Şimdi Ara

lifan pony lf 100-c 3r (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
7
Favori
44.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bende bu lifan pony lerden düşünüyorum

Bu motor ile dağ bayır gezilir mi acaba cross lastik taksak daha acemiyim bunda görüğüm kadarıyla rahatlıkla yere basabiliyorsun diğer motorları ağırlığından dolayı pek tasvip etmiyorum bu motoru alsam dağ bayır ova gezilirmi böyle ormanlık alanlar felan balık tutmak için vs
  • konuyu hortlattım ama bende almayı düşünüyorum boy 1.74 kilo 62 nasıl olur ? Motor hoşuma gitti fakat cup mı alsam onun yerine diye düşünüyorum
  • fotolara benim de katkım olsun :) snlozturk16 dağ bayır gidilirmi diye sormuşsun.
    kaçkarlar yedi göller'e gittim bu motosikletle ve "2930m" rakımı bulunmakta.
    Benim için testten geçmiştir bu makine. son olarak saatlerce motoru kullandıktan sonra
    depo kapağını açıp baktığımda içinde halen benzin bulunması gerçekten güzel bir olay :)
    Dez avantajlarından biri 2 kişi binerseniz sollama epey zor oluyor, hatta sollamaya çıkmayın..
     lifan pony lf 100-c 3r lifan pony lf 100-c 3r lifan pony lf 100-c 3r lifan pony lf 100-c 3r lifan pony lf 100-c 3r

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cbrmania -- 2 Ağustos 2013; 2:04:38 >

• Rizeli hemşerim bende rizeliyim oranın cografyasını iyi bilirim sen orda o motorla dağa bayıra engebeli yollarına sorunsuz kullandıysan bu motorda iş var demektir çünkü o yollar en zor yollardır cam taktırmışsın güzel olmuş ben uyduramadım bir tane sen hangi modelinkini taktırdın uydu bide egzoz yaptırmışsın performas artıyor mu egzozla sesi nasıl oluyor. Hayırlı sürüşler ve kazasız belasız sürüşler topragımm.
  • Arkadaşlar benim km saatim bazen çalışıyor bazen çalışmıyor garanti yapar mı bunu neden olabilir bu bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcukk53

Rizeli hemşerim bende rizeliyim oranın cografyasını iyi bilirim sen orda o motorla dağa bayıra engebeli yollarına sorunsuz kullandıysan bu motorda iş var demektir çünkü o yollar en zor yollardır cam taktırmışsın güzel olmuş ben uyduramadım bir tane sen hangi modelinkini taktırdın uydu bide egzoz yaptırmışsın performas artıyor mu egzozla sesi nasıl oluyor. Hayırlı sürüşler ve kazasız belasız sürüşler topragımm.

hemşo takılı olan rüzgarlık(siperlik artık ne deniyorsa) sirkeciden alınma üzerinde "standard 2008" yazıyo direk uymuyor zaten
    bi ustaya göstermen lazım. Tutucuları önceki motordan kalanlarla hallettik. Elimde spiral kesici ıvır zıvır makineler var.
    biraz uğraşmak gerekiyor.

motorun arka amortisördeki esneme mesafesi(salıncaktaki değil) çok kısaydı ve amortisörü değiştirdik arka salıncak epey rahatladı ve
    esneme mesafesi nerdeyse 2 kat arttı. (amortisör vardı eskilerden,94 ten bu yana motor var bizde. crossları satabilmek için lifan bunun süspansiyonunu sınırlandırmış anladığım kadarıyla.
    Ön amortisör yaylarını da biraz açtık. mesafeler kısa yayları değiştirmek lazım(ön amortisörlerin içinde yaylar var)

Göstergeye gelince bendeki de gitti arada çalışmamazlık yapıyodu. Ön tekerdeki sayıcıdan gelen bi kablo var. normal motorlarda km teli gelir,
    bunda manyetik kontak var onun kablosu kopuyor zamanla.
    (kablo biraz dandik ve sert olmasa kopmazdı heralde) garantiden değişir sorun olmaz.
    Garantiye bakan firma bana biraz uzak diye ben kendim o kabloyu tam tekerin yanından manyetik sayıcıyı kesip açtım ve
    yukarda göstergeye giden sokete kadar değiştim Elektronikçiyim zor olmadı. Elin havya lehime yatkınsa halledersin ama istanbuldasın git direk değiştirt.

egzosa gelince orjinali çok sessizdi, trafikteki yarmalar bakmadan yola atlıyor diye taktık bunu. performasnta çok bişey değişmedi ama
    125cc cg lerle aramda 5km felan hız farkı oluyor belki bi ufak fayda sağlamıştır 1/2 hp kadar.
    Egzosu elle yapmıştık orta seviye bi sesi var (apaçilik yapmanın alemi yok), önce cbr125 sonra honda beat en sonda buna nasip oldu.

Bende sana bi soru sorayım full depo benzinde yan ayağa aldığında depo kapağı benzin kaçırıyomu sende?
    bendeki kaçırıyodu contasını değiştim şimdilik sıkıntı gözükmüyor.
    Sonuç olarak bu paraya bu motor yapacak birşey yok. 2005 te kanuni cheetah vardı giderken vida döküyodu motor.
    Bu makineyi kanuni satsa heralde 3500 ister buna

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cbrmania -- 22 Ağustos 2013; 18:57:46 >

• 20 dakka mesafedeki okuluma ve dersaneme gitmek için motor bakıyorum da bu oldukça hoşuma gitti, masraf çıkarmaması da güzel. Ancak ben daha önce motor kullanmadım, kullanımı nasıl? Kolay mıdır? Bu aralar yoğunum 15 gün sonra kursa gitcem zaten beylikdüzündeyim yollar çok kalabalık değil. Bir de boyum yaklaşık 1.80 kilom 55 motosikletin boyuna uygun mudur?? Son olarak bununla uzun yol yapılır mı? Teşekkürler arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: synchro

20 dakka mesafedeki okuluma ve dersaneme gitmek için motor bakıyorum da bu oldukça hoşuma gitti, masraf çıkarmaması da güzel. Ancak ben daha önce motor kullanmadım, kullanımı nasıl? Kolay mıdır? Bu aralar yoğunum 15 gün sonra kursa gitcem zaten beylikdüzündeyim yollar çok kalabalık değil. Bir de boyum yaklaşık 1.80 kilom 55 motosikletin boyuna uygun mudur?? Son olarak bununla uzun yol yapılır mı? Teşekkürler arkadaşlar

Hocam o 20dk lık mesafe "trafikte" ise ve tecrüben yoksa scooterla başlamanı tavsiye ederim. zırt pırt debriyajla uğraşmassın. bende 1.79 um motorun üzerinde hafif sırıtıyor olabilirim
    belki ama, bu makine hoşuma gidiyor. sen kilolu da değilsin sırıtacağını düşünmüyorum. Şayet arkana artçı alırsan motor zayıf kalabilir malum 7 küsür Hp gücü var.
    uzun yoldan kastın nedir bilmiyorum ama 1 günde 350km de sorun çıkarmadı. Ama sollamalarda sıkıntı yaşanır. Lastikleri biraz dandik "duro" marka, ilerde kaliteli bişey takmak lazım.
    Ama insan her zaman daha fazla güç istiyor, o yüzden arada drz400 le gazlıyorum

• Trafikte değil sakin yol ama daha önce motosiklet tecrübem olmadı, kursa gidince ne öğrenirsem artık Kafamda scooter vardı ancak bunun tipi çok hoşuma gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: synchro

20 dakka mesafedeki okuluma ve dersaneme gitmek için motor bakıyorum da bu oldukça hoşuma gitti, masraf çıkarmaması da güzel. Ancak ben daha önce motor kullanmadım, kullanımı nasıl? Kolay mıdır? Bu aralar yoğunum 15 gün sonra kursa gitcem zaten beylikdüzündeyim yollar çok kalabalık değil. Bir de boyum yaklaşık 1.80 kilom 55 motosikletin boyuna uygun mudur?? Son olarak bununla uzun yol yapılır mı? Teşekkürler arkadaşlar

1.80 boy 55 kg hocam kilo almalısın çok ciddiyim
  • verdigin bilgiler için teşekkürler hemşo soruna gelince genelde pompacılar fulle deyince daşırıyorlar bende bundan sonra 20 tl koy diyorum benim başıma öyle kapagı kapayınca daşma hiç gelmedi ama bir defasında fullemiştim gene depo kapagı tam kapatamamışım giderken akmıştı kapaktan ama ondan sonra fulllesemde kapagı iyice kapayınca sızma hiç olmadı.
  • Arkadaşlar ben buna performans bujisi taktırmak istiyorum hiç taktıran varmı varsa hangisi oluyor buna en iyisi
  • quote:

Arkadaşlar ben buna performans bujisi taktırmak istiyorum hiç taktıran varmı varsa hangisi oluyor buna en iyisi

selçuk performans buji olayına hiç girme bence ama sonuçta sna kalmış birşey. Ateşleme sistemini değiştirmeden
    (daha büyük bi bobin takmadan) çift tırnaklı buji taksan birşey değişmez. Belki %5 lik bi fark olur. Performansı artıracam diyosan
    MT de felan marka araştırıp kaliteli bi japan mesela mikuni karbüratör deneyebilirsin buda ek yakıt masrafı demektir.
    Buji drz400 de vardı herhangi fark olmadığı için 1 hafta önce bujiyi orjinaliyle değiştirdik.
    Belki bi ihtimal bu pony e 125-150 cclik silindir kitleri uyabilir o zaman karbüratör değişimiyle 7 hp den 10-12 hp ye kadar artış sağlanabilir. ama değermi muamma...

• Arkadaşlar benim motorda vites boşa alıyorum ama N yazan boş vites ışığı yanmiyor sebebi ne olabilir bilgisi olan varmi arkadaşlar. Bide km saati hız göstergesi bazen çalışıyor bazen çalışmıyor dijital gösterge neden olabilir arkadaşlar.
  • ilerde ikinci el temizini bulursam alırım bende bir tane ikinci motor olarak sevimli bişey :D
  • quote:

Arkadaşlar benim motorda vites boşa alıyorum ama N yazan boş vites ışığı yanmiyor sebebi ne olabilir bilgisi olan varmi arkadaşlar. Bide km saati hız göstergesi bazen çalışıyor bazen çalışmıyor dijital gösterge neden olabilir arkadaşlar.

yukarda cevaplamıştım km gösterge sorununu..
    "Göstergeye gelince bendeki de gitti arada çalışmamazlık yapıyodu. Ön tekerdeki sayıcıdan gelen bi kablo var. normal motorlarda km teli gelir,
    bunda manyetik kontak var onun kablosu kopuyor zamanla.
    (kablo biraz dandik ve sert olmasa kopmazdı heralde) garantiden değişir sorun olmaz."
  • Üçer motora gittim baktilar km saati neden çalışmıyor diye on tekerde ki okuyucudan dedi gösterge olsaydı garanti dahilinde olurdu ama okuyucu değil ama bir söyleriz dediler lifana sipariş yaptılar ama bir haftayı geçti bir haber gelmedi.
    Sende de olduysa lifanin bu modelinde kronik bir arıza daha motor 4 aylık
  • 16 lik on dış içinde bir kaç motorcuya gittim bulamadım bir yerde buldum ama onunkide dişlilere göre kalın geldi kople set olarak degistirirz dedi 80 tl bende gerek yok dedim kaldı öyle.
    Arkadaşlar bende motor 3 cu yada ikinci vitese geçince devrini azıcık ayarlayamadin mi kirtkir kirt diye motordan ses geliyor sinir edici bir ses sizdede oluyor mu.
  • quote:

Üçer motora gittim baktilar km saati neden çalışmıyor diye on tekerde ki okuyucudan dedi gösterge olsaydı garanti dahilinde olurdu ama okuyucu değil ama bir söyleriz dediler lifana sipariş yaptılar ama bir haftayı geçti bir haber gelmedi.
    Sende de olduysa lifanin bu modelinde kronik bir arıza daha motor 4 aylık

o nasıl bir saçmalıktır? sanki km okuyucunun kırık kablosu başka araca ait! biraz bağır çağır illa mahkemeye mi verecez de.. şikayetvar'a konu aç
    muhtemelen dönüş yaparlar sana cepten. Lifan'a mail at ilgilenirler. ama yazın düzgün olsun..
    kablo bende 2-3 ay sonra kırıldı. servis uzak diye kendim değiştirdim. yenisi gelse oda kırılır muhtemelen 3-4 ayda. kabloyu muhtemelen taşeron firmaya yaptırıyodur o yüzden çok dandik çıktı.

bu arada 3. vitesde öyle bi ses yok bende. 15-20 KM ile gideken 3 e atarsak olabilir ama öyle bir ses

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.