Şimdi Ara

LG PM Serisi Plazmalar **2012** (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
926
Cevap
7
Favori
74.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bu cihazi lgpm6800 metrodan kampanya ile 1899 tl ye bonus hediyesi ile aldım ve cok memnunum 3d si gercekten mükemmel fakat LG' nin sanırım bu sihirli kumanda ile ilgili sıkıntıları var. metro gibi bir marketin kampanya duyurusunda 2 gözlük ve sihirli kumanda hediye demesine rağmen sihirli kumandayı veremeyeceklerini belirttiler. Firma hata yapmışmış tabi dergilerinde açıkladıkları bir kampanya duyurusunu nasil inkar ederler anlamış degilim ama yardımcı olacaklarmis bekliyorum bakalım...gerekirse yasal yollarla söke söke alacağımı biliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • gozluk dahil mi fiyata?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • google tv ne oluyor bilgisi olan varmı?

ayrı bir uygulamamı yoksa tv nin adımı?

tanıtım videolarında ayrı bir uygulama olarak görünüyor ama emin olamadım benim tv de yada lg nin sitesinde bu uygulamayı bulamadım

LG PM Serisi Plazmalar **2012**
  • quote:

Orijinalden alıntı: caglar_sss

gozluk dahil mi fiyata?

evet 2 adet gözlük hediye.Kumanda olayını bende sordum,metroya göndereceklerini söylemiş LG, ama sadece gözlükleri göndermişler.
  • Merhaba arkadaşlar;
    Yaklaşık 5 gündür bu televizyonu kullanmaktayım,
    Almadan önce kafamda çok soru işaretleri vardı; TVyide tvt.com.tr üzerinden aldım. 4 gözlük ve bir sihirli uzaktan kumanda hediyesi ile birlikte 9+3 takside 2019 Liraya. Televizyon ile birlikte iki gözlük geldi ilk olarak. Daha televizyon elime geçmeden firmadaki satış elemanı arkadaş arayarak bir karışıklık olduğunu, diğer iki gözlüğünde en kısa zamanda gönderileceğini söyledi. Dün itibarı ile geldi ancak kargo şirketinin işgüzarlığından dolayı (tahmin ediyorum bunu, adresimi yanlış bakıyorlar ve bu ilk değil.) daha teslim alamadım gözlüklerimi. Sihirli kumanda ise malesef yok. Firma yetkilisi LG Türkiye'den; modelini hatırlamıyorum şu anda ama xxx model kumandanın bu televizyonla uyumlu olduğu yönünde bilgi geldiği için bahsettiği kumandadan hediye kampanyası yapılmış ancak hemen sonrasında da bu kumandanın bu televizyonla uyumlu olmadığı bilgisi verilmiş LG Türkiye'den. Bu televizyona uyugun kumandanın Türkiye'de satışı henüz başlamamış. Bunu LG müşteri hizmetleride onaylıyor.

Televizyonu satın aldığım tvt.com.tr sitesi ve arkasındaki şirketten ben şahsen çok memnun kaldım. Gerek satış öncesinde, gerek nakliyesi esnasında, gerekse televizyon elime geçtekten sonrasında çok ilgili davrandılar. Birde sitelerinde yazmamasına rağmen televizyonla beraber gönderdikleri kaliteli bir altın kaplamalı uçları olan HDMI kabloyuda buna eklemek gerekiyor. Gene sihirli kumanda ile ilgilendiklerini; mümkün olan en kısa zamanda göndermeye çalışacaklarını söylediklerini de belirteyim. Buradan kendilerine ilgilerinden dolayı teşekkürlerimi bildiririm.

Gelelim televizyona;
    Televizyonu aslında çok fazla inceleme imkanım olmadı, Zaten çocuklardan bana kalmıyor televizyon. :) Ama kullandığım kadarı ile söyleyebilirimki alacak olan arkadaşlar pişman olmazlar.
    Sistemimi yazmam gerekirse;
    LG 50PM6800 Televizyon,
    Atlanta HDbox HD uydu receiver,
    Full Dsmart paket (Modül mevcut Atlanta HDbox ile kullanıyorum.) Ayrıca Dsmartın kendi cihazıda mevcut ancak daha televizyonda test etmedim.
    Altın uçlu HDMI kablo,
    4Mbit sınırsız internet (televizyonu Wifi ile bağladım.)
    Farklı kapasitelerde 2,5" HDD ler

Televizyonun kendisine gelirsek;

-Televizyonun tasarımı bence çok güzel ve ortanın üstünde malzeme kalitesine sahip. Çok fazla teferruat olmaksızın, sade ve şık bir tasarımı var bence. (Tabiki göz zevki kişiden kişiye değişir; bu benim düşüncem.) Ancak ayak kısmı biraz daha sağlamlaştırlabilirdi belkide. Şayet evinizde küçük çocuğunuz varsa kesinlikle askı aparatı ile bir şekilde sabitleyin televizyonu.

-Televizyonda bir iki mesajda olduğu yönünde yorum olmasına rağmen 40Gb HDD yok

-Görüntü kalitesi Harici Diskten film açtığımda çok iyi ancak Atlanta HDbox üzerinden aldığım HD yayınlarda o kadar kaliteli görüntü alamıyorum. SD yayınları beklediğimden çok daha iyi.

-3D performansı 3D Half SBS filmlerde bence çok iyi. Piyasadaki diğer marka ve model TVlerle aynı görüntü kalitesine sahip. 3D görüntüde ekran biraz daha karanlık oluyor. Ancak normal görüntüyü 3Dye çevirmesi çok vasat geldi bana. (Piyasadaki bütün televizyonlarda aynı zaten)

-İnternetiniz hızlıysa netten film izlemeniz çok rahat. Flash desteği var. Her siteye giriyormu bilmiyorum ancak ben youtube'dan istediğim filmi hiç takılmadan izleyebildim. Diğer siteleri deneme şansım olmadı.

-Harici diskten film oynatması çok güzel. Şu ana kadar açmadığı film olmadı. (Film arşivim çok geniştir.) DTS sesleri destekliyor. Sadece bazı altyazılarda türkçe karakter sorunu oluyor ancak buda televizyondan değil altyazının kaydedildiği formattan kaynaklı.

-Televizyonda benim yaşadığım en büyük (Belkide tek) sorun HDMI girişindenb bağlı olan görüntü kaynağından USB ye bağlı olan harici diske kayıt yapamamam. Belki ben yapamamışımdır ama Atlanta HDbox receiverimi HDMI ile farklı girişlere bağalayarak izlemekte olduğum TV kanalını kaydetmeye çalıştığımda "HDMI kaynağından kaydetmeyi desteklemiyor" gibi bir uyarı verdi televizyon.

Son olarak bütçesi kısıtlı olupta hem büyük ekran televizyon almayı düşünen, hemde 3D deneyimi yaşamayı düşünen; aynı zamanda SD yayınlarında kaliteli olmasını isteyen kişilerin satın alma listelerinde olması gereken bir televizyon bence.

Şu anda yazacak aklıma başka birşey gelmiyor. Şayet sorularınız olursa elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım.
    SAYGILARIMLA...

• metrodaki fiyat sahaneymis
    bu fiyata kesinlikle alinabilecek en iyi tv

• sedatkocal hayirli olsun,gule gule kullan,ayak konusu beni de dusunduruyor,resimlerde de goruldugu gibi cok emanet duruyor tv ayak uzerinde,duvara asma imkani olmayanlar dikkat etmeli

• Dün teknosa'da yanımda götürdüğüm görüntüleri denedim bu tv'de. Bir tane 1080p Hugo'dan kestiğim bir sahne, bir de Panasonic'in hazırladığı bir test videosu vardı. Hugo'daki görüntü berbattı. Aslında görüntü iyiydi ama aşırı derecede piksellenme vardı. Video bozuk sanırsınız yani, o derece. Truemotion ayarlarıyla oynattım ama aynı kaldı. Panasonic'in videosu da berbattı. Alttan geçen şerit yazı okunacak durumda değildi. Hareket eden adamın yüzünün yarısı geriden geliyordu.

Bir dahaki gidişimde birkaç filmi kesmeden götüreceğim. Bir de normal tv yayınını deneme şansımız varmış. Bir de öyle deneteceğim.

Bu model tam da kafama yatmışken böyle görüntü vermesi canımı sıktı biraz. Yansıma sorunu zaten berbat. Üstüne bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenk78

Dün teknosa'da yanımda götürdüğüm görüntüleri denedim bu tv'de. Bir tane 1080p Hugo'dan kestiğim bir sahne, bir de Panasonic'in hazırladığı bir test videosu vardı. Hugo'daki görüntü berbattı. Aslında görüntü iyiydi ama aşırı derecede piksellenme vardı. Video bozuk sanırsınız yani, o derece. Truemotion ayarlarıyla oynattım ama aynı kaldı. Panasonic'in videosu da berbattı. Alttan geçen şerit yazı okunacak durumda değildi. Hareket eden adamın yüzünün yarısı geriden geliyordu.

Bir dahaki gidişimde birkaç filmi kesmeden götüreceğim. Bir de normal tv yayınını deneme şansımız varmış. Bir de öyle deneteceğim.

Bu model tam da kafama yatmışken böyle görüntü vermesi canımı sıktı biraz. Yansıma sorunu zaten berbat. Üstüne bu.

keskinlik ayarını düşürmen gerekiyor en iyi görüntü ayarını akşam yazarım burdan birde o şekilde denersin

• quote:

gozluk dahil mi fiyata?

2 adet gözlük ve sihirli kumanda dahil fiyatı. Bu arada Metro sihirli kumanda ile ilgili sorunun giderileceğini, kumandayı tedarik edeceğini belirtti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: timuchinaa

quote:

gozluk dahil mi fiyata?

2 adet gözlük ve sihirli kumanda dahil fiyatı. Bu arada Metro sihirli kumanda ile ilgili sorunun giderileceğini, kumandayı tedarik edeceğini belirtti.

Kumanda icin garanti ve sure verdiler mi? Banada verecegiz dediler ama firmaya bagli dediler, bende kumandasiz almaktan vazgecmek uzereyim. Yansima durumu nasil teknoloji marketlerde fazla isiktan mi nefir bilmem ama yansima birhayli fazla geldi umarim evlerde durum boyle degildir, gorusu olan var mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lvnt38 -- 29 Mayıs 2012; 1:02:58 >
  • su an teknosada 1900 tl
    ama hediye gozluk yok
    ve gozlugun tanesi 200 tl

• quote:

Orijinalden alıntı: 5yaprak

quote:

Orijinalden alıntı: cenk78

Dün teknosa'da yanımda götürdüğüm görüntüleri denedim bu tv'de. Bir tane 1080p Hugo'dan kestiğim bir sahne, bir de Panasonic'in hazırladığı bir test videosu vardı. Hugo'daki görüntü berbattı. Aslında görüntü iyiydi ama aşırı derecede piksellenme vardı. Video bozuk sanırsınız yani, o derece. Truemotion ayarlarıyla oynattım ama aynı kaldı. Panasonic'in videosu da berbattı. Alttan geçen şerit yazı okunacak durumda değildi. Hareket eden adamın yüzünün yarısı geriden geliyordu.

keskinlik ayarını düşürmen gerekiyor en iyi görüntü ayarını akşam yazarım burdan birde o şekilde denersin

dostum bu en iyi görüntü ayarlarını yazacaktın mesela film izlerken hangi mod sd yayın izlerken hangisi pc-oyun için önerdiğin ayarlar varmı tabi bu ayarlar kişisel olarak değişebilir ama memnun kaldığın önerebileceğin ayarlar varsa paylaşabilirmisin ayrıca bu tv akşamları ışık açıkkende yansıma yapıyormu?

• yansıma var tabiki tüm plazmalarda olduğu gibi

ayarları yazacaktım ama unuttum akşam tekrar bakarım

aslında diğer ayarları kafana göre ayarlayabilirsin ama keskinlik ayarını 10 dan yukarda tutma piksellenme oluyor
  • eyvallah bekliyorum hocam. birde bu tv de görüntü ayarlarında true moition varmı? dlna özelliğinden bahsediliyor 6700 de doğrumu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: barismdc

eyvallah bekliyorum hocam. birde bu tv de görüntü ayarlarında true moition varmı? dlna özelliğinden bahsediliyor 6700 de doğrumu?

dlna ve true motion var

uydu alıcım pek iyi değil hafta sonu yenilemeyi düşünüyorum sd görüntü kalitesi berbat neta 6400 aldığımda faklı ayarlarda iyi görüntü alabilirim
    bunada dikkatinizi çekmek istedim

ayarlar şu şekilde:

kontrast : 80
    parlaklık : 50 (oyunlarda 60 yapmak gerekiyor yoksa çok siyah oluyor)
    keskinlik : 15
    renk : 80
    dinamik kontrast : yüksek
    süper çözünürlük : açık
    gama :orta
    kenar düzeltici : açık
    gürültü filtresi : açık
    film modu : açık
    true motion : 10

• bu ayarı bütün modlardamı kullanıyosunuz peki 1080p film izlerken oyun oynarken sd yayın?
  • quote:

yansıma var tabiki tüm plazmalarda olduğu gibi

aslında diğer ayarları kafana göre ayarlayabilirsin ama keskinlik ayarını 10 dan yukarda tutma piksellenme oluyor

televizyonun hayırlı olsun, iyi günlerde kullan.

ben bu tvyi aynı görüntü kaynağından olmak üzere Panasonic 50ST50 ile karşılaştırma yaptım. Maltepe Teknosadaki arkadaşlar yardımcı oldular.
    Ekranı panaya göre daha çok yansıma yaptı ve renkler panaya göre daha parlaktı. canlı değil ama parlak. beyazı daha iyi sanırım.

Bütün plazmalarda olduğu gibi salonunuzun ışıklandırmasını ve perdelerini ayarlar filmi öyle izlerseniz sorun olmaz. Panada parlama daha azdı ama çoğu LED tvye göre onun da ekranı parlıyordu.

Gerekli önlemler alındıktan, dikkat edildikten sonra plazmalar film izlemek için iyidir.

ben aylarca plazma baktım ama gittim Philips Led aldım. Çünkü ağırlıklı olarak laptopumu bağlayıp medya center gibi kullanacağım. Ekranda uzun süre aynı logolar veya şeritler durursa iz yapma riski var. Kendi kullanımıma göre bu riski alamadım. Ama halen plazmacıyım :)

• Ya kullanan arkadaşlar bu tv alsam yansıma dışında görüntü kalitesi (renk,parlaklık vs) pişman olurmuyum, diğer markalarla çok fark edermi görüntü kalitesi açısından yada farkı dikkatli gözler mi seçebilir? Kullananlar bir fikir verirse iyi olur, tv alanlar dalıp gidiyor bilgilendirmeyi unutuyor!
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemka2012

quote:

yansıma var tabiki tüm plazmalarda olduğu gibi

televizyonun hayırlı olsun, iyi günlerde kullan.

ben bu tvyi aynı görüntü kaynağından olmak üzere Panasonic 50ST50 ile karşılaştırma yaptım. Maltepe Teknosadaki arkadaşlar yardımcı oldular.
    Ekranı panaya göre daha çok yansıma yaptı ve renkler panaya göre daha parlaktı. canlı değil ama parlak. beyazı daha iyi sanırım.

Bütün plazmalarda olduğu gibi salonunuzun ışıklandırmasını ve perdelerini ayarlar filmi öyle izlerseniz sorun olmaz. Panada parlama daha azdı ama çoğu LED tvye göre onun da ekranı parlıyordu.

Gerekli önlemler alındıktan, dikkat edildikten sonra plazmalar film izlemek için iyidir.

ben aylarca plazma baktım ama gittim Philips Led aldım. Çünkü ağırlıklı olarak laptopumu bağlayıp medya center gibi kullanacağım. Ekranda uzun süre aynı logolar veya şeritler durursa iz yapma riski var. Kendi kullanımıma göre bu riski alamadım. Ama halen plazmacıyım :)

teşekkür ederim ,

uzun süre lcd kullandıktan ve siyah renkleri yeşil görmeye alıştıktan sonra bu tv yi inceledim renkler çok hoşuma gitti dayanamayıp aldım.
    parlamayla ilgili sorunum yok ışıklandırma ve pencere konumu tv plazma izlemeye müsait

burn in sorunu olurmu bilmiyorum ama şuanda adını hatırlamadığım bir özellik var daha sonra editlerim.ekrana yakından baktığınızda pixellerin sabit olmadığını sürekli hareket ettiğini görebiliyorsunuz.burn in sorununa ne kkadar engel olur bilmiyorum belki faydası bile yoktur.

daha öncede söylediğim gibi tercih meselesi siz riske girmemek için gerçekçi görüntüden vazgeçip led almışsınız
    bende gerçekçi görüntü için riske girip plazmaya geçtim

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.