Şimdi Ara

★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ (557. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.252
Cevap
97
Favori
838.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 555556557558559
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serocan39

Cihaz bugün firmanın eline geçmiş ve parça bekleniyor diye bana mesaj yolladılar, garanti kapsamında yapılacak yani

Anlamamışlar o zaman. ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

• Makify kullanıcısına yanıt

Hocam merhaba. Öncelikle ilginç bir hikâye olmuş ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★  Ben daha önce ne söylediysem üç aşağı beş yukarı aynı şeyi düşünüyorum: Evet, LG kesinlikle mükemmel telefonlar üreten bir firma değil, servis konusunda bazı "günahları" da oldu daha önce; lakin şu an Türkiye'de ürünleri satılan diğer telefon üreticilerine kıyasla genel olarak iyi olduklarını düşünüyorum (ekranlarında çıkan bazı problemler konusunda bazen kaçak güreşmeseler mükemmele yakın bile diyebiliriz) ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★  Lakin arkadaşınıza jest yapıp yakın zamanda G7'sinde problem çıkan bir arkadaşta olduğu gibi kapağı da değiştirseler çok daha iyi olurmuş bence ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

Sizin arkadaşınızın ekranında nasıl bir problem vardı bu arada? ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killing Spree -- 7 Ekim 2020; 17:4:2 >

• Killing Spree K kullanıcısına yanıt

Gerçekten de öyle oldu durumu yakından takip etmenin faydasını da görmüş olduk ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★  Belki yaparlar açıkçası bilmiyorum çok da üstelemeye gerekte görmedim çünkü yapmasalar bile telefonu kılıftan hiç çıkarmıyor arkadaşım onun için değişen bir şey olmayacak. 2 sene oldu nerdeyse aldığından beri 3 defa belki çıkarmıştır belki çıkarmamıştır o da ben şuna buna baksana dedim diye yani ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

Arkadaştaki problem bi garip. 801 seri telefon ekranıda bizimkilere göre çok iyiydi ama şöyle birşey oluşmuş.

★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★

Telefonda düşmemiş etmemiş yani düşse bana söyler en azından bi çare düşüneyim diye o da yok ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

• Hocam, hayatımda ilk kez böyle bir ekran problemi görüyorum. Ekran dışarıdan bakınca sağlam görünüyor ama içte kırılma varmış veya pikseller sönmüş/ölmüş gibi görünüyor ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★  LG yine çılgın bir arıza ile bizi şaşırtmayı başardı ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

Ekran değiştirildikten sonra size daha önce bahsettiğim (ve fotoğrafını gönderdiğim) bölgesel ton/parlaklık farklılıkları var mı kontrol eder misiniz hocam? V30'da ekranın tam bir piyango olduğunun farkındayım ama yine de servisin taktığı ekran "iyi" çıkarsa ben de ekran değişimi talep ederim belki (bu sefer biraz uğraşmam gerekecek gibi geliyor ama neyse...). Telefonu alalı 6-7 ay oldu, bu saatten sonra -telefonu düzgünce yapıştırmak ve p*ç etmemek şartıyla- açıp tamir etseler de pek üzülmem gibime geliyor ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

Bu arada bende son 1 aydır pil performansında gözle görülür bir düşüş var gibi. Eskiden 1.5 gün bekleme, 7-7.5 saat ekran süresini RAHATÇA aldığım cihazla şimdi benzer kullanım alışkanlıklarında 1 gün bekleme, 6.5-7 saat civarı ekran süresi alıyorum. En iyi ihtimalle 1.5 gün bekleme, 6 saat 15 dakika gibi bir ekran süresi alıyorum ki bu bile pil performansının kısmen düştüğünü gösterir bir işaret. Bilmiyorum, belki birkaç ay önceki operatör değişikliği ile alakalıdır (TT'den Turkcell'e geçtim) ancak bu fark biraz fazla geliyor bana bazen. Sizde durum nasıl? ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killing Spree -- 7 Ekim 2020; 20:4:5 >

Anlamadık yani ölmüş gibi duruyor orası bakış açısına göre sanki üstünde birşey var gibi de acayip çok kafa yormuyom artık ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

Tabi hocam arkadaşla denk geldiğimizde mutlaka kontrol ederim. Bence ekran değişme işini daha fazla düşünmeyin artık aylar geçti yani acaba değişsem mi falan diye düşünmek ömür törpüsü valla ben hiç takmıyorum artık★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★  Arada gözüme takılıyor neyse ne diyip geçiyorum. Ayrıca teknolojik aletlerde en sağlıklı aletin hiç vidaları açılmamış olanı olduğu kanısındayım.

Evet Turkcell, Turk Telekomdan daha fazla şarj yiyor. Şu an pilinizin durumu bence gayet iyi. Benimde aşağı yukarı benzer gidiyor şarjım. Turk telekomdayken daha uzundu iyi hatırlıyorum.

TT den Turkcelle geçerek hayatınızın en doğru kararlarından birini vermişsiniz. Çok uzun zaman Turkcell kullandıktan sonra ucuz diye Turk Telekoma geçmek gibi bir hata yaptım. Harbiden ucuz ama her anlamda "ucuz". 12 ayın sonunu iple çektim böyle taahütün bitmesine 2 gün kala falan hemen Turkcelle geri dönüş işlemlerini başlattım zaman kaybetmemek için. Görüşmelerdeki o berbat ötesi ses kalitesi mi dersiniz , full çektiği yerde Turkcellin 2 çubuk çekerken verdiği internet hızını verememesi mi dersiniz, telefon görüşmelerinin abuk subuk kesilmesi mi dersiniz yoksa o (turkcelle nazaran) az ilgili müşteri temsilcileri mi ?

Arkadaşım geçen ay Turk Telekoma geçmiş. Şu şekilde öğrendim. Ben çocuğu aradım açtı biraz konuştuk ama ben bi terslik seziyorum dedim telefonuna bişey mi oldu sesin bi kötü geliyor.

Aynısını ben Turk Telekoma geçtiğimde arkadaşlarım bana demişti. Varın gerisini hesap edin ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

Volte açıksa volte çok şarj yiyor bu arada onu kaparsanız biraz düzelme olur.

Valla hocam benim de gözüme her zaman çarpmıyor; ama bazen -özellikle karanlık ortamlarda- ekranın kalanından daha sarımtırak olan bölgeler o kadar belli oluyor ki telefonu kırasım geliyor bir anda ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★  Aslında dünyanın sonu denecek bir problem değil, Nokia 8'de yaşadığım ekran yanığından ise çok daha "tolere edilebilir" ancak anlık ruh halime ve problemin kendini belli etme şiddetine göre gaza gelip Şengüller'in yolumu tutasım geliyor işte ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

Eskiden ben de fabrikadan kolayca sökülemeyecek bir şekilde çıkan telefonların -mecbur kalmadıkça- serviste tamir edilmemesi taraftarı idim ama şimdi -onarım DÜZGÜN bir şekilde yapıldığı sürece- çok da önemli olmadığını düşünüyorum. Eninde sonunda pil değişimi için servise girecek o telefon nasıl olsa ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

TT ile Turkcell arasındaki şarj dayanım farkı olduğundan aslında daha Turkcell'e geçtiğim ilk andan beri şüpheleniyordum ama son 1 aydır nispeten "nesnel" bir şekilde değerlendirmeye başlayınca şüphelerim doğrulanmış oldu. Zaten sizin söylediğinizin benzerini daha önce başka telefonların ana konularında da okuduğum için şimdilik böyle devam edeceğim sanırım. Bu arada VoLTE açık değil çünkü Avrupa ROM'u kullanıyorum ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

Yıllarca Turkcell kullanıp sonra Telekom'a geçmiş, en son tekrar Turkcell'e dönmüş biri olarak bazı konularda size kesinlikle hak veriyorum. TT daha ucuz ancak müşteri hizmetleri genel olarak daha laçka -ve hatta terbiyesiz-. Ben de zamanında sizin gibi 12 aylık taahhüt ile Telekom'a geçiş yapmıştım, o zaman gerçekten ucuz oldukları söylenebilirdi ancak yaptıkları mini çakallıklar ile en ufak fırsatta sizi küçük küçük tırtıklamaları, müşteri hizmetlerinin umarsız tavrı ve indirimlerin bitmesiyle birleşince kendilerini güle güle demek farz oldu ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★  Bana sorarsanız Turkcell çekim gücü konusunda -en azından kentsel bölgelerde- eskisi kadar efsane değil, hele mobil veri bağlantısı yerin azıcık altına girmeniz ile anında kayboluyor (ilginç bir şekilde bu konuda TT daha başarılıydı). Ayrıca şebekeye bağlı cihazın pil tüketimine etkisi konusunda da TT'den kötüler. Malum vakfa zamanında verdikleri destek yüzünden de kendilerinden pek hazzetmiyorum ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★  Ancak müşteri hizmetleri, ses kalitesi ve mobil veri bağlantısı hızı konusunda Turkcell gerçekten TT'nin önünde görünüyor şu an, paket fiyatları da benim aradığım paketler için hemen hemen aynı. Bu durumda TT'nin canı cehenneme diyorum ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★  Bir gün tepem atar yine TT'ye geçiş yaparım belki; ama şimdilik Turkcell'den devam ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killing Spree -- 7 Ekim 2020; 23:37:47 >

• Arkadaşlar mecburen banka uygulaması çalışmadığı için pie güncellemesi yaptım ardından daha stabil çalışssın diye hard reset attım. Atmasam daha iyiydi. Kablosuz kulaklık sesi inanılmaz azalmış müzik dinleyemiyorum. Sizde böyle bir durum oldu mu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Valla gece youtube a bakarken bende o sarımtırak kısmı görüyorum eskiden bi tüylerim diken diken oluyordu :D artık görünce yine bakıyorum ama boş bakıyorum yani umursamazım. Bence sizde takılmamaya çalışın en azından daha iyi olur ruh sağlığınız için bunlara taktıkça psikopat oluyor insan ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ Bir ara basınç testi falan yapılıyordu burda. Biri yorum yazmıştı, "sorun bulmak için resmen çaba sarfediyorsunuz" minvalinde. Aşırı haklı buldum uğraşmıyorum çok şükür.

Evet öyle mini çakallıkları da var. En basiti zaten tarife 45 tl ama yok telsiz kullanım yok bilmem ne derken 51 den aşağı ödemiyordum. 6 lira yani çok abartılacak bişey değil ama sonuçta ben bunu 45tl diye alıyorum. Turkcellde öyle değil 49 diyor 49 ödüyorum. Benim farkettiğim şey Turkcellin doğuda Turk telekom kadar çekmemesi ancak yinede düşük çekim gücüne rağmen daha hızlıydı ve Turk Telekomda yaşadığım abuk subuk kopmaları düşük çekim gücüne rağmen Turkcellde yaşamıyordum. Aynı kopmaları Turk Telekoma geçen arkadaşım yaşıyor şimdi. Ben ne yaşadıysam aynısı sıra onda. O birde turkcell platiniumdan tt ye geçti çok koyuyor ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

Ancak şunu söylemeliyim arabayla batıdan doğuya gittim 1300 km kadar. Turk telekom şehir merkezinden uzaklaştıkça internet de telefondan uzaklaşıyordu. Turkcell bu konuda çok başarılı.

• v30 + dan sonra çok abartmadan beş bin bandında geçilecek telefon nedir? sizce bu telefon ne kadar daha kullanılabilir?

kronik sorunları yaşamıyorum ama sorun başladığında bu defa da telefonu elden çıkarmak imkansız hale gelecek, telefon patlamadan değiştirmeyi düşünüyorum.

• guneyk kullanıcısına yanıt

Kardeş ben lg v30 kullandım bence gayet şık zarif bir telefon du ve ucuzdu.tek sıkıntısı güncelleme alamaması çokta gereklimi tartışılır.şuan 5000 bandında bu telefona rakip s10plus mevcut 5040 ilr 5300 arasında geziniyor bayada kampanya oldu bu hafta.ben aldım gayet memnunum suanlık sıkıntı yok. Ama gerçekleri sölemek gerekirse bence bu kadar para vermenin hiçbir anlamı yok lg v30 gayet iyi telefon sorunları her telefonda olduğu gibi sıkıntıları olcaktır ama kronik bir sıkıntı görmemiştim lg v30 için.bence lg v30 çoğu telefona taş çıkarır üst segmentler için diyorum..

• droguzhan D kullanıcısına yanıt

ses çıkışı olarak muazzam bir telefon, arabadaki kulaklık girişine bağladığımızda diğer telefonlarla arasındaki fark çok net anlaşılabiliyor. en az bir sene daha devam o zaman.

• @kartalado Daha önce benzer bir problem yaşayan birkaç arkadaşımız oldu sanırım ama problemi çözebildiler mi, çözdülerse nasıl çözdüler hatırlamıyorum maalesef hocam. Konu içinde arama yaparsanız cevap bulabilirsiniz belki ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

@guneyk Mi Note 10, Galaxy S10 Plus ve Galaxy Note 10 Lite aklıma ilk gelen örnekler, biraz araştırmayla başka modeller de bulunabilir diye düşünüyorum. Ancak ön kamera kalitesi, güvenlik güncellemeleri ve/veya son Android sürümünü kullanmak sizin için kritik derecede önemli değilse şu dönemde paranızı cebinizde tutmak en iyisi derim.

Sevgilimin en yakın arkadaşlarından birinde Galaxy Note 10 Lite var, genel olarak çok memnun ama bazı yorumlarda malzeme konusunda "normal" Note 10'lara kıyasla biraz ucuza kaçıldığı gibi şeyler okudum. Sevgilimde de S20 var; zamanında V30'la yan yana koyup birçok açıdan inceledik ve S20, hemen her konuda -doğal olarak- V30'dan az ya da çok üstün çıktı. Lakin telefonlara baktıktan sonra bizzat kendi "Bu telefonu çok seviyorum, cidden çok güzel ancak senin telefonunla kıyaslayınca verdiğim farka ASLA değmez. Bu paraya alabileceğin açık ara en iyi telefonu almışsın" dedi. Yani yeni alacağınız telefon gerçek bir "upgrade" olmaktan çok eskisinden biraz daha iyi bir "sidegrade" olacaktır muhtemelen hocam.

V30'da bence ekrandaki "doğuştan" gelen bazı defolar hariç kronik denebilecek bir sorun/arıza yok; o da tam bir piyango maalesef. Ağır bir kusur varsa ispat olarak fotoğraflarını çekip servisten ekran/cihaz değişimi istemek en iyisi. Bunun dışında forumdan gördüğüm kadarıyla garantinin bitmesine yakın anakartı yanan, şarj olmaz hale gelen veya ekranı yanan bazı örnekler var ama yaygın bir durum değil gibi görünüyor. Ve ekran kusursuz olmaktan uzak olsa da yanmaya karşı Samsung'un AMOLED'lerinden daha dirençli diye düşünüyorum. Sonuçta para sizin, karar sizin ama cihazdan memnunsanız salt kaygı faktörüyle boşa para harcamayın derim hocam ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

@Makify Ben faturalı kullanmadığım için telsiz kullanım vergisinin ayrıca "itelenmesi" mini çakallığına hep maruz kalıyorum zaten ama TT'de başka çakallıklar da var hocam ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★  En basit örneği paketiniz bittiğinde mobil veri için anında para kesmesi; ancak ne kadar mobil veri kullanım hakkınız kaldığını son bite kadar bilmelerine rağmen size güncel değil 6 veya 12 saat önceki rakamı göstermeleri, ki en çok bu yanlarından nefret ederdim ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ Çekim gücü meselesine gelecek olursak dediğim gibi; şehir içindeki çekim kuvveti olarak TT'nin şu an Turkcell'den aşağı kalır bir yanı yok bence, hatta metro girişleri, bodrum katları, çukur bölgelerde filan Turkcell'den daha bile iyiler(miş) gördüğüm kadarıyla. Taşrada çekim gücü olarak Turkcell hâlâ daha iyi denebilir, özellikle dağın taşın bol olduğu bölgelerden geçerken TT'de şebeke o kadar sık kopup geri geliyordu ki pil gözümün önünde eriyordu bazen ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★  Bunun haricinde daha önce de dediğim gibi mobil veri hızı olarak Turkcell resmen ezip geçiyor... Denediğim bölgeye göre değişmekle beraber genel olarak TT'nin 3 katından 10 katına kadar hız farkları gördüm diyebilirim. Ve sizin de belirttiğiniz gibi TT'de mobil veri bazen kafasına göre anlık olarak kesilip geri gelebiliyordu. En çok YouTube üzerinden video izlerken başıma geliyor ve beni deli ediyordu çünkü birçok sefer uygulamayı kapatıp videoyu tekrar açmadan düzelmiyordu ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★  Neyse ki Turkcell'de bu problem yok (veya en azından yok denecek kadar az) ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killing Spree -- 9 Ekim 2020; 12:37:6 >

Benim tt faturalı ve paket aşımsız. Dediğiniz gibi ne kadar kaldığını tam olarak öğrenemiyoruz. Ben de geçen bir şey deneyeyim dedim. Bitmesine 50 mb kala kapatmışım interneti. Ertesi gün birden indirmeye abandım. Tt sistemine düşüp interneti kesene kadar 4 gb indirdim★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ . Aşımsız olduğu için para da kesemediler★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

Çekim gücüne gelirsek bizim evde bir odada 70 mbps iken diğer odada 15 mbps anca görüyor. Bazı yerlerde 4.5g 3mbps civarıyken 3g'ye alınca 15 mbps oluyor. Cidden insanı çıldırtacak bir sistlemleri var ama ucuz diye katlanıyoruz

• Lars Mikael Akerfeldt kullanıcısına yanıt

Bizim evimizde de öyle izbe bir oda var, hangi operatörü kullanırsanız kullanın iyi çekmiyor, test edildi ve onaylandı hocam ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

Bahsettiğiniz 3G/4G hız farkı tutarsızlığını TT'deyken ben de yaşıyordum ama neredeyse hiçbir zaman 15-20 Mb hızı geçemediğim için pek de umursamıyordum. TT'ye "geçirdiğiniz" mobil veri kullanımı ise afiyet bal şeker olsun ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★  Kendilerine maliyeti yok gibi bir şey, varsa da zamanında benden tırtıkladıkları paralara saysınlar ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

Ana temaya uygun olarak telefonla ilgili birkaç şey yazacak olursak şunu diyebilirim: Bu telefon aldığımız zaman da kusursuz değildi, şimdi -paraya kıyabiliyorsanız- daha iyi alternatifleri kesinlikle mevcut. Üstelik yazılımsal olarak da eskimeye başladı. Ama genel olarak hâlâ tam bir F/P canavarı bence. Evet, can sıkabilen birkaç yanı var lakin bizim gibi Nokia 8 mağdurlarına ilaç gibi geldiğine eminim ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★  Zamanında Nokia 8'den ağzımız yandığı için bunu alırken fazlasıyla ince eleyip sıkı dokuduk ama buna değdi bence hocam ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killing Spree -- 9 Ekim 2020; 13:7:52 >

Sanırım nokia 8'de ghost screen çıktığı süreyle aynı süreyi geçirdim bu telefonla. Üstelik pandemi falan derken çok daha yoğun kullandım telefonu. Şimdilik ilk günlerden tek farkı bataryası ve soket oynaklığı diyebiliriz. Üstelik ilk günlerde fark ettiğim ızgaralı siyah vs. sorunları da gün geçtikçe daha az fark eder oldum.

Nokia'da kasa kalın ama ekran 1440p, ghost screen var ama telefon performanslı gibi cümleler kuruyordum. Bir nevi birbirlerini nötrlüyorlardı. Bunda ama öncesi kısmı olmadan aynı cümleleri kurabiliyoruz. Sarımtırak kısımlar bende olmadığı için görece şanslıyım biraz da. Ayrıca p30 pro'su olan birinin bile telefona bakıp çözünürlük ne güzel demesi gururumu okşuyor açıkçası★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

Umarım ilerde bu fikrimizi değiştirecek bir sorun çıkarmaz. "İyi ki bu telefonu almışım" bombasını bırakıyorum, umarım nokia'da olduğu gibi patlamaz bu bomba★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

• Lars Mikael Akerfeldt kullanıcısına yanıt

Aslında performans konusunda LG arayüzü ve agresif thermal throttling yüzünden bence Nokia 8'in biraz gerisinde, bunu özellikle yazın cihazı yoğun kullanırken hissedebiliyorsunuz ama yine de bir bütün olarak ele alındığında V30 kesinlikle daha iyi bence ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

Telefonunuzun şarj portundaki gevşemenin "oyun canavarı" karakteriniz ve bununla gelen yüksek şarj döngüsü sayısı ile alakalı olduğunu tahmin ediyorum çünkü benzer bir problemi Nokia 8 ile de yaşamıștınız daha önce sanırım hocam ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

Kumlanma ve ızgaralanmanın her ikisi de uygun koşullar sağlandığında V30'da görülebiliyor ama benim gördüğüm kadarıyla görülme yoğunluğu -genel olarak- birbirine ters. Biri bir ekranda çoğaldıkça diğeri azalıyor. Lakin benim ilk aldığım V30'daki gibi her ikisini de bolca bulunduran korkunç örneklere denk gelmek de olası ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★  Ben yine de ızgaralanmayı yeğlerim diye düşünüyorum çünkü ızgaralanma düşük parlaklıklarda koyu gri tonlarında belli olurken kumlanma biraz dikkatli baktığınızda birçok parlaklık seviyesinde grinin ve beyazın hemen her tonunda az veya çok belli oluyor ve ekranı "grainy" gösteriyor. Telefondan genel olarak çok memnunum ama sırf bu yüzden @Makify hocam "Etme eyleme, değmez" dediği halde telefonu servise verip şansımı deneyesim geliyor ara sıra. Bu aşırı dürtü anlarında beni durduran tek güç Nokia 8 kullanırken Ouno ile yaşadıklarım desem abartmış olmam sanırım ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

LG'nin de geçmişte bazı sabıkaları var ama V30 genel olarak problemsiz çıktı sanırım. İnşallah hep böyle devam eder de sonunda Nokia 8'deki gibi küfür etmeyiz. Lakin sorun garanti bitmeden çıkarsa en kötü ihtimalle cihaz tamir edilir veya paramızı geri alırız. Garanti bittikten sonra çıkarsa da Nokia 8 para iadesi maceramız hasebiyle 2000-2500 liraya 3.5-4 yıl boyunca hiç de fena olmayan telefonlar kullanmış olacağız, o yüzden çok fazla takmıyorum ben artık ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killing Spree -- 10 Ekim 2020; 1:2:20 >

Hocam arkadaş telefonu almış bugün (cumartesi). Ekranı değişmişler sadece siyah ekran takılmış konuşulduğu gibi. Kötü haber şu ki arkadaşın ekranı sıkıntısıza yakındı bu takılan ekran bizimki gibi ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★  Yani telefonu servise veripte iyi ekran gelmesini beklemeyin gelen gideni aratıyor ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★  Hayır diğer bir sıkıntı, şimdi arkadaşın telefonu aldığından haberim yoktu çocuk beni arıyor, açıyorum sesi gelmiyor dedim yedek telefonuda bozulmuş galiba. Discorddan konuşalım diye mesaj attım geldi, dedi ki telefonu aldım bugün seni arıyım haber veriyim dedim sesim sana gelmiyo diyor. Aha dedim hayırlı işler ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

Hoparlöre alınca sesi geliyor ama nedense alt mikrofonda bi sıkıntı var. Telefonu vermeden önce yoktu böyle bi sıkıntı. Şimdi pazartesi tekrar servis yolcusu★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

.. Çok devrik cümlelerle falan yazmışım kusura bakmayın uykuluyum biraz★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makify -- 11 Ekim 2020; 1:30:27 >

Hocam öncelikle arkadaşınıza geçmiş olsun. Başına gelen talihsiz bir olay ama V30, tamir edilmesi kolay bir telefon olduğu için servis ikinci seferde mikrofonu düzeltir diye düşünüyorum. Düzeltilemezse de seve seve değiştirilecek arızalı parçalar, kimse kusura bakmasın ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

Verdiğiniz bu bilgi eşliğinde ekran konusunun piyango olduğu bir kez daha tescillendi denilebilir sanırım ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★  Çünkü forumdan başka bir arkadaşımız da yakın zamanda ekran değişimi yaptırdı ve onun ilk izlenimlerine bakarsak onun ekranında bendeki problemler yok, en azından kendisi sorun görememiş ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★  Kıyaslama yapabilmesi için kendisine birkaç fotoğraf gönderdim, böylece daha kesin bilgi sahibi olacağız ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★  Ha bir de servis onun cihazını yaparken bozmamış (çok şükür) ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

Arkadaşınızın ekranınızdaki sorun sizdeki seviyedeyse pek de problem olmaz gibi geliyor bana çünkü hatırladığım kadarıyla sizde defolu bölge epey ufaktı. Tabii neredeyse %100 sorunsuz bir ekrandan az da olsa defolu bir ekrana geçiş yapmak can sıkabilir. Ondaki problem bendeki seviyedeyse hiçbir şey diyemem çünkü bende problem şiddetli olmasa da problemli bölgenin büyüklüğü sebebiyle özellikte karanlıkta kesinlikle belli oluyor (biliyorum, ekran konusunda biraz fazla titizim ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ ). Arkadaşınız Ayarlar, Saat ve Telefon gibi beyazlardaki problemlerin kabak gibi sırıttığı birkaç uygulamada telefonun fotoğrafını çekip bizimle paylașırsa benimkiyle kıyaslayıp daha sağlıklı bir yorum yapabiliriz diye düşünüyorum hocam ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

Nasıl becermişler tam bilmiyorum ama mikrofonun içine bişey kaçmış (ne olduğu belli değil serviste olmuş) yarım saate düzeltip vermişler cihazı şu an bir sıkıntı yok. Ekranı belirgin şekilde çekebileceği bir telefon yok o yüzden buluştuğumuzda ancak ben çekebilirim. Ama genel olarak çok berbat değil sanırım olsa herhalde söylenirdi ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

• Moralinizi bozmak istemem ama bir ses kaydı yapıp o mikrofonu kontrol edin hocam çünkü -düşük bir ihtimal de olsa- servis mikrofonu yanlış bir şeylerle "bızıklayıp" gazi etmiş olabilir ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★  Nasıl bu kadar emin oluyorsun derseniz şöyle diyeyim: Benim de daha önceden bir süre toz-toprak içinde bir süre yatmış -ve tüm delikleri alenen toz dolmuş- bir telefonum vardı, mikrofonların içini iğneyle temizleyeyim derken anlık bir dikkatsizlikle fazla bastırmş olacağım ki temizledikten sonra alt mikrofonda az da olsa sürekli bir statik gürültü oluştu ve sesi eskisi kadar iyi almamaya başladı. Nasıl anladın derseniz ses kayıt programını açıp bakınca tamamen sessiz bir ortamda olsam dahi program alt mikrofonu sürekli %30-40 ses seviyesinde kayıt alıyormuş gibi gösteriyor ve konuştuğum zaman alt mikrofon, sesime üst mikrofona oranla daha az tepki veriyordu. Cihaz zaten ömrünü tamamlamak üzere olduğu için pek sallamamıştım ama şu yoklukta gıcır gıcır bir V30 bozulursa üzebilir, problemler devam ediyorsa kontrol edip garanti varken hallettirin derim ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

O 801 serisi V30'un ekranı hakkında çok önceden de konuşmuştuk sanırım ve hatırladığım kadarıyla en azından sarı bölgeler ve kumlanma açısından problemsizdi ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ İlk izlenimlerinize bakarsak yeni ekranda da ciddi bir problem yok ama yine de siz kendisiyle karşılaşırsanız gözle hızlıca bir muayene edersiniz, imkanınız varsa da bir ara fotoğrafını çekersiniz. Çok da acelesi yok, düşünmeniz yeter ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killing Spree -- 13 Ekim 2020; 16:1:55 >

• 
Sayfa: önceki 555556557558559
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.