Şimdi Ara

Mitsubishi Klima Isıtma Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
2
Favori
23.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yazın aldık klimayı ve en son yazın kullandık, soğutması çok iyiydi bugün klimayı açtım 2 saattir çalışıyor ancak böyle ılık ılık üflüyor sadece. 31 dereceye ayarlamama rağmen odayı ısıtmadı bile.

Modu ok, her şey ok ama ısıtmıyor. Servisi çağırdım yarın gelecekler.

Bilgilenmek amaçlı konuyu açıyorum gaz kaçağı olmuşsa bu iyi montaj yapılmamasından mı kaynaklanmaktadır ? Tekrar gaz dolumu yapmak için ödeme talep edebilirler mi ? Tekrar gaz dolumu olacaksa vakumlama tekrar olması gerekiyor mu ? Gaz kaçağı yoksa olası başka nedeni ne olabilir sizce ?

Daha yeni 0 gibi ürünü yarın alıp söküp götürmelerini de istemiyorum açıkcası

• Servis geldi. Dış ünitenin üstünü kapatmıştık yağmur gelmesin diye karton ile, o neden oluyor dedi kaldırdılar onu.

Ama hala aynı.

31 dereceye ayarladım 1 saattir üflüyor ama öyle 31 derecelik üflemiyor bence. Ilıktan biraz daha sıcak.

Bir de belli aralıklarla duruyor sonra tekrar çalışıyor ama yine sıcak felan değil.

Servis geldiğinde ölçüm vs. yapmadan gaz kaçağı yok dedi. Dış üniteyi kontrol ettiler bir şey yok dediler.

Nedir bu klimanın sorunu ?
  • Size istediğinizi klima veremiyorsa geri verin buna tüketici yasası gereği hakkınız var.
  • arkadaşlar bendede ayrı bir problem var şu anda klimayı malum ısıtma için kullanıyorum. ilk çalıştırdığımda sanki borulardan bir gaz akışı sesi gelmeye başlıyor(böyle bir yolcu uçağının havalanması gibi) ayrıca klimayı taktıralı 1 hafta oldu. bu ses ilk baştaki kadar yüksek olmasa da sürekli olarak devam ediyor sonradan kesiliyorsada daha o akdar dikkat edemedim.
    servise ilk söylediğimde bakır boruyu 2metreden 3 metreye çıkaracağını söyledi. szice borunun kısa olması böyle bir sese sebep olabilir mi yoksa direk olarak değişim mi talep etmeliyim
    Kolay gelsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsungr522tr

Servis geldi. Dış ünitenin üstünü kapatmıştık yağmur gelmesin diye karton ile, o neden oluyor dedi kaldırdılar onu.

Ama hala aynı.

31 dereceye ayarladım 1 saattir üflüyor ama öyle 31 derecelik üflemiyor bence. Ilıktan biraz daha sıcak.

Bir de belli aralıklarla duruyor sonra tekrar çalışıyor ama yine sıcak felan değil.

Servis geldiğinde ölçüm vs. yapmadan gaz kaçağı yok dedi. Dış üniteyi kontrol ettiler bir şey yok dediler.

sorun çözüldü mü hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: helluri

quote:

Servis geldi. Dış ünitenin üstünü kapatmıştık yağmur gelmesin diye karton ile, o neden oluyor dedi kaldırdılar onu.

Ama hala aynı.

sorun çözüldü mü hocam

13 derecelik odayı 8-9 saat sonra bile 19 dereceye çıkartabiliyor. Odaya uygun bi klima almıştık yazın süper soğutma yapmıştı. Bir türlü ısıtamıyor odayı.

• samsungr522tr S kullanıcısına yanıt
    Normal değil hocam ME'yi şikayet edin yenisi ile değiştirmesi hakkında bir de video çekin yayınlayın. Benim klima da 2.5 saatte 13-14 derece olan odayı 21 dereceye çıkarıyor orta fan hızında. Yüksek fan hızında ise 16-17 derecelik odayı 1 saatte 22 dereceye çıkarabiliyor.
  • quote:

quote:

quote:

Ama hala aynı.

sorun çözüldü mü hocam

13 derecelik odayı 8-9 saat sonra bile 19 dereceye çıkartabiliyor. Odaya uygun bi klima almıştık yazın süper soğutma yapmıştı. Bir türlü ısıtamıyor odayı.

arkadaşım sizdeki me nin hangi modeli.iliniz ,odanız kaç m2 ,yalıtım durumunuz vs nasıl?

ama kesinlikle me sizin dediğinizi yapmaz.yapıyor ise biryerde bir sorun var kesin.servise bildirdinizmi detaylı inceleme yaptılarmı.oda çözüm olmadı me genel merkeze durumu ilettinizmi.

çünki me sizi asla mağdur etmez.örneğin o klima oraya yetersiz geliyor ise yada bir arızası var ise kesinlikle değiştirirler.

derdinizi tatlı bir dille anlatın isteğinizide belirtin göreceksinizki me sizi memnun etmek için gerekeni mutlaka yapacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Garden State

quote:

quote:

quote:

Ama hala aynı.

sorun çözüldü mü hocam

Hangi model acaba.
    Birde şu dış ünitesi düz kondenser olanlardanmı acaba.

Mitsubishi Electric MSZ-SF35VE

İstanbul, yalıtımı iyi olmayan 19mt2 bir oda. Oda şu an 12derece. Şimdi klimayı açsam sabah 7 gibi 19 derece gösteriyor. Klimanın ağzını ölçmüştüm 40 derece küsürlerde felan üflüyordu.

Yazın kapıları açıyorduk diğer odaları bile soğutuyordu ama ısıtması yeterli değil sanki.

@trhuseyn

Klimanızda sorun var büyük ihtimal. Hava filtrelerini temizliyor musunuz yüksek fan hızını denediniz mi? Bunları denemenize rağmen sonuç alamıyorsanız klimanızda sorun var. Bende Mitsubishi Heavy 18 binlik klima var salon 30 metrakare civarı evimin salon kapısından uzanan kocaman bir hol var 3-4 metrekare falandır o da yatak odam da 10 metrekare civarlarında salon hol yatak odası ısıtıyorum klimayı açar açmaz yüksek fan hızına ayarlıyorum bir saat sonra kısıyor kendini fan hızını düşürüyorum mükemmel ısıtıyor şuan salon 22-23 derece yatak odam da 20 derece falandır.Uzun lafın kısası benim klimam sizinkinden çok çok daha düşük kalitede klima ben büyük alanı ısıtıyorsan sizin klimada sorun var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -DanceOfEternity-

Klimanızda sorun var büyük ihtimal. Hava filtrelerini temizliyor musunuz yüksek fan hızını denediniz mi? Bunları denemenize rağmen sonuç alamıyorsanız klimanızda sorun var. Bende Mitsubishi Heavy 18 binlik klima var salon 30 metrakare civarı evimin salon kapısından uzanan kocaman bir hol var 3-4 metrekare falandır o da yatak odam da 10 metrekare civarlarında salon hol yatak odası ısıtıyorum klimayı açar açmaz yüksek fan hızına ayarlıyorum bir saat sonra kısıyor kendini fan hızını düşürüyorum mükemmel ısıtıyor şuan salon 22-23 derece yatak odam da 20 derece falandır.Uzun lafın kısası benim klimam sizinkinden çok çok daha düşük kalitede klima ben büyük alanı ısıtıyorsan sizin klimada sorun var.

Yok bir şey temizlemedik yazdan beri. Yüksek fan hızında çalıştırdım mesela 2 saat önce hala çalışıyor. Klimanın önüne geçince sıcak hava üflüyor baya ama odanın genelini 19 dereceye kadar getirmiş.

Şimdi 2. fan hızında bıraksam klimayı sabah kalktığımda da 19 felan buluyorum. Ayrıca 1 saatte bir 10 dk duruyor zaten klima o arada da soğuyor tekrar içerisi hemen.

Klimanın yanında tırnaklar vardır bir çıkıntı klimanızı kapatın yandaki çıkıntıları tutun şeffafa benzer kocaman 2 tane hava filtreleri vardır onları yıkayın peçete ile kurulayın takın klimanıza.
  • quote:

Klimanın yanında tırnaklar vardır bir çıkıntı klimanızı kapatın yandaki çıkıntıları tutun şeffafa benzer kocaman 2 tane hava filtreleri vardır onları yıkayın peçete ile kurulayın takın klimanıza.

Klimanın ısıtmasında çok etkili olur mu bu ? Ayrıca yazdan beri bunun dolu olma ihtimali var mı sizce ?
    Bu hava filtreleri temizleme işlemini 15 günde bir yapmanız gerekir. Çekinmeyin. Battaniye gibi olmuştur filtreler. Evet %35 etki edecektir. Temizledikten sonra durumu bildirin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Sorun çözüldü mü?

• Fitreleri temizledim. Dışarısı gece - derecelerdeydi klima 6 saat açık kaldı. Oda sıcaklığı 7 dereceydi. 6 saat sonra 10 derece oldu.

Servisi aradık adamın dediği bu klimalar inverter klimalar öyle çok sıcak olmasını beklemeyin zaten, en fazla 24-25 dereceye kadar çıkartabilir odayı ona göre dizayn edilmişler. Hak verirsiniz ki dışarısı 1-2 derece performansı etkileniyordur vs. dedi.

Kar yağmadan önce oda 13-14 dereceydi klima 5-6 saat çalıştıktan sonra 19 dereceye kadar çıkartabiliyordu. Böyle klima mı olur ?

Bir de her gelişlerinde 60 TL servis ücreti alıyorlar.
  • quote:

quote:

Fitreleri temizledim. Dışarısı gece - derecelerdeydi klima 6 saat açık kaldı. Oda sıcaklığı 7 dereceydi. 6 saat sonra 10 derece oldu.

Servisi aradık adamın dediği bu klimalar inverter klimalar öyle çok sıcak olmasını beklemeyin zaten, en fazla 24-25 dereceye kadar çıkartabilir odayı ona göre dizayn edilmişler. Hak verirsiniz ki dışarısı 1-2 derece performansı etkileniyordur vs. dedi.

Kar yağmadan önce oda 13-14 dereceydi klima 5-6 saat çalıştıktan sonra 19 dereceye kadar çıkartabiliyordu. Böyle klima mı olur ?

Her mesaja şu kadar saat çalıştı diyorsunuz şunu anlayın Inverter klima kapanmaz 24 saat hep çalışacak.

Ve u klima eksi 15 derecede ısıtır.

24 saat neden açık bırakayım ısıtmıyor ki.. İsterse 3 gün durmadan çalışsın 14den 19 oluyor en fazla.

19 saat boyunca ortam sıcaklığını en fazla 4 derece çıkartmış. Ben de kapatıyorum haliyle boşuna çalışmasın.

Anlamıyorum klimalardan bana denilen servisten dışarısı - derecede haliyle performans düşer dediler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Fitreleri temizledim. Dışarısı gece - derecelerdeydi klima 6 saat açık kaldı. Oda sıcaklığı 7 dereceydi. 6 saat sonra 10 derece oldu.

Her mesaja şu kadar saat çalıştı diyorsunuz şunu anlayın Inverter klima kapanmaz 24 saat hep çalışacak.

Ve u klima eksi 15 derecede ısıtır.

24 saat neden açık bırakayım ısıtmıyor ki.. İsterse 3 gün durmadan çalışsın 14den 19 oluyor en fazla.

19 saat boyunca ortam sıcaklığını en fazla 4 derece çıkartmış. Ben de kapatıyorum haliyle boşuna çalışmasın.

Anlamıyorum klimalardan bana denilen servisten dışarısı - derecede haliyle performans düşer dediler.

Ağız çıkış sıcaklığını ölçün 50 civarı ise 24 saat açık bırakın evin konumuna havanın durumuna göre oda ısınır.
    Birde kullanma kılavuzunu okuyun.

Dışarısı eksi 4 klima kuzey cephede canavar gibi ısıtıyor.

ME - SF 9.000 btu

En son ölçtüğümde 40 küsür civarındaydı ama dün gece açtığımda baya serin üflüyordu 2-3 saat serin üfledi kapattım ben de.

• Pm den de yazdım buradan da yazayım. Hocam senin tek sorunun evin çok soğuk alıyor. Bana dedin oda sıcaklığı 4-5 derece duvarlar 0 veya 1 derece diye. Klimada sorun yok. Derhal ısı yalıtımı yaptırın dıştan 5 cm kalınlığında içten de yaptırın. Klimanın bu soğuk günlerde biraz ağız ısısı düşebilir. Malum İstanbul'a kar da yağdı iyice soğudu orası. Isı yalıtımı yapınca sorun büyük ihtimalle çözülecektir. Bizim evde ısı yalıtımı yok. Ama dışarısı eksi derecelerde iken evin içi klima yakmadan 14 derece falan oluyor.

• quote:

Pm den de yazdım buradan da yazayım. Hocam senin tek sorunun evin çok soğuk alıyor. Bana dedin oda sıcaklığı 4-5 derece duvarlar 0 veya 1 derece diye. Klimada sorun yok. Derhal ısı yalıtımı yaptırın dıştan 5 cm kalınlığında içten de yaptırın. Klimanın bu soğuk günlerde biraz ağız ısısı düşebilir. Malum İstanbul'a kar da yağdı iyice soğudu orası. Isı yalıtımı yapınca sorun büyük ihtimalle çözülecektir. Bizim evde ısı yalıtımı yok. Ama dışarısı eksi derecelerde iken evin içi klima yakmadan 14 derece falan oluyor.

Aynen hocam. Oda normalde 5 derece olur mu Isı sensörünü klimaya tuttu 46 dereceyi gösteriyordu, duvarlara tutuyor 1 derece
    Klima kapalıysa bu karlı havada oda 5 derece.

Acil ısı yalıtımı yaptırmamız lazım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.