Şimdi Ara

LG x130 Batarya Sorunu Yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
1
Favori
32.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar LG X130 kullanıyorum 2 aydır fakat geçen gün dikkatimi çekti pil şarj olmuyor!

cihaz çalışıyor normal fakat şarja taktığım zaman turuncu olması gereken pil lambası yeşil oluyor ve windows'un güç seçeneklerinden pile baktığımda %0 ve şarj olmuyor olarak görünüyor.

BIOS update çıkıyor otomatik olarak LG yazılımı ile onu yapmaya çalışırken uyarı veriyor : Please Insert the Battery ! şeklinde.

sanırım pilde bir sorun var :S

çözüm yoksa Ankara'da cihazı verebileceğim LG yetkili servisi adresi verebilirseniz çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greyhound -- 19 Şubat 2010; 22:06:20 >

• evet arkadaşlar yukarıda gerçekleşen pil sorununu servis çözdü!

burayı iyi okumanızı tavsiye ediyorum.

Ankara'da Tecpro Lg yetkili servisine götürdüm cihazı ve sorunu anlattım yetkili arkadaş bunun yazılımsal bir sorun olduğunu söyledi LG X130 'lar da kronik bir sorunmuş. hemen bir firmware yükledi ve sorun düzeldi.
  • Bilgiler için teşekkürler.

Firmware nereye yüklendi cihazda tam olarak?
  • anakart üzerine yüklendi.
    bu işlemin bir defa yapıldığı taktirde cihaza format atılması başka bir işletim sistemi yüklenmesi durumunda da artık sorun olmayacağını söyledi.
    quote:

Orijinalden alıntı: revenger11

Bilgiler için teşekkürler.

Firmware nereye yüklendi cihazda tam olarak?
  • Arkadaşlar son sürüm BIOS güncellemesi LG sitesinde var ancak güncellemek için bataryanın takılı olması gerekiyor. Buradaki sorun ise anakartın bataryayı görmüyor olması. Bu nedenle küçük bir kod değişikliği ile bu sorun halledilebiliyor. Değişiklik güncelleme programının batarya kontrolünü yapmamasını sağlamaktır. Test ettim ve sorunsuz çalışıyor. Servisin de yaptığı bu zaten. Güncellemek isteyen arkadaşlar, indirin, açın, InsydeFlash.exe çalıştırın. Tamamlanmasını bekleyin. Bilgisayarınız yeniden başlarken şarj lambasının kırmızı olduğunu göreceksiniz (daha önce hep yeşil yanıyordu). İşlemtamamdır. Şarj başlamıştır.

BIOS_X130_v3G11.rar

• programı kurdum fakat yine error hatası verdi
  • arkadaşlar ilgili dosyaya tıkladığımızda error hatası veriyor. aynı sorun bende de var... Service götüren arkadaşımız nasıl yapıldığını açıklayabilir mi, veya serviste nasıl yaptılar tam olarak. O dosyayı nereye, nasıl yüklüyor?
  • Ürün garantiliyse hiç riske girmeden servisine götürmekte fayda var.
    Yanlış yüklenen yazılımdan ürünler hemen garanti dışı denebiliyor.
  • bende yardım istiyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamersx

Arkadaşlar son sürüm BIOS güncellemesi LG sitesinde var ancak güncellemek için bataryanın takılı olması gerekiyor. Buradaki sorun ise anakartın bataryayı görmüyor olması. Bu nedenle küçük bir kod değişikliği ile bu sorun halledilebiliyor. Değişiklik güncelleme programının batarya kontrolünü yapmamasını sağlamaktır. Test ettim ve sorunsuz çalışıyor. Servisin de yaptığı bu zaten. Güncellemek isteyen arkadaşlar, indirin, açın, InsydeFlash.exe çalıştırın. Tamamlanmasını bekleyin. Bilgisayarınız yeniden başlarken şarj lambasının kırmızı olduğunu göreceksiniz (daha önce hep yeşil yanıyordu). İşlemtamamdır. Şarj başlamıştır.

BIOS_X130_v3G11.rar

indiremiyorum bu dosyayı.
    İnternet bağlantım şu an çok yavaş,birisihttp://www.netbookfiles.com/netbook/LG/X130 linkinden lgye kaydı olan bi kullanıcı windows7li olan bios driverini indirip bir siteye upload edebilir mi?kayıt olmamı istiyor lgye ve dediğim gibi yapamadım yavaşlıktan.

• arkadaşlar "BIOS_X130_v3G11.exe" dosyasını LG nin sitesinden indirdim.LG-driver Bios update için, bu dosyanın içinde bulunan InsydeFlash isimli exe yi çalıştırdığımda, "please insert system battery." diye bir error hatası veriyor. Yani bios update'i yapmıyor. Resimdeki hatayı veriyor. Update işlemini başka türlü dos'tan falan, yapmanın bir yolu varmı? (makinede, cd-rom ve disket yok)

• quote:

Orijinalden alıntı: aynelyakin

arkadaşlar "BIOS_X130_v3G11.exe" dosyasını LG nin sitesinden indirdim.LG-driver Bios update için, bu dosyanın içinde bulunan InsydeFlash isimli exe yi çalıştırdığımda, "please insert system battery." diye bir error hatası veriyor. Yani bios update'i yapmıyor. Resimdeki hatayı veriyor. Update işlemini başka türlü dos'tan falan, yapmanın bir yolu varmı? (makinede, cd-rom ve disket yok)

up up up

• selam PM atmışsın sanırım sorun çözüldü
    quote:

Orijinalden alıntı: Evrekas

quote:

arkadaşlar "BIOS_X130_v3G11.exe" dosyasını LG nin sitesinden indirdim.LG-driver Bios update için, bu dosyanın içinde bulunan InsydeFlash isimli exe yi çalıştırdığımda, "please insert system battery." diye bir error hatası veriyor. Yani bios update'i yapmıyor. Resimdeki hatayı veriyor. Update işlemini başka türlü dos'tan falan, yapmanın bir yolu varmı? (makinede, cd-rom ve disket yok)

up up up

• quote:

Orijinalden alıntı: Evrekas

quote:

up up up

Hocam lg nin sistesinden orjinal firmware i şu anda ul1f3g21_ui.exe . Bu dosya çalıştırılabilir bir zip dosyası. Onu bir yere aç. İçinden bir sürü dosya çıkacak. O dosyolardan platform.ini içindeki BatteryCheck=1 satırını BatteryCheck=0 yap vedosyayı kaydet. Sonra yine o folder daki InsydeFlash.exe yi çalıştırarak güncellemeyi yapabilirsiniz.

• off bu netbooklardan çektiğimiz nedir.birinin pili çalışmaz ötekinin ekranı yüksek ışıkta beyazlaşır.bu ne kronik sorunlu bir alettir ya.Netbook almam bir daha
  • Hocam çok teşekkür ederim. Söylediğin gibi yaptım. platform.ini içindeki BatteryCheck=1 olan satırı BatteryCheck=0 yaptım ve dosyayı kaydettim. Sonra InsydeFlash.exe yi çalıştırdım. Kurulum başladı yaklaşık 2 dakika sonra bitti ve sistem yeniden başlatıldı. Sistem açıldığında eskiden sarı yanan pil ışığı, artık kırmızı yanıyordu ve pil şarj olmaya başladı. Allah razı olsun. Çok makbule geçti.
  • Yardımlarınız için teşekkürler...
  • çok teşekkürler aynı şekil bir problemi çözdüm
  • gercekten coookkkk tesekkur ederim 1 haftadır bu sorunu yasıodum ve vaktimde yok servise vermeyi isten gucten..cidden allah ne muradınız varsa versin :) fatih cami avlusunda dilenir gibi oldum ama neyse cidden cok tesekkurler
  • ben hala şu wless olayını çözemedim.diger laptopumdan wless görüyor ama lg x130 ne yuklediysem bi turlu gormedi!
    butun driverları guncelledim ama hala wless agını gormuyor!!
    bu bios güncellemeyi yapmadım,daha önce ki bios guncellemelerınde sorun varmıs,pc açılmaması gibi..
    bunda da boyle bi sorun var mı?
    lg x130 250gb lık için hangi bios update indirmem gerek?
    ul1f3g21_ui.exe uygun mudur?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.