Şimdi Ara

LOGITECH-Z906'cılar BURAYA!!! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.601
Cevap
66
Favori
315.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cello_74

Kendim 2005 yılı ortalarında sıfır olarak aldığım z5400 ses sistemimi yakın arkadaşıma 2007 senesinde satıp sıfır z5500 aldım
    Sonrasında aldığım z5500 ses sisteminin ses performansını eski z5400 ses sistemimden daha başarısız bulduğumdan z5400'ü sattığım arkadaşıma üste 300 dolar alarak z5500 ses sistemini takas ettim
    Kendimi bildim bileli ses sistemlerine merakım vardır (özellikle araç hi-fi ses sistemlerine)
    benim şahsi tercihim bas kolonun gözle görünmeyen cinsi (kabin içerisine monte edilerek gizlenmiş bas yapısı) çok ama çok daha iyidir
    Yukarıdaki videoda iki basında aynı yapıda olması benim için z906 ve z5500 hoparlör setinin kayda değer bulmadımı belirtmek isterim
    Herşey uydu hoparlörlerden ibaret değildir (kendim gerek s700 (titanyum tweteerli) uydularını gerekse z5500 ve z5400 uydularınıda denemiş biri olarak özellikle ifade ediyorum)
    Şuanda kullandığım z5400 uydularında gömme tweteer takviyesi bulunmakta ve daha temiz ses aldığımı özelliklede belirtmek isterim
    (center uydum z5500 uydusu ve insan dts filmlerimde insan seslerinin daha temiz olmasını istediğimden sadece center uyduma tweteer takviyesi yapmadım)
    Bu yüzden anlamsız idrar yarışı yapacağınıza hakikaten iki ses sisteminede sahip olan birilerinin objektif yorumuna ihtiyacımız olduğudur

Haa bu arada Logitech yıllar önce çift optik girişi z5400 de zaten uygulamıştı > eski uygulamasını sanki yeni gibi algılayıpda aaa z906 da artı olarak çift optik girişide varmış gibi anlamsız tepki vermemeniz özelliklede rica olunur

+ olarak z906 ses sisteminin decoder ve kumanda kısmı çok ama çok basit görünmekte bunuda Logitech'e yakıştırmadım doğrusu

Sanki İhaleye Giriyo Adam

• quote:

Orijinalden alıntı: Pesidelphia

Bak güzel evladım
    Sadece kullandığım mouse ve klavye'den nasıl bir kullanıcı olduğumu anlaman yeterli olacaktır (G9X-G19)

Post kasmak için alakasız yorum yapmamanı şiddetle tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cello_74

quote:

Orijinalden alıntı: Pesidelphia

Bak güzel evladım
    Sadece kullandığım mouse ve klavye'den nasıl bir kullanıcı olduğumu anlaman yeterli olacaktır (G9X-G19)

Post kasmak için alakasız yorum yapmamanı şiddetle tavsiye ederim

Aynen katılıyorum abi.Post kasıp yarbay albay olunca noluyor madalyamı takıyorlar ? veya bikaç hediyemi veriyolar anlamadım ki yok +1 miş yok buymuş kısa kısa şeyler sanki böyle şeyler yazınca adamlar yaptığı şeylerle gurur duyuyo.Saçmalıktan başka bişey değil.

• bişe farkettim hani 3 seçenek varya 3d 5+1 4+1 4+1 e getirdiğimde daha çok sarıyor sesler.sizcede öylemi ? birde genelde 4+1 nerde kullanılmalıdır oyunda müzikte vs..?
  • http://www.teknoseyir.com/25149/logitech-z906-ses-sistemi-incelemesi/
  • quote:

Evet hocam o bass sesleri yoğun ve güçlü yapan o hava portudur.

Biz onun hava portunu söküp çalıştırdığımızda bass sesleri çok boğuk bir şekilde çıkıyordu.

biz türkler bir taneyiz abi, deneme yanılma yöntemiyle olayı kapmış arkadaşlar :D bu ayın 14ünde z906 siparişimi verdim vatanın sitesi üzerinden, kampanya, yoğunluk, falan filan ayağı yapıp 10 gün içinde teslim alırsınız diyolar.

napalım bekleyecez artık.. media markt indirim olduğu gün 40" samsung led tv aldim 1200 liraya, 875e de z906 vatandan aldım. Dün optik kablo bakayım dedim bizim buralarda bi elektronikçiden optik kablo buldum 1.5 metre 15 lira verdim. şöyle bişey:

LOGITECH-Z906'cılar BURAYA!!!

msi marka orta seviye bir anakartım var, fazla para vermek istememiştim 150-200 liradır ederi. optik çıkışı da var. z906da da bol optik çıkış var malum:) decoder filan uğraşmıyacaz.. optik kablo işimi görür diye tahmin ediyorum. hdmi kablo önerirmisiniz bana :D

bir de arkadaşlar başlık z906cılar için, z906 anticileri için değil arkadaşlar geliyosunuz milleti sinirlendiriyosunuz. logitech bi bildiği vardir heralde z906yı çıkarırken, fiyatı değmez, o daha iyi bu daha iyi gibi muhabetler çok saçma:D , para ve zevk meselesi bu, ona bakarsanız ferrari de araba passat ta araba, 2sinin de 4 tekerleği vardı en son gördüğümde. 2si de aynı amaca hizmet ediyor. yeni teknoloji , son modeli, kullanmak her zaman iyidir. eskiden herkes tuştakımlı cep telefonlarını kullanıyodu(kullanmak zorundaydı) , şu an ise dokunmatik ekran oldukça yaygın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_0tt0man -- 16 Ekim 2011; 12:38:35 >

• Selam arkadaslar, bi sorum var. Bu sistemi dts li filmleri oynatmasi icin aldim. Samsung lcd ler malum dts oynatmiyor. Optik kablo ile bagladim. Harici harddiski usb den tv nin hdd bölümüne bagladim fakat hala oynatmiyor. Tv de zaten oynamiyor ama sistemdende ses gelmiyor. Decode etmiyor. Neden olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gfbtt

Selam arkadaslar, bi sorum var. Bu sistemi dts li filmleri oynatmasi icin aldim. Samsung lcd ler malum dts oynatmiyor. Optik kablo ile bagladim. Harici harddiski usb den tv nin hdd bölümüne bagladim fakat hala oynatmiyor. Tv de zaten oynamiyor ama sistemdende ses gelmiyor. Decode etmiyor. Neden olabilir?

Teleizyon decode etmediği gibi sesi raw olarak taşımıyor da.Benim LG televizyonumda da aynı problem var. Media Player dediğimiz cihazlardan alırsanız probleminiz çözülür.

Benim kullandığım ve şu aralar yaygın olan bir ürün :http://forum.donanimhaber.com/m_48007159/mpage_1/key_/tm.htm

• Vatanın %25 kampanyası ile bende Mağazadan z 906 aldım. 879 ageldi. Uzun süredir z5500 almayı bekledim ama üretimi sona erdi. Ben de 906 aldım. Sistemi salona kudum. Ses kalitesini beğendim. Film seyrederken özellikle dts kaynaklı filmlerde sinema ortamında hissediyorsunuz kendinizi. Tavsiye ediyorum...
  • ben vatan internetten satın almak gibi bi hata yaptım hala z906ma kavuşmayı bekliyorum :D satın aldığım saat cuma 19-20 civariydi hala gelecek.. hafta sonu bu indirimin kalacağını bilsem gider direk yerinden alırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_0tt0man -- 17 Ekim 2011; 11:13:51 >
  • Logitech'in basları çok hoşuma gidiyor ama tizlerdeki başarısızlığından dolayı ben gittim Edifier s550 aldım. Bence siz de z5500 ile kıyaslamayın onu nasılolsa ikisi görüntü haricinde nerdeyse aynı. Edifier ile kıyasa alın :)
  • Merhaba,

Ben de dün Ankara da vatan bilgisayardan Z 906 aldım. Aslında Z-5500 ü efsane kabul edenlerdenim, Yıllardır herkese öneririm. Çok sevdiğim bir sistem; sadece ev için çok fazla güçlü, baslarını beğenmekle birlikte uydulardan gelen sesler basların içinde kaybolduğu için ve tiz ses neredeyse alınamadığı için, müzik dinlemeyi de sevdiğim için kendime almadığım bir sistemdir. Bu arada Ankara da z5500 ün sıfırları halen 750 tl'ye satılıyor. Ben logitech’in bunca yıldan sonra yeni çıkardığı ürün daha iyi olmuştur diye biraz inceledim ve satın aldım. Büyük salonlar için üretmişler diye düşünüyorum. İçinden çıkan kablolar oldukça uzundu. Klavuzunda arka uydu hoparlör kablosunun 7,6 metre, öndekilerin 4,6 mt. olduğu yazıyor. Kullanılan malzemeler kaliteli. Uydular daha güçlenmiş (sanırım 40 küsürden 67 w olmuş), subwoofer küçülmüş ama oldukça şık, denetim konsolu pratik ve şık duruyor, yazılı özellikleri de iyi diyerek led tv ve media player la birlikte kullanmak için satın aldım. Dün akşamda kurdum, ancak media player'a optik kablo ile bağladığımda TV' nin kendisi kadar bile ses alamadım. Media player da mı bir şey yanlış, yoksa z 906 da mı anlamak için z 906 nın ses testini çalıştırdım. (uzaktan kumandanın input tuşuna veya denetim konsolundeki input tuşuna 5 saniye basılı tutunca sırayla tüm hoparlörlerden cızırtı geliyor. Kılavuzda ses testi için “ses düğmesini saat dokuz pozisyonuna getirip testi başlatın” deniyor. Öyle denedim ama testin sesi güç bela duyuluyordu. Sesi en sona getirdiğimde dahi test sesi cızırtısı çok yüksek çıkmıyor. Bu testi yapan arkadaşlarda benzer kısık sesle mi karşılaştılar? Sorun media player da mı yoksa 906 da mı anlayamadım. Tv ye henüz bağlanamadım. TV deki dijital ses kablosu girişi ve z906 nın girişi için cinch koaksiyel kablo (Tv klavuzunda böyle yazıyor) alıp deneyeceğim.

• evet hala gelemedi benim z906 dün dartyden şu media playerı sipariş ettim.

http://www.darty.com.tr/e_commerce/fiche.cfm?produit_id=62407&cat_id=30

gelişme olduğunda tekrar uğrarım.
  • farmer27
    hoparlörlerin ses düzeylerini arttırman gerekli diye düşünüyorum
  • teşekkür feelulive,

Hoparlörlerin ses düzeylerini açmıştım. Sorunum media player'dan kaynaklanıyor sanırım. daha doğrusu benim bilgisizliğimden. Biraz karıştırınca media player da "ses bölümü" içinde dışarı aktar seçeneklerini buldum 5 farklı aktarım seçeneği vardı. Bazılarında sesi "raw" olarak aktar diyor. Bu seçenekte media player DTS kodlarını çözmeden ses cihazına aktarırmış. Ama izlediğim filmlerde muhtemelen vasat sesler var. Bu nedenle z906 üstündeki decode ışığı yanmıyor ve ses çok kısık geliyor. Uğraşıyorum, en iyi sesi nasıl alırım, bulmaya çalışacağım. Önerileri olan arkadaşlar paylaşabilirlerse sevinirim.

Bu arada, bası biraz azaltınca müzik kalitesi 5500'e göre çok iyileştirilmiş hemen fark ediliyor.
  • farkedicek tabiki dostum 6 sene onceki teknolojiyle şu anki arasında elbet bişeyler vardir
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_0tt0man

evet hala gelemedi benim z906 dün dartyden şu media playerı sipariş ettim.

http://www.darty.com.tr/e_commerce/fiche.cfm?produit_id=62407&cat_id=30

gelişme olduğunda tekrar uğrarım.

Vatan'da internet üzeri aldıysanız telefonla takip etmenizi tavsiye ediyorum. Ben dün bayağı kavga ettim teknik destekle. Hem ulaşmak için yarım saat bekletiyorlar hem stokta gözükmesine rağmen bana parçalarınız stokta yok siparişiniz iptal edilecek diyorlar.
    3 saatimi aldı ama hakklı old. kanıtladım da parçalar şimdi haftaya gelecek inş. Şikayet bildirecektim onu da kabul etmiyorlar. Bundan sonra Vatan'da ancak ve ancak elden alırım ürünleri

• arkadaşlar iki set arasında kararsız kaldım

http://www.pioneer.eu/eur/products/42/100/42/HTP-100/index.html yoksa LOGITECH-Z906 mı?

bu cihazları bilenler varsa bana yardımcı olurlarsa sevinirim. Son olarak pioneer setin kumandası varmı yokmu anlayamadım?
    teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gogo17

arkadaşlar iki set arasında kararsız kaldım

http://www.pioneer.eu/eur/products/42/100/42/HTP-100/index.html yoksa LOGITECH-Z906 mı?

bu cihazları bilenler varsa bana yardımcı olurlarsa sevinirim. Son olarak pioneer setin kumandası varmı yokmu anlayamadım?
    teşekkürler...

Ne için kullanacağına bağlı. Bilgisayara için Logitech daha mantıklı ama videoplayer için Pioneer daha iyi olur. Bu arada kumandası yoktur yazıyor orda.

• z906 yı 800 tl civarında bulsam bi magazadan hemen alıcam.

bu arada hepsiburada da

http://www.hepsiburada.com/Liste/logitech-z-906-51-thx-speaker/productDetails.aspx?productId=bd130975&categoryId=256&SKU=BD130975

820 tl havale ile
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.