Şimdi Ara

LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
8
Favori
11.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LG 55LA970V/65LA970V [LA9700 (ABD)-LA970W (AVRUPA)]

Başlık LG 2013 Nanoled Tv kullanıcılarının dayanışması ve desteklerinin arttırılması için kurulmuştur.

Yurtdışında cihazlarla ilgili yapılması planlanan donanım ve yazılım güncellemelerinden haberdar olunması ve ülkemizde de aynı imkanların sağlanması amaçlanmaktadır.

TEMEL TARTIŞILACAK BAŞLIKLAR:

1. CİHAZLARIN TEKNİK VERİLERİ
    2. DONANIMA AİT NADİR BULUNAN BİLGİLER-DOKÜMANLAR
    3. KULLANICI İNCELEMELERİ
    4. BİLİNEN PROBLEMLER
    5. DONANIM VE YAZILIM GÜNCELLEMELERİ

Kullanıcılar:
    drberk2
    treko
    kucukyenici
    turoktr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drberk2 -- 27 Ağustos 2014; 11:51:05 >

• 1. CİHAZLARIN TEKNİK VERİLERİ

YENİ BİR ÇÖZÜNÜRLÜK SEVİYESİ
    Yeni bir çözünürlük seviyesini deneyimleyin. 8.3 milyon piksel ve Full HD’den dört kat daha fazla çözünürlük ile yakın mesafelerde bile canlı ve keskin görüntüler sunan LG ULTRA HD TV, kusursuz detayları ile ev eğlencesinde bir çığır açıyor. Kendinizi her zamankinden daha gerçekçi ve göz alıcı bir deneyime hazırlayın.

EŞSİZ SLIDING SPEAKER
    4.1 kanal Sliding Speaker özelliğine sahip LG ULTRA HD TV şık görünümü ile göze, üstün ses kalitesiyle kulaklara hitap ediyor. Ön kısımda bulunan hoparlör aktif hale geldiğinde gözükür ve kullanılmadığında gözden kaybolur. TV’de sıradışı ses kalitesine tanık olun.

TRU-ULTRA HD ENGİNE
    LG ULTRA HD TV, görüntü teknolojisinde standartları yeniden belirliyor. Yenilikçi Tru-ULTRA HD motoru, görüntü kalitesini zenginleştirerek, tüm görüntüleri ULTRA HD kalitesine yakın bir seviyede gösterir. Böylece istediğiniz içeriği daha yüksek çözünürlükte ve daha net izleyebilirsiniz.

NANO FULL LED
    NANO FULL LED, üzerine çok küçük noktalar basılı; son derece ince bir tabaka aracılığıyla ışığı ekranın her yerine daha düzgün dağıtarak daha parlak, daha net ve daha akıcı görüntüler oluşturur. Görüntü kalitesinde devrim niteliğindeki NANO FULL LED ile tanışın.

MAKSİMUM GÖRÜŞ AÇISI
    LG TV’lerin maksimum görüş açısı ve mükemmel görüntü kalitesinin ardındaki sırrı panelidir. Tıpkı içtiğiniz kahvenin kalitesini çekirdeği belirlediği gibi televizyonun kalitesini de paneli belirlemektedir. İşte LG ULTRA HD TV’nin daha net, daha gerçekçi ve daha sağlam olmasının nedeni kullandığı IPS panelidir.

CINEMA SCREEN TASARIMI
    Eksiksiz ve göz alıcı bir izleme deneyimi için kusursuz bir sadelik...Minimalist stil ve en son teknoloji ile tasarlanmış, sinemadaki film izleme deneyimini evinize getiren LG'nin benzersiz Cinema Screen tasarımını deneyimleyin.

GÖRÜNTÜ
    Dinamik MCI (Motion Clarity Index)
    Micro Pixel Control (Local Dimming)
    LG Smart TV
    LG Cinema 3D
    LG Cinema Screen
    Dahili Uydu Alıcısı

55 inç
    3840x2160 çözünürlük
    FULL LED
    MCI 1000Hz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drberk2 -- 27 Ağustos 2014; 0:02:30 >

• 2. DONANIMA AİT NADİR BULUNAN BİLGİLER-DOKÜMANLAR

NANOLED PANELİN 144 AYRI BÖLGEDE KONTROL EDİLEBİLEN ARKA IŞIĞI İLE İLGİLİ SUNUM...

KAYAR HOPARLÖRE AİT 6 HOPARLÖRÜN VE SUBWOOFER IN GÖRÜNTÜSÜ, CİHAZDA 4.1 SES SİTEMİ BULUNMAKTADIR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drberk2 -- 26 Ağustos 2014; 23:15:46 >

• 3. KULLANICI İNCELEMELERİ
    Eklenecek...
     LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drberk2 -- 27 Ağustos 2014; 0:22:21 >

• 4. BİLİNEN PROBLEMLER
    Eklenecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drberk2 -- 27 Ağustos 2014; 0:09:23 >
  • 5. DONANIM VE YAZILIM GÜNCELLEMELERİ

Dün itibariyle "avsforum" dan ABD li bir kullanıcın cihazının anakart güncellemesi için evinden alındığı bildirildi.
    Uzun süredir beklenen HDMI 2.0 güncellemesi için bu kullanıcıdan gelecek yorumlar beklenmekte.

Konuyu bilmeyeler için:
    LA970 serisi donanımsal olarak HEVC ve H265 dekoder içermekte, yani Ultra Hd videoları çalıştırabilmekte, fakat cihaz çıktıktan sonra belirlenen Ultra Hd standartlarına göre bir TV nin Ultra Hd olabilmesi için HDMI 2.0 desteği taşıması gereği belirlendi, Lg bu olaydan sonra LA970 kullanıcıların madur edilmemesi için ücretli/ ücretsiz ? bir şekilde HDMI donanım / yazılım ? güncellesi sağlayacağını duyurdu. Bunun ilk örnekleri ABD de görülmeye başlandı.

LG nin bu güncellemeyi sağlayacağının kanıtı son dönemde halen satılan cihazlar üzerindeki bu bilgilendirme olarak yorumlandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drberk2 -- 27 Ağustos 2014; 0:11:53 >

• Konu başlığı için teşekkürler. Kullandıkça tecrübelerimizi paylaşalım İnşaallah. HDMI 2.0 güncellemesini (donanım/yazılım) Türkiye'de de yaparlarsa çok iyi olur. Bir adet resim ekleyerek, fikir vermesi açısından şimdilik katkıda bulunuyorum! :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 27 Ağustos 2014; 8:51:56 >
  • Tekrar teşekkürler.Hayırlı olsun.
    Kullanıcıları değişik başlıklardan biliyordum ama derli toplu takip daha yararlı olacak.
  • Magic Kumanda'dan sıkılanlar veya kullanımında bizim gibi zorluk yaşayanlar aşağıdaki alternatifi değerlendirebilirler. 55LA970V ile tamamen uyumlu. Yüksek kaliteli değil ama üstteki tuşlar için aydınlatması bile var! Bu fiyata daha ne olsun? :-)

Huayu RM-L999+3D
    http://www.merterelektronik.com/LG-Lcd-Led-Plazma-3D-Tv-Kumandasi-Huayu-RM-L9993D,PR-43205.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 16 Eylül 2014; 16:31:27 >

• kucukyenici K kullanıcısına yanıt
    Daha önce haberim olsaydı bunu alırdım ama TV ilk geldiğinde servis elemanlarından
    orijinal olanı aldım. 50TL gibi bir rakamdı. Kumandaya da 2 yıllık garanti belgesi verdiler.
  • Bu serinin ub serisinden farkı nedir? Hangisi daha üstün?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    En önemli farkı;

http://www.lg.com/tr/televizyon/lg-55LA970V/technical-specifications

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 17 Eylül 2014; 10:46:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kucukyenici

En önemli farkı;

http://www.lg.com/tr/televizyon/lg-55LA970V/technical-specifications

O zaman la daha üstün diyebilir miyiz?
    Bir de bu tv 2014 model değil mi, 55 ya da 65lik bakıyorum da. Teknosada 65 lik için seri sonunyazmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 17 Eylül 2014; 10:49:40 >

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    55LA970V 2013 model bir TV. Piyasada kalanlar maalesef son ürünler. Teknosa dışındaki firmalarda da fiyat çok yüksek. Uygun şartlarda bulabilirsen tavsiye ederim. Yoksa ebat ve bütçene göre aşağıdakileri de değerlendirebilirsin. Sene sonu yaklaştığından indirimler olabilir. Ürünleri yerinde gör ki içine sinsin. Türkiye distribütörü garantili tercihin olsun. Son olarak da iyice fiyat araştır ki paran boşa gitmesin. :-)

LG 55UB950V
    http://www.teknosa.com/urunler/110015336/lg-55ub950v-4k-uhd-dvb-s2t2c-3d-smart-led-lcd-tv

LG 65UB980V
    http://www.teknosa.com/urunler/119967221/lg-65ub980v-4k-uhd-dvb-s2t2c-3d-smart-led-lcd-tv-2

SONY KD55X9005B (EISA 2014-2015 ödüllü);
    http://www.teknosa.com/urunler/110015320/sony-kd55x9005b-4k-uhd-3d-dvb-s-smart-led-lcd-tv

http://www.eisa.eu/awards/home-theatre-display-video/11/european-4k-ultra-hd-tv-2014-2015.html#award

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 17 Eylül 2014; 12:54:49 >

• Arkadaşlar TV ye tansponder ekleyemiyorum.
    Dolayısıyla TURKSAT taki yeni yayınları alamıyorum.
    Transponder listesini nasıl ekleyeceğiz?
  • turoktr kullanıcısına yanıt
    Menüsüne değerleri girdiğin halde mi ekleyemiyorsun? Aynısı kayıtlı listede varsa uyarıyor ve onu seçince oluyor. Çok önemliyse menüsüne bakıp adım adım yazayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 28 Eylül 2014; 7:22:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kucukyenici

Menüsüne değerleri girdiğin halde mi ekleyemiyorsun? Aynısı kayıtlı listede varsa uyarıyor ve onu seçince oluyor. Çok önemliyse menüsüne bakıp adım adım yazayım.

Teşekkürler...
    Benim için önemli çünki otomatik taramada 53 TV 37 radyo dışında kanal alamıyorum.
    Aslında teslimatta serverlı uydu alıcı ile kullanacağımdan servise TV kurulumu yaptırmamıştım.
    3 ay sonra HD yayınlar nedeniyle TURKSAT'ı ayarlamak istedim. Fakat 1.resimde görülen dışında başka TP yok.

Şuradan sinyalleri görebiliyorum.

Bazılarında sinyal yok.
    Sorun şu ki sinyali olmayanların yerine ya da doğrudan yeni TP eklemek istediğimde üstte sadece 4 karakter var ve son karakteri yazınca eski haline dönüyor. Bayağı denedim ama bir türlü yeni frekans ekleyemedim.

Sonuçta 53 TV kanalı dışında yayın alamıyorum...
     LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ

Öncelikle fabrika ayarlarına döndür. Sonra adım adım uygula. Çıkmayan kanallar olursa frekansı eklersen listeye geliyor. Sonra Program Düzenle'den en çok seyrettiği kanalları seçerek topluca ilk sıraya taşı. Kendi aralarında da sıralarsın en son olarak. İnşaallah problemin çözülür.

LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ LG LA970V NANOLED KULLANICILARI DERNEĞİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 28 Eylül 2014; 16:49:39 >

• kucukyenici K kullanıcısına yanıt
    Sağolasın arkadaşım. Kanal tarama işini hallettim.
    Frekans listesini yanlış seçmişim. Onu düzlttim.
    Bu arada dikkatimi çeken TURKSATA eklenen yenş TPler ben eklemediğim halde
    gelmiş. Acaba bizim LA970 modeli Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ni destekliyormu?

Bu arada kanal silme işlemi nasıl yapııyor? Kurulumda şifreli kanal opsiyono devre dışı
    bırakılabiliyor ama listenin sadeleşmesi için işe yaramayan kanalları silmemiz lazım.
    Kanal silme seçeneğini bulamadım. Seyretmesi muhtemel kanalları ön sıraya alınca mesele kalmıyor. Diğerleri arkalarda dursun zararı yok. TP'ler genelde listesine ekleniyor. Tarama yapınca mı, uyumlu olduğu için kendisi otomatik mi ekliyor bilemiyorum. TRT'nin HD Kanalları için frekans girişi yapmam gerekmişti. Belki sende de şu anda eksiktir.
    Düzeldiğine sevindim.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.