Kredi kartı ile alışverişte geri iade
44 Cevap30259 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

9487 Mesaj
26 Ağustos 2006; 10:03:04 

Arkadaşlar bir tanıdık biilgisayar almış ve çocuk aceleye getirdiği için pahallıya ve dandik bir sistem almış bu yüzden geri iade edeceğiz ancak sorun şu alışverişi kredi kartına taksitle yapmışlar bu durumda kredi kartına nasıl iade yapılıyor. Yani bir problem çıkar mı? Dün akşam soracaktım ama siteye giremedim nedense
Durum biraz acele sizin anlayacağınız.

Aslına bakarsanız kredi kartına bir problem çıkmaması lazım yoksa bu durumda satılan mal geri alınmaz gibi birşey olur ki hangi devirde yaşıyoruz. Bu konuda bilgi edinmek istiyorıum kredi kartlarıyla aram iyi değil ve satıcının karşısına hazırlıksız çıkınca sizi yolmaya çalışır sizde tahmin edersiniz.

Deneme Bakalım İmza Düzeldi Mi

1573 Mesaj
26 Ağustos 2006; 10:05:22 

1 hafta içerisinde sorgusuz sualsiz iade alıyor büyük firmalar ve almakta zorunda.satış iptali yapılır ve 2-3 gun sure ıcerısınde bilgisayara odenen toplam tutar karta ıade edılır.

3584 Mesaj
26 Ağustos 2006; 10:06:00 

kredi kartlarında yapılan alışverişler aynı günde yeni akşam gece raporu alınmadan iptal edilebilir yalnız bildiğim kadarı ile bir kaç gün olmuş yapacağınız tek şey aranızda anlaşmaktır.genelde firmalar başka bir ürün satmak isterler geçmiş olsun biraz daha dikkatli olun arkadaşlar

HTC ONE 32 Gb-I- Hp Pavilion 1360 ET -I- 42' LG LH3000 -I- Ford Focus Titanium HB 109 Bg -I- Denon 1312 XP

2814 Mesaj
26 Ağustos 2006; 10:06:21 

duyduğum kadarıyla karta geri yükleme yapılabiliomuş.tanıdıklarımdan yapan varmış.onlarında başına bu tip geri iade olayları gelmiş.olmadı nakit olarak parayı geri ödüyormuş.

2005 Nissan Primera Tekna + 2005 Renault Modus 1.6 Dynamique Stil Paket
www.nissanclubtr.com

1573 Mesaj
26 Ağustos 2006; 10:07:22 

nakit olarak ödeme yapılmaz.çünkü alıcı nakit ödememiş.karta ıade yapılıyor sorun olmaz. fakat ıadelerde 2-3 gunluk bır gecıkme var. bu sure sonrasında para kartına gecıyor.

1 haftayı geçmediyse iade kesinlikle alır almakta zorunda.neden ıade edıyorsunuz dıye bıle sorma hakları yok.dedıgım sekılde prosüdür işler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [ReaLityWorLd] -- 26 Ağustos 2006; 10:08:22 >

9487 Mesaj
26 Ağustos 2006; 11:17:43 

sağolun cevaplar hızlı geldi çok teşekkürler peki tüketici haklarındaki madde numarasını da söylermisiniz ilk girişte büyük bir darbe olur. Bu hakkı biliyorum ancak kredi kartında bir sorun olurmu diye düşünmüştüm dediğim gibi kredi kartında hiç iadem olmadı zaten iade edeceğimde bir ürün almadım çok şükür

1573 Mesaj
26 Ağustos 2006; 11:53:36 

o kadar bılgı bılmıyorum yanı maddesını bılmıyorum. ne yapcan sen karıstırma o kadar.1 hafta dolmadan zaman kaybı yaşama gotur hemen ıade keserler. 2-3 gune paran karta yatar

9487 Mesaj
26 Ağustos 2006; 19:20:45 

arkadaşlar aldıkları yer evkur gibi ağza alınmayacak sözler edebileceğim nitelikte bir yermiş ve tahmin ettiğm gibi problem çıkaracaklar 7 gün pazartesi dolacak bende pazartesi günü gideceğim ve iade alıp almayacaklarını soracağım gene olumsuz olursa iyi tamam bunu siz istediniz diyerek çantamdan birsürü kağıt çıkaracağım ve mağaza sahibine vereceğim daha sonra mağazadaki müşterilere; "İşte bakın vatandaşlar bakın Evkur rezilliği hepsi ürünü alana kadar. Ürünü sat sonrasını boşver işte evkurun satış politikası paranızı seviyorsanız, aklınız varsa buradan alışveriş yapmayın başka neresi olursa olsun alın ama burası kadar satış sonrası ilgisizlik olan bir yerden alışveriş etmeyin" diye haykırarak kağıtlar vereceğim kağıtlarda ise kendi sorunum ve ayrıca şikayetvar da bu firma hakkındaki yorumları da ekleyeceğim bunu 1 hafta devam ettireceğim.

Bu arada tanıdığımızın aldığı bilgisayar şu içindeki parçaların toplama şekilde alındığındaki fiyatları

İntel P4 541 3,2GHz Tek Çekirdek İşlemci (Bu işlemciyi görünce oha dedim çünkü bilgisayardan önce fiyatını gördüm) 100$

MB-MSI RX200 7173-020 75$ (İki bellek slotu var sadece ve tabiki dual channnel bellek kullanımı yok)

512 MB 533MHz Tek Slot Ram 50$

256MB Sapphire X550 ekran kartı 50-60$

80GB Samsung HDD 45$

PRO2000 kasası 30$ (hazır sistemin kasası ne kadar kaliteli olursa artık)

Kart Okuyucu 20$

CD-RW+DVD Combo 25-30$ (Yuh artık combo mu kaldı yaaa)

Philips 17" moniter 170S 120$ (Modeli buydu monitörün galiba)

Şimdi bu sistemi toplama alsaydı 989YTL ye 12 Ay taksitle alabilirdi.

Evkurun sattığı fiyaaaaaaaat ...... sıkı durun 1384YTL evet akıl karı değil değil mi? üretimi durmuş bir işlemci artık devri kapanmış tek çekirdekli bir mimari tek kanal 512MB bellek ne idüğü belirsiz bir anakart normalde iyi fakat bu fiyata verilen bir ekran kartı daha nediyim sistemeki akıl karı iki parça var onlarda biri HDD idğeri ise monitör kaldıki onlardanda daha ucuzu yok zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 27 Ağustos 2006; 9:42:02 >

2032 Mesaj
26 Ağustos 2006; 20:47:07 

bankayı şirket aradığı zaman iptal edilir. biz bi kere yanlışlıkla 2 kere ödeme yapmıştık. biri iptal edildi.

onun dışında nakit ödeme de nasıl geri iade varsa kredi kartına da olur. adam en fazla git 40 gün sonra ben tahsil edince al paranı der.

1573 Mesaj
26 Ağustos 2006; 20:51:59 

olumsuz bırsey dıyemezler oyle bir lüksleri yok.rezil olur o firma

9487 Mesaj
26 Ağustos 2006; 21:51:44 

Rezil olmak ne kadar umurlarında kağıdı eline verip bağırmaya başlayınca göreceğim

İsterseniz toplanalım önünde slogan atalım DH bayrakları falan hem o zaman birliğin ve müşterinin gücünü görmüş olurlar insanları kandırmanın kolay olmadığını anlarlar birde mağaza sahibi hem önce bilgisayardan anlamam diyor daha so9nrada şimdi baktım listede P4 3.2 mis gibi işlemci diyor ve bir önceki lafını doğruluyor. Ya herşeyini geçtim anakartı dandik işlemci piyasada yok falan her şeyi geçtim, fazladan ödenen 5 milyona taktım ben kafayı zaten alan kişi Photoshopla uğraşmayacak cod falanda oynamayacak en fazla most wanted ki şu anki sistem gayet güzel çalıştırır. Ama niye aynı paraya e6300 lü DS3-4 lü 667MHz ramli bir sistem toplamak varken bu bir ayağı sakat bilgisayarı alalım ya anlamıyorum kardeşim ben arasam o kartı o kadar kolay bulamam adamlar üşenmeden araştırıyo dünyanın en ama en dandik parçalarını buluyor yahu iki tane Ram yuvası ne demek ya bari onuda koymasaydınız gömülü 64MB ramle satsaydınız alla alla düşündükçe sinirlerim bozuluyo bu haftayı mağazanın önündfe broşür dağıtarak geçirdikten sonra (pek umudum yok ama izin alabilirsem duvarlarada yapıştırabilirim) daha oraya alışveriş etmeyi bırakın yüzlerini görmemek için önlerinden bile geçmem. Bana böyle artistik hareketlerde bulundularya o istemi isterlerse 500 e satsınlar bi Allahın kuluna önermem adamların hiç umrunda değil ya önce Pro2000 le muhatap etmeye çalıştılar (ne alakası varsa) pro2000 ise teknik servis olduklarını gelen siparişin evkurdan yapıldığını söylüyor. Bu arada mağazada FX5500 ekran kartı olduğunu söylemişler ama gelende x550 var tamam gelen daha iyi ama kardeşim tüketici hakları demez mi ki getirilen ürün (müşterinin lehine veya aleyhine) sipariş edilenden farklı ise müşterinin cayma hakkı vardır diye yok sa ben mi kafayı yedim ya da yasa mı değişti. Adamlara diyorum o zaman iade talebi ile geldiler ancak yetkili olmadığımız için alamadık diye kağıt imzakayın dedim yok olmaz dediler. O an anladım adamların tek amacı 7 günü geçirmek şimdi karalama gibi olmasın ama burada yaptığım tam olarak bir karalam diyebiliriz ya da daha doğrusu sobanın içindeki krumu dışına vurma diyebiliriz. Çok sinirliyim çooooookkkkk

1732 Mesaj
26 Ağustos 2006; 21:57:38 

quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

İsterseniz toplanalım önünde slogan atalım DH bayrakları falan hem o

DH ın önünde duramaz kimse

2x2GB Team Xtreem Dark @1066 Mhz|E6600 @3.0 Ghz|2xSeagate ST3250410AS(Raid 0)

1573 Mesaj
26 Ağustos 2006; 21:58:18 

sinirle işler çözülmüyor sakın gıdıceksın.bilgili bir müsterı gıbı konuscaksın cahıl adam degılsın. 1 hafta da olmamıs durumu arz edıceksın ve ıade fısını alıp cıkıcaksın.bagırmakla cagırmakla bu ısler olmaz olucagı varsada olmaz.sakin ve donanımlı gıtceksın yanı prosüdürü bilen biri olarak

119 Mesaj
26 Ağustos 2006; 23:39:01 

hazır salak sistemleri taksitli diye genelde bilgisayar donanımı konusunda bilinçsiz halkımıza cazip (!) fiyatlara satıyo böle firmalar..televizyondan reklamları düşmüyo..yazık çok yazık..umarım sorun hallolur hocam bu arada kredi kartı ödemesi üzerinde her bi oynamayı yapabiliyorlar..ben online olarak iyi bir firmadan bir ürün aldım sora distribitör getirmediği için başka bi modelini aldım aradaki fiyat farkını 12 ay taksitli almama rağmen anında düşürdüler saolsunlar..istedikten sora yaparlar işlerine gelirse tabi

342 Mesaj
27 Ağustos 2006; 2:13:14 

İyi geceler.

Forumda yeni birisi olarak ben, size öncelikle geçmiş olsun diyorum.

KArta iadeyi mutlaka yaparlar. Ama erken ama geç.

Ben de online alışveriş yapmak istedim, işlemcinin gecikeceğini duyunca karşı taraf istersem siparişi iptal edebileceğimi söyledi.

Ben de iptal ettirdim.

Ertesi gün para kredi kartıma geri gelmişti. "ERTESİ GÜN"

Büyük bir fima. Güvenimi kazandı. İsim vermek isterim, ama forum kurallarına aykırı ise vermeyeyim.

Size tavsiyem tanınmış, forumdaki insanların gönül rahatlığı ile alışveriş ettiği siteleri kullanmanız.

Tekrar geçmiş olsun. İyi geceler...

AMD Phenom II x4 965 BE, Gigabyte GA-970A-D3, Kingston 2x2GB Hyperx 1600Mhz, Powercolor HD 7750 1GB DDR5, Seagate 2TB Sata3, Seasonic M12II 620W

A proud owner of Asus EEE PC 1000H!

36 Mesaj
27 Ağustos 2006; 2:27:22 

Evkur bilgisayar piyasasinda çok kazık. Neden bu kadar kazık diye sorulduğunda taksit farki diyorlar. Ve işin kötüsü anlamiyorsan pc yi 2 misli fiyata alirsin. Benim arkadasim o kadar alma dememe rağmen evkurdan pc almisti. Ben neredeyse yari fiyatina ondan cok daha üstün bir pc toplamistim. Görünce afallamisti
Ayrica Tüketiciyi Koruma Derneğinde bilgi alabilirsin bu konuda yardimci oluyorlar.

Olsa tukkan senin!..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Ağustos 2006; 10:38:04 

peki ben napim exa bilgisayardan 6600 gt aldım bilgisayarımda düzgün çalışmadı geri iade edim dedim kredi kartı ile almıştım.geri iade almadılar. ancak zar zor bizde bakiyen var 5 6 aya kadar aldıgın ürününü parası kadar başka bi ürün alabilirsin dediler.yani kartan silmediler.nasıl insan bunlar. bu olay dün gerçekleşti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhan1985 -- 27 Ağustos 2006; 10:38:32 >

9487 Mesaj
27 Ağustos 2006; 18:34:45 

Valla ben çok sakin bir biçimde gittim konuştum ancak adamlar laftan anlamıyor ki diyorum iade başfuru formu hazırlayın yok adamlar yapamayız diyor ya nasıl yapamazsınız siz satmadınız mı bu bilgisayarı diyorum iyi o zaman herkes alsın 2-3 gün sonra geri getirsin diyor. Merkezi ile görüştün ancak kapıdan alınmışsa ya da internetten alınmışsa böyle birşey olur diyor. Bende nasıl olur dedim hem belirttiğiniz üründe gelen ekran kartı farklı bu durumda iade almak zorundasınız diyorum hiç oralı olmuyor pro2000 servisi gelsin rapor kessin diyor (bilerek bayan koyuyorlar ...?*&%+^'!*&/)%+?*'... ları yüksek sesle konuşmayalım diye) ama yok ben kafaya taktım, bu ürünü almazlarsa gerekirse kapıda sabahlayacağım ve tek müşteri sokmayacağım o mağazaya sizde gerekli manevi desteği saplarsınız umarım (karşı kaldırımda müşteri hakkı kutsaldır bu insanlar seninle gurur duyuyor gibi ) Birşey değil sinirimi benim bilgisayara yansıttım arıza yaptı internete giremedim. Anca şimdi çözüldü arıza bakalım sikayetvar a da yazdım ne olacak göreceğiz. Manevi desteğiniz için teşekkürler. Bu arada sizde tanıdığınız kişilerin burası gibi yerlerden alışveriş yapmasını zorla da olsa engelleyiniz.

776 Mesaj
27 Ağustos 2006; 18:50:37 

quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

Valla ben çok sakin bir biçimde gittim konuştum ancak adamlar laftan anlamıyor ki diyorum iade başfuru formu hazırlayın yok adamlar yapamayız diyor ya nasıl yapamazsınız siz satmadınız mı bu bilgisayarı diyorum iyi o zaman herkes alsın 2-3 gün sonra geri getirsin diyor. Merkezi ile görüştün ancak kapıdan alınmışsa ya da internetten alınmışsa böyle birşey olur diyor. Bende nasıl olur dedim hem belirttiğiniz üründe gelen ekran kartı farklı bu durumda iade almak zorundasınız diyorum hiç oralı olmuyor pro2000 servisi gelsin rapor kessin diyor (bilerek bayan koyuyorlar ...?*&%+^'!*&/)%+?*'... ları yüksek sesle konuşmayalım diye) ama yok ben kafaya taktım, bu ürünü almazlarsa gerekirse kapıda sabahlayacağım ve tek müşteri sokmayacağım o mağazaya sizde gerekli manevi desteği saplarsınız umarım (karşı kaldırımda müşteri hakkı kutsaldır bu insanlar seninle gurur duyuyor gibi ) Birşey değil sinirimi benim bilgisayara yansıttım arıza yaptı internete giremedim. Anca şimdi çözüldü arıza bakalım sikayetvar a da yazdım ne olacak göreceğiz. Manevi desteğiniz için teşekkürler. Bu arada sizde tanıdığınız kişilerin burası gibi yerlerden alışveriş yapmasını zorla da olsa engelleyiniz.

Arızalı değilse ürünü almak zorunda değiller! sadece kapıdan veye internet vede telefondan yapılan alısverıslerde sorgusuz sualsız alırlar!
senin belirttiğin gibi sana faturanda yazandan farklı bir ürün vermisseler bunun tespitini yapıp değişimini sağlarsın ki geri almazsalar tüketici hakları mahkemesine gidersin sorunun çözülür. Birşey yapmadan önce tüketici hakları kanunu oku ona göre davran!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi foxwoods -- 27 Ağustos 2006; 18:51:10 >

MCITP: Enterprise & Server Administrator
Desktop: İntel Core2Quad Q9550, Zalman 9700-LED, Gigabyte EP43-S3L, Leadtek GTX470, Kingston 4x2 GB HyperX 1066 Mhz, Samsung T260HD 26" LCD, Seagate 640 GB 7200rpm 32MB Cache, Seagate 250 GB 7200 16MB Cahce,Creative X-FI Titanium, Creative SaundBLaster 7.1, Logitech Z-5500, Jaguar 5.1, TT Armor, High Power Absolute 850W, Logitech G15, 3x1,5 TB WD 3,5"External HDD, 1,5 TB Maxtor 3,5" External HDD, 2 TB Seagate 3,5" External HDD, Seagate 250 GB 2,5" External HDD, WD 320GB 2,5" External HDD, WD 640GB 2,5" External HDD,Inform Compact 3000VA, Informer 600VA,
Laptop: ASUS N53SN-SZ002V i7-2630qm, 4x2 GB 1333 MHz DDR3,GT550M 2 GB Gddr3, Seagate 750GB 7200rpm,4x Blu-Ray, 1920x1080,

9487 Mesaj
27 Ağustos 2006; 19:59:45 

quote:

Orjinalden alıntı: foxwoods

Arızalı değilse ürünü almak zorunda değiller! sadece kapıdan veye internet vede telefondan yapılan alısverıslerde sorgusuz sualsız alırlar!
senin belirttiğin gibi sana faturanda yazandan farklı bir ürün vermisseler bunun tespitini yapıp değişimini sağlarsın ki geri almazsalar tüketici hakları mahkemesine gidersin sorunun çözülür. Birşey yapmadan önce tüketici hakları kanunu oku ona göre davran!

Sayın kardeşim sen haklısın ama sorun zaten orada

Biz ürünü iade etmek istiyoruz bu iade için ise bahanemiz ekran kartının farklı gelmesi ancak evkur pro2000 e yönlendiriyor pro2000 de evkur bizden o ekran kartlı ürünü sipariş etmiş biz ancak ürün arızalı veya arızalı değil şeklinde bir rapor tutabiliriz inceledikten sonra diyor ve sorununuzu evkur ile halledin diyor ve hooop iş gene başa dönüyor yani sonuçta evkurun bir kayıt açması gerekiyor adamların tek amacı vakit geçirmek

54 Mesaj
28 Ağustos 2006; 17:40:46 

bence bu konuda bilgili bir avukat bul o senin işini çözebilir.adliye girişlerinde zaten tüketici hakları elektronikmi diye soruyorlar.geçen sene tlfonum arızalandı servise gitti geldiğinde aynı arıza devam ediyordu(zil sesi çalmıyordu)firmadan yenisini istedim bir kere daha gönderelim dediler bende avukata verdim ve yenisini vermek zorunda kaldılar.

759 Mesaj
28 Ağustos 2006; 17:51:11 

Böyle bir iade hakkı yok ya herkes tüketici haklarını kendine göre çeviriyor..yakında utanmasak mc donaldslarda kebapçılarda uygulatıcaz baba ben yedim memnun etmedi beni buyrun sıçtım geri alın diye 1 hafta iade hakkı ancak ürünü hiç açmadan başlatmadan eçerli olur. Ürün orjinal windows xp vs kullandığı için ve satış mağazadan yapıldığı için kesinlikle geri almazlar. ALMAK ZORUNDA DEĞİLLER kimse kimseye zorla satış yapmıyor, ohatalı ekran kartı vs durumu varsa , elinde başka ekran kartını taahüt ettiklerine dair belge olmalı.. O zaman sadece ekran kartı değişebilir.. Lütfen tüketici haklarını çok dikkatli ve ciddi biçimde okuyalım..Ürünün orjinalliği bozulmadığ, satılabilirliği bozulmadığı sürece geri alırlar..O zaman ben gideyim birtane subaru impreza alayım 3 gün sonra ben beğenmedim tükedi hakları diyeyim bak bakalım adamın k..çına levyeyi sokuyorlar mı sokmuyorlar mı

Intel Conroe E 6600 ASRock Crossfire 320x2=640 GB Seagate Raid Creative XFI Fatality Sapphire X1900XTX&Accelero 2 Gskill 2x1024 CL4 DDrII 667 Philips Dvd Writer BenQ Dvd Rom Cambridge Soundworks DDTSII SilverStone TJ04 Kasa Silverstone 560 PSU 19 Philips 190X LCD

227 Mesaj
28 Ağustos 2006; 17:56:16 

post makinesinden iade işlemini yapar geçer
akşam raporu aldıktan sonrada paran hesabına ger yatar
bu kadar basit ya

hiç olmadı git aldıgın yere sor
polemige ne gerek var yaw

83 Mesaj
21 Temmuz 2010; 19:22:42 

konu kapanalı bayağı olmuş bir sorum olacaktı:
ben geçenlerde 700tlye 11 taksitle netbook aldım ama ürünün ertesi gün gelceğini söylediler. Daha sonra 3 gün sonra verceklerini soylediler. En son ürünün gelmeyeceğini para iadesi yapacaklarını söylediler. üzerinden 1 hafta geçti ben de bugün aradım firmayı. Bana iptal işlemini onayladıklarını ama taksitli yapılan alışverişte ancak 3 hafta sonra para iadesi yapıldığını söylediler. Acaba bu durum normal mi? yapmam gereken birşey var mı? Teşekkür ederim...

9448 Mesaj
22 Temmuz 2010; 1:50:11 

quote:

Orijinalden alıntı: dadaq

konu kapanalı bayağı olmuş bir sorum olacaktı:
ben geçenlerde 700tlye 11 taksitle netbook aldım ama ürünün ertesi gün gelceğini söylediler. Daha sonra 3 gün sonra verceklerini soylediler. En son ürünün gelmeyeceğini para iadesi yapacaklarını söylediler. üzerinden 1 hafta geçti ben de bugün aradım firmayı. Bana iptal işlemini onayladıklarını ama taksitli yapılan alışverişte ancak 3 hafta sonra para iadesi yapıldığını söylediler. Acaba bu durum normal mi? yapmam gereken birşey var mı? Teşekkür ederim...

gakgom konuyu hortlatmışsın. sana başımdan geçen bir olayı analatayım ekran kartı aldım kredi kartına 12 taksitle iş bankası maximum kart. sonra kartta problem oldu teknik servise gönerdim ve para iadesine karar verildi ancak kredi kartına taksitle aldığım için kredi kartına taksitle iade oluyordu. yani her ay ekstreyi yatıracaktım sonra taksit tuatarı kadarı karta geri yüklenecekti. ben aynı fiyatta başka bir ekran kartı aldım. böyle bir saçmalık haberin olsun.

Bütün itibar O'nundur, hatalar ise benim.

Origin ID: El_Mukteda

826 Mesaj
22 Temmuz 2010; 2:01:06 

o ne saçmalık öyle yaw, kredi limitin bu arada doluyor ama. ben hızlıal.com'dan taksitle yaptığım alışverişi iptal edince sorun yaşamadan işlem iptalini görmüştüm 1 hafta sonra banka sitemde.

Değil akaryakıt, herhangi birşeyden %67 vergi almanın akla ve vicdana sığacak bir sebebi olamaz.

36 Mesaj
22 Temmuz 2010; 3:06:59 

quote:

DigitalWorld
Yarbay

26 Ağustos 2006; 19:20:45 [Munched]
--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar aldıkları yer evkur gibi ağza alınmayacak sözler edebileceğim nitelikte bir yermiş ve tahmin ettiğm gibi problem çıkaracaklar 7 gün pazartesi dolacak bende pazartesi günü gideceğim ve iade alıp almayacaklarını soracağım gene olumsuz olursa iyi tamam bunu siz istediniz diyerek çantamdan birsürü kağıt çıkaracağım ve mağaza sahibine vereceğim daha sonra mağazadaki müşterilere; "İşte bakın vatandaşlar bakın Evkur rezilliği hepsi ürünü alana kadar. Ürünü sat sonrasını boşver işte evkurun satış politikası paranızı seviyorsanız, aklınız varsa buradan alışveriş yapmayın başka neresi olursa olsun alın ama burası kadar satış sonrası ilgisizlik olan bir yerden alışveriş etmeyin" diye haykırarak kağıtlar vereceğim kağıtlarda ise kendi sorunum ve ayrıca şikayetvar da bu firma hakkındaki yorumları da ekleyeceğim bunu 1 hafta devam ettireceğim.

Bu arada tanıdığımızın aldığı bilgisayar şu içindeki parçaların toplama şekilde alındığındaki fiyatları

İntel P4 541 3,2GHz Tek Çekirdek İşlemci (Bu işlemciyi görünce oha dedim çünkü bilgisayardan önce fiyatını gördüm) 100$

MB-MSI RX200 7173-020 75$ (İki bellek slotu var sadece ve tabiki dual channnel bellek kullanımı yok)

512 MB 533MHz Tek Slot Ram 50$

256MB Sapphire X550 ekran kartı 50-60$

80GB Samsung HDD 45$

PRO2000 kasası 30$ (hazır sistemin kasası ne kadar kaliteli olursa artık)

Kart Okuyucu 20$

CD-RW+DVD Combo 25-30$ (Yuh artık combo mu kaldı yaaa)

Philips 17" moniter 170S 120$ (Modeli buydu monitörün galiba)

Şimdi bu sistemi toplama alsaydı 989YTL ye 12 Ay taksitle alabilirdi.

Evkurun sattığı fiyaaaaaaaat ...... sıkı durun 1384YTL evet akıl karı değil değil mi? üretimi durmuş bir işlemci artık devri kapanmış tek çekirdekli bir mimari tek kanal 512MB bellek ne idüğü belirsiz bir anakart normalde iyi fakat bu fiyata verilen bir ekran kartı daha nediyim sistemeki akıl karı iki parça var onlarda biri HDD idğeri ise monitör kaldıki onlardanda daha ucuzu yok zaten

Evkuru 2005 Yılında taksitle Pentium 4 diye, Celeron 2400 İşlemcili bilgisayarı 1400 tl gibi
soygun gibi bir fiyatla satması sebebiyle nitelikli dolandırıcılık suçuyla mahkemeye vermiştim.

Evkur denilen mağaza hiçbi kanunda olmamasına rağmen özellikle taksitli satışlarda
piyasaya göre yüzde 200 fiyat farkı uygulayarak aylık ödemelerin gecikmesinde ayrıca
faizin faizini alan ülkedeki kanunları ciddiye almayan sattıkları ürünlerin çoğu defolu veya
kaçak olan sözde mağazalardan biridir.

Evkur un nasıl bir mağaza olduğunu anlamak istiyorsan şikayetvar.com adresinden
evkurla ilgili şikayetleri okuyabilirsin

Bilgisayar parçalarınıda geri iade alacaklarını hiç sanmıyorum

Her hangi bir sorun çıkarırlarsa hiç düşünme mahkemede hakkını ara

9448 Mesaj
22 Temmuz 2010; 3:22:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Tesla

o ne saçmalık öyle yaw, kredi limitin bu arada doluyor ama. ben hızlıal.com'dan taksitle yaptığım alışverişi iptal edince sorun yaşamadan işlem iptalini görmüştüm 1 hafta sonra banka sitemde.

hocam kartı aldıktan 24 gün sonra çizgi elektronike servise girdi ben pek memnun kalmadığım için iade talep ettim sağolsunlar iade alındı. ama serviste yaklaşık 15 gün kaldı. yani işlem tarihinden sonra 40-42 gün sonra bankanın bana söylediği bu şekilde. kredi kartının limti dolduğu için ve 5970 ten daha iyi bir seçenek te olmadığı için his 5970 aldım.

83 Mesaj
22 Temmuz 2010; 12:56:18 

quote:

Orijinalden alıntı: El Mukteda

gakgom konuyu hortlatmışsın. sana başımdan geçen bir olayı analatayım ekran kartı aldım kredi kartına 12 taksitle iş bankası maximum kart. sonra kartta problem oldu teknik servise gönerdim ve para iadesine karar verildi ancak kredi kartına taksitle aldığım için kredi kartına taksitle iade oluyordu. yani her ay ekstreyi yatıracaktım sonra taksit tuatarı kadarı karta geri yüklenecekti. ben aynı fiyatta başka bir ekran kartı aldım. böyle bir saçmalık haberin olsun.

valla hiç sorma 4yıl sonra hortlattım konuyu ama böyle bir saçmalık yok ya! Hani ürünü alsam sorun çıksa kesin uğraştıracaklar eminim ama bana bilgisayarı getiremedik kusura bakmayın para iadesi yapalım dediler ben dedim başka model yokmu yok dediler. Öyle ortada kaldım. Acil bilgisayara ihtiyacım vardı alamadım ona mı yanayım yoksa kartımın limit dolu başka yerden de alamıyorum ona mı yanayım. Ben böyle birşey görmedim!
Aradım bugün bankayı, en fazla 1 hafta 10 günde gönderilir dediler. Bakalım bi 10 gün geçsin gelmezse para ozman yapacakları bi gözden geçirmek lazım bu işlerde dava açmaktan ziyade tüketici haklarına başvurmak daha etkili diye duymuştum ama bilemiyorum şu an...Neyse cevapladığn için saol gakkom

56 Mesaj
2 Haziran 2012; 19:16:55 

Ben de konuyu iki sene sonra hortlatmış olayım. Dün akşam Teknosa'dan 1 tb.lık Toshiba marka bir harddisk aldım. Ödemeyi kredi kartıyla yaptım. Fakat ürün arızalı çıktı. Bugün aldığım şubeye gittim ve durumu izah edip ya yenisiyle değiştirmelerini ya da iade almalarını istedim. Önce iade almıyoruz ama yenisini verelim dediler. Fakat aynı üründen ellerinde yokmuş. Komşu şubelerden de temin edemediler ve sonunda kendileri iade almayı teklif ettiler. Bu noktada önemli olan kredi kartıyla yaptığınız alışverişe ait slipin elinizde olmazı. Zira alışverişi iptal ve iade işleminde slipteki referans numarasını giriyorlar. Görevli arkadaş kredi kartımı alıp pos makinesinde bir takım işlemlerden sonra bu referans nosunu girdi ve elime satışın işlem edildiğine dair yeni bir slip verdi. Ayrıca bir gider pusulası düzenledi. Şimdi yapılan alışverişe dair taksitlendirmenin kredi kartımdan silinmesini bekliyorum. Alışveriş üç ay ötelemeli olduğu için henüz ekstrede görülmüyor. Ama açık previzyon kısmında var. Herhalde bu da birkaç gün içerisinde silinecektir.

208 Mesaj
25 Temmuz 2013; 1:24:39 

taksitli alışveriş sonrasında ürün iade edildikten sonra para taksit halinde ödeniyormuş galiba bunun mantığını açıklayabilir misiniz ilk taksitide ödedim.

34 Mesaj
21 Kasım 2013; 20:58:00 

benimde bir sorum olacak geri ödeme kredi kartına yapıldımı parayı atıyorum nasıl çekebiliriz?

9448 Mesaj
21 Kasım 2013; 21:15:50 

quote:

Orijinalden alıntı: eagleofworld

benimde bir sorum olacak geri ödeme kredi kartına yapıldımı parayı atıyorum nasıl çekebiliriz?

karttan çekilden meblağ geri karta yatar, yani ekstrede aynı işlemin bir bir (-)'lisini, bir de (+)'lısını görürsünüz.

1 Mesaj
19 Aralık 2013; 23:57:49 

Kredi kartıyla taksitli bir ürün aldım ve iadesini istedim. Şirket iadesini kabul etti ve ürünü iade etmiş oldum. İade tarihinden itibaren en geç ne zamana kadar paranın ekstrama yansıması lazım. Yardımcı olabilecek biri var mı? Ürünü 18.12.2013 tarihinde iade ettim.

1162 Mesaj
20 Aralık 2013; 11:13:00 

quote:

Orijinalden alıntı: dejavua0001

Kredi kartıyla taksitli bir ürün aldım ve iadesini istedim. Şirket iadesini kabul etti ve ürünü iade etmiş oldum. İade tarihinden itibaren en geç ne zamana kadar paranın ekstrama yansıması lazım. Yardımcı olabilecek biri var mı? Ürünü 18.12.2013 tarihinde iade ettim.

3 iş günü içerisinde geri yatar. bazen yoğunluktan dolayı 5 iş gününü bulabilir ama nadir olur.
Taksitli işlemci yaptıysanız , taksitler halinde yatar ve kredi kartının limitinden yer.
Her ay ekstreinizde + ve - olarak görürsünüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berdush42 -- 20 Aralık 2013; 11:14:10 >

Cpu: 386 sx-2/66 < pentium 166MMX < 200MMX < pentim III 600 < Celeron 733 < Celeron 1000 < athlon 2600(barton) < athlon 3000(s.754) <phenom 8450 < phenom II x3 720BE < phenom II x4 965BE<X6 1090T<FX6100<Xeon e3-1240<xeon E3-1270 V2<i7 3770K Gpu: Cirrus Logic 1MB < S3 virge dx 4MB < 16MB 3dfx vodoo banshee < 32 mb TNT2 < 64MB Geforce 2 mx400 < 128 MB Geforce 4000 < 128 MB fx5200 < 256 mb 9600XT < 256 MB 6600GT < 256MB X800GTO < 512MB 4830 < 512MB 4770 < 1GB 5770 < HD5850<HD6870<HD5870<2GB HD6950-70<7850<7870XT<hd7950<r9 290

710 Mesaj
20 Aralık 2013; 21:14:16 

quote:

Orijinalden alıntı: dejavua0001

Ne yazık ki iadenin zamanından daha önemli bir şey var; o da parayı her ay taksit taksit geri alacağınız. Bu zamana kadar taksitli yapılan bir alışveriş sonucunda iade olduğu zaman tek seferde olduğunu duymadım yahut şahit olmadım.

Örneğin; 1000 TL tutan bir alışverişi 10 taksit olarak yaptınız ve sonucunda iade işlemi kabul edildi.

Ekstrenizde her ay 100 TL eksi, 100 TL de artı bakiye göreceksiniz.

İşin kötü kısmı, limitiniz o taksit süresince her ay 100 TL şeklinde açılacak ve herhangi başka bir planınız varsa limitiniz dolu olacak.

Bu mesajda bahsedilenler: @dejavua0001

8 Mesaj
31 Mayıs 2014; 1:14:58 

Hocam Konuyu hortlaticam AMA yardim çok önemli. 1813 liraya bilgisayar aldm 813 peşin 1000 lira 10 taksit bilgisayar a değişim raporu geldi şimdi 813 peşin 1000 lirasını da karta yatıracaklarmış o da taksitli yatacakmış her ay. E ben bu taksitlerin 6 ayını ödedim zaten yani 600 lira ödedim şimdi bu 10 taksit olarak mı yatacak geri ödediğim kısım ne olacak? Ilk 4 ay +100 -100 yazıp sonraki 6 ay +100 mü yazacak eğer öyleyse böyle saçmalık mı olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

9487 Mesaj
31 Mayıs 2014; 12:11:28 

quote:

Orijinalden alıntı: MrtDuman

Hocam Konuyu hortlaticam AMA yardim çok önemli. 1813 liraya bilgisayar aldm 813 peşin 1000 lira 10 taksit bilgisayar a değişim raporu geldi şimdi 813 peşin 1000 lirasını da karta yatıracaklarmış o da taksitli yatacakmış her ay. E ben bu taksitlerin 6 ayını ödedim zaten yani 600 lira ödedim şimdi bu 10 taksit olarak mı yatacak geri ödediğim kısım ne olacak? Ilk 4 ay +100 -100 yazıp sonraki 6 ay +100 mü yazacak eğer öyleyse böyle saçmalık mı olur

Bu durumlarda ödemiş olduğunuz taksit sayısı direkt olarak yatar. Yani 6*100TL ödediyseniz 600TL tek seferde yatar.

Kalan 400TL ise bankaya ve çalıştıkları firmaya göre değişmekle birlikte taksitli olarak yatar. Yani 4 ay boyunca 100TL + ve 100TL - olur.

Bunun dışında böyle bir durumda banka ile iletişime geçip o 4 taksitin de tek seferde yansımasını sağlayabilirsiniz. İade edilen bir alışveriş yapılmamış olarak değerlendirilir. Böyle bir durumda da satın alınmamış ürün için kartın bakiyesinin düşmesi mantıksız olur.

Bu Turunu hesap reklamı ile kıllanan adam reklamı var ya. O hesap.

Olur mu öyle şey ya...

Mantık yok! Sistem var.

------

Kıllanmıyım diyom ama bir dinle.

O hesap. Saçma, ama yapıyorlar. Mantık yok, sistem var. Hepsi reklamda güya rakibi ile dalga geçiyor ama hepsi ayrı bir saçmalık.

1056 Mesaj
31 Mayıs 2014; 12:26:51 

Hocam öncelikle geçmiş olsun.kredi kartlı işlemlerde öncelikle ödeme nasıl yapıldıysa iadesi de o şekilde olur.büyük kurumsal bir firmanın magzasinda olduğum için haşır nesirim bu konularda.4 taksit mi yaptın 4 taksit olarak her ay ekstrene +- olarak yansır.debit kartlami yaptin?direk nakit iade ama bazi firmalar musteri memnuniyeti ve bankalarla ugrasmamak adina 100 taksitte yapsan direk nakit olarak iadesini yapabiliyor saygilar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

AMD FX 8350 @5.03 Ghz 1.5v & Corsair H100i / Gigabyte 990FXA-UD5(Rev3.0) / MSi GTX760 2Gb TwinFrozr / G.Skill RipJawsX 4Gb*2 DDR3 1600Mhz / Kingston V300 60GB Ssd / WD Caviar Black 500+500Gb Sata3 64Mb Cache Raid0 / Creative X-Fi Pro 5.1 / Microlab X23 5.1 + Microlab M820 Sub / Corsair Carbide 400R&Xigmatek Centauro 700W 80+ / Philips 227E / Logitech G103 & A4Tech X7 / Pioneer DVR S21-FXV

Mevzu bahis overclocksa,gerisi teferruattır..

8 Mesaj
31 Mayıs 2014; 13:51:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Jeezy

Hocam öncelikle geçmiş olsun.kredi kartlı işlemlerde öncelikle ödeme nasıl yapıldıysa iadesi de o şekilde olur.büyük kurumsal bir firmanın magzasinda olduğum için haşır nesirim bu konularda.4 taksit mi yaptın 4 taksit olarak her ay ekstrene +- olarak yansır.debit kartlami yaptin?direk nakit iade ama bazi firmalar musteri memnuniyeti ve bankalarla ugrasmamak adina 100 taksitte yapsan direk nakit olarak iadesini yapabiliyor saygilar

Yok istanbul genel müdürüne kadar konuştum siz parayı nakit alıyorsunuz zaten ben karttan geri almak istemiyorm dedim ama nafile adamlar ik demiyor. Yalnız burada şöyle bir durum var ben arkadaşımın kartından çektiğim için şu an karta ulaşma imkanım yok Ağustos'a kadar zaten bu şekilde rma raporunun süresi doldu asustan tekrar isteyeceğim. Ben karta ulaşamam şu an mümkün değil dediğimde bana tek seçenek olarak hediye çeki diyorlar. Şimdi bu gibi durumlarda veya kartı artık kullanmama durumunda yok mu böyle bir sistem ? Tek çare kabullenip hediye çeki mi alacağım yoksa benim nakit alma gibi yasal bir hakkım var mı?

1056 Mesaj
31 Mayıs 2014; 14:16:11 

Hocam karta ulasamiyorsaniz isiniz zor.cunku kredi kartini pos cihazlarindan gecip islem onay kodu ile iade yapıyorlar.tabiki bunun içinde işlemin slip'i lazım.ama bunu işlem yapılan banka ile gorusurek temin edebilirsiniz bence bunlar elinizde olduktan sonra iade talebinde bulunun.başka türlü iade olmaz hediye çeki verilir.faturalarda dahi yazar zaten iade için fatura ve slib ibrazi gereklidir diye saygilar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeezy -- 31 Mayıs 2014; 14:17:39 >

AMD FX 8350 @5.03 Ghz 1.5v & Corsair H100i / Gigabyte 990FXA-UD5(Rev3.0) / MSi GTX760 2Gb TwinFrozr / G.Skill RipJawsX 4Gb*2 DDR3 1600Mhz / Kingston V300 60GB Ssd / WD Caviar Black 500+500Gb Sata3 64Mb Cache Raid0 / Creative X-Fi Pro 5.1 / Microlab X23 5.1 + Microlab M820 Sub / Corsair Carbide 400R&Xigmatek Centauro 700W 80+ / Philips 227E / Logitech G103 & A4Tech X7 / Pioneer DVR S21-FXV

Mevzu bahis overclocksa,gerisi teferruattır..

640 Mesaj
31 Mayıs 2014; 16:26:06 

quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

Arkadaşlar bir tanıdık biilgisayar almış ve çocuk aceleye getirdiği için pahallıya ve dandik bir sistem almış bu yüzden geri iade edeceğiz ancak sorun şu alışverişi kredi kartına taksitle yapmışlar bu durumda kredi kartına nasıl iade yapılıyor. Yani bir problem çıkar mı? Dün akşam soracaktım ama siteye giremedim nedense
Durum biraz acele sizin anlayacağınız.

Aslına bakarsanız kredi kartına bir problem çıkmaması lazım yoksa bu durumda satılan mal geri alınmaz gibi birşey olur ki hangi devirde yaşıyoruz. Bu konuda bilgi edinmek istiyorıum kredi kartlarıyla aram iyi değil ve satıcının karşısına hazırlıksız çıkınca sizi yolmaya çalışır sizde tahmin edersiniz.

telefon almıştım , teknosadan 12 taksitle 1 sene önce telefon 1 hafta içinde arızalandı para iadesi talep ettiğimde ödemeyi taksitli bir şekilde banka geri ödemesini yaptı bilginize hocam

GA-990FXA-UD5 (Rev. 3.0) / AMD FX 8-Core Black Edition FX-9370 4.40 Ghz / Kingston HyperX 16GB 1600 MHz / Samsung 840 Pro Series 256 GB SSD Disk / WD 1 TB Black 7200RPM 64MB SATA3 WD1003FZEX / Gigabyte GTX770 OC 2GB 256Bit GDDR5 16X / Hydro Serisi™ H110 / COOLER MASTER Silent Pro M850 / Corsair OBSİDİAN SERİSİ™ 750D FULL TOWER

63 Mesaj
27 Haziran 2014; 23:06:41 

ind..p..lus ( adını tam vermiyim:) ürün aldık yollamadılar ve para iadeside yapmıyorlar. 100- 150 lira olsa dönüp bakmayacağım ama yüksek miktar. ne yapabilirz. suç duyurusunda mı bulunayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efe80 -- 27 Haziran 2014; 23:26:30 >

1285 Mesaj
27 Haziran 2014; 23:12:28 

quote:

Orijinalden alıntı: svaaa

telefon almıştım , teknosadan 12 taksitle 1 sene önce telefon 1 hafta içinde arızalandı para iadesi talep ettiğimde ödemeyi taksitli bir şekilde banka geri ödemesini yaptı bilginize hocam

8 yıl erken olmuş cevap için

9487 Mesaj
3 Temmuz 2014; 5:24:32 

quote:

Orijinalden alıntı: efe80

ind..p..lus ( adını tam vermiyim:) ürün aldık yollamadılar ve para iadeside yapmıyorlar. 100- 150 lira olsa dönüp bakmayacağım ama yüksek miktar. ne yapabilirz. suç duyurusunda mı bulunayım

Polise başvurabilirsiniz. Ürünü göndermiyor ya da para iadesi yapmıyorlar ise olay Tüketici Hakem Heyetinden çıkar. Adli vakadır artık.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Dahili Bileşenler » İşlemci » Kredi kartı ile alışverişte geri iade
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

1.484