Şimdi Ara

LG PM Serisi Plazmalar **2012** (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
927
Cevap
7
Favori
74.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 5yaprak

quote:

Orijinalden alıntı: ayca1989

Bu plazmaların alınma sebebi nedir? ucuz mu fiyatı? Araştırma yapıyorum da, halen bu kadar alınıyorsa bu yeni çıkan plazma dediğiniz şey, onları da katıyım araştırmama..

nasıl desem ben ilk defa bluray filmin bu kadar net olduğunu gördüm.Daha önce mağazalarda inceliyordum plazmaları ama buna bakarken plazma olduğunu söylemeseler anlamazdım heralde

birçok yenilik var smart tv olmasıda ayrı bir değer katıyor

fiyat zaten ortada

Yani şu açıdan soruyorum, smart led ler şuanda en iyi kalite deil mi görüntü açısından hem de yenilik açısından? Fiyatları düşük olduğu için mi bu kadar ilgi var??? Yoksa bu yeni plazmaların görüntü kalitesi daha mı iyi ledlerden?

Burdan gördükten sonra inceledim bi kaç plazla gerçekten incelik bakımından, tasarım açısından ledlere çok benzemiş, ama gene de ledlerin üstünde bir teknolojisi yok sanırım??

• quote:

quote:

quote:

Bu plazmaların alınma sebebi nedir? ucuz mu fiyatı? Araştırma yapıyorum da, halen bu kadar alınıyorsa bu yeni çıkan plazma dediğiniz şey, onları da katıyım araştırmama..

nasıl desem ben ilk defa bluray filmin bu kadar net olduğunu gördüm.Daha önce mağazalarda inceliyordum plazmaları ama buna bakarken plazma olduğunu söylemeseler anlamazdım heralde

fiyat zaten ortada

Yani şu açıdan soruyorum, smart led ler şuanda en iyi kalite deil mi görüntü açısından hem de yenilik açısından? Fiyatları düşük olduğu için mi bu kadar ilgi var??? Yoksa bu yeni plazmaların görüntü kalitesi daha mı iyi ledlerden?

Burdan gördükten sonra inceledim bi kaç plazla gerçekten incelik bakımından, tasarım açısından ledlere çok benzemiş, ama gene de ledlerin üstünde bir teknolojisi yok sanırım??

plazmada renklerin gerçek olduğunu zaten araştırıp okumuşsundur.Fakat ledler örnek vermek gerekirse insan yüzündeki ayrıntıyı göstermediği için insanları aşırı nmakyaj yapılmış gibi gösteriyor bu sebeple daha net bir görüntü olduğu izlenimini uyandırıyor.

extradan led tv lerde 3d olarak plazmalarda olmayan fpr teknolojisi var bunuda biliyorsun sanırım

smart özellikleri aynı birde plazma çok enerji tüketir ne kadar beyaz o kadar kw

sonuçta tercih meselesi diyorum.Özellikle plazma alanda var ucuz olduğu için alanda

çok sık 3d film izler 3d oyun oynarım diyorsanız led tv lere yönelmeniz daha mantıklı olur.
    Ama bluray film izlemek arada sırada 3d deneyimide yaşamak istiyorsanız plazma almanızı öneririm

"burn in" sorununu atlamışız plazma alacaksanız bu konuyuda bir araştırsanız iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 5yaprak -- 31 Mayıs 2012; 15:17:57 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: canycegoz

arkadaşlar pm6800'ü inşallah bugün alıyorum.3 aylık detaylı araştırmalarım sonucu tam 660S te karar kılmışken 1.000 TL daha ucuza gercekten müthiş..Metro'dan alacağım 2.149 TL ye 2 gözlük hediye + 250 TL bonus puan veriyor...Magic Motion ise almayacağım Logitech'in touchpad li ve klavyeli daha güzel bir ürünü var 99 TL.onu almayı düşünüyorum.2.250 TL'ye müthiş bir ürün almış olacağım.Allah herkese nasip eder inşallah.Bu akşam alacağım,Servis gelip kurduğunda detaylı incelememi buraya koyarım 3d olsun fotoğraflı olsun...Bu arada LG'nin plasması iğrençtir diyenler,ön yargılı davrananlar için benimde ön yargılarım vardı çok ve hiç plasma bakmamıştım.Ancak LG 2012 serisinde çok büyük gelişim katetmiş...Bir pana değil ancak panaya çok yaklaştığını söyleyebilirim.Derinlik ayarı olsun vb...Aktif gözlükleri de olabildiğince geliştirip hafifletmişler FPR gibi olmuş...Teşekkürler LG...
    Bu arada arkadaşlar bir sorum var her yer farklı rakam söyledi.Tam şarj dolu gözlük kaç saat gidiyor ?

klavyenin modeli nedir ben nette araştırdım lg ile uyumlu klavyeye rastlamadım link varsa daha iyi olur

teşekkürler

Gözlüklerin şarj süresini tam bilmiyorum ama geldiğinde hiç şarja takmadan izlemeye başladım ve halen izliyorum.
    Yaklaşık on gün oldu alalı. hemen hemen her gün en azından demo 3D görüntülere bakıyorum ki genellikle yarım saat civarı görüntüler. Bunun haricinde izlediğim 3D filmleride eklersek bayağı uzun bir şarj süresi çıkıyor karşımıza bence.
    Çok emin değilim ama biyerlerde (muhtemelen LG bayisinde) 30 saatlik bir süreden bahsediyorlardı gibi hatırlıyorum. Ama dediğim gibi emin değilim.
    SAYGILAR...

• benim araştırmam başka yönde aslında ama, yani plazmayı ne tür bi teknoloji çalıştırıyo, ledi çok ayrıntılarıyla bilmiyorum genel olarak biliyorum, fpr falan bilmem... Araştırdığım konuyu sadece televizyonlar üzerinde deneyeceğim, bunun için de ztn bir form oluşturup burada sormak istiyorum.. Normalde plazmalar geride kaldı diye düşünüyodum o yüzden marka modelleri arasında plazmalara yer vermeyecektim, ama madem gelişmiş ve anladığım kadarıyla karşıt görüşler var, bazıları plazma daha net diyor, bazıları led daha net.. plazmada kumlanma sorunu var.. Görüntü kalitesi anlayışı da sizin dediğiniz makyajlama olayından sanırım görmeden görmeye fark olabilir.. Ama sonuçta görmek önemli olan, ne tür bi teknoloji kullanırsa kullansın sonuçtakii görüntüye bakmak gerekiyor..
    Bunlardan da anladığım kadarıyla :D bazı insanlar ayrıntı görmek istiyo, buna görüntü kalitesi diyor.. mesela birinin yüzündeki en küçük şeyi bile, ya da ağaçların yeşilliğinin gerçekte nası her tarafı farklı renkse o şekilde görmek istiyor. Karşıt taraftaki insanlar ise daha güzel görmek istiyolar ve buna görüntü kalitesi diyorlar, yani o ağacın yeşili öyle bir bütünlükte oluyor ki o kadar güzel gözüküyor. Ya da yüzündeki en küçük şeyi görmediğin için daha kusursuz hale getiriyor.. Yani plazmacılar gerçeği görmek istiyo, led ciler gerçek olmasa bile kusursuzluk görmek istiyo gibi geldi bana.... :D Yani dediğiniz şeyden ben bunu çıkarttım..

• quote:

quote:

quote:

quote:

fiyat zaten ortada

plazmada renklerin gerçek olduğunu zaten araştırıp okumuşsundur.Fakat ledler örnek vermek gerekirse insan yüzündeki ayrıntıyı göstermediği için insanları aşırı nmakyaj yapılmış gibi gösteriyor bu sebeple daha net bir görüntü olduğu izlenimini uyandırıyor.

extradan led tv lerde 3d olarak plazmalarda olmayan fpr teknolojisi var bunuda biliyorsun sanırım

smart özellikleri aynı birde plazma çok enerji tüketir ne kadar beyaz o kadar kw

sonuçta tercih meselesi diyorum.Özellikle plazma alanda var ucuz olduğu için alanda

çok sık 3d film izler 3d oyun oynarım diyorsanız led tv lere yönelmeniz daha mantıklı olur.
    Ama bluray film izlemek arada sırada 3d deneyimide yaşamak istiyorsanız plazma almanızı öneririm

"burn in" sorununu atlamışız plazma alacaksanız bu konuyuda bir araştırsanız iyi olur

Bende "burn in" sorunu hemen hemen hiç yok diyebilirim.
    Şayet bu sorunun ne olduğunu bilmesem belkide haberim bile olmazdı plazmalardaki bu sorundan ve televizyonda da dikkat bile etmezdim büyük ihtimalle.

Malesef burası gibi teknoloji hakkındaki gelişmelerin detaylı olarak konuşulduğu forumları takip etmenin bir dezavantajı bu herhalde.

SAYGILAR...

• quote:

quote:

arkadaşlar pm6800'ü inşallah bugün alıyorum.3 aylık detaylı araştırmalarım sonucu tam 660S te karar kılmışken 1.000 TL daha ucuza gercekten müthiş..Metro'dan alacağım 2.149 TL ye 2 gözlük hediye + 250 TL bonus puan veriyor...Magic Motion ise almayacağım Logitech'in touchpad li ve klavyeli daha güzel bir ürünü var 99 TL.onu almayı düşünüyorum.2.250 TL'ye müthiş bir ürün almış olacağım.Allah herkese nasip eder inşallah.Bu akşam alacağım,Servis gelip kurduğunda detaylı incelememi buraya koyarım 3d olsun fotoğraflı olsun...Bu arada LG'nin plasması iğrençtir diyenler,ön yargılı davrananlar için benimde ön yargılarım vardı çok ve hiç plasma bakmamıştım.Ancak LG 2012 serisinde çok büyük gelişim katetmiş...Bir pana değil ancak panaya çok yaklaştığını söyleyebilirim.Derinlik ayarı olsun vb...Aktif gözlükleri de olabildiğince geliştirip hafifletmişler FPR gibi olmuş...Teşekkürler LG...
    Bu arada arkadaşlar bir sorum var her yer farklı rakam söyledi.Tam şarj dolu gözlük kaç saat gidiyor ?

klavyenin modeli nedir ben nette araştırdım lg ile uyumlu klavyeye rastlamadım link varsa daha iyi olur

teşekkürler

Arkadaşlar Logitech K400 diye aratırsanız bulabilirsiniz.Laptop ve Televizyonlar için 99 TL fiyatı var.Saturn ve teknosa'daki elemanlar uyumlu olduğunu söylediler pm6800'e...

• quote:

quote:

quote:

teşekkürler

Arkadaşlar Logitech K400 diye aratırsanız bulabilirsiniz.Laptop ve Televizyonlar için 99 TL fiyatı var.Saturn ve teknosa'daki elemanlar uyumlu olduğunu söylediler pm6800'e...

hocam lutfen guzel bir inceleme ve fotolar bekliyoruz

cunku daha hic yok

• quote:

quote:

quote:

teşekkürler

bununla birliklte alıcı veriyorlarmı yoksa ayrıca satın almamız mı gerekiyor? 6700 sahibiyim benim için önemli

eğer onuda almam gerekiyorsa magic remote parasına gelebilir türkiyede ne kadar fiyatı olacak bilmiyorum o yüzden aceleci davranmamalıyım

• Su tv metrodan alipta sihirli kumandasi gelen yada alan var mi? Kullananlar eksik olmasin bilgilendiriyorlar gunluk ama onlarda daha tam anlayamamistir ve tadini cikariyorlar herhalde. Ps3 deneyen oldu mu hic?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

teşekkürler

bununla birliklte alıcı veriyorlarmı yoksa ayrıca satın almamız mı gerekiyor? 6700 sahibiyim benim için önemli

eğer onuda almam gerekiyorsa magic remote parasına gelebilir türkiyede ne kadar fiyatı olacak bilmiyorum o yüzden aceleci davranmamalıyım

sonunda televizyonu aldım bu arada hocam ürünü daha almadığım için alıcı vb varmı bilmiyorum da büyük ihtimal veriliyordur.çünkü bunlar aslında laptoplar için tasarlanmış ancak televizyonların da %90'ı ile uyumluymuş.Teknosadaki eleman bana öyle dedi dün...Yarın kısmetse gidip onu da alıcam bugün sadece televizyonu aldım yarın arayacağım servisi gelip kurun diyeYarın gittiğimde alıcıyı sorarım elemana ona göre yazarım...
    Bu arada ürünü metro'dan aldım.Ürünün başında magic kumanda verilmemektedir tipografik hatadan dolayı özür dileriz yazıyordu..

• quote:

Orijinalden alıntı: lvnt38

Su tv metrodan alipta sihirli kumandasi gelen yada alan var mi? Kullananlar eksik olmasin bilgilendiriyorlar gunluk ama onlarda daha tam anlayamamistir ve tadini cikariyorlar herhalde. Ps3 deneyen oldu mu hic?

güle güle kullanınn

cevabınızı bekliyorum

teşekkürler
  • arkadaşlar televizyonu kurdular çok güzel ancak renklerde sıkıntım var biraz. acaba renk ve 3d ayarlarınızı paylaşabilirmisiniz ?

@5yaprak hocam ekstra alıcıya gerek yok içinden çıkıyormuş alıp kullanmaya başlıyorsunuz direk
  • Ben de hızlıal'dan 50PM6800 siparişi verdim. Hayırlısı bakalım.
  • quote:

arkadaşlar televizyonu kurdular çok güzel ancak renklerde sıkıntım var biraz. acaba renk ve 3d ayarlarınızı paylaşabilirmisiniz ?

@5yaprak hocam ekstra alıcıya gerek yok içinden çıkıyormuş alıp kullanmaya başlıyorsunuz direk

teşekkür ederim alıp kullanılabilir bir ürüne benziyor sanırım bende klavye tercih edeceğim
  • ABİ BEN YENİYİM BU SİTEYİ VE ARKADAŞLARI TAKİP EDİP LG PM 6800 PLAZMA ALDIM İLK KURULDUĞUNDA ACAYİP KÖTÜ İDİ FAKAT İKİ GÜN UĞRAŞTIM ŞİMDİ SD YAYINLAR İYİ HD LER BAYA GÜZEL USB DEN HER TÜRLÜ FİLM İZLEDİM SMART TV Sİ SÜPER FAKAT İÇERİK SİTE FAZLA YOK PARLAMA İDARE EDER SON OLORAK PANA İLE YARIŞAMAZ AMA LEDLERDEN ÇOK İYİ ELEKTRİK TÜKETİMİ STANDART AYARLARDA 124W İDARE EDER FİYATINA GÖRE ÇOK İYİ BİR TV YİNEDE ARKADAŞLLARA TEŞEKKÜR MAHİYETİNDE BENDE YORUMLARIMI YAZAYIM DEDİM HATAMIZ OLABİLİR BİDE ODANIZ BÜYÜKSE İYİ OLUR KÜÇÜK ODADAN SALONA ALMAM GEREKİYOR FİLMLERİ 4M DEN İZLİYORUM AMA SD YAYIN YAKINDAN ÇEKİLMİYOR SÖLEYİM PANA İLE ARASINDA 800 TL FARK VARDI AYNI ÖZELLİKLERİ VE BOYUTTA BENCE İYİ BİR UYDU İLE SD LER DÜZELTİLİR MESALA KANALD BERBAT AMA SHOW ACAYİP GÜZEL BİDE ENSON UYDU AYARI YAPTIM ONUDA SÖLEYİM SD YAYIN İÇİN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ DÜŞÜRÜRSEN DAHA NET OLUYOR.

• arkadaşlar bu görüntü ayarlarını paylaşırsak iyi olur benim tv de gelmek üzere bende uğraşmiyim aynı durum için en iyi film-oyun-3d-sd yayın görüntü ayarlarını paylaşalım lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MESUTSKAN

ABİ BEN YENİYİM BU SİTEYİ VE ARKADAŞLARI TAKİP EDİP LG PM 6800 PLAZMA ALDIM İLK KURULDUĞUNDA ACAYİP KÖTÜ İDİ FAKAT İKİ GÜN UĞRAŞTIM ŞİMDİ SD YAYINLAR İYİ HD LER BAYA GÜZEL USB DEN HER TÜRLÜ FİLM İZLEDİM SMART TV Sİ SÜPER FAKAT İÇERİK SİTE FAZLA YOK PARLAMA İDARE EDER SON OLORAK PANA İLE YARIŞAMAZ AMA LEDLERDEN ÇOK İYİ ELEKTRİK TÜKETİMİ STANDART AYARLARDA 124W İDARE EDER FİYATINA GÖRE ÇOK İYİ BİR TV YİNEDE ARKADAŞLLARA TEŞEKKÜR MAHİYETİNDE BENDE YORUMLARIMI YAZAYIM DEDİM HATAMIZ OLABİLİR BİDE ODANIZ BÜYÜKSE İYİ OLUR KÜÇÜK ODADAN SALONA ALMAM GEREKİYOR FİLMLERİ 4M DEN İZLİYORUM AMA SD YAYIN YAKINDAN ÇEKİLMİYOR SÖLEYİM PANA İLE ARASINDA 800 TL FARK VARDI AYNI ÖZELLİKLERİ VE BOYUTTA BENCE İYİ BİR UYDU İLE SD LER DÜZELTİLİR MESALA KANALD BERBAT AMA SHOW ACAYİP GÜZEL BİDE ENSON UYDU AYARI YAPTIM ONUDA SÖLEYİM SD YAYIN İÇİN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ DÜŞÜRÜRSEN DAHA NET OLUYOR.

Hocam öncelikle hayırlı olsun.memnun olduğuuz ayarları burada paylaşırsanız hepimiz açısından daha iyi olur.ben hala sıkıntı çekmekteyim

• Arkadaşar sihirli kumanda mı almalı yoksa touchpadli klaveye mi? Fiyatları yakın birbirine.
  • AYAR SORAN ARKADAŞLAR BENİM ODAM BİRAZ AYDINLIK GÜNDÜZ İLE GECE AYARLARI FARKLI DAHA DOĞRUSU GECE BÜTÜN AYARLAR OLUYOR GÜNDÜZ SİNEMA MODU AYARLARI TAM GELİYOR BİRDE 2D 3D ÇEVİRME BAZEN OTOMATİK AÇILIYOR QMENÜDEN GÖRÜNTÜ BOZUKSA KONTROL EDİLMELİ ŞİMDİ BEN STANDART AYARDA KULLANIYORUM BURN İN VS OLMASIN DİYE AMA DENEDİM AYNI KANALDA 3 SAAT BİŞEY OLMADI TFX SERTİFİKA AYARLARI SD DE İYİ TRUUMOSİON AYARLARINI YENİ KEŞFETTİM HAAREKETLİ GÖRÜNTÜDE VE FİLMDE ANORMAL DÜZELTİYOR FAKAT GÖZLÜK GELMEDİ BEKLİYORUZ TEKNOSA DA DENEDİĞİMDE 3D SİNE HAYRAN KALMIŞTIM YENİ ALACAKLARA SÖYLEYEYİM SON TEKNOLOJİDE NE VARSA HEPSİ VAR GOOGLE VS. SADECE KENDİ UYDU ALICISI YOK BİDE SATICILAR GÖZLÜK KONUSUNDA ATLADIKLARI İÇİN NAZLANIYOR YANİ FİYATI EN İYİ TV BUDUR.DÜNTÜRKİYE PORTEKİZ MAÇINI SEYRETTİM MAÇ İZLEYENLER KESİN PLAZMA ALSIN DİYORUM

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MESUTSKAN

AYAR SORAN ARKADAŞLAR BENİM ODAM BİRAZ AYDINLIK GÜNDÜZ İLE GECE AYARLARI FARKLI DAHA DOĞRUSU GECE BÜTÜN AYARLAR OLUYOR GÜNDÜZ SİNEMA MODU AYARLARI TAM GELİYOR BİRDE 2D 3D ÇEVİRME BAZEN OTOMATİK AÇILIYOR QMENÜDEN GÖRÜNTÜ BOZUKSA KONTROL EDİLMELİ ŞİMDİ BEN STANDART AYARDA KULLANIYORUM BURN İN VS OLMASIN DİYE AMA DENEDİM AYNI KANALDA 3 SAAT BİŞEY OLMADI TFX SERTİFİKA AYARLARI SD DE İYİ TRUUMOSİON AYARLARINI YENİ KEŞFETTİM HAAREKETLİ GÖRÜNTÜDE VE FİLMDE ANORMAL DÜZELTİYOR FAKAT GÖZLÜK GELMEDİ BEKLİYORUZ TEKNOSA DA DENEDİĞİMDE 3D SİNE HAYRAN KALMIŞTIM YENİ ALACAKLARA SÖYLEYEYİM SON TEKNOLOJİDE NE VARSA HEPSİ VAR GOOGLE VS. SADECE KENDİ UYDU ALICISI YOK BİDE SATICILAR GÖZLÜK KONUSUNDA ATLADIKLARI İÇİN NAZLANIYOR YANİ FİYATI EN İYİ TV BUDUR.DÜNTÜRKİYE PORTEKİZ MAÇINI SEYRETTİM MAÇ İZLEYENLER KESİN PLAZMA ALSIN DİYORUM

tv guzel de gozluk isi sorunlu

teknosada tanesi 200 tl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.