Şimdi Ara

lifan pony lf 100-c 3r (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
7
Favori
44.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    buda güncel halinden kareler :) sıfırından temizdir resimde görüldüğü üzere .) binerim,silerim içeri çekerim :) sürekli lastiklerim parlaktır,toz barındırmam :)

lifan pony lf 100-c 3r lifan pony lf 100-c 3r lifan pony lf 100-c 3r lifan pony lf 100-c 3r lifan pony lf 100-c 3r lifan pony lf 100-c 3r lifan pony lf 100-c 3r

• Maşallah, güzel görünüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Marka çinli mi?
    Çoğu kişi çinli motorlardan illallah dedi. Bunda da aynı sorunlar olur mu ki?
  • Markasi çin mali ama söylentilere göre cinin en iyi motor markası lifan
    Arkadaşiar ben km 1100 km oldu ama yakıt miktarı daha düşmedi en son ölçümüm 100 km de 2 lt benzin yaktı resmi sitesinde yazan 100 km de 1.2 lt bence hu kimse yakalaması mümkün değil sanki ben sakin tek kişi 80 kg ve trafiksiz yolda kullanıyorum en azından 100 km 1.5 lt yaksa razıyım bende sitesindeki rakamlar kandırmaca satış için yapılmış olabilir yada benim motorum sorunlu kullananlar yakıt miktarını yazabilir mi.
    Bide bende yakıt bitmek üzere iken motor sirkelenmeye başlıyor yedek depoya alıyorum biraz daha gidiyor 2-5 km yakıt alıp depoyu fulluyorum motor kendine gelmesi çok uzun sürüyor mars almıyor 5 kereden sonra alıyor bir kaç km de gene tekkeye tekkeye gidiyor sonra düzeliyor sizlerdede böyle şeyler oluyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcukk53

Markasi çin mali ama söylentilere göre cinin en iyi motor markası lifan
    Arkadaşiar ben km 1100 km oldu ama yakıt miktarı daha düşmedi en son ölçümüm 100 km de 2 lt benzin yaktı resmi sitesinde yazan 100 km de 1.2 lt bence hu kimse yakalaması mümkün değil sanki ben sakin tek kişi 80 kg ve trafiksiz yolda kullanıyorum en azından 100 km 1.5 lt yaksa razıyım bende sitesindeki rakamlar kandırmaca satış için yapılmış olabilir yada benim motorum sorunlu kullananlar yakıt miktarını yazabilir mi.
    Bide bende yakıt bitmek üzere iken motor sirkelenmeye başlıyor yedek depoya alıyorum biraz daha gidiyor 2-5 km yakıt alıp depoyu fulluyorum motor kendine gelmesi çok uzun sürüyor mars almıyor 5 kereden sonra alıyor bir kaç km de gene tekkeye tekkeye gidiyor sonra düzeliyor sizlerdede böyle şeyler oluyor mu ?

hiç km ve kuruş hesaplamadım ama şöle söyliyim aldığım gün depo boştu 26 tl fulledim gösterge olmadığı için 280 km geldiğinde 10 tl daha attım en son yine 360 km de iken bi 10 tl daha ekledim şuan 420 km oldu ve halen benzin var içinde.yani 46 tl toplamda benzin aldım ve 420 km deyim sanırım 50-60 km daha gider olan benzinle.ayrıca tekleme veya çalıştırırken problem hiç yaşamadım tek seferde alıyo maşallah .) henüz rodajım bitmiş değil ama seriliğinden ve çekişinden şuan bile memnunum.motor açılsın dahada ii olur inş .)

• O zaman benim motorda bir sorun var her yakıt aldığımda tekliyor bir kaç km sonra düzeliyor neden olabilir ki bide dikkatimi çekti sağ tarafta jikle kolu ileri itiyorum stop ediyor geri çekiyorum o zaman çalışıyor stop etmemesi lazım ısınmış ve bu mevsimde sizdede öyle mi acaba gaz ayarı mi kısık nerden açılıyor gaz ayarı bilen var mi.
  • Arkadaşlar yakıt mandalinda fuel yazan ok yönü yukarı gösterince ana depo asagiyi gösterince yedek depo gösteriyor değil mi yanlış bilmiyorumdur inşallah.
  • quote:

Arkadaşlar yakıt mandalinda fuel yazan ok yönü yukarı gösterince ana depo asagiyi gösterince yedek depo gösteriyor değil mi yanlış bilmiyorumdur inşallah.

yukarı alırsan yedek aşağı alırsan ana depo .) cikle benim tam sola dönük durumda onu hiç ellemiyorum. bu arada aldığın benzinden de olabilir tekleme,ayrıca benzine yağ falan katmıyorsun değilmi,çünkü 4 t ler için yağa gerek yok,iki zamanlılarda konuluyo sadece.
  • Yok yağ katmıyorum biliyorum eski 2 zamanlı motorlarda katılıyordu ama eğer yedek depo ok yukarı gösteriyorsa ben yanlış yapıyormuşum belki ondan tekliyordur iyiki yolda kalmamışım o zaman ben yedek depo ile gidiyorumdur teklemeye başlayınça bitmek üzereyken dolduruyorum ondan olabilir tekleme şimdi ok aşağıya aldım bakalım bitince yukarı alçagım bu sefer böyle olacak mı inş bundandır tekleme sorunu. Ama jiklede bir sorun var stop etmemesi lazım ama ediyor yakıt hava karışımında bir problem olabilir diye düşünüyorum. Teşekkürler batuqdo
  • quote:

Yok yağ katmıyorum biliyorum eski 2 zamanlı motorlarda katılıyordu ama eğer yedek depo ok yukarı gösteriyorsa ben yanlış yapıyormuşum belki ondan tekliyordur iyiki yolda kalmamışım o zaman ben yedek depo ile gidiyorumdur teklemeye başlayınça bitmek üzereyken dolduruyorum ondan olabilir tekleme şimdi ok aşağıya aldım bakalım bitince yukarı alçagım bu sefer böyle olacak mı inş bundandır tekleme sorunu. Ama jiklede bir sorun var stop etmemesi lazım ama ediyor yakıt hava karışımında bir problem olabilir diye düşünüyorum. Teşekkürler batuqdo

evet birde böyle dene bakalım,muhtemelen ondan olabilir,cikleyide motor çalışırken kendin bir ayar yap istersen rölantiye göre.ben ilk alırken servis oradan ayarladı ve bende hiç dokunmadım.benim eklediğim resimlerde cikle görünüyor bir bak istersen tam o şekilde mi senin ayarda. bence benzinine tam bitirmeden al herzman,çünkü ister istemez deponun dipte vardır toz yada kalıntı ve sona kadar kullandığında o pislik enjektöre zarar verir.

• batuqdo sen on camurlugu sipray boya ile mi boyadin parçayı çıkardın mi yoksa çıkarmadan mi boyadin güzel oldumu yakından bakincada bendede beyaz sipray boya var bende oynasam mi boyamadam mi diye düşünüyorum.
  • quote:

batuqdo sen on camurlugu sipray boya ile mi boyadin parçayı çıkardın mi yoksa çıkarmadan mi boyadin güzel oldumu yakından bakincada bendede beyaz sipray boya var bende oynasam mi boyamadam mi diye düşünüyorum.

evet mat beyaz plastik boyası aldım,ön çamurluğu söküp boyadım,arkayı da arka çamurluk hariç boyanmaması gereken kısımları gazeteyle bantladım.arka ışıklarıda sökmüştüm alt kısımdaki ama o zaman plaka yoktu,yani o kısım boyanmasada plakanın altında kalıyor,bence siyah halinden daha iyi. boyanacak yerleri çok güzel temizle hatta çok ince zımpara geçebilirsen üstten daha iyi olur.

benzin olayını ne yaptın sorun düzeldimi ? ben bu sabah işe motorla geleyim dedim,benzinimde azdı yeter diye düşündüm şirkete yaklaşırken bitti :) hemen yedek depoya geçtim devam ettim.) ve şuan tam 462 km oldu. yani 46 tl ye 462 km yol yapmışım ve genelde hep trafikte. daha ne olsun..

• Bendede yakıt ayni hemen hemen 100 krs yakıyor kilometrede bu da 100 km 2.11 lt ediyor fabrika verilerine göre nerdeyse 2 katı bence 100 cc için çok Honda innova 125 cc rahat 120 yapabiliyor güçlü motor yakitida 100 km de 1.5-2 lt kullananlar 2 litreye hiç geçmediğini söylüyor ben bu motorun yakiti en fazla olsa olsa 1.5 lt 100 km yakar diye aldım ama şimdi pişmanım biraz ikinci el temiz bir innova alinirdi 2500 tl Ye aldık bir kere artık kullanacağım en inşallah 2-3 yıl
    Yakiti bitince göreceğiz inşallah teklemez daha depo anahtarını aşağıya aldim.
  • Yukarda da yazmıştım, bu motorun yakıtı cublardan az değil diye. Fabrika verisinin hemen hemen iki katı yakıyor şu durumda. Küçüklüğü kibarlığı şekli şemali kimisinin hoşuna gitsede, boylu birisi için cublar daha iyi olur.

• Motoru tavsiye edermisiniz? Boyum 170 kilo 66 birde iki kisi binebilirmi buna arkadaslar?

• motoru 100 cc bir motor için tavsiye edebilirim ama çokta bir şey beklememek gerekir.
    Bence boyunuz çok sorun olmaz binilebilir ama nasıl durursunuz o tartışılır mesela bir ata bindiginizde nasıl bir eşeğe bindiginizde nasıl heybetli görünürsünüz onu düşünüz. küçük olmasının en büyük avantajı ayakların yere rahat basıyor kontrol daha kolay ağırlığı az çok yüzğarlı havada savruluyor yada büyük bir tır hızlıca yanından geçince motor sallanıyor.
    Bence 2 kişi binemez buna yada binsede hiç rahat edemez belki 2 çocuk binebilir yetişkin 2 kişi binemez salesi çok geniş degil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samcious

Motoru tavsiye edermisiniz? Boyum 170 kilo 66 birde iki kisi binebilirmi buna arkadaslar?

senle aynı boy ve kiloda sayılırz, 65 kg 172 boy. bence tam bizim boylar için edeal,üzerinde hiç sırıtmıyorum, kullanımı ve rahatlıyı gayet makul,benzin olayı bana göre normal.performans olarak kötü sayılmaz.şehir içi hertürlü kullanıma uygun,düzgün bakım yapıldıkçada kolay kolay sorun yaşatçağını sanmıyorum. benim notum 10 üzerinden 9 :) beklentiler farklı olabilir,100 cc motordan 200 cc performansı beklememk gerek .) daha güçlü olsun dersen farklı cc lerde motor almak daha mantıklı.
  • evet nihayet evdekilerle aramızdaki sorunu çözdük :) artık gönül rahatlığı ile cc büyütmek istiyorum ve ponym satılıktır .)

ilan no: 131199676 henüz onay aşamasında 1 saate kadar onaylanmış olur. ilgilenen olursa yardımlarımı esirgemem .)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-lifan-lifan-pony-100-cc-2013-model-sifirdan-farksiz-131199676/detay/
  • Hayırlısı olsun motorun daha sifir gibi bir pony arkadaşı daha gidiyor.
  • motorumun son resimleri
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.