Şimdi Ara

=====>>--- LG OPTIMUS ONE P503 ANA KONU ---<<===== (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
433
Cevap
4
Favori
78.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mghector22 -- 17 Mart 2011; 23:10:57 >
  • teşekkürler sorunsuz hallettim :)
  • MPEG-4 / H.263 / H.264 / DivX formatlarındaki videoları izleyebilirsin kardeşim.

quote:

Orijinalden alıntı: Atalan

Arkadaşlar bir de nasıl film izleyebilceğimizi anlatabilirmisiniz,telefon hangi formatları destekliyor,bi arkadaş açıklayabilirse sevinirim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi optimusmania -- 22 Mart 2011; 8:58:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the0ne

Merhaba,

Nasıl root ettiğimi kısaca açıklama çalışayım belki denemek isteyenlere faydalı olur. Öncelikle telefonun full şarj olmasında fayda var.

*İlk olarak optimusmanianın verdiği program ve v10a yazılımı indirdim

*Root atmak normalde çok basit fakat recovery menüyü açabiliyorsanız ve bunu yapmak için uzun bir süre araştırmam gerekti. Sanırım tmobile yazılımı buna müsade etmiyordu. siz recovery moda 3 tuş ile ulaşabiliyorsanız işiniz daha da kolay.
    Neyseki bir sitede linkteki recovery image dosyasını buldum **** com/files/451426248/recovery_image.rar

*Optimusmania'nın anlattığı şekilde programla telefona bağlanıp ilgili yazılımın klasörünü seçtim ve ekran görüntüsündeki gibi linkleri kendisi seçti. Burada benim yaptığım tek farklı şey RECOVERY IMAGE yazan yere linkten indirdiğim dosyayı göstermek oldu. Bunu yaptıktan sonra optimus manianın belirttiği şekilde ilerledim. Açıkçası ne olacağını bilmiyordum:)

Yükleme bitti hemen HOME + VOLUME- +STAND BY denedim ve recovery modda açabilmiştim (buraya gelene kadar neler çektim bi ben bilirim).

Recovery modda açtıktan sonra gerisi çok kolay.

SD'yi nasıl bölümleyip LOL'u kurduğuma gelince;

Tam hatırlamıyorum ama sanırım önce temiz bir format attım telefonun menüsünden.
    Sonra ilgili kombinasyonla SD kartı bölümledim (recovery modda Partition SDcard (swap: 0, ext: 512 – yada daha fazlasını seçebilirsiniz, benim sd kartım 4gb class6-600 küsürünü buna ayırdım), bunu yaptıktan sonra yine aynı yerde ext2'yi ext3' dönüştürdüm.

* Aynı menüden wipe'a girerek data/factory, cache, dalvik-cache, ext, android_secure bölümlerini tek tek temizledim

* Sonrasında ise LOL romu indirip aynı menuden USB-MS toggle seçerek rom dosyasını zipli olarak sd karta aktardım, ve usbden çıkarak kabloyu çıkardım.

* Meşhur menüden FLASH ZIP FROM SDCARD ve ardından reboot ve mutlu son.

Telefon menüsü bambaşka hale geldi, şuan çok memnunum. LOL'u tavsiye ederim gereksiz birsürü programı çıkarmışlar ve menüsü güzel. yüklemek isteyen olursa buradan inceleyebilir.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=945218

yapmak istiyorum da cok karışık anlatmıssın biraz daha ayrıntılı anlatırmısın lol root olmadan yüklebilir miyiz?

• LG Servis ile online görüşerek aldığım cesaret (garanti kapsamından çıkmayacağına dair) neticesinde araştırmalar yaptım ve dün gece telefona en son v10h sürüm EUROPA ROM yükledim ve telefondaki android versiyonu 2.2.1 iken şu an 2.2.2 olarak güncellendi. Şu an için genel olarak birkaç isim değişikliği dışında bir fark göremiyorum. Lakin sanki birazcıkta olsa hızlanma var gibi. Tabi herşeyin ötesinde sorunsuz olarak MARKET kullanmak bile yetiyor
    Bu arada NDrive yüklenmiyor haliyle ama o da hiç sorun olmadı. Hafıza kartındaki NDrive dosyalarını silmemiştim zaten ve MARKET ten NDrive indirdim ve kurulum aşamasında direk o dosyaları tanıyarak tekrar aktif hale geçti... Konu hakkında burada emeği gecen, bilgilendirme yapan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Artık 2.3 bekliyoruz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKEON -- 24 Mart 2011; 13:50:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AKEON

LG Servis ile online görüşerek aldığım cesaret (garanti kapsamından çıkmayacağına dair) neticesinde araştırmalar yaptım ve dün gece telefona en son v10h sürüm EUROPA ROM yükledim ve telefondaki android versiyonu 2.2.1 iken şu an 2.2.2 olarak güncellendi. Şu an için genel olarak birkaç isim değişikliği dışında bir fark göremiyorum. Lakin sanki birazcıkta olsa hızlanma var gibi. Tabi herşeyin ötesinde sorunsuz olarak MARKET kullanmak bile yetiyor
    Bu arada NDrive yüklenmiyor haliyle ama o da hiç sorun olmadı. Hafıza kartındaki NDrive dosyalarını silmemiştim zaten ve MARKET ten NDrive indirdim ve kurulum aşamasında direk o dosyaları tanıyarak tekrar aktif hale geçti... Konu hakkında burada emeği gecen, bilgilendirme yapan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Artık 2.3 bekliyoruz...

dostum v10h romu nerden ındırdın bı link verırsen sevınırım

• Europe Open V10h ROM (23 Şubat 2011 tarihinde çıkmış)
    BURADAN : http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/LGP500/ANEUBK/V10h_00/V10H_00.kdz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKEON -- 24 Mart 2011; 15:22:33 >
  • navigasyon çalışmıyor. gezinme özelliğinin uygunluğu denetleniyor diye kalıyor. ne yapmalıyım?
  • Google Navigasyon Türkiye'de çalışmıyor. Telefon ile birlikte gelen NDrive'ı kullanın, oldukça başarılı.
  • Gidip serviste rom attırmıştım fakat eve gelip güncelleştirme yapınca herşey gitti... Ben güncelleştirme yapınca o romun kalacağını sanıyordum. Sonra burdakileri uyguladım ve çok basit şekilde rom attım... Hazırlayanın eline sağlık.

Root olma ile ilgili sorum var fakat:

İstemediğim uygulamaları kaldırmam için root olmam gerekiyormuş. Root işlemini yukarda bir arkadaş anlatmış ama onun içinde rom atmak gerekiyormuş. Başka yolu yok mu? Bu haliyle bir işlem yapsam da root olsam?
  • quote:

LG Servis ile online görüşerek aldığım cesaret (garanti kapsamından çıkmayacağına dair) neticesinde araştırmalar yaptım ve dün gece telefona en son v10h sürüm EUROPA ROM yükledim ve telefondaki android versiyonu 2.2.1 iken şu an 2.2.2 olarak güncellendi. Şu an için genel olarak birkaç isim değişikliği dışında bir fark göremiyorum. Lakin sanki birazcıkta olsa hızlanma var gibi. Tabi herşeyin ötesinde sorunsuz olarak MARKET kullanmak bile yetiyor

EUROPA ROM u atınca z4root ile root olabilirmiyiz acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: wixland

quote:

Root olayını hiç denemedim dostum... Yani ROM atarken garanti olayından sorun olmuyormuş ama anladığım kadarı ile Root olayında sorun çıkarsa falan garanti kapsamından çıkıyormuş ve şu "brick" dedikleri telefonun susması olayı da olabiliyormuş herhalde. Tam bilgim yok açıkcası konu hakkında... Misal Root kalıcı bir olay mı ? Misal Root olduktan sonra yeni ROM atsam gidecek mi? Ayrıca Recovery olmak zorunda mı Root işleminde ? Bunları bende merak ediyorum...

• quote:

quote:

By soclose arkadaşın verdiği güncelleme programı ile europa rom attım market çalışıyor z4root kurdum ama root olmadı

sonra yine By soclose arkadaşın verdiği v10c_00 rom attım root oldum fakat sürekli (android.process.acore işlemi beklenmedik biçimde durdu) hatası alıyorum
    nedendir bu hata ?

• quote:

quote:

quote:

By soclose arkadaşın verdiği güncelleme programı ile europa rom attım market çalışıyor z4root kurdum ama root olmadı

sonra yine By soclose arkadaşın verdiği v10c_00 rom attım root oldum fakat sürekli (android.process.acore işlemi beklenmedik biçimde durdu) hatası alıyorum
    nedendir bu hata ?

fabrika ayarlarına döndüm artık hatayı vermiyor

• arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.
    lg p503 telefonumda kapalı ortamlarda sesim karşı tarafa kesik kesik gidiyor sinyal çok zayıflıyor.bazende görüşme sonlanıyor.
    SİZDE DE böyle bir problem varsa nasıl çözüme ulaştığınızı yazarsanız sevinirim.
    sim kartla ilgili bir problem olabilir mi?
  • quote:

quote:

quote:

Root olayını hiç denemedim dostum... Yani ROM atarken garanti olayından sorun olmuyormuş ama anladığım kadarı ile Root olayında sorun çıkarsa falan garanti kapsamından çıkıyormuş ve şu "brick" dedikleri telefonun susması olayı da olabiliyormuş herhalde. Tam bilgim yok açıkcası konu hakkında... Misal Root kalıcı bir olay mı ? Misal Root olduktan sonra yeni ROM atsam gidecek mi? Ayrıca Recovery olmak zorunda mı Root işleminde ? Bunları bende merak ediyorum...

benimde bazı kafamda soru işaretleri vardı ama 2 gündür bu root olayına takmıştım sonunda oldu
    ben v10c_00 rom attım root oldum hatta bazı dahili uygulanmaları kaldırdım (twiter,facebook,hava2.2 gibi ) sonra yeniden v10c_00 rom attım herşey eskisi gibi oldu
    yani root yetkim yoktu ve kaldırdığım uygulamalar geri geldi

28 Ocak 2011; 16:31:58

Seçtiğiniz mesajın linkini aşağıdaki kutudan kopyalayabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=46312847
    Yeni mesajlar yok Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz.
    Arkadaşlar eğer LG P500 veya P503 model bir telefonunuz var ise ve içinde market & youtube yoksa bu başlık altında yazanları dikkatle okuyup uyguladığınız taktirde market ve youtube u sorunsuzca kullanabileceksiniz.

Bu İşlem Kesinlikle Telefonunuzu Garanti Kapsamından Çıkarmayacaktır. Dikkat etmeniz gereken tek şey yazılım yüklemesi yaparken USB kablosunu çıkarmamak. Çıkardığınız taktirde telefon susabilir ve ancak bu şekilde garanti kapsamı dışında kalır. Tüm mesuliyetin kendinize ait olduğunu kabul ediyor ve kendinize güveniyorsanız bu işlemi yapmaya başlayabilirsiniz.

P503 diyorum çünki bildiğim kadarıyla Türkiye'de P503 olarak çıkacak. Fakat Avrupada satılan P500 ile hiçbir farkı yok market ve youtube dışında Bende bu gıcık durumu iyileştirmek güzel halkımızın market ve youtube kullanabilmesini sağlamak amacı ile küçük bir yazı hazırladım. Umarım herkes sorunsuzca bu işlemi gerçekleştirebilir.

İndilirmesi gereken dosyalar
    P503 Yükleme Dosyaları
    Flash Tool: LGMDP Thunder
    ROM: V10a africa rom
    Driver: Android Driver

Öncelikle indirdiğiniz Driverı yükleyin daha sonra aşağıdaki adımları tek tek dikkat ederek okuyarak anlayarak ve irdeleyerek takip edin.

1. Pili çıkarın
    2. USB kablosunu PC ye bağlayın ( Henüz telefona bağlamayın )
    3. Ses artırma + Ses azaltma + Geri tuşlarına aynı anda basarken USB kablosunu telefona takın
    4. Bu adımda telefonunuzun ekranında sarı arkaplanda " Emergency mode " yazısı belirecek
    5. Tool olarak linkinde verilen LGMDP ThunderV1.5.exe yi kullanacağız
    6. Programı açtıktan sonra [B]Select port[/B] kısmına tıklayın.
    7. Telefonunuz Select port ekranında görüntülenecektir. Görünmüyorsa telefona bağladığınız USB kablosunu çıkarıp 3. maddede belirtildiği şekilde tekrar takın ve sarı arka planda " Emergency mode " yazısının geldiğine emin olun. Daha sonra Connect e tıklayarak bir sonraki adıma geçin.
    8. Sağ alt köşede bulunan [B]Original [/B] butonuna tıklayın.
    9. En üst bulunan [B]Browse...[/B] kutusuna tıklayarak yukarıdaki linkten indirdiğiniz ve zipten çıkardığınız V10a africa original dosyasını gösterin.
    10. NV Backup/Restore yazan kısımda None yazan yeri [B]Erase EFS APPS[/B] olarak değiştirin. Sonuçta ekteki resimde görüldüğü gibi olacak.
    12. Ve start a basın. 2,5 dk sonra işlem tamam. Güle güle kullanın

ÖNEMLİ UYARI:
    Telefonunuza yazılım yüklenirken elektrik kesilirse, pc niz mavi ekran verirse, deprem olur telefon yere düşüp usb kablosu çıkarsa, küçük kardeşiniz gelip şaka olsun diye pc nizi resetlerse telefonunuz malesef birdaha konuşmamak üzere susabilir . Bu konuda sorumluluk kabul etmiyorum Bu gibi durumları yaşamamak adına dizüstü bilgisayar veya UPS li masaüstü bilgisayar kullanmanızı naçizane tavsiye ediyorum.

Bilgisayar konusunda biraz aşinalığı olan herkes bu işlemi sorunsuzca yapabilir Gereken tek şey bu işe kendini hazır hissetmen

Takıldığın biryer olursa sor çekinme. bilmemek yapamamak ayıp değil. Sormamak ayıp.

Daha kolay bir yöntem bulunana kadar bu en garanti yöntem Tüm P503 cülere başarılar diliyorum

Merhaba arkdaşlar telefonu alalı 5 gün oldu telefona market ve youtube uygulamalarını yüklemek için bu yöntemi uyguladım ama telefonumu açtıgım zaman uçakmodun da açıkdı ve ne kadar şey denesemde düzeltemedim en sonunda telefonun hiç açılmamk üzere kapandı lütfen yardımci olun.

• güncel rom yokmu arkadaşalr megatron rom varmış onu deneyen oldumu acaba birde bende rot yapmak istiyorum ama uygulamar ndrive ın gitmesinde çekiniyorum birde rot olduktan sonra overclock yapabilecekmiyim onu çok merak ediyorum
  • Uçak modu olayı bende de oldu. LG yükleyiciden orjinaline döndüm telefon uçak modundan çıkmadı ve bloototh çalışmadı. Yabancı bir forumdan avropa rom'u attım telefon ingilizce oldu ve artık hiçbir yükleme kabul etmiyor uçak modu da cabası. Yarın servise yolluyorum....
  • quote:

Orijinalden alıntı: obildik

Uçak modu olayı bende de oldu. LG yükleyiciden orjinaline döndüm telefon uçak modundan çıkmadı ve bloototh çalışmadı. Yabancı bir forumdan avropa rom'u attım telefon ingilizce oldu ve artık hiçbir yükleme kabul etmiyor uçak modu da cabası. Yarın servise yolluyorum....

hadi ya geçmiş olsun bende yüklesemmi yüklemesemmi diye tereddüt içindeydim iyice tırstım şu rom olayından vazgeçip orjinal hali ilemi kullansak acaba
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.