Şimdi Ara

Liste yapıyorum, Huxley, Philip K Dick, Stefan Zweig okuyanlar..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Satın almak için kitap listesi yapıyorum sizden bazı konularda yardım istiyorum.

Öncelikle Aldous Huxley'in Cesur Yeni Dünya kitabını okumuştum, Huxley'in diğer kitaplarını okuyanlar varsa 1 adet mutlaka okumalısın dediğiniz derecede bir kitap varsa tavsiyesi istiyorum.

Philip K. Dick'in Androidler ELektirikli Koyun Düşler mi? adlı kitabı hariç, yazarın beğendiğiniz diğer kitaplarından öneri istiyorum.

Stefan Zweig'in Satranç hariç en beğendiğiniz kitaplarından tavsiyelerinizi bekliyorum.

Şimdilik listem:

-Efsaneler Serisi 2. ve 3. kitap
    -Trendeki Kız
    -Otostopçunun Galaksi Rehberi
    -Tanrı olmak zor iş

Burada belirttiklerim dışında kitap önermemenizi rica edicem, şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Matt Jeevas -- 25 Temmuz 2017; 13:2:44 >

• Stefan Zweig'ın bütün kitaplarını okumanı tavsiye ederim. Satranç'tan sonra Amok Koşucusu'na başlayabilirsin. Ondan sonra da Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Olağanüstü Bir Gece, Korku, Yakıcı Sır, Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat, Ay Işığı Sokağı, Karmaşık Duygular şeklinde devam edebilirsin. Benim favorilerim Satranç ve Amok Koşucusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armag3d0N -- 21 Temmuz 2017; 21:47:12 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de isterim bütün kitaplarını okumak ama şu an için en fazla 3 tane kitabını satın alabilirim.

Satranç hariç 3 taneye düşürmenizi istesem..
  • Matt Jeevas kullanıcısına yanıt
    Amok Koşucusu
    Ay Işığı Sokağı
    Korku

• Otostopçu hariç gerisi boş kitaplar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Trendeki kızı kim tavsiye etti
    Derhal engelle onur
    Reel arkadaşınsa küs

Ben ilk çıktığında okudum hala aklıma geliyor,hayatımda kitaba verdiğim para ve zaman olarak en kötü karar

• Philip K. Dick'ten Yüksek ŞatodaKİ Adam güzel kitap diyorlar. Tavsiye ederim
  • Karanlık Sular'ı okuyup beğenmiştim, sürükleyici bir kitaptı.Hoş bir anlatımı vardı.O yüzden Trendeki Kızı da okumak istemiştim.Listeden çıkartabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Matt Jeevas

Karanlık Sular'ı okuyup beğenmiştim, sürükleyici bir kitaptı.Hoş bir anlatımı vardı.O yüzden Trendeki Kızı da okumak istemiştim.Listeden çıkartabilirim.

çıkar tabiki beni hayattan soğuttu,

çok berbat bir yazım tarzı var,şahısların günlükleri gibi gidiyor,
    mesela şöyle düşün

10 ağustos 2015 melana
    diyor alttan hikaye

bazen tarih ileri gidiyor ,geri gidiyor ve 3 kişi sıra sıra isimleri çıkıyor

o kadar kafam patlıyorsun konuyu takip edecem diye ortada bişey yok

tamamen rezalet,boş beleş bir şey
  • ARkadaşlar PKD'nin toplu öyküler diye kitapları var piyasada, nasıldır okuyan var mı ?
  • Aldous Huxley-Ada kitabını aldım.Henüz 50 sayfa okudum o yüzden bir şey diyemeyeceğim ama ütopya yı anlatıyor

• Vicdan zorbalığa karşıyı okuyorum, güzel gidiyor.
  • Zweig için; dünün dünyası(otobiyografisi) , olağanüstü bir gece, kendi hayatının şiirini yazanlar okuyabilirsin

Eğer otobiyografi okumam dersen onun yerine de amok koşucusunu öneririm

• quote:

Orijinalden alıntı: CooperLoL

Aldous Huxley-Ada kitabını aldım.Henüz 50 sayfa okudum o yüzden bir şey diyemeyeceğim ama ütopya yı anlatıyor

Okumaya devam ediyor musunuz, satın almaya değer mi ?
  • Ben konuyu ve isteğini anlamadım açıkçası. Zaten iyi bildiğin ve Çok sevdiğin yazarların kitaplarından mı tavsiye istiyorsun? Yazarın kitapları yazdığı sıraya göre okumanı tavsiye ederim... Yazım sırasına göre...

• quote:

Orijinalden alıntı: istemsizhareket

Ben konuyu ve isteğini anlamadım açıkçası. Zaten iyi bildiğin ve Çok sevdiğin yazarların kitaplarından mı tavsiye istiyorsun? Yazarın kitapları yazdığı sıraya göre okumanı tavsiye ederim... Yazım sırasına göre...

Anlaşılmayacak bir şey yok, belirttiğim yazarların kitaplarını okuyup beğenenlerden tavsiye istiyorum.

Yazarların bütün kitaplarını satın alıp okuyacak halim yok.
    hocam ben kitap okuma konusunda çok yeniyim, salaklık yaptım sanırım, gittim cesur yeni dünya'yı aldım, okumak istiyorum anlamıyorum. neden anlamıyorum onu da bilmiyorum.

not: ithaki yayınları yazıyor kitabın üstünde, yayından mı kaynaklanıyor acaba?
  • Daha önce hiç bilim kurgu roman okudunuz mu, ilk defa okuyarsanız biraz zorlayabilir.Özellikle girişi.
    hayır hocam, hayatımda okuduğum tek bilim-kurgu dünyanın merkezine yolculuk, o da roman değil sanırım kitabın ortasından birkaç paragraf okudum anladım fakat girişten okuduğumda hiçbir şey anlamamıştım. bir daha okumayı denerim olmazsa başka kitapları okur ondan sonra cesur yeni dünya yı okurum
  • Kitabın türünün bilim kurgu olmasından ziyade kitap çok hızlı bir giriş yapıyor ondan olabilir, okudukça bu sorunun çözüleceğinden şüpheniz olmasın.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.