Şimdi Ara

Sony, Xperia 1 VI ile uzun ekrandan ve 4K çözünürlükten vazgeçebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sony, Xperia 1 VI ile uzun ekrandan ve 4K çözünürlükten vazgeçebilir
    Akıllı telefon piyasasında istediğini bulamayan Sony, kendine has uzun ekranlı ve köşeli telefon tasarımını uzun süredir devam ettiriyor. Bu tasarım dilini beğenenler olsa da birçok kişi tarafından da eleştiriliyor. Sony, üzerinde çalıştığı Xperia 1 VI ile aynı tasarım dilini korumakla beraber iki önemli değişikliğe gideceği söyleniyor.

Ayrıca Bkz.Microsoft'un Android uygulamaları artık her cihazda

İlkinde, 21:9 ekran oranına sahip uzun ekranın terkedilip 19,5:9 ekran oranı geçileceği iddia ediliyor. Dolayısıyla diğer telefonlar gibi daha kısa ve geniş bir form faktörüne geçiş yapılacak. İkincisinde ise, 4K ekran çözünürlüğünden vazgeçileceği söyleniyor. 4K çözünürlük, telefon boyutundaki ekranlarda insan gözü tarafından algılanamadığı için hiçbir üretici tarafından tercih edilmiyor. Yüksek çözünürlük yüksek enerji tüketimine sebep olduğu için bundan vazgeçilmesi gayet yerinde bir karar denilebilir.

Bu söylentiler akla yatkın olsa da, kesin olarak gerçekleşeceği anlamına gelmiyor. Sony Xperia 1 VI’nin Mayıs ayında tanıtılmasının beklendiğini belirtelim.

Kaynak:https://www.gsmarena.com/sony_xperia_1_vi_might_give_up_on_the_4k_display_and_tall_aspect_ratio-news-62027.php

• Kağıt üzerinde 4K ekrana sahip, gerçek hayatta fazla işe yaramıyor. Kullandım. Sadece YouTube ve Netflix de 4K video açarsanız işe yarıyor. Diğer uygulamalar desteklemiyor grafik çözünürlüğü olarak. Böyle bir hamle mantıklı olur Sony için. Birde telefon çok çabuk ısınıyor telefonu ince yaptığı için. Isınınca pil çabuk bitiyor, performans düşüyor.
  • Pentile den vazgeçilsin :) ...
  • Kağıt üzerinde 4K ekrana sahip, gerçek hayatta fazla işe yaramıyor. Kullandım. Sadece YouTube ve Netflix de 4K video açarsanız işe yarıyor. Diğer uygulamalar desteklemiyor grafik çözünürlüğü olarak. Böyle bir hamle mantıklı olur Sony için. Birde telefon çok çabuk ısınıyor telefonu ince yaptığı için. Isınınca pil çabuk bitiyor, performans düşüyor.
  • 19,5:9 ekran oranına geçerse samsung u bırakıp sony ye geçebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiletosman -- 17 Mart 2024; 15:16:13 >
  • jiletosman kullanıcısına yanıt
    Fiyatları uçuk olamasa, 4 5 yıl yazılım desteği verse ve tabi türkiyede de satılsa düşünülür tabi :D
  • Telefon birimi hic bir dönem gelir eldetmedi, çamur gibi sensörü onlarca vasat modele koydu gectı...

güçlü bir öz sermaye ve öncü olduğu film,optik,oyun, gıbı yüksek gelirleri sebebiyle telefondan zararı tolere edildi.

Bır kac seneye kalmaz ,telefon işini bitirecekler. Tokyo'dan gelen bilgi sabit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxx1 -- 17 Mart 2024; 20:15:57 >
  • Önce şu isimlendirmeden vazgeçsin.
  • Sony belkide hem mobilde hem profesyonel alanda en iyi sensorleri uretip tum ureticilere satiyorlar fakat mobilde ortaligi domine etmekten çok uzaklar. Ha profesyonel fotograf ve video cihazlarinda muhtemelen kendi markalari sektor liderlerindendir ama mobilde sanirim isteyerek fazla onemsemiyorlar.
  • htc ve lg geri gel sony kendine çeki düzen ver soyguncu apple la zevksiz samsung un arasında kaldık D
  • Iphone kullanmasaydım kullanacağım tek telefon.
  • xxxx1 kullanıcısına yanıt

Yıllardır şu fırıncı küreklerini üretiyorlar bir çekilemediler piyasadan

• quote:

Orijinalden alıntı: idrisezman

Kağıt üzerinde 4K ekrana sahip, gerçek hayatta fazla işe yaramıyor. Kullandım. Sadece YouTube ve Netflix de 4K video açarsanız işe yarıyor. Diğer uygulamalar desteklemiyor grafik çözünürlüğü olarak. Böyle bir hamle mantıklı olur Sony için. Birde telefon çok çabuk ısınıyor telefonu ince yaptığı için. Isınınca pil çabuk bitiyor, performans düşüyor.

Uhd , qhd den ne kadar fazla hissediliyor? Bu zamana kadar hiç uhd ekrana sahip olduğu için satın alan duymadım

• Diktatör58 kullanıcısına yanıt
    Satın almaya gerek yok. Fark yok. Haricen Sony ekran renk kalitesi baya kötü çıktı. Ne ayar yaparsam yapayım istediğim tonu bulamadım. Çözünürlük yanında kalite çok önemli. Ekranı için almadım ama diğer bütün özelliklerde de rakiplerinin gerisinde. Kamera, batarya, performans vs...
  • Sony Samsung'un piyasasını düşürür sağlam geri dönerse

• sony nin kıymeti bilinmedi, LG son cihazların da yanlış tecihler yaptı, HTC nedense tutulmadı. HTC nin arayüzü bana göre çok iyiydi
  • Sony’nin bu serisinin şebeke çekim gücü harika. Türkiye’de satılsa iPhone’u satar geçerim buna.
  • Yahu zaten 5-6 inçlik ekranda 4K çözünürlük başlı başına saçmalık. 4K asıl 50 inç üstü ekranlarda keyif verir. Küçük ekranda 2K bile saçma. Valla S23+ hem büyük pili hem de oyunlarda GPU’yu yormayan FHD+ ekranıyla piyasadaki performans/verimlilik oranı en yüksek birkaç telefondan biri. Şahsen S23/S24U almaktansa S23+ alırdım. Şahane telefon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 9 Nisan 2024; 22:7:25 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.