Şimdi Ara

LOGITECH-Z5500'cüler BURAYA!!! (980. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38.797
Cevap
80
Favori
2.200.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 978979980981982
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ayrıca dadından yenmiyo böyle kıpır kıpır yumuş yumuş oldu
  • quote:

Orjinalden alıntı: bersis576

quote:

Orjinalden alıntı: stres

@!!!BATIKAN!!! kardeşim son cümlen aynen dediğin gibi olur.Subwooferi açık bir yere ve köşeye koyarsan dadından yenmez Yani yumuş yumuş olur.

bu mesaj çok dikkatimi çekti ve içime oturdu çünkü benim sub hemen masamın yanında masada duvara göre tam ortadaydı ve bu gün odamın şeklini değiştirdim sun u odama göre değilde odamı sub a göre yerleştirdim ve sub tam köşede şimdi odamın yerleşimi iğrenç oldu ama ben mutluyum sub sesi baya arttı ve değişti inanamadım sub sizden ne kadar uzak olursa okadar iyi geliyo sesler sağolun bu mesajı iyiki yazmışsınız

yaw bende odamın şeklini dğiştirdim sesler çok hoşuma gitti ama oda çok kötü oldu tekrar eski haline koydum ne yapalım böle idare edicez artık

• Mrb arkadaşlar bi kaç sorum olucak.
    1-Bu uyduları odaya dagıtmak istiyorum fakat kablolar yetmiyor elektrikçilerden kablo temin ederken nasıl kablo istiyecegiz İsim olarak? Bide bu kabloyu kaç mt yaptırabiliriz performans azalması olmadan?
    2-uyduları duvara çakmadan sehba gibi bişeye kotsak iyi performans alabilirmiyiz?yerden seviye 50 cm civarı.?

şimdiden saolun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 41kocaeli41 -- 4 Haziran 2008; 19:14:09 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: 41kocaeli41

Mrb arkadaşlar bi kaç sorum olucak.
    1-Bu uyduları odaya dagıtmak istiyorum fakat kablolar yetmiyor elektrikçilerden kablo temin ederken nasıl kablo istiyecegiz İsim olarak? Bide bu kabloyu kaç mt yaptırabiliriz performans azalması olmadan?
    2-uyduları duvara çakmadan sehba gibi bişeye kotsak iyi performans alabilirmiyiz?yerden seviye 50 cm civarı.?

şimdiden saolun..

0.75 ohm luk bakır kablo alacaksın.Uzun olması performans kaybına neden olmaz.Ben 10 metrelik almıştım ve de 2.5 yıldır kullanıyorum, herhangi bir kayıp yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ne bu yaa??

quote:

Orjinalden alıntı: phantom_coal

logitech yeni bir sistem çıkarsın artık,hd ses formatlarını destekleyen,3 sene oldu yenilemedi artık.

Seti aldıgımdan beri High Definition BluRay rip filmler izliyorum. Bütün kodekleride decodere bırakıyorum, yani diyecegim z5500 hd ses formatlarını yapıldıgı günden beri desteklemekte. Hd ses formatı dedigin zaten DD ve DTS dir bunu da belirteyim.

hd se formatları DTS-HD Master Audio, DTS-HD High Resolution Audio, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus tır.z5500 ın dekoderi bunların hiçbirini çözemez.
  • quote:

Orjinalden alıntı: snoopdogg

quote:

Orjinalden alıntı: ne bu yaa??

quote:

Orjinalden alıntı: phantom_coal

logitech yeni bir sistem çıkarsın artık,hd ses formatlarını destekleyen,3 sene oldu yenilemedi artık.

Seti aldıgımdan beri High Definition BluRay rip filmler izliyorum. Bütün kodekleride decodere bırakıyorum, yani diyecegim z5500 hd ses formatlarını yapıldıgı günden beri desteklemekte. Hd ses formatı dedigin zaten DD ve DTS dir bunu da belirteyim.

hd se formatları DTS-HD Master Audio, DTS-HD High Resolution Audio, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus tır.z5500 ın dekoderi bunların hiçbirini çözemez.

Ps3 e baglı z5500 ün BluRay filmlerin ses codegini çözmesi dogrultusunda HD ses formatlarını destekledigini belirttim. Ayrıca bendeki DTS-ES kodekli BluRay riplerde de sorun yaşamadım. Şu an piyasada dvd lerin DTS kodekli olanları 48/20 dir. Z5500 ise 96/24 e kadar destekliyor. Neyse yanlış bilgilendirme olmasın;

Sizin dediginiz master kodekler zaten 7.1 dolaylarında gezdigi için 5.1 setin çözmesini beklememek lazım Sanırım 192khz 24bit e kadar master audio lar varmış, ben henüz tanışma münasebetine ulaşamadım tabi DTS le bile adam gibi tanışamamışken hadi bakalım

quote:

How Do the Two Levels of DTS-HD Differ From DTS?

The DTS standard introduced in 1996 was intended to deliver 5.1 surround sound and output it at a 48kHz sampling frequency, with a 24 bit word length and a constant bit rate of up to 1.5 Mbps. In 2001, the sampling frequency was updated to 96kHz in the second extension to the standard DTS rolled out (the first was discrete 6.1 surround when DTS-ES was introduced in 2000).

DTS requires a Toslink Optical or S/PDIF coaxial connection between the DVD player and the surround processor.

DTS-HD High Resolution Audio was developed for both High Definition disc formats, Blu-ray and HD-DVD. It improves upon DTS by supporting discrete 7.1 channel surround, and outputs at the same 96kHz/24bit as DTS, but with a constant bit rate of up to 6.0 Mbps, or four times more Megabytes per second than DTS.

DTS-HD High Resolution Audio is supported by both HDMI 1.1 and 1.2 for connection between either a Blu-ray or HD-DVD player and a compatible surround processor.

Not content to stop there, DTS sought to tackle what they saw as shortcomings in the format: the space limits on disc that a constant bit rate caused, and the loss that comes from compressing the data. This problem led to their latest innovation: DTS-HD Master Audio.

By using a variable bit rate, from virtually zero to as much as 24.5 Mbps, it’s possible for a disc recorded in DTS-HD Master Audio to be uncompressed and totally lossless while still fitting on a standard Blu-ray or HD-DVD disc.

Playback is at a sampling rate of up to 192kHz/24 bit. According to DTS, the soundtracks are Bit-for-Bit identical to the original studio master recording. DTS-HD Master Audio requires either an HDMI 1.3 connection from the player to a compatible surround processor (the demo I sat through used a new Pioneer AVR), or a player with a built-in processor, and analog patch cords going into the 7.1 pre-amp inputs on an AVR.

DTS stresses that discs recorded in DTS-HD High Resolution Audio and DTS-HD Master Audio will remain backwards compatible with surround processors by outputting standard DTS via the Toslink or S/PDIF connections, but connecting via HDMI will allow the end user to enjoy surround sound with a degree of realism that was heretofore unreached.

Edit: İmlâ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arnex7 -- 4 Haziran 2008; 23:42:43 >

• Ya arkadaşlar şimdi çok alakasız olacak ama sizlerle paylaşmak istedim nedense

Kendime yeni bir notebook aldım ... Acer Aspire 5920 modeli :) Çok uygun bir fiyata buldum ve hiç düşünmeden aldım valla.. :)

Not ; Merak etmeyin hangi ses kartını almalıyım diye sormicam :) Bilgisayarın üzerinde optik çıkış mevcut olduğu için açıkçası ses kartı düşünmüyorum... Tek eksiğim uygun optik kabloyu temin etmek.. İyi dilekleriniz için şimdiden teşekkürler.
  • benim monitörüm gittikçe kafayı yiyo.malum lcd monitörüm olmadı için woofer etkiliyo halbuki 60 cm'den daha uzakta duruyo woofer'ım.şimdi bide lcd monitör aldırcak bana.bu z-5500 ne kadar masraflı bişey ya ses kartıydı monitördü derken habire para harcattırıyo bana.param olsa bide müstakil ew aldıracaktı bana ama allahtan param yok
  • teknosadan temin edebilirsin arkadaşım.ben ordan aldım öle çok kaliteli bişey deil ama yeterli bence.eğer kaliteli bişey istersen hepsiburada'dan alabilirsin
    quote:

Orjinalden alıntı: Sympatique

Ya arkadaşlar şimdi çok alakasız olacak ama sizlerle paylaşmak istedim nedense

Kendime yeni bir notebook aldım ... Acer Aspire 5920 modeli :) Çok uygun bir fiyata buldum ve hiç düşünmeden aldım valla.. :)

Not ; Merak etmeyin hangi ses kartını almalıyım diye sormicam :) Bilgisayarın üzerinde optik çıkış mevcut olduğu için açıkçası ses kartı düşünmüyorum... Tek eksiğim uygun optik kabloyu temin etmek.. İyi dilekleriniz için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _VoLKaN_ -- 5 Haziran 2008; 1:39:45 >

• hadi bakalım, 2. el temizinden aldım dün akşam, daha deneyemedim ama ses kalitesinden hiç şüphem yok tabiki.
  • Arkadaşlar bu z5500ün arka hoparlörlerinin kablo uzunluğu ne kadar acaba ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: karakobra

Arkadaşlar bu z5500ün arka hoparlörlerinin kablo uzunluğu ne kadar acaba ?

7,6 m. 7.59 da olabilir..
  • Arkadaşlar insanlar setin mp3 performansını pek beğenmemiş, ben öyle çok profosyonel bi kullanıcı değilim bana hayli hayli yetiyor, mp3 dinlerken equalizer ayarlarını nasıl yapıyorsunuz acaba? (winamp dan bilhassa) bir screenshot atarsa kullanan, çok makbule geçer.
  • şahsen winamp ta jammix enhancer ı kurduktan sonra ses kalitesi epey değişti. özellikle my favourite-deep bass prest i ile harika bas elde ettim. meğer sorun sette diğilmiş
  • yeni z5500'üm geldi,sizden en kaliteli ayarlar için yardım bekliorum,veya hangi sayfada söylermisiniz?
  • Bi ses kartı sistemi bu kadar değiştirebilirmi yahu forumdan xonar d2 ses kartı aldım iyiki almısım sistemin gercek kalitesini görmek isteyenler kesinlikle ses kartı almalı diye düşünüyorum.
  • sistemi vatandan alıp eve getirip kurdum. ancak ses kartım olmadığı için ( notebook ) 5 hoporlordende se alamadım. ıpodu bağladığımda ise sadece rear ve sub dan ses geliyor center ve önler çalışmadı. ( bir yalnışlık yok sanırım ) bu şekildeyken bile yeterince kuvvetli. sadece tweter takviyesiyle üst seviyeye taşınacak gibi duruyor. bende 42 pv 70 panosonic plazma var. sizden istediğim direcet tv ye bağlayabiliyormuyum. ikinciside loptop için eski pcmı yuvalı audgy 2 zs notebok var ses kartı olarak. piyasada bulmak çok zor ikinci ellerinede güvenebilirmiyim bilmiyorum. bi el atsanız şu konuya çok makbule gececek. birde hazır aklıma gelmişken next cıs bilmemkaç var uydu. coax çıkışından bağlantı yaptım bizim alete tık yok. ne önerirsiniz. kalın sağlıcakla.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TuBeRK

Bi ses kartı sistemi bu kadar değiştirebilirmi yahu forumdan xonar d2 ses kartı aldım iyiki almısım sistemin gercek kalitesini görmek isteyenler kesinlikle ses kartı almalı diye düşünüyorum.

Ayarların Nasıl Anlatırmısın ?
  • valla z5500ü kutudan çıkardım kablolarını bağladım filan açtım direck bağladım anakarta 3 kabloyuda renklerine göre taktım modları karıştırdım biras örendim gibi bass 7 de duruo centerla surround full açık effeckte pl2 music de duruo dier efecleri uyguladığımda yatay olan uydu hopörleri çalışmıo ama allah için yinede şuan ses dehşet :D sizden daha kaliteli ve verimli ses için ayarlar bekliorum ekolayzır ve bu menü ayarları birde blostmu ne varmış daha onu bulamadım nereden ayarlıcaz ne işe yarar. help plss

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bwolverine -- 5 Haziran 2008; 20:19:07 >
  • Arkadaşlar ben alalı 2 hafta oldu z-5500ü. Sabah subwooferın arkasındaki düğmeden de kapattım çıktım evden. Ses yapıyordu çünkü. Akşam geldim açtım ama elektrik gitmiyo sisteme. Forumda sigorta patlamış olabilir gibi yorumlar okudum. Sorun ne olabilir? En kısa ve hızlı şekilde nasıl halledebilirim bu problemi? Garantisi faturası herşeyi var..
  • 
Sayfa: önceki 978979980981982
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.