Şimdi Ara

Logitech s220 çalışmıyor SS'li

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
2
Favori
8.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • subwooferden ve diğer hoparlörler hiç ses gelmiyor uydu hoparlörleri ayrı kullanınca biraz ses geliyor , ne tür bir arıza olmuş olabilir. küçük entegre utc 4558
    diğer 2 entegre d6282
     Logitech s220 çalışmıyor SS'li Logitech s220 çalışmıyor SS'li Logitech s220 çalışmıyor SS'li Logitech s220 çalışmıyor SS'li

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axelfoly -- 5 Nisan 2015; 13:37:32 >

• Çok bacaklı, soğutucuya bağlı olan ses entegrelerinin modeli nedir? Sanki birinin uç kısmı eğilmiş gibi.

Sorun, besleme katı ile ilgili olabilir. Ölçmek gerekir, voltajlar normal seviyede mi diye.
  • cyborg1981 kullanıcısına yanıt
    d6282 hocam kart üzerindeki bazı kablolar kopuktu bunları lehimledim çalıştı ama ses 2+1 göre düşük geldi birde bass pek hissedilmiyor. kartın alt kısmı şöyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axelfoly -- 5 Nisan 2015; 14:45:13 >

• Bu konuda fotolar var. Oradan karşılaştırabilirisin bağlantıları.

http://forum.donanimhaber.com/m_88471994/tm.htm

Bağlantılar doğru ise geriye sadece ölçmek kalıyor. Dikkatli ol, başka yerinde trafosu yoksa, devreye 220VAC giriyor gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyborg1981 -- 5 Nisan 2015; 15:05:48 >
    sadece hoparlörleri ters takmışım o kadar sorun değil , devre trafo beslemeli yüksek gerilim yok devrede , ölçmem gereken yerler nereler bilmiyorum nereleri ölçmem gerek

entegrelerin tam adları şöyle CHMC s1405 d6282 diğeri CHMC 1401 d6282

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axelfoly -- 5 Nisan 2015; 15:23:31 >
  • Küçük entegrenin (utc) 8. bacağı besleme voltaj girişiymiş, 4. bacak GND, 12V-22V arasında olması gerekiyormuş.

İki büyük entegreler ise KIA6282K ile aynıymış galiba, 12. bacaklardan besleniyorlar, 9. bacak GND. 9V-12V ile besleniyorlar.

Şu da var; eğer sıcaklık yüksek ise kondanlar kurumuş da olabilir.

Denemeleriniz sonucunda oluşacak sorunlardan ben sorumlu değilim.

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyborg1981 -- 5 Nisan 2015; 15:59:03 >
    büyük entegrelerde dediğiniz gibi değerler var ama küçük entegrenin 8. ucunda 0.5 v görünüyor ses açıkken 8.5 v

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axelfoly -- 5 Nisan 2015; 16:10:22 >
  • Benimde çalışmıyordu (http://forum.donanimhaber.com/m_83385217/tm.htm ) (http://forum.donanimhaber.com/m_88471994/tm.htm )

Ben ise 2 sene önce daha çok amatör iken uydu hoparlörler ile sub çıkışını birleştirip bozdum. Ya UTC4558 (crossover entegresi) ya da chmc d6282 ler gitti. Elektronikçiye sordum türkiyede bu entegreyi bulman çok zor dedi 30 lira fiyat istedi 2 entegreye ama arızayı göstermedim sadece entegrelerin fiyatını sordum 15+15 lira istedi. Bu entegreyi internette araştırdım satan bir firma bulamadım. Bende soğutucusuyla tda2003 ve trafosuyla led besleme yaptım. Şuan kendi sub kutusunu tda2003 ile farklı trafo ile besliyorum delikli pcbyi eski pcb yerine oturttum. Kond. değerini yükseltip sub a çeviricem. İleri de de tda2822 ile uyduları beslemeyi düşünüyorum.

Anlayacağınız d6282 yandıysa çözümü yok(%99). Üstte paylaştığım konularıma bakarak hangi kablonun nereye bağlandığına bakın belki kablo yerlerini yanlış yaptınız. Üstünde L R yazıları var takip ettiğimde sağlam bir filtreleme yapılmış. D6282 nin birine L R kanalları aynı yapılmış mesela L kısmı bir çok direnç kond gidiyor (resimdeki) sonra d6282 nin girişine gidiyor aynı şekilde R kısmıda aynı sonra L ve R den birer 3.3k direnç ile alınıp kısadevre yapılmış ve mono olarak utc4558 e verilmiş. bunun çıkışıda üstte yazdığım filtre ile diğer d6282 ye gidiyor. Bir olasılık ise chmc ayaklarının lehimi çatlamış olabilir.

Elimde üstte yadığım filtrenin kartı var. Yani yolları takip ederek (20 dakika da takip edebildim çok karışık) ses girişinden d6282 ye girişine kadar giden yoldaki filtreyi karttan çıkartıp plakete yaptım onun resmini birazdan atarım.

---------------------------------------------------------------------------
    Düzenleme:
    Bunlar S220 nin kutusuna yerleştirdiğim TDA2003 devresi ve s220 soğutucusu. Yanında VCD playerdan çıkardığım s220nin yerine tam oturan sigortalı trafo. (http://forum.donanimhaber.com/m_103994073/f_//tm.htm#103994073)

Bunlar ise s220 den kalan yani 2 sene önce bozulan hoparlörümden kalan parçalar. L ve R nin d6282 ye giden yollarını çizdim. üstündeki elemanları başka karta çıkarttım onu da koydum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi linyit43 -- 5 Nisan 2015; 17:29:25 >

• linyit43 kullanıcısına yanıt
    6282 lerde sorun yok gibi çünkü soğutucu blok ısınıyor küçük entegredeki gerilim değişimi normal mi ses açıkken gerilim 8-9 v gibi oluyor , şu an önceki logitech hoparlörlerden bi farkı yok gibi sadece bass kendini hissetiriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axelfoly -- 5 Nisan 2015; 17:19:31 >
  • Sistem çalışıyor ama sorun tam olarak ne ? Bu arada üstteki mesajı düzenledim.
  • eski hoparlörüme göre bir fark olması gerekmez mi tek fark bası biraz daha fazla hissedebiliyorum kıyasladığım diğer hoparlörler resimdeki gibi , eğer bu sorun değilse kartta herhangi bir problem yok r-l bağlantılarını resimdekiler gibi düzelttim ses potu ve bi kaç bağlantıda temazsızlık var bunları düzeltebilirsem böyle kullanırım , tüm bilgiler ve cevaplar için çok tşk

devre takibi yapıp yeni devre kuracak kadar bilgili değilim sen baya iş başarmışsın

@cyborg1981

• En son resimdeki 1+1 sistemin performansını bilmiyorum, ne söylesem havada kalır şimdi ama S220'nin bass'ı güçlü olması gerekir. Karşılaştıracak tecrübeye sahip değilim.

Komşumda S220 ses sisteminden vardı, sistem hoşuma gitmişti, neredeyse satın alacaktım. Sonra gel zaman git zaman ses sisstemimi kendim yaptım. Tek eksiği, bass oluşması için güzel bir kabin. Kabinsiz bass hiissi alamıyorsun ama ses perfecto yani çok güzel. Oyun ve sinema keyfi tavan yapıyor. : )

Bir de şu PC'yi yenileyebilseydim, aslında i7 işlemcili dizüstüm var da kardeşime verdim, ben de şimdilik Asus P4 anakartla idare ediyorum.

Saygılar dostum...
    şöyleki bassı sonuna kadar açınca yer dahil masa sarsılıyo ama bana yetersiz gibi geldi çok mu performans bekliyorum bilmiyorum bass tamamen kapalıyken neredeyse eski hoparlörlerim kadar çıkış veriyor ama yinede ses tonu ona göre daha yumuşak geldi yinede fena değil anakartın ses kartındaki efektlerle daha bi güçlü oluyor öyle idare ediyorum

saygı bizden ..
  • arkadaşlar elimdeki 2. s220 de bass hiç çalışmıyor fakat hoparlörler çalışıyor bunda ne tür bir sorun olabilir ?
  • linyit43 kullanıcısına yanıt
    bu utc4558 ve d6282 sağlamlığını nasıl kontrol edebilirim ?
  • dün çinden sipariş ettiğim d6282 entegreler geldi subwoofera taktım ve bass çalıştı , elimde 4 tane daha d6282 var ihtiyacı olan arkadaşlara makul ücretle gönderebilirim
  • Hocam d6282 hala duruyormu gonderebilirmisiniz acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kaybal kullanıcısına yanıt
    elimde 4 tane mevcut
  • Hocam tel numarasi varsa arayayim ben seni fiyat ne kadar acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Entegreler duruyor mu ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.