Şimdi Ara

=====>>--- LG OPTIMUS ONE P503 ANA KONU ---<<=====

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
434
Cevap
4
Favori
78.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar eğer LG P500 veya P503 model bir telefonunuz var ise ve içinde market & youtube yoksa bu başlık altında yazanları dikkatle okuyup uyguladığınız taktirde market ve youtube u sorunsuzca kullanabileceksiniz.

Bu İşlem Kesinlikle Telefonunuzu Garanti Kapsamından Çıkarmayacaktır. Dikkat etmeniz gereken tek şey yazılım yüklemesi yaparken USB kablosunu çıkarmamak. Çıkardığınız taktirde telefon susabilir ve ancak bu şekilde garanti kapsamı dışında kalır. Tüm mesuliyetin kendinize ait olduğunu kabul ediyor ve kendinize güveniyorsanız bu işlemi yapmaya başlayabilirsiniz.

P503 diyorum çünki bildiğim kadarıyla Türkiye'de P503 olarak çıkacak. Fakat Avrupada satılan P500 ile hiçbir farkı yok market ve youtube dışında Bende bu gıcık durumu iyileştirmek güzel halkımızın market ve youtube kullanabilmesini sağlamak amacı ile küçük bir yazı hazırladım. Umarım herkes sorunsuzca bu işlemi gerçekleştirebilir.

İndilirmesi gereken dosyalar
    P503 Yükleme Dosyaları
    Flash Tool: LGMDP Thunder
    ROM: V10a africa rom
    Driver: Android Driver

Öncelikle indirdiğiniz Driverı yükleyin daha sonra aşağıdaki adımları tek tek dikkat ederek okuyarak anlayarak ve irdeleyerek takip edin.

1. Pili çıkarın
    2. USB kablosunu PC ye bağlayın ( Henüz telefona bağlamayın )
    3. Ses artırma + Ses azaltma + Geri tuşlarına aynı anda basarken USB kablosunu telefona takın
    4. Bu adımda telefonunuzun ekranında sarı arkaplanda " Emergency mode " yazısı belirecek
    5. Tool olarak linkinde verilen LGMDP ThunderV1.5.exe yi kullanacağız
    6. Programı açtıktan sonra [B]Select port[/B] kısmına tıklayın.
    7. Telefonunuz Select port ekranında görüntülenecektir. Görünmüyorsa telefona bağladığınız USB kablosunu çıkarıp 3. maddede belirtildiği şekilde tekrar takın ve sarı arka planda " Emergency mode " yazısının geldiğine emin olun. Daha sonra Connect e tıklayarak bir sonraki adıma geçin.
    8. Sağ alt köşede bulunan [B]Original [/B] butonuna tıklayın.
    9. En üst bulunan [B]Browse...[/B] kutusuna tıklayarak yukarıdaki linkten indirdiğiniz ve zipten çıkardığınız V10a africa original dosyasını gösterin.
    10. NV Backup/Restore yazan kısımda None yazan yeri [B]Erase EFS APPS[/B] olarak değiştirin. Sonuçta ekteki resimde görüldüğü gibi olacak.
    12. Ve start a basın. 2,5 dk sonra işlem tamam. Güle güle kullanın

ÖNEMLİ UYARI:
    Telefonunuza yazılım yüklenirken elektrik kesilirse, pc niz mavi ekran verirse, deprem olur telefon yere düşüp usb kablosu çıkarsa, küçük kardeşiniz gelip şaka olsun diye pc nizi resetlerse telefonunuz malesef birdaha konuşmamak üzere susabilir . Bu konuda sorumluluk kabul etmiyorum Bu gibi durumları yaşamamak adına dizüstü bilgisayar veya UPS li masaüstü bilgisayar kullanmanızı naçizane tavsiye ediyorum.

Bilgisayar konusunda biraz aşinalığı olan herkes bu işlemi sorunsuzca yapabilir Gereken tek şey bu işe kendini hazır hissetmen

Takıldığın biryer olursa sor çekinme. bilmemek yapamamak ayıp değil. Sormamak ayıp.

Daha kolay bir yöntem bulunana kadar bu en garanti yöntem Tüm P503 cülere başarılar diliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi optimusmania -- 15 Şubat 2011; 9:33:29 >

• Peki ne zaman satışa çıkacak TR de ?
  • şuanda mediamrkt larda satışa sunulmuş
  • tabii garanti kapsamı dışına çıkıyor farklı ROM yüklersek ?
    Yeni aldığım bir eşyanın garant kapsamına çıkmasını istemem, eğer böyle ise tüm telefonlar ( türkiye-dubai- vs. doğu ülkelerinde marketin kapalı olduğunu okudum)
    P503 almaktan vazgeçeceğim.
  • Garanti kapsamından çıkmayacak telefon bu işlem için. Merak etmeyin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi optimusmania -- 7 Şubat 2011; 14:59:32 >
  • sen nerden bılıyorsun dostum lg de yetkılımısın
  • Arkadasim calisiyor LG servisinde. o söyledi :) problem olursa bana yazabilirsiniz
  • https://dl.dropbox.com/s/1wrqs8r3vvsjxql/33693-app.apk?dl=1

bu adrestende Android Markete benzer ücretli uygulamaları ücretsiz indirebileceğiniz Applanet uygulamasını indirebilirsiniz.
  • ilk işlemi yapmadan da applanet programını yükleyip kullanabilir miyiz?
  • Dostum emeklerine sağlık :) telefonu sabırsızlıkla bekliyordum , Türkiye ye gelir gelmez kullanmaya başladım ama marketsiz bir androidin hiç tadı çıkmıyordu.

paylaşımın için tekrardan çooook teşekkürler
  • @yahoomahoo ilk işlemi yapmadan applanet i kullanabilirsin

@sercet eyvallah dostum. amacım yardımcı olmak. olabildiysek ne mutlu..
  • herkese merhaba, önümüzdeki hafta başında Lg optimus One P503'ün video incelemesini sitemizde bulabilirsiniz.
  • anladığım kadarıyla africa rom yükleniyor ? gt540optimus'ta rom atınca türkçe karakter sorunu falan oluyordu.bnda da böyle midir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ern_qfb

anladığım kadarıyla africa rom yükleniyor ? gt540optimus'ta rom atınca türkçe karakter sorunu falan oluyordu.bnda da böyle midir ?

ben yukledım kesınlıkle orjınal zaten guvenle yukle
  • quote:

Orijinalden alıntı: ern_qfb
    anladığım kadarıyla africa rom yükleniyor ? gt540optimus'ta rom atınca türkçe karakter sorunu falan oluyordu.bnda da böyle midir ?

Hayir sorun olmuyor Turkce karakterler duzgun calisiyor
  • alan kişi biraz yorum yapsın telefon ve uygulamaları hakkında bende android almayı düşünüyorum sırf internette rahat gezebilmek için:P
  • Şurdan devam etsek, böyle çok bölük pörçük oluyor;

http://forum.donanimhaber.com/m_45130651/tm.htm
  • herkese selam benim ingilzcem olmadıgı için yardım ıstiyorum bır lın var elımde anlayan arkadaslar varsa bunu burda acıklaması yapılırsa cok menmun olurum adamlar baska duzenlenmıs sıstemler yuklemısler galıba arayuzude guzel gorunuyor sımdıden saygılar
    bu video
    http://www.youtube.com/watch?v=WEu6vK1vVLE&feature=related
    bu sıte
    http://tablet-crunch.blogspot.com/2011/01/lg-optimus-t-one-video-review.html
    bu da sonuc
    http://www.youtube.com/watch?v=LC3zNMP3NrM&playnext=1&list=PL585BB29C8C70F3F2
    yardımcı olursanız sevınırım ... bu adamlar yaptıysa bızde yaparız :D
  • Benim gordugum tek fark menu. onuda launcherpro yu yukleyerek yapabilirsin. markette launcherpro yu arat bulamassan ben yollarim sana
  • Applanet in en son sürümünü BURADAN indirebilirsiniz..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.