Şimdi Ara

LG x130 Batarya Sorunu Yardım! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
1
Favori
32.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serkan_koyun

quote:

Orijinalden alıntı: Evrekas

quote:

Orijinalden alıntı: aynelyakin

arkadaşlar "BIOS_X130_v3G11.exe" dosyasını LG nin sitesinden indirdim.LG-driver Bios update için, bu dosyanın içinde bulunan InsydeFlash isimli exe yi çalıştırdığımda, "please insert system battery." diye bir error hatası veriyor. Yani bios update'i yapmıyor. Resimdeki hatayı veriyor. Update işlemini başka türlü dos'tan falan, yapmanın bir yolu varmı? (makinede, cd-rom ve disket yok)

LG x130 Batarya Sorunu Yardım!

up up up

Hocam lg nin sistesinden orjinal firmware i şu anda ul1f3g21_ui.exe . Bu dosya çalıştırılabilir bir zip dosyası. Onu bir yere aç. İçinden bir sürü dosya çıkacak. O dosyolardan platform.ini içindeki BatteryCheck=1 satırını BatteryCheck=0 yap vedosyayı kaydet. Sonra yine o folder daki InsydeFlash.exe yi çalıştırarak güncellemeyi yapabilirsiniz.

run

çok makbul geçti aynı sorun bndede vardı ama artık yok sayenizde tsk..

• x130_v3F32 versiyonu işe yaramayanlar UL1F3G41_UI dosyasını çekip winrar ile açarak platform.ini dosyasında battery check satırını 0 yaparak sorunu çözebilirler. Çözüm için yadımcı olan arkadaşlara teşekürler.
  • Dreamersx'a öncelikle teşekkür ederim. Bende de aynı sorun oldu ve dreamersx'in tavsiyesi doğrultusunda sorunu çözdüm. Az kalsın sapasağlam pili bırakıp 110 TL'ye yeni pil alıyordum.

Bu arada bu programın yaptığı BIOS güncellemesi ile her iki açılışta bir meydana gelen XP mavi ekran sorunu da çözüldü. Bununla bağlantılı olabilir mi ki acaba?
  • bu sorun bende de mevcuttur. Ancak gerekli dosyayı hiç bir yerde bulamadım yardımcı olabilcek bir aradaş olursa çok sevinirim. Kaç gündür bununla uğraşıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrking

bu sorun bende de mevcuttur. Ancak gerekli dosyayı hiç bir yerde bulamadım yardımcı olabilcek bir aradaş olursa çok sevinirim. Kaç gündür bununla uğraşıyorum.

up

yardımlarınızı bekliyorum

• up
  • Teşekkürler kanka denicem. Kg bin sitesinden iki tane indirdim ama rar lı dosyanın icinden sadece bir dosya çıkıyor.. Arkadaşların bahsettigi dosya yok. Umarım bunda çıkar
  • @KURSAD ne fuzuli bir adamsın

KONU GÜNCEL UP !
  • Cepden girince bi sevindin ama di mi haha.Olm ne arıyorsun ne soruyorsun mustahak sana
  • Çok teşekkür ederim,kolayca çözdüm söylediğiniz şekilde.Servise bir sürü para vermekten kurtuldum.
  • Aylardır bu notebooka sahibim ama böyle bir sorunu olduğunu ancak cuma günü fark ettim. Daha önce bataryayı takmamıştım bile. Batarya cuma günü şarj olmayınca, adana sıcaklarından bozuldu diye düşünmüştüm. bilgiyi veren arkadaşlara Teşekkür ederim.
  • Yukarıda söylenenleri yaptım ancak ben de işe yaramadı. Hala şarjı çekince makina kapanıyor ve batarya şarj olmuyor. Yok mu bunun başka bir yolu yahu
  • Bir hafta geçti neredeyse ve hala bir çözüm bulamayınca servise yolladım bakalım ne olacak
  • dell 1545 kullanıcısıyım. bataryam hiç şarj olmuyor bir süredir. Pc nin önünde ki ışık 3 dea kırmızı 1 dea beyaz yanıp sönmeye başladı. BİOS güncelleyemiyorum. Pili takın diyor. Ve %10 doluluk istiyor...Pil takılı ama dolu değil, dolmuyor. Dell in sitesinden indirdiğim bios dosyasını nasıl yükleyeceğim. yardım lten
  • topiği açan arkadaşımıza çok teşekkür ederim

her lgx130cu bir gün bu topiği keşfeder birkaç hafta netbooku kullanmadım elektrik fişinden de çekmiştim açmaya çalıştığımda açılmadı sonra elektiriğe takınca açılıyor ancak fişi çekince masaüstü gibi şak kapanıyor eyvah dedim pil öldü x130 pili alacaktım ebayden filan bu topiği gördüm iyi ki de görmüşüm

biosu güncelleyince şu anda dolmaya başladı pil %10u geçti
  • dosyayı güncelleyeyim link biraz eski ne olur ne olmaz

platform.ini dosyasını filan değiştirmeyin ben değiştirip koydum direkt indirin rardan çıkarın

InsydeFlash.exe ile güncelleyin geçmiş olsun kolay gelsin

http://www.megaupload.com/?d=4JXT8D6J

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 12 Ekim 2011; 14:10:48 >
  • Hocam Allah razı olsun az kalsın pil alıcaktım eline koluna sağlık
  • senden de kardeş aynen ben de ebayi dolanmaya başlamıştım ki bu topiği gördüm inşallah bizim gibi herkes faydalanır
  • Selamlar. arkadaslar ben denedim bataryayı görüyor benim sistem. sistemi ilk açtıgımda dolarken kırmızı yanan ışık daha sonra hemen yeşile dönüyor. ama şimdide. kırmızı yanıp sönüyor anlayamadım bu işi. yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim. bataryam saglamsa yeni almak istemıyorum pahalı cünkü
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.