Şimdi Ara

LG, telefon üretimini resmen sonlandırdı, artık ev aletleri üretecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LG, telefon üretimini resmen sonlandırdı, artık ev aletleri üretecek

Teknoloji devlerinden LG, Nisan ayında, akıllı telefon bölümünü kapattığını resmen duyurmuştu. Ancak şirketin telefon ve tablet üretimi ancak bugün resmi olarak durduruldu.

Ayrıca Bkz.Xiaomi, HyperCharge ultra hızlı şarj teknolojisini tanıttı: 8 dakikada %100 şarj

LG'nin hedefi lider ev aletleri üreticisi olmak

Şirketin mevcut cihazları desteklemeye devam ettiği biliniyor. Premium modeller üç yıllık yazılım desteği alacak. Hatta bazı akıllı telefonlar Android 12 ve Android 13'e yükseltilecek. Kullanıcılar ayrıca cihazın üretildiği tarihten itibaren dört yıl boyunca satış sonrası hizmet alabilecekler.

LG, telefon üretimini resmen sonlandırdı, artık ev aletleri üretecek

Bu arada, akıllı telefon üretiminin merkezi olan Vietnam Haiphon'daki LG Fabrikası, bir ev aletleri üretim tesisine dönüşüyor. Şirket, ev aletlerinin en büyük üreticisi olmaya karar verdi ve zaten bu alanda iyi finansal performansa sahip. Haiphong'daki fabrika 2015 yılında kuruldu ve telefonlara ek olarak TV ve ev aletleri üretiyor. Ayrıca, kardeş şirketler LG Innotek ve LG Display burada kamera modülleri ve ekranlar üretiyorlar.

Kaynak:https://www.gsmarena.com/lg_stops_manufacturing_phones_today_plant_is_transitioning_to_making_home_appliances-news-49382.php

• Bu gidişle Çin'den başka kimse cep telefonu üretmeyecek.

Türkiye'de Samsung ve Apple'dan ayrı diğer tüm markalar Çin

• Amiral gemisi cihazlarındaki ses kalitesine hala çoğu telefon erişemedi devam etseydi keşke

• 2014 yılında aldığım LG PF80G - 1080p LED projeksiyon hala ilk günkü gibi çalışıyor.
    7 yıldır bozulmayan ürün kalitenin ispatıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 31 Mayıs 2021; 23:05:32 >
  • Lg g2😔

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • V70’i göremedik. LG kadar ses kalitesine odaklanan ve odyofil telefonu üreten başka bir firma olmaması çok ama çok üzücü. Bizim için alternatifsiz bir markaydı. V30’un kıymetini bilin. İyiki almışım diyorum.

Odyofillerin gözü yaşlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 19 Haziran 2021; 9:41:42 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Huawei bile pes etmedi ciddi bir vizyonsuzluk örneği...

• Yahu güzel modelleri vardı. Üzüldüm bak şimdi... Piyasayı başkalarına bırakma be lg.

• Satış sonrası hizmet kalitesine önem vermezsen neler olacağına dair çok güzel bir örnek bu LG Mobile olayları.

Hizmet'in hesaplı olması da markaya olan ilgiyi ayrıca arttırıyor. Marklarımı buna göre belirliyorum, beni yolunacak kaz değil de o markanın kullanıcıs olarak görenlerle devam ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimmasabi -- 1 Haziran 2021; 05:25:37 >
  • LG servis rezaletlerini yaşamayan bilemez.. LG'i bitiren olayların tümüne baktığınızda bunun %40'i şirket politikaları ise %60'i global servis rezaletleriydi.. LG Telefon alanların çoğu markanın ve servislerinin umursamazlığından şikâyetçiydi.. Müşteriyi kaybettiler ve bunu anormal şekillerde yaptılar, bir alan bir daha tövbe edip düşünmedi bile LG almayı.. Bu zamanla marka ismine de diğer ürünlerine de yansıdı.. İnsanlara TV olsun başka bişiy olsun LG alabilirsin dendiğinde "aman uzak dursun asla almam" dedirtecek noktaya gelmişti.. Halbuki LG’nin ürünleri ortalamanın üstünde bir kaliteye sahipti, ne TV’sinden ne monitöründen ne de çeşitli ev aletlerinden istisnalar hariç pek şikayet eden yoktu, ama telefon dedin mi millet artık beddua etme noktasına gelmişti.. Eee onların sonucunda da bugün ki durumuna geldi..

En son bir haber çıkmıştı, telefon bölümünün tamamını cüzii bir rakam karşılığında samsung'a devredecek deniyordu, demek ki LG'nin telefon bölümü o kadar kötü durumda ki samsung bile almaktan vazgeçti.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 1 Haziran 2021; 14:34:40 >

• Lg nin servisine düşen biri tekrar lg ye yaklaşmaz. Almaz. Ben bir g5 vakası yaşadım bir daha yarı fiyatına satsa almadım

• Yıllardır aynı haberler sony ve lg için sürekli çıkıyor. Bakalım bu defa gerçek çıkacak mı haberler.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Cep telefonu piyasası Tekel'e doğru gidiyor. Eski rekabetçi ortamı zor bulur artık tüketiciler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskiden de aynısıydı bir şey değişmedi ki. Zamanında Nokia ve Ericsson daha sonra apple ve samsung tekel hep vardı. Benq, Siemens, arcatel zamanında neyse nokia ve Ericsson yanında, şimdikilerde apple ve samsung yanında öyleler.

• LG kardeş fabrikayı kapatacağını başka markalara fason üretim için devam etmeye çalış sana. Hazır kurulmuş tezgah makinaları niye çöpe atarsın, o kadar tecrübe sahibi olmuş işçilerinin niye heba edersin. Elbet fason üretimi yapacak birçok marka müşterisi bulursun kendine.

• Güzel telefonları vardı yeniliğe ayak uyduramadı yazık oldu

• Zamanında bu markanın tek G7 modelini kullanmıştım.Gayet güzel bir cihazdı,2seneye yakın bir süre kullandım sorun sıkıntı yaşatmadı.Özellikle ses özelleştirmeleri çok iyidi mono bir haparlör olmasına rağmen stereo gibi çalışıyodu meret,birde kamerası iyi olaydı 10 numara olacaktıda işte bir şu kamera işini beceremedilerLG, telefon üretimini resmen sonlandırdı, artık ev aletleri üretecek 

• masa üstü pc toplarken genelde LC marka DVD-RW yazıcı tercih ederdim fiyatı uygun olduğu için cep telefonunda aynı başarıyı gösteremedi marka değerini düşürdü.

• G3 rezaletti.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • kimse çin min demesin.

lg de fabrikayı çine kurup ucuz iş gücünden yararlanabilirdi.

xiaomi 200 dolara telefon sunarken 1000 dolara telefon sunanlar şimdi bu halde.

biraz kullanıcı dostu olmanın zamanı artık. devir değişiyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.