Şimdi Ara

LG LM serisi uydu ayarı kanal yükleme ve sorunları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
392
Cevap
32
Favori
186.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son güncellemeden sonra bende hiç yeni uydu ekle demeden direkt 12015 H 27500 frekansını ekledim ve ağ aramayı açarak tarama yaptırdım.Toplam 470 kanal buldu.Sadece cnn türk bulamadı,onuda tek frekans ekleyerek aratıp buldum.Belki tv nin T... kelimesine karşı alerjisi oluştu.
  • Arkadaslar bizde digiturk var sadece onun uzerinden ayarlayabilirmiyiz kanallari

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: perfectcrime

Arkadaslar bizde digiturk var sadece onun uzerinden ayarlayabilirmiyiz kanallari

tv de digitürk izleyebilmek için eşleşmiş digitürk modül kart olması lazım kanallarını yükleyebilirsin ama şifreli olduğu için modül olmadan izleyemezsin

• Turksat kanallarinidami izleyemeyiz

• quote:

Orijinalden alıntı: perfectcrime

Turksat kanallarinidami izleyemeyiz

çanak hangi yönde 42° türksatta ise ikinci resimli anlatımı uygularsan kanalları yükleyebilirsin 7° eutelsatta ise oradaki kanallar trt hariç şifreli

• Eutelsat.atv hd falan izlmek istiyorum ve dger dgiturkde olmayan kanallari bunun icin yeni bi canakmi gerekiyor

• evet türksat çanak kurulması lazım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar benim tvde program kanal düzenlemesi yapamıyorum.kaydır ve program numarası düzenle tuşları görünmüyor ne yapmam lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gecegelen06

arkadaşlar benim tvde program kanal düzenlemesi yapamıyorum.kaydır ve program numarası düzenle tuşları görünmüyor ne yapmam lazım.

diger lg konularında böyle sorun yaşayan arkadaşlar vardı fabrika ayarları yapıp yeniden kanal yükle sorun düzelebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: digitech1122

quote:

arkadaşlar benim tvde program kanal düzenlemesi yapamıyorum.kaydır ve program numarası düzenle tuşları görünmüyor ne yapmam lazım.

diger lg konularında böyle sorun yaşayan arkadaşlar vardı fabrika ayarları yapıp yeniden kanal yükle sorun düzelebilir

İlk mesajinızdaki vermiş oldugunuz kanal ayarlarını uygulayıp kanal araması yaptım sorun çözüldü.paylaşım ve ilginiz için çok teşekkur ederim.

• ...
  • quote:

quote:

Hocam allah rizasi icin su olayi bi detayli anlatin. Tv yi aldik kullanamiyorum bile star tv yok hd kanallar yok. Apartmandan gelen uydu kablosunu kullaniyorum. Hotbird falan yabanci kanallari istemiyorum turk kanallari sorunsuz olsun yeter. Kafam allak bullak oldu. Dediklerinizi ve yontemlerinizin tumunu uyguladim fakat star tv yok. Harici receveri bagladigimda star tv oluyor fakat dahili uyduyu yapamadim bu gidisle recever alicam ama cift kumanda olayini sevmiyorum. Bi yardimci olursaniz cok sevinirim. Kanal d hd buluyo ama sinyal yok diyor mesela.

• quote:

Orijinalden alıntı: d4rk3ff3ct

quote:

quote:

Hocam allah rizasi icin su olayi bi detayli anlatin. Tv yi aldik kullanamiyorum bile star tv yok hd kanallar yok. Apartmandan gelen uydu kablosunu kullaniyorum. Hotbird falan yabanci kanallari istemiyorum turk kanallari sorunsuz olsun yeter. Kafam allak bullak oldu. Dediklerinizi ve yontemlerinizin tumunu uyguladim fakat star tv yok. Harici receveri bagladigimda star tv oluyor fakat dahili uyduyu yapamadim bu gidisle recever alicam ama cift kumanda olayini sevmiyorum. Bi yardimci olursaniz cok sevinirim. Kanal d hd buluyo ama sinyal yok diyor mesela.

detaylı anlatım yaptım zaten diseqc ayarlarını doğru yaptıysan ve son resimli anlatımdakileri uygularsan tüm kanalları bulur bulmuyorsa o zaman biryerde sorun vardır servise veya bu işlerden anlayan birine baktırsan daha iyi olur

• quote:

Manuel kanal aramada tv reset atıyor veya aramada tüm kanallar çıkmıyor diyenler burada belirttiğim şekilde arama yaparlarsa sorun düzelir

NOT LNB FREANSI MUTLAKA 09750/10600 OLMALIDIR

TV Yİ FABRİKA AYARLARINA DÖNDÜRÜN OTOMATİK ARAMAYA GİRİN

LG LM serisi uydu ayarı kanal yükleme ve sorunları

UYDUYU SEÇİN

BURADA EĞER DISEQC KULLANIYORSANIZ UYDU AYARINI DEĞİŞTİRE GİRİP UYDULARA GÖRE İLK MESAJDA ANLATTIĞIM ŞEKİLDE AYARLAYIN SADECE TÜRKSAT İÇİN DİĞER UYDULARI SONRA AYARLAYACAĞIZ VE LNB FREKANSI 09750/10600 OLMALIDIR

TÜRKSAT İÇİN DISEQC AYARINI YAPTIKTAN SONRA BU MENÜDEN ÇIKIP MANUEL ARAMAYA GELİN

MANUEL AYARLAMADA UYDU ALICI VERİCİ FREKANS ÜSTÜNE GELİP SAĞ SOL TUŞLARLA LİSTEYİ AÇIN

ALTTA EKLE Yİ SEÇİN

RESİMDEKİ DEĞERLERİ GİRİN 11844 DİKEY 02222 SİNYAL GELMESİ LAZIM SİNYAL GELMEZSE DİSEQC KULLANIYORSANIZ DISEQC AYARI YANLIŞTIR TEK ÇANAK KULLANIYORSANIZ SİNYAL GELMEZSE ÇANAK AYARI BOZUK VEYA LNB KABLO BOZUK OLABİLİR SİNYAL OLDUĞUNU VARSAYARAK DEVAM EDİYORUM ALTTAN KAPAT DİYORUZ

LİSTEDE GİRDİĞİMİZ FREKANS GÖRÜLECEKTİR OKEYLİYORUZ

SİNYAL GELDİKTEN SONRA AĞ ARAMAYI İŞARETLİYORUZ ALTTA EKLE DİYORUZ

TV AĞ ARAMASI YAPACAKTIR 10-15 DAKİKA CİVARINDA ALTTAKİ RESİMDEKİ GİBİ GÖRÜLÜR AMA TV ARKA PLANDA ARAMA YAPAR

ARAMA BİTİNCE ALTTAKİ RESİMDEKİ GİBİ EKRAN GELECEKTİR BENDE BU ŞEKİLDE ARAMA İLE 466 TV 156 RADYO KANALI BULMUŞTUR

GELELİM DİĞER UYDULARA UYDU EKLEMEK İÇİN AYAR MENÜSÜNDEN UYDU AYAR A GİRİYORUZ

BURADAN UYDU EKLE EKLEMEK İSTEDİĞİMİZ UYDUYU BULUP OKEYLİYORUZ

VE LNB DISEQC AYARINI YAPIYORUZ

KAPAT DEYİP DAHA SONRA OTOMATİK AYARLAMA İLE EKLEDİĞİMİZ UYDUYU ARAMA YAPABİLİRİZ

BU ŞEKİLDE ARAMA İLE TÜM TÜRKSAT KANALLARI ÇIKMAKTADIR

başka bir konuda 11844 v 02222 frekansının lg tv lerde çalışmadığı belirtilmiş öyle birşey yok çalışıyor

KOLAY GELSİN

çok gusel bir çalişma olmuş ellerine sağlık

• Çalışma müthiş. Teşekkürler.

Aynı ayarları LG Teknik servisi de söyledi. Birebir yaptım ama 96 kanal buldu. Digiturk alıcısında (harici) sorunsuz çalışan kabloya sorunlu değiştirin dediler.

RGu6 kablo önerdiler.

Aslı astarı nedir acaba, mümkün mü böyle bir şey ?
  • forumda yazılanların hepsini denedim işin içinden çıkamadım.hep saçma sapan kanalları buluyor. a haber hd hariç başka hd kanal yok, star yok, ntv,ntv spor yok. sinyal 60-70 arası, sinyal kalitesi 80-90 arası ama hiçbir b.k yok sinir oldum artık mecbur birilerini çağıracağız acaba mahalledeki herhangi bir uyducu anlarmı yoksa lg servisinimi arayayım. kim ne kadar para ister
  • çok güzel çalışma olmuş. ama ben manuel ayarlama kısmında frekansın üzerine gelip sag sol tusu yaparak listeyi açamıyorum. nasıl oluyor tam olarak anlamadım. sag ya da sol tusa bastgmda kapanıp tekrar acılıyor televizyon.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ganalunkin

çok güzel çalışma olmuş. ama ben manuel ayarlama kısmında frekansın üzerine gelip sag sol tusu yaparak listeyi açamıyorum. nasıl oluyor tam olarak anlamadım. sag ya da sol tusa bastgmda kapanıp tekrar acılıyor televizyon.

tv nin reset atmaması için fabrika ayarlarına dönüp ikinci resimli anlatımdakileri uygularsan sonraki manuel aramada reset sorunu düzeliyor

• bizde 2 uydu var turksat ve hotbird. turksat diseqB olarak ayarlı. daha once hotbird'i aramamıstım hiç aramak istediğimde dediğiniz gibi yaptım ama turksat diseqB de oldugu için hotbirdi diseqA yaptım fakat hiç sinyal almadı ne yapmam lazım ?
  • 2 hafta falan uğraşıp anca çözdüydüm bunu. Sürekli sinyal yok hatası alıyordum gelip servis bile yapamadıydı tv değişecekti ama ben hallettim :D
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.