Şimdi Ara

LG OLED Kullanım, Kontrol ve Yardımlaşma Konusu (186. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.769
Cevap
243
Favori
306.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İngilizce biliyorum da bir masterın yanında biraz çıraklık yapmak lazım demek ki. Ama direkt "yapamazsınız" kadar zor bir konu olduğunu düşünmüyorum. Hatta araştıracağım bu konuyu :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ygtatli kullanıcısına yanıt

Maximum 3mt hdmi 2.1 paugge 8K 60 earc qr kodlu kablo almaniz lazim. 3mt üzeri sinyal kaybı + fiber kablo lazım.

• uA060 kullanıcısına yanıt

PS5'i kapattıktan sonra hdmi'yı başka kanala alıyorum, örneğin pc sık kullandığım için pc bağlı olduğu hdmi ye alıyorum ve tv'yi kapatıyorum.

şimdiye kadar hiç sorun çıkmadı,

dualsense de ps tuşuna bastığımda hangi hdmi de olursam olayım bir kaç saniye sonra PS5 bağlı hdmi ne geçiyor kendiliğinden.

• GuGuuuK kullanıcısına yanıt

onu yapıyorum ama yine tv kapatınca inatla ps geri açılıyor

• arkadaşlar selam. aranıza katılmayı düşünüyorum ve öncesinde fikrinizi almak istedim. LG OLED65B16LA almayı düşünüyorum ancak daha iki hafta önce bu tv 25-26 bin bandındaydı. şimdi 29,5 dan aşağı bulamadım.

tv’den memnun kalır mıyım? görüntü kalitesi vs. biliyorum onlarsa sorun yok. harici bir sorun var mı?

daha uyguna nasıl alabilirim herhangi bir kampanya vs. yok mu? beklesem düşer mi yoksa bu fiyatları da mumla arar mıyız?

• uA060 kullanıcısına yanıt
    Selamlar
    Ps5 ayarlarından hdmi etkinleştiri kapatırsanız düzelir

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • mr.shadowx kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,
    Gün geçtikçe artış olur bir önceki fiyatı ararsanız bilginiz olsun o fiyat aralığında en iyi seçenek bu ürün tavsiye ederim bütçeniz müsaitse üst model LG OLED 65C2 var onuda tavsiye ederim.
  • Burak_Keskin06 kullanıcısına yanıt

merhaba Burak bey. Bütçe değil de açıkçası hemen hemende aynı tv olan C2 için 10 bin ₺ daha vermek istemedim. Sizin gördüğünüz bariz bir eksiği var mı C2’ye göre?

Hocam yan yana olmadı sürece farkları gözünüz algılamaz tercih sizin,
    Görüntü işlemci farkı var
    Yazılım farkı var
    Parlaklık farkı var
    Seri sonu ürünler takip edilip denk getirildiğinde nispeten daha uygun fiyata alınabiliyor. Sonrasında ise az bulunur durumuna düşüp fiyatı yeni seri ürünlerle yarışır oluyor. Fiyatını takip ettiğiniz B1'de öyle olmuş sanırım.
    Bu fiyata değer mi konusuna gelince:
    Birincisi ürünler farklı seri, ikincisi model yılı farkı var. A, B, C, G serileri sırası ile teknik olarak işlemci, RAM, panel türü gibi farklı donanım ve kaabiliyetlere sahip. Tam detaylı karşılaştırma için internette araştırma yapmalısınız. Yıl farkı ise webOS sürümü ve kullanılan panel teknolojisi adına fark ettiriyor. Tüm bunlar o fiyata değer mi konusu ise kullanım alanınız ve bütçenize bağlı. Örneğin yeni nesil oyun konsolu bağlayacaksanız, yüksek kalitede riplenmiş BluRay film izleyeceksiniz gibi...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • değerli arkadaşlar. cevaplarınız için çok teşekkürler. rtings de karşılaştırmalara baktım. ilk görseldeki metinde yazan farkların benim için hiç bir önemi yok. zaten slightly better (birazcık daha iyi) demiş. ikisinin de performansı quite similiar (oldukça benzer) demiş. oyuncular için C2 daha özellikli demiş ben hayatımda oyun oynamadım. sesli kontrol vs. şeyleri de hiç bir zaman kullanışlı bulmamışımdır ki kimse de kullanmaz zaten. çoklu kullanıcı desteği yada webos bile beni ilgilendirmiyor zira ben nvidia shield kullanıyorum zaten hiç bir tv os yanına yaklaşamaz. metinde tek beni düşündürecek şey C2’nin HDR içerik izlerken daha parlak olması. parlaklık değerlerine bakınca zaten kafam karışıyor. aslında tabi oled panellerde ikisi de zayıf ama b serisi tabi daha zayıf. ikinci görselde bu değerler var ama ben genelde bu tv’yi film izlemek için kullanacağım. zira aydınlık odalar için bence tercih edilmemesi gereken bir tv bunu yerine aydınlık odalar için samsung qn90 daha mantıklı geliyor. özellikle salon tv si olacak ve çoluk çocuk kullanacaksa.

son görselde ise benim için önemli olan ve olmayanları işaretledim. dediğim gibi halen 10 bin liraya değer mi kararsızım. yine de teşekkür ederim cevaplar için.

LG OLED Kullanım, Kontrol ve Yardımlaşma Konusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.shadowx -- 30 Temmuz 2022; 0:14:56 >

Hocam bence siz herhangi bir mağazada direk 2 ürünüde inceleme yapın oradan karar verin derim yapacağınız en mantıklı işlem bu olur bence.
  • Herkese merhaba,

Sizce bu masa 48'' C1 'i kaldırır mı uzun süre?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • gfblugano35 kullanıcısına yanıt
    Hocam kaldırır sorun olmaz
  • Burak_Keskin06 kullanıcısına yanıt
    Masa ortadan ikiye ayrılır diye korktum valla :(
    Size 5 yıllık garanti yaptırdık bazı korkuları yendimde bunlar sıkıntılı :(

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • gfblugano35 kullanıcısına yanıt
    Hocam dengede durduğu sürece sorun sıkıntı olmaz
  • Arkadaşlar bu ikisinden hangisini önerirsiniz.
    Şimdi Teknosa da indirim varmış.
    https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/695490-776595/lg-oled55c14lb_lg-oled55c24la/

• 
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.