906 alıcam ama 906 yla birlikte ses kartıda almam gerekiyo ses kartlarını araştırdım kafam hepten karaıştı x-fi titanyum hd sizce gereklimi çok yüksek bi fiyattan satılıyo ve en son çıkan ses kartı bunu mu almalıyım yoksa alt modeller işimi görürmü tavsiyelerinizi bekliyorum kullanma amacım bluray film arada mp3 oyun oynayamma ztn sistemim eski media player olarak kullanıyorum kasayı yaza doğru yeni sistem toplıcam bf3 için :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DHBSC55

bende z906 alıcam ama 906 yla birlikte ses kartıda almam gerekiyo ses kartlarını araştırdım kafam hepten karaıştı x-fi titanyum hd sizce gereklimi çok yüksek bi fiyattan satılıyo ve en son çıkan ses kartı bunu mu almalıyım yoksa alt modeller işimi görürmü tavsiyelerinizi bekliyorum kullanma amacım bluray film arada mp3 oyun oynayamma ztn sistemim eski media player olarak kullanıyorum kasayı yaza doğru yeni sistem toplıcam bf3 için :)

Normal X-fi Titanium yeter size. Ben de bugün kampanyadan Vatanda aldım bi tane.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chronos1121

quote:

Orijinalden alıntı: DHBSC55

bende z906 alıcam ama 906 yla birlikte ses kartıda almam gerekiyo ses kartlarını araştırdım kafam hepten karaıştı x-fi titanyum hd sizce gereklimi çok yüksek bi fiyattan satılıyo ve en son çıkan ses kartı bunu mu almalıyım yoksa alt modeller işimi görürmü tavsiyelerinizi bekliyorum kullanma amacım bluray film arada mp3 oyun oynayamma ztn sistemim eski media player olarak kullanıyorum kasayı yaza doğru yeni sistem toplıcam bf3 için :)

Normal X-fi Titanium yeter size. Ben de bugün kampanyadan Vatanda aldım bi tane.

evet vatanda kampanya yapmış 906 ya hepsiburada dan alıcaktım ama şimdi vatanda görünce vatandan gidip alıcam hepsiburada çok bekletiyo :) başka ses kartı önerisi yapıcakları bekliyorum saygılar...

• Bende bu sistemi alicam lcd tv icin salona bu sisteme ses karti almak sartmi? Yani dekodere optik ile media playeri baglasam verim alamazmiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkie

Bende bu sistemi alicam lcd tv icin salona bu sisteme ses karti almak sartmi? Yani dekodere optik ile media playeri baglasam verim alamazmiyim

Dolby Digital ve DTS Digital ses formatlı filmler izlersen sorun yok hocam,zaten aletin kendini gösterdiği ses formatları bunlar.divx izlicek olursan yada stereo olan bi ses formatı dinlemek için ses kartı şart.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.