Şimdi Ara

LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
8
Favori
11.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • evet arkadaşlar sonunda bizde taktırdık çok şükür buradan lugano1907 nickli kardeşime ve özellikle lg den murat beye çok çok teşekkürler
    tv harika oldu arkadaşlar piyasadaki birçok tv ye kafa tutar son haliyle gerçekten muazzzam birkaç resim ;

LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ

• antired kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.Kullanımda eskiy göre bir fark oldu mu?
    Hotbird falan gibi başka uydulardaki 4K lara bakabildin mi?
    Birde bu işi yaptırmak için güncel iletişim tel.no ve isimleri rica edeyim.
  • Lg den murat bey hangi bölgenin servis çalışanı. Verilen numara artık kullanılmıyor. Taktıran arkadaşlar hangi bölge semt te oturdukalrını yazarsa sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba. Ben upgrade kit ile ilgili servisle görüştüm. Bu işi yapan servis İstanbul anadolu yakası MTV elektronik. Servisten murat bey bu hizmeti gerçekleştiriyor. upgrsde kit anakart değişimi derseniz hemen hallediyorsunuz zaten. Forumdan bahsettim. Bana Servisin telefonlarından ulaşabilirler dedi. Yukarıda yazılı cep telefonunun hatalı olduğunu söyledi.Kit takıldı yarın elimde olacak. Deneyimleri de paylaşırım buradan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: renamed

Arkadaşlar merhaba. Ben upgrade kit ile ilgili servisle görüştüm. Bu işi yapan servis İstanbul anadolu yakası MTV elektronik. Servisten murat bey bu hizmeti gerçekleştiriyor. upgrsde kit anakart değişimi derseniz hemen hallediyorsunuz zaten. Forumdan bahsettim. Bana Servisin telefonlarından ulaşabilirler dedi. Yukarıda yazılı cep telefonunun hatalı olduğunu söyledi.Kit takıldı yarın elimde olacak. Deneyimleri de paylaşırım buradan.

Bu kiti taktırmanın güncel maliyeti nedir acaba?
  • en sonunda 55LA970V cihazım upgrade olarak 4k tam uyumlu oldu.
    buradan MTV LG servis İstanbul'dan Sayın Murat Bey'e sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum. kendisi bu süreçte benimle baştan sona ilgilendi. İzmir'deki servisin konu ile uzaktan yakından alakası yoktu bilmiyorlar bile, tabi ne yaptığını bilen kişi ve firma ile çalışınca iş değişiyor.Televizyonu söktüm İzmir'den İstanbula götürdüm. Murat Bey sağolsun herşeyi ayarlamış hemen servise aldılar 2 saat içersinde kurulumu yaptılar. buradan sorabilirsiniz İzmir'den kalkıp İstanbula gitmişiniz ama herşeye değdi.
    tekrar söylüyorum Murat Bey ve tüm MTV LG servis çalışanlarına çok teşekkürler.
     LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi outlander -- 26 Mart 2018; 18:9:59 >

• outlander O kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun ben taa artvinde bunu yaptırdım tabi murat beyin sayesinde işini bilen tecrübeli her servis bu işi yapar kit olduktan sonra izmirde yaptıramadığınıza şaşırdım biraz zahmetli olmuş ama ne olursa olsun değer güle güle kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antired -- 26 Mart 2018; 18:56:49 >
  • Selam arkadaşlar bende 55La 970v kullanıyorum. Murat beyin güncel telefon numarası varsa özelden yada burdan paylaşırmısınız. Birde kitin güncel fiyatını bilen varmıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shark177 -- 5 Kasım 2018; 1:2:45 >
  • arkadaşlar bu cihaz için hiç masrafa girmeyin çünkü panelinde mutlaka ve mutlaka problem çıkıyor. benim 2 cihazda da çıktı. yabancı forumlarda okudum ama orada tek fark LG değiştiriyor burada garantimiz 2 yıl diyor. yani pahalı cihazlar çöpe gidiyor. panel değişimi diyorlar oda yaklaşık 6000tl ve yeniden olmayacağı kesin değil.
    elinde bu cihaz olup 4 sene ve üstü sorunsuz kullanan var mı?sorun ekranın belli yerlerinde 10x5 cm gibi lekelenmeler oluyor. ve tamiri yok.
  • Bu TV için hâlâ yorumlar gelmesine şaşırdım. Satınaldığım yıllarda ben de Full Led panel cazibesine kapılıp almıştım. 2 sefer hareketli hoparlör mekanizması arıza yapınca servisten iade talep etmiştim. Rapor verdiler ve TS'ya iade edip başka yerden 55UC970v aldım. Yoksa 4K yayınlarda sıkıntı yaşayan ve kit taktırmak için uğraşanlardan birisi de ben olacaktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 27 Kasım 2018; 18:42:10 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: outlander

arkadaşlar bu cihaz için hiç masrafa girmeyin çünkü panelinde mutlaka ve mutlaka problem çıkıyor. benim 2 cihazda da çıktı. yabancı forumlarda okudum ama orada tek fark LG değiştiriyor burada garantimiz 2 yıl diyor. yani pahalı cihazlar çöpe gidiyor. panel değişimi diyorlar oda yaklaşık 6000tl ve yeniden olmayacağı kesin değil.
    elinde bu cihaz olup 4 sene ve üstü sorunsuz kullanan var mı?sorun ekranın belli yerlerinde 10x5 cm gibi lekelenmeler oluyor. ve tamiri yok.
    Cihazı 5 yıldır tık demeden kullanıyorum. Ne panel arıza verdi ne hareketli hoparlör. Yeni kiti de 2 yıldır kullanıyorum. Hiç pişman olmadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kucukyenici K kullanıcısına yanıt
    İlk alanlardanım. 4K TV diye satın alıp 4K yayınları açmadığı sadece radyo gibi ses verdiği gerekçesiyle iade ya da kusur farkı istedim LG den.Kabul etmedikleri için garanti süresinin bitimibe 1 hafta kala dava açtım.Dava süresince 7-8 ay daha kullanmaya devam ettim.

Kit değişimleri o sıralarda yeni başlamıştı. Bunu da LG ye ihtar çekerek bildirdim "800 TL civarı masrafı siz karşılayın davadan vazgeçeyim" diye."Böyle bir uygulamamız yok" tadında cevap verdiler.

Sonuçta davayı kazanıp 4500 TL geri aldım.Üstüne biraz ekleyip B7 OLED alıp devam ediyorum halen.
    Aslında LA970 futbol maçlarında ghost ekran yapıyordu.İsabet olduç

Benim hikayem de böyle arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turoktr

İlk alanlardanım. 4K TV diye satın alıp 4K yayınları açmadığı sadece radyo gibi ses verdiği gerekçesiyle iade ya da kusur farkı istedim LG den.Kabul etmedikleri için garanti süresinin bitimibe 1 hafta kala dava açtım.Dava süresince 7-8 ay daha kullanmaya devam ettim.

Kit değişimleri o sıralarda yeni başlamıştı. Bunu da LG ye ihtar çekerek bildirdim "800 TL civarı masrafı siz karşılayın davadan vazgeçeyim" diye."Böyle bir uygulamamız yok" tadında cevap verdiler.

Sonuçta davayı kazanıp 4500 TL geri aldım.Üstüne biraz ekleyip B7 OLED alıp devam ediyorum halen.
    Aslında LA970 futbol maçlarında ghost ekran yapıyordu.İsabet olduç

Benim hikayem de böyle arkadaşlar.
    Hayırlı olsun. Tüketici haklarının ülkemizde daha çok gelişmesi lazım. Firmalar maalesef satış odaklı.
    Ben de alt açılıp-kapanan hoparlörü iki kez arızalanınca servisten iade talep etmiş, ücretini satan firmadan geri almıştım. Sonrasında o yıl yeni piyasaya çıkan 55UC970v ile devam ettim. Şu anda arka ledlerde zayıflama var herhalde. Beyaz ekranda iken arkada bazı yerlerinde siyah noktalar farkediliyor. Çok ilerlerse ledleri değiştirmek gerekebilir. Bizim maceramızda böyle...

LED TV lerde ve OLED lerde ne yaparsanız yapın zaman içinde her türlü soruna hazır olmak lazım.
    Piksel yanıkları,logo izleri,ghosting,vertical band say say bitmiyor.
    Bunları duyunca ekteki linkte satışa çıkardığım SONY TV yi satıştan çeksem mi diyorum...
    Aldıktan 2 sene sonra yurtdışına gidiş nedeniyle 10 yıl kullanamamıştım.
    https://forum.donanimhaber.com/sony-kv-s-2951d-72-5-hoparlor-100hz-pip-super-trinitron-tv--141653017
  • quote:

Orijinalden alıntı: turoktr

LED TV lerde ve OLED lerde ne yaparsanız yapın zaman içinde her türlü soruna hazır olmak lazım.
    Piksel yanıkları,logo izleri,ghosting,vertical band say say bitmiyor.
    Bunları duyunca ekteki linkte satışa çıkardığım SONY TV yi satıştan çeksem mi diyorum...
    Aldıktan 2 sene sonra yurtdışına gidiş nedeniyle 10 yıl kullanamamıştım.
    https://forum.donanimhaber.com/sony-kv-s-2951d-72-5-hoparlor-100hz-pip-super-trinitron-tv--141653017
    Bende de bu var. Evde olmadığımdan fotoğrafını internetten bulup ekledim. Artık aktif kullanmıyorum ama maşallah çalışıyor. 😊
    Zamanının ilginç özelliklere sahip cihazıydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 24 Ocak 2020; 18:53:43 >

Aiwa yı bilirim.Müzik setini kullanmıştım.Maalesef firma kapandı ama faalken elektronik konusunda kaliteli üretim yapan bir firmaydı.

İyi bakın cihaza hocam can simidi bunlar hepsi bozulur bunlara bir şey olmaz...
  • renamed R kullanıcısına yanıt
    "Cihazı 5 yıldır tık demeden kullanıyorum. Ne panel arıza verdi ne hareketli hoparlör. Yeni kiti de 2 yıldır kullanıyorum. Hiç pişman olmadım."
    Aynen bende sorunsuz kullanıyorum.Diğer odaya Sj800v aldım. Harman candon ses sistemi var diyor ama la970v nin ses kalitesini vermiyor. Bu arada kit fikri banada cazip gelmişti. Ama şimdi düşünüyorum da; yeni televizyonda 4K yayın var da, sanki biz sürekli onu izliyoruz. Kanalın yerini bile bilmiyorum.
    Şu an şikayet edebileceğim tek konu, bazı mkv filmleri oynatmıyor.
    Ama iddiaların aksine hiç şikayetçi değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi curacura -- 25 Ocak 2020; 17:18:3 >
  • curacura C kullanıcısına yanıt
    Aslen ben 4K yayın için değil de oynatabildiği video formatları için aldım kiti. İyi ki almışım çok fazla torrent film ve dizi izliyorum. Neredeyse desteklemediği video ve ses formatı yok.

• curacura C kullanıcısına yanıt
    Yayın merakı ayrı bir konu hocam.Benim gibi 16 uyduya bağlı olsanız FTA ve şifreli yaklaşık 25 adet 4K yayını alıp bunları izleyemediğinizde dumur oluyorsunuz.Üstüne bir de LG Türkiye "4K yayınların 30 fps olması lazım TRT 60 fps yapıyor o yüzden alamıyorsunuz.Hata bizde değil." demesi tüketiciye nasıl baktığını gösteriyor.TRT yanlış ise diğer uydulardan yapılan 10 larca yayıncıda mı yanlış yapıyor tek doğru siz misiniz diye sorduğumda sessiz kaldılar.

Ayrıca konu sadece 4K yayınlar değil.Netten indirdiğiniz 4K film/belgese vs. de izlenmiyordu.Nitekim hatırlarsanız bunları açmak istediğinizde ses olduğu halde görüntü olmuyor ve "desteklenmeyen format" diyordu.Bunun sebebi ise LA970 in hem HEVC kodek desteklememesi hem de panel 30fps olmasıydı.UHD yani 4K yayınlarda asli şart cihazın HEVC kodek+60FPS desteği olmasıdır.Benim bu TV yi alış sebebim haberler-açık oturum vs gibi her TV den izlenebilecek standart TV yayınlarını izlemek değildi ki.Amaç 2160 P çözünürlüklü HEVC kodekli UHD yayınları ve medyayı izlemekti.

Sizler bu kiti taktırmakla cihaza bu özelliği kazandırmış oldunuz.Böylece sadece 4K uydu yayınları değil HEVC kodekli UHD medyayı da oynatabiliyorsunuz.Aslında bunu LG firmasının üstlenmesi gerekirdi.Zira bu TV yi 4K gösteriyor diye sattılar.Sitelerinde bu özelliğe sahip diye teknik açıklamalar yapmışlar gerçi hukuki süreç başlayınca web sayfalarını hemen değiştirdiler ama geçmiş olsun ben ekran görüntülerini almıştım bile .Davayı açtıktan sonra kit olayı çıktı ve bunu LG ye söyledim bunu taktırıp halledin bitirelim diye.Dinlemediler bile.Hala bizim cihazımız 4K gösteriyor yayın hatalı demeye devam ettiler.Ben buna itiraz ettim ve iddiamı mahkeme önünde bilirkişi raporlarıyla ispatladım.TV nin bu yayınları gösteremediğini,USB belleğe kaydedilmiş 4K film/belgesl vs.oynatamadığını canlı görüntüleriyle bir CD ye kaydettim.Yaptığım yazışma, web sayfası teknik açıklamaları, ekran görüntülerini de delil olarak hakimin önüne koydum...Önce firmaya savunma verdi ve 2.celsede işi bitirdi.

Aslında TV nin görüntü ve ses sistemi kaliteli olmasına rağmen firmanın tavrı hoş değildi.Keşke hatalarını kabul edip yaptığım teklife olumlu yaklaşsalardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turoktr -- 27 Ocak 2020; 2:10:9 >

• Bende LG55LA970 Modelini 2014 yılında aldım,cihaz hiçbir yazılım desteği almadı,2015 yılında kumanda kartı yandı Garanti değişimi yapıldı..Tv Görüntü ve Ses kalitesi Mükemmel ama çok sorun yaşadık,,5.yılında ekranda 3 led karardı ekranda 3 kara bulut var,ayrıca kanalları yeniden tatatınca tv yi kapattığımızda tekrar açınca hafızasını siliyor,,bir kaç deneme sonrası kayıt edebildik..şimdide wifi bozuldu..Yani Cihaz Özellikleri iyi olsa bile LG yazılım ve Donanım olarak Sorunlu bir marka..KESİNLİKLE..!

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.