Şimdi Ara

Limitless (2015) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
604
Cevap
22
Favori
14.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Günümüz teknolojisiyle NZT gibi birşey olması da mümkün değil ama sen sadece evin elektriğinin kesilmesine mi takıldın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lionel Fusco kullanıcısına yanıt

NZT dizideki bir obje. Dizinin konusu itibariyle varolan birşey. İnternette arama yapan birinin evinin elektriğinin gitmesinin ne diziyle ne de konusuyla bir alakası yok. Fazla uçuk bir teknolojik gizem eklemişler ama dizideki teknoloji günümüzü temel alıyor. FBI ajanlarınn ne özel silahları, ne özel ekipmanları ne de şehirde yukarda söylediğim gibi akıllı bir şehir sistemi var. Ana unsurla yan unsurları birbirine karıştırmayın Ayrıca NZT teknolojik bir gelişme değil, bilimsel gelişmedir. Her bilimsel gelişme teknolojiyle olacak diye bir kaide yok. (bkz. Alternatif tıp) Umarım anlatabilmişimdir ve anlamışsınızdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: wolfallen

Bence ortalama bir bölümdü. Dizi bu şekilde CSI havasında giderse, diğer polisiye dizilerden bir farkı kalmaz.

Eddie Mora NZT diye bir gizem unsuru eklediler diziye ama bana saçma geldi. Sanki Watch Dogs'ta ki CTOS (akıllı şehir) sistemi varmış gibi. 2. kez aradığında farkettiyseniz evin tüm elektriği kesiliyor. Böyle birşey günümüz teknolojisinde mümkün değil, olamazda. Yoksa işi bilen hackerlar her gün bir şehri yada ülkeyi karanlıklar içine gömerdi.

Fantastik bir dizi izliyorsunuz ve fantastik bir hadise gectigi icin elestiriyorsunuz :)))))

• quote:

Orijinalden alıntı: Gielenberg

quote:

Bence ortalama bir bölümdü. Dizi bu şekilde CSI havasında giderse, diğer polisiye dizilerden bir farkı kalmaz.

Eddie Mora NZT diye bir gizem unsuru eklediler diziye ama bana saçma geldi. Sanki Watch Dogs'ta ki CTOS (akıllı şehir) sistemi varmış gibi. 2. kez aradığında farkettiyseniz evin tüm elektriği kesiliyor. Böyle birşey günümüz teknolojisinde mümkün değil, olamazda. Yoksa işi bilen hackerlar her gün bir şehri yada ülkeyi karanlıklar içine gömerdi.

Fantastik bir dizi izliyorsunuz ve fantastik bir hadise gectigi icin elestiriyorsunuz :)))))

Sorunda bu işte. Dizide iki olayda fantastik bir olay değildir. IMDB'ye bakarsanız dizinin Genre'sinde Fantasy diye birşey de yer almıyor zaten. Ben diyorum ki dizi teknolojik gelişmeler olarak günümüzü temel alırken, diziye ekledikleri bir yan unsur en az 40-50 senelik bir teknolojik gelişme. (Örnekte verdim böyle bir olay 2000 bilmem kaçta geçen Watch Dogs'ta vardı. CTOS adında bir akıllı şehir sistemi vardı.) Bilmiyorum benim garibime gitti, sizin gitmemiş olabilir. Bence daha değişik bir yol kullanabilirlerdi. Mesela farklı bir siteye yönlendirsin ve bu olayın peşini bırakmasını söylesin. Yada sadece bilgisayarı kapatsın veya mavi ekran falan versin. Bütün evin elektriğinin gitmesi bana çok saçma geldi. Neyse konu zaten gereksiz uzadı, herkesin kendi görüşüdür. Size normal gelmiştir, bana garip geldi.

• quote:

quote:

quote:

Sorunda bu işte. Dizide iki olayda fantastik bir olay değildir. IMDB'ye bakarsanız dizinin Genre'sinde Fantasy diye birşey de yer almıyor zaten. Ben diyorum ki dizi teknolojik gelişmeler olarak günümüzü temel alırken, diziye ekledikleri bir yan unsur en az 40-50 senelik bir teknolojik gelişme. (Örnekte verdim böyle bir olay 2000 bilmem kaçta geçen Watch Dogs'ta vardı. CTOS adında bir akıllı şehir sistemi vardı.) Bilmiyorum benim garibime gitti, sizin gitmemiş olabilir. Bence daha değişik bir yol kullanabilirlerdi. Mesela farklı bir siteye yönlendirsin ve bu olayın peşini bırakmasını söylesin. Yada sadece bilgisayarı kapatsın veya mavi ekran falan versin. Bütün evin elektriğinin gitmesi bana çok saçma geldi. Neyse konu zaten gereksiz uzadı, herkesin kendi görüşüdür. Size normal gelmiştir, bana garip geldi.

Eğer bir kişi NZT hapına sahipse masaüstüne aşırı yükleme yaptıracak bir kod yazabilir bence ben burda bir gariplik görmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Namikal

quote:

quote:

quote:

Eğer bir kişi NZT hapına sahipse masaüstüne aşırı yükleme yaptıracak bir kod yazabilir bence ben burda bir gariplik görmüyorum.

Arkadaşlar lütfen konuyu gereksiz yere uzatmayalım. Sadece bir fikrimi söyledim. Bu konuda vereceğim son cevap olsun.

Bilgisayarı yeniden başlattıracak, çökertecek veya bir daha hiç açılmamasını sağlayacak bir yazılım yazabilirsin. Buna birşey demiyorum. Ama tüm evin elektriğini kesecek birşeyi yazılımla yada internet aracılığıyla yapamazsın. Bunu yapabilmek için elektrik hatlarının, telefon hatları ile bütünleşik olması gereklidir. Elektrik hatları ve elektrik santralleri izole bir yapıdır, kendi içerisinde bile. Dışarıdan erişilip müdahale edilmesi imkansızdır. Aksi halde her gün, her hafta bir hacker grubunun bir ülkeyi, bir şehri karanlığa gömdüğü haberlerini görürdük. Hatta benzeri komplo teorileri 30 Mart'ta da ileri sürüldü ama böyle birşey olmadığı açıklandı. NZT hapı değil, NZT kazanında yıkansa dahi birinin böyle birşey yapması mümkün değil, eğer Watch Dogs'taki gibi bir akıllı şehir yapısı yok ise.. Dizide mutlaka bir açıklaması olacaktır fakat bana garip geldi. Size gelmemiş olabilir. Olay bu kadar basit. Gelecek bölümler neler olacağını göreceğiz.

EDIT: Aşırı yükleme dediğin olayda da sigorta devreye girer ve tekrardan elektrik gelmesi için gidip elle sigortayı aktif hale getirmen gerekir. Ayrıca bilgisayarın aşırı yüklenme olaylarında önce işletim sistemi devreye girer, ardında da güç kaynağı devreye girer ve aşırı yüklenme olmasını engeller. (Güç kaynaklarında aşırı voltaj, düşük voltaj, aşırı ısınma gibi birçok koruma sistemleri mevcuttur.) Kısaca senin söylediğin aşırı yüklenme senaryosu olamaz dizideki olay. Ayrıca bir önceki mesajımda bende bilgisayar kapansa yada mavi ekran falan verse gibisinden örnekler verdim zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 1 Ekim 2015; 18:36:24 >

• Gielenberg G kullanıcısına yanıt
    Dizinin fantastik-bilim kurgu olma nedeni NZT'dir başka birşey değil. O mantıkla düşünürsek hiçbir diziyi eleştiremeyiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Merc With a Mouth

Dizinin fantastik-bilim kurgu olma nedeni NZT'dir başka birşey değil. O mantıkla düşünürsek hiçbir diziyi eleştiremeyiz.

Aslında tam olarak söylemek istediğim buydu. Yazdıklarımın kısa bir özeti olmuş ilk cümle.
  • ister istemez sherlock la kıyaslıyorum.beyninin %100 ünü kullanabiliyor ama sherlock abimizden daha zeki olduğu söylenemez.konuyu çok basitlemiştirmişler.he izlenirmi izlenir ama öyle süper falan değil
  • Büyük umutlarla izliyorum ama bir şeyler eksik. Filminin çok çok altında böyle giderse

• Brain hapı attıktan sonra kendi NZT hapını ve aşısını yapmayı araştırsa ya gizliden gizliye.
  • 2.bolumude izledim.

ilk bolum kadar etkilieyici degildi umarim toparlarlar. Fbi in daha efektif bir sekilde kullanmasi lazim adami bir de sosyal hayatina hapin etkisi fln biraz girerek daha hos sahneler yapilabilir. Hemsire babasina bakmaya baslamis acik acik bir tehdit gozum ustunde gibisinden ama filmden tanidigimiz kadariyla Bradley Coper kotu bi insan olmadigindan bizimkine zarar vermez.
  • Filmin hatrına izliyorum ama hiç çekmedi dizi beni kendine.Sıradan, basit polisiye dizilerinden farkı yok şu an.

• 2 bölüm 1 nci bölümden kat ve kat daha iyiydi,

Ayrıca ntz yi iyileştiren filmden tanıdığımız reis çok vasıfsız kalmış dizide dünyanın en zeki adamı olasın öyle bir tane hırt adam dan medet umasın umarım o kısmı iyi bir şekilde açıklarlar, ayrıca arama motorunu isim ile ntz yazınca ülkenin çökmesi bi acayip olmuş, :)
  • 2.bölümü begenmedim, yer yer sıkıldım. Her bölüm FBI icin kötü adam bulma mevzusuna donecek ise devam etmeyecegim, oyle her bölüm CSI, Arka sokaklar gibi ayrı konulu , kötü adam yakalamaca beni bayar.
  • Daha izlemedim ama polisiye olmasi kötü olmuş. Suç,para kazanma gibi durumlari icerseydi bizi icine cekebilirdi.Polisiye sarmiyor beni

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kadro güzel ama klasik polisiye tarzı olarak devam ederse bi işe yaramaz bence
  • Dizi polisiye halde yine gidiyor ama şu bradley cooperın bakalım yapacakları neler bunlar önemli.

• Klasik FBI dizisine doğru giderken son sahnelerde gene soktular bir kaç patron. Nasıl işleyeceklerini merak ettiğim için, bir kaç bölüm daha şans vereceğim.

• Eddie bakalım neyin peşinde. Adam geldi patronum dedi Brian'ın bütün düzeni şaştı.
    Dizinin tarzı standart polisiye gibi olsa da izlerken cidden keyif veriyor.

Bu arada Shauna bir yerden tanıdık geliyor dedim ve IMDb'ye baktım. Crazy Stupid Love filminde bakıcıyı oynamıştı. Oradaki halinden çok daha iyi olmuş.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.