Şimdi Ara

LG LM serisi uydu ayarı kanal yükleme ve sorunları (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
391
Cevap
32
Favori
186.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben forumda TÜRKSAT 4A GÜNCEL KANAL VE FREKANS LISTESI (ÜCRETSIZ HD KANALLAR) - ANA KONUDUR - konusunda verilen LM güncellemesini yaptım. Kanaları buldu ama kanal listesi karıştı (Eski yeni kanallar bir arada - sıralama bozuldu). Bizim tv de kumandadan listeyi düzenlemek çok ugraştırır. Forumda LG LM660s inceleme ve USB kanal yedekleme (Video ve Resimli) konusunda palasibo aradaşımız bir aparatla bunu pc den yapabiliyordu. Yapabilenler bunu denesin ben çalıştıramadım.

• m.youtube.com/watch?v=OrVayYl7ZNw

Yeterli sanirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulu_turk

m.youtube.com/watch?v=OrVayYl7ZNw

Yeterli sanirim

Usb en kanal listesi yüklenebiliyor mu? Yukleniyorsa listeyi paylasabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: reactor1111

quote:

Orijinalden alıntı: ulu_turk

m.youtube.com/watch?v=OrVayYl7ZNw

Yeterli sanirim

Usb en kanal listesi yüklenebiliyor mu? Yukleniyorsa listeyi paylasabilir misiniz?

Onu bilemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: digitech

quote:

Orijinalden alıntı: jesuisatoi

merhabalar, bende 42lm760s modeli var lgnin. 4a uydu ayarı yapmak için uydu ayarları kısmında uydu alıcı verici kısmına geldiğimde giriş yapmıyor sağ veya sol yaptığımda tv kendini resetliyor. yani 11844 dikey 2222 kısmını yazmam gereken yer. orda sıkıntı oluyor. şunu farkettim lnb frekansı üstünde uydu turksat 42.0e seçiliyken bunu yapıyor. o kısmı diğerleri olarak yaptığımda uydu alıcı verici kısmını açıyor. aslında uzun lafın kısası lg tv yada bu model lg tv si olan arkadaşlar 4a uydu kurulumunu gerçekleştirdilerse yardımınızı bekliyoruz.

ilk mesajı dikkatli olursan resetleme için çözümünü anllattım fabrika ayarlarına dönüp manüel aramadan şebeke araması yapacaksın turksatta otomatik arama yapınca sonradan manüel arama yapmak istersen TV reset atar
    anlattım gibi yaparsan daha sonradan manüel kanal ekleme yapmak istediğinde resetleme olmaz
    kolay gelsin.

sa.
    arkadaşlar bu sabah bende tarama yaptım proğramaları düzenledim fakat listede olmayan kanalı elle taratmak istediğimde aynı sorunla karışlaştım sağ sol oku tıkladığımda yeniden başladı tv . benim sorum fabrika ayarlarına dönersem tüm fonksiyonlarımı etkiliyor (uygulamalar ayarlarlar vs) yoksa sade uydu ayarlarınımı zaten tv son güncellemeyi bir türlü yapamadı otamatik olarak (Software_File(Version_04.24.08).7z.005) bende 4,24,33 mevcut daha yeni sürüm yok yanıtı veriyor.. sanırım bu yüzden face de videoları izleyemiyorum ses var görüntü yok @digitech

• Yazilanlar reset problemini cozmedi bende. Cozum olarak ulkeyi degistirip turksati ekleyin, oyle cozuldu
  • ülke derken diğer uydulardan birimi mesala hotbird vb.
  • Hayir ayarlarda opsiyon yani alttan ucuncu secenekte dil ve ulke ayarlari var. İngiltere sectim varsayilan olarak astral uydusunu ekledi bende turksati 2. Uydu olarak ekledim. 1 haftadir olmadi hic bir yontem ama bu ise yaradi
  • Yeni kanal listesini paylaşacak bir arkadaş varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baki07

quote:

Orijinalden alıntı: digitech

quote:

Orijinalden alıntı: jesuisatoi

merhabalar, bende 42lm760s modeli var lgnin. 4a uydu ayarı yapmak için uydu ayarları kısmında uydu alıcı verici kısmına geldiğimde giriş yapmıyor sağ veya sol yaptığımda tv kendini resetliyor. yani 11844 dikey 2222 kısmını yazmam gereken yer. orda sıkıntı oluyor. şunu farkettim lnb frekansı üstünde uydu turksat 42.0e seçiliyken bunu yapıyor. o kısmı diğerleri olarak yaptığımda uydu alıcı verici kısmını açıyor. aslında uzun lafın kısası lg tv yada bu model lg tv si olan arkadaşlar 4a uydu kurulumunu gerçekleştirdilerse yardımınızı bekliyoruz.

ilk mesajı dikkatli olursan resetleme için çözümünü anllattım fabrika ayarlarına dönüp manüel aramadan şebeke araması yapacaksın turksatta otomatik arama yapınca sonradan manüel arama yapmak istersen TV reset atar
    anlattım gibi yaparsan daha sonradan manüel kanal ekleme yapmak istediğinde resetleme olmaz
    kolay gelsin.

sa.
    arkadaşlar bu sabah bende tarama yaptım proğramaları düzenledim fakat listede olmayan kanalı elle taratmak istediğimde aynı sorunla karışlaştım sağ sol oku tıkladığımda yeniden başladı tv . benim sorum fabrika ayarlarına dönersem tüm fonksiyonlarımı etkiliyor (uygulamalar ayarlarlar vs) yoksa sade uydu ayarlarınımı zaten tv son güncellemeyi bir türlü yapamadı otamatik olarak (Software_File(Version_04.24.08).7z.005) bende 4,24,33 mevcut daha yeni sürüm yok yanıtı veriyor.. sanırım bu yüzden face de videoları izleyemiyorum ses var görüntü yok @digitech

fab.ayarlarında tüm kanallar ve ayarlar silinir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar TV lm 660s. Kanalların hepsini tarattim buldum. Kanal düzenleme ye gelince 1 nolu kanala trt1 HD yerleştirmek istiyorum ama 1 nolu kanal ortada yok. 1 e basınca radyo daki 1 numaralı kanala geçiyor. Kanal düzenleme de ise 1 nolu kanal listede yok. Böyle bişey le karşılaşan var mı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: h_k_yavuz

Arkadaşlar TV lm 660s. Kanalların hepsini tarattim buldum. Kanal düzenleme ye gelince 1 nolu kanala trt1 HD yerleştirmek istiyorum ama 1 nolu kanal ortada yok. 1 e basınca radyo daki 1 numaralı kanala geçiyor. Kanal düzenleme de ise 1 nolu kanal listede yok. Böyle bişey le karşılaşan var mı.

hiç böyle birsey olmadı bende
    kanalları otomatik arama ilemi yükledin

• Arkadaşlar benim tv 42lm640s. Digitech arkadaşımızın dediği gibi bütün adımları uyguladım. Şunu fark ettim ; diseq a yapıldığında sadece 13 kanal buldu. Diseq kapalı yapıp arama yapınca 250 kadar Kanal buluyor. Ben de yeniden fabrika ayarlarına dönüp otomatik arama yaptım. Bu şekilde hepsini buluyor. Tek sıkıntı manuel arama yapmak istediğimde reset atıyor. Bu sorunu çözen arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: h_k_yavuz

Arkadaşlar TV lm 660s. Kanalların hepsini tarattim buldum. Kanal düzenleme ye gelince 1 nolu kanala trt1 HD yerleştirmek istiyorum ama 1 nolu kanal ortada yok. 1 e basınca radyo daki 1 numaralı kanala geçiyor. Kanal düzenleme de ise 1 nolu kanal listede yok. Böyle bişey le karşılaşan var mı.

Evet bende de aynı oluyor. 1yok kanallar 2. sıradan başlıyor. Fabrika ayarlarına dönüp tekrar aratıyorum bakalım ne olacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: vaskin77

Arkadaşlar benim tv 42lm640s. Digitech arkadaşımızın dediği gibi bütün adımları uyguladım. Şunu fark ettim ; diseq a yapıldığında sadece 13 kanal buldu. Diseq kapalı yapıp arama yapınca 250 kadar Kanal buluyor. Ben de yeniden fabrika ayarlarına dönüp otomatik arama yaptım. Bu şekilde hepsini buluyor. Tek sıkıntı manuel arama yapmak istediğimde reset atıyor. Bu sorunu çözen arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

tek çanak kullanıyorsan diseqc ayarı yapmama gerek yok kapalı kalsın manuel aramada reset olayı için ilk mesajda anlattığım şekilde yaparsan resetleme olmaz otomatik arama yaptıktan sonra manuel aramada reset atıyor

• biuu kullanıcısına yanıt
    merhaba bu şekilde yapsak bu yeni gelen hd kanallar gösteriyor mu?
  • digitech kullanıcısına yanıt
    Üstad konu ve yardımların için teşekkürler. Bu uydu ayarlama işi artık baymaya başladı. Otomatik arama ile 459 kanal buldu. Fakat kanallar 2 . sıradan başlıyor. 1 de ota Servisi yazıyor. Bu ne demek acaba? Manuel aramada resetleme olayı da devam ediyor.

• 47LM 620 cihazda bir anda ekranda beliren resimdeki ifadenin ne oldugu hakkinda bilgisi olan var mi?

Tv nete bağli degil. Cihazda ikitane harici bagli baska bir baglanti yok.

LG LM serisi uydu ayarı kanal yükleme ve sorunları

Iki kez üst üste cikti ilkinde tv yi kapattin, iki cide bekledim. Baglantı başarısız dedi gitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rizeli -- 19 Eylül 2014; 0:54:59 >
  • arkadaslar tarama sonrasi kanal yerlerini degistirdim ondan sonra kanallar arasinda atlama oldu. fabrika ayarlarina nasil donecegimi bilmiyorum. ayarlarda sadece uygulama sifirlayi gorebildim. butun kanallari silmek istiyorum. ondan sonra ne yapmam lazim yardimci olabilecek var mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vaskin77

Üstad konu ve yardımların için teşekkürler. Bu uydu ayarlama işi artık baymaya başladı. Otomatik arama ile 459 kanal buldu. Fakat kanallar 2 . sıradan başlıyor. 1 de ota Servisi yazıyor. Bu ne demek acaba? Manuel aramada resetleme olayı da devam ediyor.

arkadaşlar 1. mesajda anlattıklarımı dikkatlice okuyup uygularsanız herşey yolunda gider bir daha tekrarlıyorum türksatı otomatik arama yaparsanız sonradan manüel aramada TV reset atar bunun için fab.ayarlarına dönüp yazdıklarımı aynen uygularsanız hem kanallar yükenir hemde sonradan manüel arama yapmak isterseniz reset olyı düzelir.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.