Şimdi Ara

LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
8
Favori
11.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler.
    Temel Özellikleri: Direct Led, Curved, Tru-Ultra HD Pro İşlemci, 4K 3D
    Desteklediği Bağlantılar: HDMI 2.0, 4K 60HZ., HDCP 2.2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 11 Aralık 2014; 11:30:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kucukyenici

Teşekkürler.
    Temel Özellikleri: Direct Led, Curved, Tru-Ultra HD Pro İşlemci, 4K 3D
    Desteklediği Bağlantılar: HDMI 2.0, 4K 60HZ., HDCP 2.2

Hep merak etmiştim, full led den farkını hissettiniz mi, özellikle karanlık sahnelerde gözünüz diğerine alışmıştı, rahatsız edici bir fark var mı.
  • drberk2 D kullanıcısına yanıt
    55LA970V'nin görüntü kalitesi iyiydi. 55UC970V'nin de gayet iyi. Siyahlar gerçekten şaşırtıcı geldi bana. Diğer model geride kaldığına göre en iyi alternatif şimdilik bu. Üstelik bağlantı donanımı vs. daha güncel. Saygılarımla.
  • Arkadaşlar, aşağıda belirtilen seriler için upgrade kullanılıyor lütfen LG Türkiye'ye bu ürünle ilgili yazılar yazın ve ürünün gelmesini sağlayalım,

LM97xx
    La98xx
    LA97xx
    LA965x

Serileri için upgrade kit kullanılıyor yabancı forumlarda,

upgrade kit ile gelen hardware ürünler,

o anakart + dahili bileşenler + kabloları
    o 1 ad. HDMI 2.0 Kablosu
    o 1 ad AN-MR500 Sihirli kumanda
    o 2 ad Kumanda pilleri
    o 1 ad webOS NFC tag etiketi
    o webOS işletim sistemi

güncellemenin şu an amerikadaki fiyatı $469.99. ancak bu ürün ile la97v sahibi arakadaşların televizyonu piyasadaki en iyi tv haline dönüşüyor.

aşağıda bazı fotoğraflar var sizler için
     LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ
     LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagsa -- 23 Aralık 2014; 21:47:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagsa

Arkadaşlar, aşağıda belirtilen seriler için upgrade kullanılıyor lütfen LG Türkiye'ye bu ürünle ilgili yazılar yazın ve ürünün gelmesini sağlayalım,

LM97xx
    La98xx
    LA97xx
    LA965x

Serileri için upgrade kit kullanılıyor yabancı forumlarda,

upgrade kit ile gelen hardware ürünler,

o anakart + dahili bileşenler + kabloları
    o 1 ad. HDMI 2.0 Kablosu
    o 1 ad AN-MR500 Sihirli kumanda
    o 2 ad Kumanda pilleri
    o 1 ad webOS NFC tag etiketi
    o webOS işletim sistemi

güncellemenin şu an amerikadaki fiyatı $469.99. ancak bu ürün ile la97v sahibi arakadaşların televizyonu piyasadaki en iyi tv haline dönüşüyor.

aşağıda bazı fotoğraflar var sizler için
     LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ
     LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ

Bugün Lg'yi aradım. Adamların bu kitten haberi yok. Bu sayfanın linkini istediler, sonrasında bana geri dönüp bı cihazla ilgili hiçbir bilgilerinin olmadığını ve cihazla ilgili LG merkezden bilgi verilirse ancak satışının olabileceğini söylediler. Sonrasında da bu cihazı, yurt dışından alıp ücretli olarak LG servise taktırabileceğimi ifade ettiler. LG Türkiyenin kendinden haberi yok, daha ne diyeyim. LG Türkiyeye mail atsak da olumlu bir sonuç çıkabileceği ihtimalini görmüyorum. Siz, yurt dışında elektronik mağzalarda satıldığı yönünde bilgiye sahip misiniz? Bu yönde bilgi sahibiyseniz, paylaşırsanız sevinirim. Aksi halde LG Türkiyeden bir halt olmaz.
  • yusaeker Y kullanıcısına yanıt
    İyi akşamlar ben Lg yi çok defa aradım evet bir cevap veremiyorla. böyle bir kitin olduğundan haberleri yok. kiti getirsentakmayı beceremeyecek çok insan var.

Şu anda USA ve UK de bu ürün için servisi arayıp kayıt yaptırıyorsunuz sıraya alıyorlar ve getirip servis takıyor. Malesef LG shoplarda satılan bir ürün deği,

link paylaşmak yasak sanırım ama google üzerinden la9700 hdmi 2.0 yazarsanız avs forum ve fransız forumlarında bu ürün ile ilgili yorumları görebilirsiniz.

insanlar taktırıp deneyimlerini yazıyorlar.

şaka bir tarafa webOS la970v serisine yakışmış
  • cagsa C kullanıcısına yanıt
    Mümkünse, yurt dışından almaktan başka seçenek de yok galiba! Bu kiti, yurt dışından alabilmek mümkün olabilirse, bir şekilde televizyona taktırmanın mümkün olabileceğini düşünüyorum. Sizden istirhamım, şayet yurt dışından alabilmenin mümkün olabileceği bilgisine ulaşabilirseniz, bu bilgiyi burada paylaşırsanız sevinirim.
  • yusaeker Y kullanıcısına yanıt
    Yabancı bir siteden yorumlar,

Yes the upgrade comes with webOS and netflix streams in 4k. I am very happy with the upgrade and the webos upgrade alone is worth it imo. The processor got upgraded so the whole UI is super smooth and fast, the new browser is excellent, I plugged in a wireless usb keyboard/mouse and can use that to navigate the UI. The TV shows in netflix 4K looks amazing (house of cards/blacklist) but the movies don't look that much better than 1080p. Theres like 2-3 TV series and like 5-6 movies that are available right now on Netflix. Also after the upgrade I notice the input lag is less in game mode.

The only thing I couldn't test was HDMI 2.0 since I dont have any HDMI 2.0 devices, which is funny because that is the original reason for the upgrade.
  • cagsa C kullanıcısına yanıt
    LG Türkiye, bu kiti getirmez. Adamlar bu cihazın varlığından bi-haber. Yurt dışından temin etmek mümkün olabilirse, almak gerek. Sizin, yurt dışından almak gibi bir girişiminiz olursa ve bu durumu paylaşırsanız sevinirim. Bu hususta olabilecek yeni bilgileri paylaşırsak iyi olur.
  • Cihazı aldığımdan bu yana avsforumdan takip ediyorum, ilk başta ücretsiz olacak dendi sonra 500dolara yakın ücretle upgrade yaptılar,upgrade sonrası cihazın genel performansında da artış olduğunu söylüyorlar, işlemci güçlendiği için hem menü-internet gibi olaylar hemde cihazın genel hızının (lag da azalma, banding de azalma) arttığı söyleniyor. Ülkemizde böyle bir seçenek olacağını hiç düşünmemiştim arkadaşların yukarıda bahsettiği gibi ben arayıp sorsam haberleri bile olmaz diye düşünüyordum haklı da çıktım, ayrıca şunu da söyleyeyim bu upgrade cihaz olmazsa olmaz özellikler getirmiyor, mevcut hdmi 1.4 sürümü 4k videolarda 24 fps ve 30fps yi destekliyor yani film izlemede herhangi bir problem yok, fakat 30fps den hızlı olan konsol oyunlarında ya da uydu yayınlarında sorun olabilir. Bu durumunda ülkemiz şartlarında bize sorun olarak yansıması çok düşük ve uzak bir ihtimal (kanalların çoğu hd yayına geçeli zaten 5-6ay oldu)
    4k ürünler yaygınlaştıkça, şimdiki media playerlar gibi 4k videoları format seçmeden çalıştıran ve hdmi1.4 uyumlu olan düşük maliyet cihazlar çıkacaktır, o cihazlrdan alırım diye düşünüyorum.
  • drberk2 D kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Hayırlı uğrulu olsun sizde benim gibi cihazı alana kadar araştırıp aldıktan sonrada araştıranlardansızınız sanırım.

Upgraddetin bizim ülkemize getireceği faydalar aşağıdaki gibi olur.

aşağıda yazdıklarım kaynaklardan alıntılanarak yorumlanmıştır.

HDMI 2.0 ile oyun konsolunda oynadığımız oyunlarda oyun tepki süresi %60 azalıyor, (kaynaktan alıntıdır.)

Futbol maçlarında oyun modu harici izlendiği zaman oluşan gölgeler kalkıyor, işlemci hızlandığı için MCI daha hızlı şekilde çalışıyor.

her nekadar şu anki işletim sistemi iyi olsada webOS daha iyi bir işletim sistemi, birde 2014 model LG lerde hardware özellikleri düşürerek bu program sayesinde software destekli olarak 2013 model tvlerle aynı özelliklere denk getirdiler. webOS işletim sisteminin LA97XX ve LA965X serilerinde show yapacağını düşünüyorum.

En sık kullanacağımız özellik ise usb 3.0 üzerinden desteklenmeyen bazı 4k formatlarının (şu anda piyasadaki en kaliteli görüntü dosyaları) yeni işletim sistemi ile destekleniyor olması ve bunun üzerinden harici hard diskelere indireceğimiz 4K filmelerin nano led teknolajsi ile izlemesi bam başka olacaktır.

HDMI 1.4 çıkış ile 4K formatlarını oynatabilen bir player belki vardır ancak. Hdmi 1.4 ün bant genişliği 4k ya uygun olmadığı için 4k oynatabilen bir player yerine FHD blueray oynatan tercih edebilrisiniz.
  • Ben bu gün burada okuduklarımdan ve internette biraz araştırdıktan sonra, Türksatın 4k yayınını buldum.
    İlk açtığımda siyah ekran ve ağırdan bir müzik vardı. Sonra seste gitti ve geçersiz servis yazmaya başladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: curacura

Ben bu gün burada okuduklarımdan ve internette biraz araştırdıktan sonra, Türksatın 4k yayınını buldum.
    İlk açtığımda siyah ekran ve ağırdan bir müzik vardı. Sonra seste gitti ve geçersiz servis yazmaya başladı.

Aynı durum bende de oldu. 4K yayınları göstermedi gerekçesiyle LG ye mail atmıştım. Bugün aradılar. Telefonla fabrika ayarlarına getirip yeniden kurulum yaptırdılar. Kanal araması uzun sürdüğü için sonra görüşmek üzere tel. kapattık. Arama işlemi bitti fakat Türksat, Hotbird ve Astra da bulduğum 4K yayınlar yine yok. Dediğiniz gibi ses var görüntü yok şeklinde.
    Yarın tekrar arayıp "HEVC kodekli Ultra TV" diye satılan ürünün bu yayınları göstermediği ve bir çözüm getirmelerini isteyeceğim.

Aynı başvuruları siz de yapın.
    Bu cihazda TRT nin
  • sitesinde son güncel yazılım 14.01.2015 tarihli olmasına rağmen tv ye yüklemeye çalıştığımda mevcut sürümden eski görünüyor. tv de yüklü olan 04.25.07 sitesindeki 04.24.47
  • quote:

Orijinalden alıntı: xfiles33

sitesinde son güncel yazılım 14.01.2015 tarihli olmasına rağmen tv ye yüklemeye çalıştığımda mevcut sürümden eski görünüyor. tv de yüklü olan 04.25.07 sitesindeki 04.24.47

Bende sitedeki tarihi görüp sevinmiştim ama sürüm daha eski gibi görünüyor.
    Bu arada HDMI 2.0 çözümünü aklına takanlar için Media Player çözümleri çıkmaya başladı,
    Himedia Q5 Quad isimli cihaz 4k tüm formatları destekliyor (h265-HEVC), HDMI çıkıştan 4K bağlanabiliyor.

LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drberk2 -- 31 Ocak 2015; 17:46:08 >
  • 4.26.01 güncellemesi gelmiş...
  • NANOLED PANELİN 144 AYRI BÖLGEDE KONTROL EDİLEBİLEN ARKA IŞIK VAR demiş inceleyen arkadaş,
    tamam 4 k tv ama çok az arkadaş, bendeki full led phlips 9705 de 1774 led var,
  • yine turksattaki 4k yı göstermiyor
  • bigbooss kullanıcısına yanıt
    "Bölge Sayısı" ve "Led Adedi" farklı birimler. Herhalde orada bir karışıklık var.
  • kucukyenici K kullanıcısına yanıt
    evet haklısın.
    led sayısı kaç acaba bu bilgiye ulaşbilen varsa bilgi yazarsa iyi olur.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.