Şimdi Ara

LG maliyeti azaltmak için G7'de OLED yerine LCD ekran kullanmayı planlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
1.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yayınlanan yeni bir rapora göre Apple dahil diğer şirketler OLED ekran teknolojisine geçiş yaparken, LG yeni nesil G7 amiral gemisinde maliyeti düşürmek adına LED ekran kullanmayı planlıyor. Yani G7 muhtemelen LG Display'in parlaklığı etkilemeden standart bir LCD ekrandan yüzde 35 daha az güç tüketimi sunan MLCD+ panel ile gelecek.

LCD'ye dönüş, sektörün OLED teknolojisine geçiş yaptığı döneme denk gelmesi adına üzücü. Hatta LG'nin de bu geçişte yer alan şirketlerden biri olduğunu düşündüğümüzde karar daha da şaşırtıcı bir hale geliyor. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen V30 modeli OLED panele sahipti ve bu yılki G7 amiral gemisinin de OLED ekranla gelmesi bekleniyordu.

LG'nin mobil bölümü zarar etmeyi sürdürüyor

Önceki model LG G6 ise Mart 2017'de, Gorilla Glass 3 korumalı ve daima açık ekran özelliği sunan 5.7 inç LCD ekranla gelmişti. Kore Herald, LG'nin mobil bölümünün V30 ile OLED'e geçiş yapmasına rağmen 2017'nin 4'üncü çeyreğinde para kaybettiğini söyledi. Bu aynı zamanda art arda zarar bildirilen 11. çeyrek olarak kayıtlara geçmiş durumda.

Artık şirket, maliyetleri olabildiğince azaltmanın yollarını arıyor ve LCD'ye geri dönmek de bunun bir yolu. Zira bu paneller OLED'den iki kat daha ekonomik. Ancak bahsi geçen kaynağa göre, LG'nin LCD'ye daha fazla yatırım yapma kararı Apple ile alakalı olabilir. Çünkü Cupertino merkezli şirketin ilk OLED ekranlı iPhone'unun satışları beklentilerin çok altında kaldı.

• Hayalet ekran olmasında ne kullanırsa kullansın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    oha hocam bi saniye arayla atmışız inanılmaz
  • Her şey iphone a göre planlanıyor heralde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lg kendini bitirmeye devam ediyor

• Ay hadi inşallah

• Niye özenti telefon üretirler, biraz öznel olun beya

• Lg mobile kendini bitirmeye kararli görülüyor cok yazik rakiplerinin onune gecmek için firsat doğmuşken 3500 mah pil oled panel ekranda parmakizi okuma bunları yapamiyorsan samsung iphone sony ile asls boy olcusemezsin. Hele huawei xiaomi gibi firmalar canavar gibi modeller cikariyorken lg g7 resmen fiyasko bir cihaz olacagi asikar

• G2 gibi fiyata oynarsa iş yapar.

• Ghosting olmasın da ne ekran koyarlarsa koysunlar...

• Bu oled fetişini anlayamadım zaten bir türlü. Oled kullanılan her telefonda mutlaka burn in vs. oluyor. Forumda sürekli bir homurdanma söz konusu. Ips gibi kendini ispatlamış bir teknoloji varken, oled gibi daha olgunlaşmamış bir teknolojiyi inatla kullanma gayesini anlayamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brky -- 18 Mart 2018; 18:16:49 >
  • G2 Centik versiyonunu gibi oda olur yapsınlar azıcık modifiye G7 ve G7 Plus olarak iki model çıksın LG G2 yapan kişilere bırakılmalı yeni G serisi...

• oled in renk canlılığı lcd falan olmuyorç samsung u bu yüzden seviyorum. lg telefonları güzel. ama işte adı kötüye çıktı insanlar uzak duruyor. ben bile g5 almayı düşünürken gittim s7 aldım lg nin sıkıntıları yüzünden.
  • 2xxxtl ye amiral gemi satsinlarda lcd mlc donanim fetisleri disinda kimsenin umrunda degil..

• kendi ayağına sıkıyor lg.sen kaliteli bir ürün yap problemsiz sonra fiyat çek hem kalite yok hemde yüksek fiyat tonlarca problem.bak samsung tlf piller patlama yüzündne nasıl geri çekti tlf ları biraz örnek al.bu gidişle bu pazar samsung ve huwaıı kalıcak arada xiaomi var.

• F/P olmadığı sürece bunca süre zarfından sonra kimse yanından geçmez..

• G2-G3 gibi F/P olmadığı sürece LG eski günlerine dönemez.

• Hiç üretmese cok daha az masraf olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran koymasınlar monitöre bağlarız
    Ama hdmi pahalı wga olsun

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.