Şimdi Ara

LG klima soğutma 2.2 °C ağız çıkış...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dışarısı 26-27 arabada yazan, içerisi 28.2 altkat, üstkat 30.4, ölçülen mekan alt kat salon artı mutfak 40metrekare üzeri, ilkkez klima çalışıyor bu yaz...

2.1 gördüm ama çekmek için telefona uzanamadım... ilk on dakika sonucudur.

şu konudaki cihaz ile "LG klima"

videosu burada...

ek: video...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersen_ -- 26 Haziran 2013; 16:01:28 >

• Süper Bir değer.. Tekrar Hayırlı Olsun...

Düşük fanda sanırım..

orta ve yüksek hızdaki ölçümlerinizi de paylaşırsanız faydalı olacaktır...
  • Sağolun ustam,

Beş kademeli fanin 3. Orta seviyesindeydi... Ilk çalıştırma anında otomatik fandaydi. Ölçüm sırasında orta...

Kış günlerinde ısıtmayı da en iyi ortada olduğunu dusunuyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersen_

Sağolun ustam,

Beş kademeli fanin 3. Orta seviyesindeydi... Ilk çalıştırma anında otomatik fandaydi. Ölçüm sırasında orta...

Kış günlerinde ısıtmayı da en iyi ortada olduğunu dusunuyordum.
    Fujitsuda tam tersi.
    Yaz ve kış yüksek fan hızında en zirve hali.
    Yaz en yüksek fanda =2,7 derece
    Kış en yüksek fanda = 61,2 derece
    Bizzat ölçtüm.
  • Fujitsuyu da hafta sonu ölçerim artık.
  • quote:

dışarısı 26-27 arabada yazan, içerisi 28.2 altkat, üstkat 30.4, ölçülen mekan alt kat salon artı mutfak 40metrekare üzeri, ilkkez klima çalışıyor bu yaz...

2.1 gördüm ama çekmek için telefona uzanamadım... ilk on dakika sonucudur.

ek: video...

pei hocam ne kadara aldınız ve tam modeli nedir klimanızın?
  • Ilk mesajdaki kinle tiklayiniz, suradaki cihaz diye link vermiştim sanırım çalışır, mobulden tekrar veremiyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

Fujitsuda tam tersi.
    Bizzat ölçtüm.

Evet hocam, dikkatimi çekmişti bu fark. Kışın kötü elektrikle 54-55 normal zamanda 58 olcebilmistim... Sogutmayi da bu hafta sonu sicaklarinda denerrim.
  • quote:

quote:

Fujitsuda tam tersi.
    Bizzat ölçtüm.

Evet hocam, dikkatimi çekmişti bu fark. Kışın kötü elektrikle 54-55 normal zamanda 58 olcebilmistim... Sogutmayi da bu hafta sonu sicaklarinda denerrim.

Ama dediğim gibi fujitsu özellikle LCC serisi yüksek fanda performans veriyor.
    onuda her türlü test edersiniz.
  • quote:

quote:

quote:

Fujitsuda tam tersi.
    Bizzat ölçtüm.

Ama dediğim gibi fujitsu özellikle LCC serisi yüksek fanda performans veriyor.
    onuda her türlü test edersiniz.

Alıntıları Göster
    Dış ortam 26-27 derce iken kondanser çok verimli çalışır.İdeal dış ortam ısısı 35 derecedir.26 derece dış ortamda makine 18 likse 24 luk gibi bile iş yapar.2,2 çok da iyi değil. uzun süreli kullanımda buzlanma yapabilr.Soğutucu akışkan kompresöre likit dönebilir(bu istenmez) ideal olan 5-7 deercelerdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Dış ortam 26-27 derce iken kondanser çok verimli çalışır.İdeal dış ortam ısısı 35 derecedir.26 derece dış ortamda makine 18 likse 24 luk gibi bile iş yapar.2,2 çok da iyi değil. uzun süreli kullanımda buzlanma yapabilr.Soğutucu akışkan kompresöre likit dönebilir(bu istenmez) ideal olan 5-7 deercelerdir.

Alıntıları Göster
    ben anlamadım 2.2 derece ıyımı cıkıs agzından, benım klıme -4 derece ufluyor dısarısı 35 derece
  • quote:

Orijinalden alıntı: dbmaster

ben anlamadım 2.2 derece ıyımı cıkıs agzından, benım klıme -4 derece ufluyor dısarısı 35 derece

Alıntıları Göster
    benim klima 15 derece üflüyor karşısına geçmek gerekiyor arada gaz kaçağı/gaz eksik hatasına düşüyor ama olsun 1 hafta daha dayansın taşınıyoruz zaten.
  • quote:

Arkadaşım zaten başka konuda da yazmışsınız sizin klimada sorun var.-2,-4 zaten problem demek ,sizin boruların buzlanması zaten sorun,soğutucu akışkan buharlaşamadan kompresöre dönüyor ve buda ileriye yönelik sıkıntı yaratır.Zaten klimanız bir süre sonra buzlanır iç ünite ve soğutma düşer.
  • quote:

quote:

Arkadaşım zaten başka konuda da yazmışsınız sizin klimada sorun var.-2,-4 zaten problem demek ,sizin boruların buzlanması zaten sorun,soğutucu akışkan buharlaşamadan kompresöre dönüyor ve buda ileriye yönelik sıkıntı yaratır.Zaten klimanız bir süre sonra buzlanır iç ünite ve soğutma düşer.

Alıntıları Göster
    -4

acil durumlarda ayran şişesi karşısına konabilir ve hızlı soğutma yapılabilir

• quote:

-4

acil durumlarda ayran şişesi karşısına konabilir ve hızlı soğutma yapılabilir

Alıntıları Göster
    hakkaten dedıgın gibi :)))
  • quote:

hakkaten dedıgın gibi :)))

Alıntıları Göster
    saat 16 civarı
    dışarısı 36-37°C 38°C diyene de inanırım:)
    salon 30.4°C
    ayar 23°C
    fan 5te 2

• quote:

saat 16 civarı
    salon 30.4°C
    ayar 23°C
    fan 5te 2

fan hızını 4de 5e al,sensör ucu nerede takılı,resimlermisin.

• quote:

quote:

saat 16 civarı
    salon 30.4°C
    ayar 23°C
    fan 5te 2

fan hızını 4de 5e al,sensör ucu nerede takılı,resimlermisin.

Alıntıları Göster
    En iyi değerleri (sıcak-soğuk) 3. kademe fanda (5te3) veriyor, kışında 58'i orada görmüştü. 4-5. kademe fanda 3.5 °C den 4.5 °C'ye çıktı bu fotoğrafları çekerken. fotoğraf çektim, telefon google plus'a yükler yüklemez eklerim.

Nasıl değerler görmem gerek?

• quote:

En iyi değerleri (sıcak-soğuk) 3. kademe fanda (5te3) veriyor, kışında 58'i orada görmüştü. 4-5. kademe fanda 3.5 °C den 4.5 °C'ye çıktı bu fotoğrafları çekerken. fotoğraf çektim, telefon google plus'a yükler yüklemez eklerim.

sensörü koyduğunuz bölgeye bağlı olarak 5-7 dereceler idealdir.Çok düşük ısılar ise ilerleyen saatlerde buzlanma başlatabilir.
  • quote:

ustam 5. kademede 4.6'ya kadar geldi şimdi 5-5.2-5.4 toplam 10 dakika. üşüdüm kapatıyorum başka bir denemede daha uzun tutar bakarım ama.

fotoğrafı yüklemiyor, sonra eklerim mutlaka ama şöyle tarif edeyim kapağın tam orta noktasında flap açılınca sağ sol kanatçıkların ucunda bir yere sıkıştırabildim, yer varmış g,ibi bir boşluk vardı orada. hatta flaplar kapanınca hemen içinde kalıyor tam...

ek: fotoğraf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersen_ -- 1 Temmuz 2013; 9:48:39 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.