Şimdi Ara

Lisede Alan Seçimi [Kararsızlık]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
2.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle karaman l.anadolu lisesinde 10.sınıfım.

Bildiğiniz üzere normalde 9.sınıfdan 10a geçerken yaptığımız alan seçimini biz yapamadık.Mebin yaptığı düzenlemeler sayesinde.
    Her neyse şimdi alan seçiminde çok kararsız kaldım ne yapmalıyım bilmiyorum.Olay şu ki;
    Ben küçüklüğümden beri bilgisayara çok ilgiliyimdir yani okulda evde akrabalar vs. arasında sürekli bilgisayar telefon vb teknoloji ile alakalı bir şeyde baş gösteririm bana yaptırırlar çoğu şeyleri yani.
    10.sınıfa kadar aklımda hep bilgisayar mühendisliği bölümü vardı.Abimde metalurji ve malzeme mühendisliği bölümünden menzun fakat şuan bir bilgisayar şirketinde çalışıyor.Onunda etkisi büyük onun yolundan gitmek istediğim oldu.
    Fakat bu sene bu derslerden matematik fizik kimya bu üçlüden aşırı derecede sıkılmaya kopmaya başladım.Yani bu derslere girmeye bile tahammül edemiyecek hale geldim.Normalde çalışsam matematik ve kimyayı yaparım diye düşünüyorum çünkü bugüne kadar hep iyiydi.Fizik yok zaten komple.
    Ve dilim aşırı derecede iyi gayet seviyorum konuşmayı çevirmeyi falan.
    Bu yüzden şu son 3-5 aydır falan dile gitmeyi düşünüyorum.
    Fakat aşırı derecede kararsız kaldım.Dile gitsem iş vb. konuda sıkıntı yaşarmıyım diye korkuyorum.Sayısala gitsem de bu 3 dersden (mat.fzk.kmya) bunları yapamamaktan korkuyorum.
    Yinede hayalimde sürekli bilgisayar mühendisliği var fakat yapamam,sıkıldım diye bu bölüme gitmemeyi düşünüyorum.
    Sizce ne yapmalıyım hayalimin peşinden mi gidiyim yoksa dile mi gidiyim napıyım.
    Dil bölümüden menzun olup işe girmiş birisi falan yardımcı olabilir.
    Veya sayısal bölümünden menzun olmuş bir mühendis yardımcı olursa gerçekten mutlu olurum.
    Teşekkürler.İyi forumlar

• Çalışmanın elinden hiç birşey kurtulamaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • emin ol bilişim hic düşündüğün gibi bir dal değil bence yol yakınken vazgeç. zaten bilgisayar mühendisliği bilişim bölümüyle sana daha da yaklasmayacak, belki de aksine uzaklaşacak.

ascilik oneriyorum ben

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wewantsome

emin ol bilişim hic düşündüğün gibi bir dal değil bence yol yakınken vazgeç. zaten bilgisayar mühendisliği bilişim bölümüyle sana daha da yaklasmayacak, belki de aksine uzaklaşacak.

ascilik oneriyorum ben

Hayır aşcılığa nerden geldi konu onu anlamadım.Diğer abimde aşçı bu arada
  • Okumadım ama saglık seç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam öyle diyorsunuzda galiba çalışma konusunda sıkıntım var çalışma isteğim hevesim yok.Fakat ingilizcede çalışmaktan zevk duyacağım için ona çalışırım.
  • Be istiyorsan onu yap. Kendini geliştiremeyeceğin bir yere yönelme. Ben şurada bunları başarır, araştırır, yapar ve sıkılmam dediğin işe yönelik çalışmaya başla. Yalnızca ders demiyorum oku. Kararını sen ver.

• Canım kardesim esit agırlık sec.Olgunlasip fikirlerin degistikce anlayacaksın.Ayrıca lisede duzenli çalis ve notlarini yuksek tut.Bu senin iyi bir universiteye girmene ve son sinifta sinava daha rahat hazirlanmana yardimci olacak.Bende bilgisayar falan filan dedim,benimde ilgim vardi.Hack,yazilima falan ama hepsi yalan oldu.Karnimi doyuracak meslek bulsam sukredecegim.Birde o kadar basarili bir ogrenciydim.Gercekci ol ve seni ileride rahat yasatacak ve memnun edebilecek bir hayat yarat.Sonucta matematiksel hesaplarla roket firlatip,10. gezegeni bulmaya calismayacaksin.

• Hayallerinin peşinden git pc mühendisi ol

• Saul Hudson kullanıcısına yanıt
    İstediğimi yapamamaktan korkuyorum zaten.Bu dediğiniz dile giriyor o zaman sıkılmam çünkü.Karar veremiyorum
  • Abi eşit ağırlık hiç kafamda yok onu eledim zaten.Ya sayısal ya dil.Notlarım orta derecede o kadar yüksek değil malesef düzenli çalışma konusunda sıkıntı var zaten.Siz hangi bölümü seçtiniz bu arada ?
  • CaptainBT kullanıcısına yanıt
    Sonsuza kadar yaşamıyoruz. Seçimler yapmak zorundayız. Kararı kendiniz verin.

• Aynı durumdayız tm seçerim çünkü matematik den 0 almışım hayatımın şokuydu zaten turizm filan okumayı düşünüyorum full eğlence zevkli parada var malum betonlaşma oteller filan onu de açık :D mühendislik filan bana gelmez hiçbir şeyin garantisi yok artık hayatını yaşamaya bakıcaksın.
    (Boyle yazdığım için tembel bir öğrenci olduğumu sanmayın sadece maalesef günümüzün gerçekleri)

• Bilgisayar mühendisliğini ingilizce oku. Hem dil bilmis olursun hemde issiz kalmazsin. Yabanci dil cok onemli. Dil cok iyi olsun ilkokul terk ol baslarsin bi yerde. Ama unutma cok iyi dilin olacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 ve 11 de fen ve matematıgın olduguna emin ol bilişimde ben var sanıyodum yokmuş hem mutlu oldum hem üzüldüm ygs/lys de sıkıntı çıkıyor.
  • gogogo. kullanıcısına yanıt
    Tm aklımda hiç yok olmayacakda.0 almadım hayatımda
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaptainBT

Tm aklımda hiç yok olmayacakda.0 almadım hayatımda

Hatırlatma yae .d
    Tabii ki senin kararın ama dil okuyup dil istemeyebilirsin sonradan bunların hepsini düşün yaşından dolayı geçeci heveslerin olabilir. Veya kendi başına alma kararını ailenle de konuş, öğretmenlerinle de

• quote:

Orijinalden alıntı: ThEagles

Bilgisayar mühendisliğini ingilizce oku. Hem dil bilmis olursun hemde issiz kalmazsin. Yabanci dil cok onemli. Dil cok iyi olsun ilkokul terk ol baslarsin bi yerde. Ama unutma cok iyi dilin olacak

Hocam aslında çok güzel olur o şekilde okumak fakat ben ilerde sayısalı yapamazsam diye korkuyorum çok ağır olursa falan diye.Dilimi çok iyi olarak görüyorum tam emin de değilim şuana kadar gördüğümüz kadar işte örnek sınavdan 100 aldım sınıf birincisiyim ama üst düzey ing var mıdır derseniz yok ama dil seçersem olur tabiki.
  • İngilizce seçersen en en kötü ingilizce öğretmeni olursun aslında ..

Keşke bende sayısalla dil arasında kalsaydım .. Seçimim kolay olurdu ..

Senin yerinde olsam dil seçerdim çünlü bariz dili seviyorsun ama almancan nasıl ? Veya fransızca görüyosan fransızcan nasıl ?

• galaxyg kullanıcısına yanıt
    Fransızca görmüyoruz.Almancamda aynı şekilde gayet iyi ing kadar değil de çalışırsam yükselteceğim şekilde
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.