Şimdi Ara

Lisede Hazırlık Okumak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
4.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Selamlar, liseye yeni geçtim ve 1 sene hazırlık okuyacağım bunun avantajları ve dezavantajları nedir? • 1 sene fazlasıyla boşluğun olacak.Haftada 20 saat civarı ingilizce göreceksin(en azından bizde böyleydi).Gramer konusunda eksiğin kalmaz.Okula bağlı olarak bol speaking etkinliği yapma fırsatın olur.Bu saydıklarımı ortalama bir çalışmayla rahatlıkla yaparsın.Ama boş yatmak için de fazla vaktin olacak.Yatmaya bir alışırsan gözünü 12. Sınıfta açarsın hem de zamanın nasıl geçtiğini anlamadan.Sana tavsiyem more main points(sanirim böyleydi ismi) gibi bir kitap alıp hocanın işlediği konuyu ordan çözerek pekiştir.
 • Üniversitede hazırlık okumazsın avantajı bu olur.
 • 1 sene fazlasıyla boşluğun olacak.Haftada 20 saat civarı ingilizce göreceksin(en azından bizde böyleydi).Gramer konusunda eksiğin kalmaz.Okula bağlı olarak bol speaking etkinliği yapma fırsatın olur.Bu saydıklarımı ortalama bir çalışmayla rahatlıkla yaparsın.Ama boş yatmak için de fazla vaktin olacak.Yatmaya bir alışırsan gözünü 12. Sınıfta açarsın hem de zamanın nasıl geçtiğini anlamadan.Sana tavsiyem more main points(sanirim böyleydi ismi) gibi bir kitap alıp hocanın işlediği konuyu ordan çözerek pekiştir.
 • Teşekkür ederim cevap verdiğin için
 • Hazırlık yılını güzel bir şekilde geçirirseniz dezavantajı yoktur bence hocam. Erken yaştan İngilizce / Fransızca / Almanca öğrenmiş olursunuz, çok büyük bir bilgi kaynağının kapısı sizin için erkenden açılmış olur. Doğru kullanabilirseniz bu sizi çok öne geçirir.

  Not: Dil öğreniminde çoğu şey sizde bitiyor, okulun eğitimi sizi belli bir yere kadar getirebiliyor ancak. Diğer yıllara göre daha rahat bir yıl olacak ama yine de çalışmak gerekli diye düşünüyorum.

  Hangi okul hocam?  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phosphophyllite -- 11 Eylül 2020; 13:35:46 >
 • Ben de lisede hazırlık okudum. Açıkçası en memnun olduğum şeylerden biridir. Bir senen tamamen dil eğitimine ayrılıyor. Boş vakitlerini oyun oynayarak geçirmek yerine bol bol yabancı kitap okumanı ve film izlemeni tavsiye ederim. İlgi alanın veya hobin varsa bunlara yönel bu sene boyunca. Akranlarına göre çok daha farklı bir bakış açısı katacak sana. Bunun dışında akademik anlamda kendini fazla salma yoksa dokuza geçtiğinde tokat yemiş gibi olursun. Hangi dilde eğitim veriliyora o dilde makale yazabilecek ve akademik yazıları okuyabilecek duruma gel. Üniversite sınavı için ilk yüz bursu almaya çalış dilden. Halihazırda köklü devlet liselerinden birindeysen zaten çok şanslısın şu an. Ben üniversitede de hazırlık okudum tamamen keyfi olarak. Bizim lisenin yarısı okudu hatta bir nevi gap year kafasında. O kısım biraz sana kalmış önünde uzun bir zaman var:)  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jean-Baptiste Fourier -- 11 Eylül 2020; 13:44:3 >
 • phosphophyllite kullanıcısına yanıt
  Ankara Atatürk Lisesi
 • quote:

  Orijinalden alıntı: phosphophyllite

  Hazırlık yılını güzel bir şekilde geçirirseniz dezavantajı yoktur bence hocam. Erken yaştan İngilizce / Fransızca / Almanca öğrenmiş olursunuz, çok büyük bir bilgi kaynağının kapısı sizin için erkenden açılmış olur. Doğru kullanabilirseniz bu sizi çok öne geçirir.

  Not: Dil öğreniminde çoğu şey sizde bitiyor, okulun eğitimi sizi belli bir yere kadar getirebiliyor ancak. Diğer yıllara göre daha rahat bir yıl olacak ama yine de çalışmak gerekli diye düşünüyorum.

  Hangi okul hocam?
  oraya Arapça'yı da ekleyelim lütfen
 • yatma.

  ben tamamen yattım, full oyun, dizi film vb geçirdim

  sonra 9.sınıfa geçince neye uğradığıma şaşırdım, o kadar yatmaya alışmışım ki derslerin hiçbirine çalışmadım, şu an da tyt'ye çalışırken onun zorluklarını çekiyorum

  dilini geliştir, ama kendini çok da salma, hazırlıkta göreceğin matematiği türkçeyi vb de salma, çalış
 • someoneofgod kullanıcısına yanıt
  Anladım, teşekkür ederim
 • SlayerFace S kullanıcısına yanıt
  Okulda neredeyse her gün ayrı bir sosyal aktivite olur.Tiyatro topluluklarına ya da hentbol takımına katılmanı tavsiye ederim
 • Hazırlık olması çok güzel bir şey aslında, benim Lise sınavı sonrası ruhsal olarak dinlenmemi sağladı. İngilizceye çok fazla önem verirsen okuldan C1 olarak çıkabilirsin. Ben orta seviyede önem verdim. B1-B2 arasıyım. Keşke daha çok önem verseydim...

  9.sınıfa başlarken daha sıkı başlıyorsun, dinlenmiş olarak...

  Bir de olimpiyatları şimdiden araştırıp başlamanın tavsiye ederim. İlgin olan bir alan varsa tabii ki... Ben olimpiyata çalışmaya 11 de başladım ancak 1 yıl çalıştım keşke Hazırlıkta başlasaydı dedim... Sen de bunları yaşama ... Eğer ilgin olan bir alan varsa olimpiyatlarına çalışıp katıl. Olimpiyat ortamı çok güzel eğer seçilirsen.Çok fazla değer veriliyorsun seni toplamda yaklaşık 1 ay otellerde ağırlıyorlar ücretsiz bir şekilde.
 • bateren kullanıcısına yanıt
  Teşekkür ederim dediklerini yapacağım
 • Aynen çok fazla aktivite var katılmaya çalışacağım
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.