Şimdi Ara

LG klima inceleme / montajı yapıldı, paylaşıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
2
Favori
14.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Baştan edit: Servisi siparişinizden önce mümkünse tanıyın. Zaten görüşlerine değer verdiğinizi gördüklerinde bir çoğu bilgi paylaşmaktan çekinmiyor. Özellikle vakum konusunda ne yaptığını bilen bir eleman olduğunu görmenizi tavsiye ederim. İlk klimamda servis sahibi vakum tamam önemli derken montaja gelen elemanlara neredeyse zorla yaptırmıştım (bu arada cihaz sorun çıkarttı "şu konu"da paylaşacağım). Siz siz olun servis elemanlarıyla görüşün önceden, çok faydası oluyor.

Selamlar,

bayram öncesi klima elime ulaştı, klimanın kullanılmaya başlayana kadar geçen süreci paylaşmak istedim. Aynı zamanda kullanım performansını değerlendirebilmek için ne yapmam gerekiyor önerilerinizi bekliyorum. Lg ile ilgili hemen hemen hiç yorum bulamadım desem yeridir. Forumda yardımcı olan ve bilgilerini bizimle paylaşan ustalarında ürünü görmüşlüğü yok gibiydi. Buna rağmen bi cesaret fiyatı ve servisi uygun diyerek klimayı aldım.
    mbirol ustam selamlar, tekirdağlı-klimacı ustam saygılar selamlar:)

Konum/mekan:
    Muğla merkez, 650m rakım, şehir dışı, bahçeli dublex, alt kat, 35 metrekare salona takıldı, tek kanat pen 4 pencere ve 1 adet pen balkon kapısı mevcut, çıplak duvar izolasyon malzemesi kullanılmamış (ev sahibi de bir şey yapmamış henüz)

Nereden/Kaça:
    klima ereyondan 2100 TL küsüre geldi, birde kargo parası. Umarım yanlış tercih yapmamışızdır.

Marka/model:

Lg AS-W186C7T0 18000 Btu Inverter Klima

Sipariş sonrası işlemler:
    Sipariş sonrasında Lg Türkiyeyi aradım ve servis bilgisi istedim. bana en yakın servisin telefonunu vs verdiler, daha önce gidip öğrenmiştim kendilerinden zaten. başka markalar ile ilgili sohbetimiz olmuştu bu servisle. Bu ürünü almak istediğimi fiyatının uyduğunu söylediğimde özelliklerine baktı ve bilinmedik bir cihaz olduğunu ama fiyat konusunda yükseltemediğim için hayırlısı olsun dediler, sağolsunlar:)

LG müşteri hizmetleri montaj isteğimi kendilerine iletmişler zaten, fakat bir ayrıntı dikkatimi çekti, LG klimayla birlikte boru, bağlantılar vs yollamıyormuş, içinden lastik takoz çıkmıyor bunları servis kaydı oluşturulduktan sonra servis kendisi sipariş ediyor ve eline ulaştığında size gelip montajı yapıyor. Bu durumda klimayı alan kişi bu boru vs setini ta ki montaja kadar göremiyor. Servis bunun biraz zaman kaybı olduğunu düşünüyor gibi geldi bana. Avantajı yanlış ürün gönderilmemesi ya da eksiklik olmaması olabilir.

Montaj işlemleri:
    Neyse 2 gün içinde (arefe günüydü sanırım) montaj için arkadaşlar geldiler. Üç kişi, biriyle daha önce serviste konuşmuş ve vakum konusunda ne yaptıklarını sormuştum. Bana söylediğine göre kesinlikle tam vakum yaptıkları ve hiç bir klimayı vakumsuz bırakmadıklarıydı.

Tüm techizat alet edevat eksiksiz yanlarında ve tertemiz bir işçilikleri vardı.

Vakum işlemi yaklaşık 30 dakika sürdü, forumdaki konulardan okuduğumuz kadarıyla da tam olarak tüm işlemleri sırasıyla yaptılar. Hatta ben istemesem bile vakum yapmadan montaj yapmadıklarını mutlaka vakumu yaptıklarını söylediler. Oldukça hızlı ve temiz çalıştılar, neredeyse toz çıkmadı desem yeridir. Vakum ve klima çalışmasıyla ilgili bir kaç sorumu da sanki bir kursta anlatılır gibi cevapladılar/cevaplayabildiler. İç üniteye paketten ayrıca çıkan filtreleri yerleştirdiler.

İlk Gözlemlerim:

O akşam denemek için çalıştırdım tabi heyecanla ve biraz da tedirginlikle. Dışarıda hava yaklaşık 17 derece belki vardı, arabanın termometreden gördüğüm kadarıyla. Bu arada klimayla birlikte dijital bir oda termometresi de sipariş vermiştim. Oda sıcaklığını 20 olarak gösteriyordu. Klimayı 26 C ısıtmaya ayarlayıp çalıştırdım. önce preheat yazan bir ışık yandı, bir kaç dakika sonra da ılık üflemeye başladı, ya da sıcak diyebilirim. yarım saat geçmeden salon oldukça sıcak oldu. Bu arada mutfak açık, salon kapısı merdivenlere bakan sürekli açılıp kapandı. termometrenin de hemen tepki vermediğini düşünüyorum ki yarım saatte 24 gösteriyordu. o akşam 24.8'e kadar çıktı tabi ben klimayı 24 e cekmiştim bu arada. Toplam 3 saat kadar çalıştı 24 derece ayarda. Yeterince sıcak olduğundan kapattım bir daha da açmadım bir kaç gün.

Klima oldukça sade ama çok şık bir görüntüsü var.
    Ekran bulunmuyor, kumandadan takip etmek zorundasınız.
    Kumanda kalitesi kendisini çok belli ediyor, samsung klimamınkini seg kumandası, bunu da Lg tv kumandası gibi düşünün bu Lg olur.
    Flap deniyor sanırım o yönlendirme zımbırtıları aşağı yukarı olduğu gibi sağa sola da kumandadan ayarlanabiliyor(bu çok hoşuma gitti) hatta sağa sola yatay ayarlama yaparken yarım çalışmasını sağlayabiliyorsunuz, sadece sol taraf salınım yapsın ya da sadece sol taraf bir yönde sabit kalsın gibi. aşağı-yukarı ayarlamadan daha detaylı.
    En düşük fan hızında tam klimanın altında otururken sesini rahatlıkla duyabiliyorum, belki kapasitesindendir ama çok rahatsız edici değil.
    Dış ünite sesi ise oldukça az. Titreşim kesen takozlardan olsa gerek.

Kısacası; şimdilik üzmedi, bakalım dışarısı 3-4 derecelere inince ne olacak.

Performans değerlendirme / tüketim inceleme vs:

İşte burada önerilerinize ihtiyacım var. en iyi nasıl test edebilirim. dış hava sıcaklığı, oda sıcaklığı, çalışma şartları ne olmalı, elektrik sayacını nasıl kullanmalıyım. Elimde bir adet dijital termometre var nasıl ölçüm yapmalıyım gibi soruların cevaplarını bekliyorum.

Önerdiğiniz şekilde ölçüm yapıp değerleri tespit edip paylaşayım diyorum.

ekstradan bir adet iç-dış dijital termometre alıcam faydası olurmu bu değerlendirme için?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersen_ -- 4 Mart 2013; 10:58:31 >

• Klimanız hayırlı olsun güle güle kullanın.

Samsung klimanızda var anladığım kadarı ile ikisi arasında karşılaştırma yapsanız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

Klimanız hayırlı olsun güle güle kullanın.

Samsung klimanızda var anladığım kadarı ile ikisi arasında karşılaştırma yapsanız.

Sayın Mat35 teşekkürler, samsung Lg'den bir hafta önce takıldı o 12binlik maldives.

Samsung çalışsa yaparım kıyaslamasını

Malesef bir iki gün deneme amaçlı yarım saatten toplasan 1,5 saat çalıştı şimdi hiç çalışmıyor

Şu kıyaslama performans ölçme olayına bir düzen tespit edebilirsem düzgün bir inceleme yapmak istiyorum ikisi için de.

• quote:

Orijinalden alıntı: ersen_

quote:

Sayın Mat35 teşekkürler, samsung Lg'den bir hafta önce takıldı o 12binlik maldives.

Malesef bir iki gün deneme amaçlı yarım saatten toplasan 1,5 saat çalıştı şimdi hiç çalışmıyor

Şu kıyaslama performans ölçme olayına bir düzen tespit edebilirsem düzgün bir inceleme yapmak istiyorum ikisi için de.

Samsung da sorun mu var.

• Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Klimanın üretim yeri neresi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: YAMAN_NR

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Klimanın üretim yeri neresi?

Teşekkür ederim. Ikiside Kore Yaman. Kutularında öyle yazıyor. Başka bir yerinde farklı olmaz sanırım.

Mat35 umarım büyük bir sorun değildir, servis bakicak tekrar, hangi moda alırsam aliyim fan gibi çalışıyor, dış unirede tık yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Marka/model:

Hayırlı olsun güle güle kullanın, bu klima inverter mı? yoksa inverter olmayan modelmi? Katalog bilgisi inverter değilmiş gibi de, direk 1500 W-1650W yazmışlar

• quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

quote:

Marka/model:

Hayırlı olsun güle güle kullanın, bu klima inverter mı? yoksa inverter olmayan modelmi? Katalog bilgisi inverter değilmiş gibi de, direk 1500 W-1650W yazmışlar

teşekkürler, Inverter v diye geçiyor kataloglarda, sanırım o değerler nominal değerler. Btu kısmına bakınız min nom ve max değerler var. Lg Tr sitesindeki modeldir. Netim olmadığı için iç ünite fotoğrafıni koyamıyorum şimdilik.

• quote:

quote:

quote:

Samsung da sorun mu var.

Samsung servisiyle görüştüm, iç unitede bir kart değişecekmis. Dış uniteye komut gitmemesi sebebiyle. hafta sonuna yetişir parça dediler. Yeni konu açıp kalabalık etmek istemedim mat35.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YAMAN_NR

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Klimanın üretim yeri neresi?

Teşekkür ederim. Ikiside Kore Yaman. Kutularında öyle yazıyor. Başka bir yerinde farklı olmaz sanırım.

Mat35 umarım büyük bir sorun değildir, servis bakicak tekrar, hangi moda alırsam aliyim fan gibi çalışıyor, dış unirede tık yok.

Teknomarketlerde satılan LG klimalar yerli üretimdi. Bundan sonra Kore malı LG klimaları da ülkemizde göreceğiz galiba.
  • @ersen kliman hayırlı olsun,bu arada cesaretine de hayranım ha.Hadi hayırlısı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

@ersen kliman hayırlı olsun,bu arada cesaretine de hayranım ha.Hadi hayırlısı olsun.

Teşekkür ederim Birol bey, haklısınız belkide acemi cesareti bu:) biliyorsunuz tamamen duygusal sebeplerden tabi. E bir 3kapıli Colt kullanan birinden de başka bir şey beklenmezdi sanırım. Hayırlısı bakalım...

• quote:

quote:

@ersen kliman hayırlı olsun,bu arada cesaretine de hayranım ha.Hadi hayırlısı olsun.

Teşekkür ederim Birol bey, haklısınız belkide acemi cesareti bu:) biliyorsunuz tamamen duygusal sebeplerden tabi. E bir 3kapıli Colt kullanan birinden de başka bir şey beklenmezdi sanırım. Hayırlısı bakalım...

Colt doğru seçim bence ,İnşallah kliman da öyle olur.Bende herkesin demelerine karşı durup Lancer aldım....
  • quote:

quote:

quote:

Colt doğru seçim bence ,İnşallah kliman da öyle olur.Bende herkesin demelerine karşı durup Lancer aldım....

Usta kahve içmeye gidemedik daha, hafta sonu inşallah du bakalım:) Mekan güzele benziyor Samsung servisine giderken geçtim önünden, ellerine sağlık.

Şu Colt'u da değiştirsemmi acaba diye düşünüyorum:) Satayım sana

• Ben de LG 12000 lik Inverter cihaz aldım görüşlerimi yazayım:

İnverterli olması sebebiyle ayarlanan sıcaklığa yada soğukluğa birden bire değil, kademe kademe çıkıyor. 25 derece sıcaklığa yada 25 altındaki sıcaklıklara ayarlarsanız odayı o sıcaklığa getirince kendi kendini dinlenmeye alıyor. Oda soğumaya başlayınca tekrar açılıp o sıcaklığa getiriyor. Kumandasında oda sıcaklığı düğmesi var ve elektronik derece modülü var. Düğmeye basınca oda sıcaklığını görebiliyorsunuz. Oda diyorum ancak evimde salona bağlı vihaz salon yaklaşık 25 metrekare civarı olması gerek. Fiyat performans olarak gayet iyi bir ürün şimdiye kadar bi olumsuzluk görmedim.

Bana gelen LG nin kendi servisindeki arkadaşlar gayet dürüst ve tam çalıştılar.
    Montaj konusunda sizin verdiğiniz linkte arkadaşlar vakumlama yapıyorlar ellerindeki derece kadranlı göstergesi olan alet kompresör aletinin göstergesi. Vakumlama yapmalarını söyler söylemez arkadaşlar ''yapacaklarını ama bilmeyen müşteriler olunca bazı servislerin bu işlemi vakit kaybından dolayı es geçtiklerini, vakumlama yapılmazsa klimanın sıcaklık yada soğukluk ayarlarında 10 dereceye kadar sıcaklık farkı olacağını'' söylediler.

Vakumlama zorunlu arkadaşlar. Kaloriferli evde oturanlar bilir. Kaloriferin içinde su dolaştıkca hava birikir ve kaloriferlerin musluklarıından o havayı almazsanız eskisi kadar ısınmazlar. Aynı mantık. Klimanın dış ünitesinin içinde borular dolaşıyor. Bu metal boruların içindeki havayı alıyorlar. Sibop sistemi olduğu içiin vakum cihazını çıkartınca basınç dışarı atmıyor. Bu işlemi yaptırmazsanız kumandada 25 derece gösterdiği halde içerisi ne yaparsanız yapın gerçekten 25 derece olmayabilir. benim vakumlama işlemim yaklaşık 15 dakika sürdü.

• quote:

Orijinalden alıntı: rockonur

Ben de LG 12000 lik Inverter cihaz aldım görüşlerimi yazayım:

İnverterli olması sebebiyle ayarlanan sıcaklığa yada soğukluğa birden bire değil, kademe kademe çıkıyor. 25 derece sıcaklığa yada 25 altındaki sıcaklıklara ayarlarsanız odayı o sıcaklığa getirince kendi kendini dinlenmeye alıyor. Oda soğumaya başlayınca tekrar açılıp o sıcaklığa getiriyor. Kumandasında oda sıcaklığı düğmesi var ve elektronik derece modülü var. Düğmeye basınca oda sıcaklığını görebiliyorsunuz. Oda diyorum ancak evimde salona bağlı vihaz salon yaklaşık 25 metrekare civarı olması gerek. Fiyat performans olarak gayet iyi bir ürün şimdiye kadar bi olumsuzluk görmedim.

Bana gelen LG nin kendi servisindeki arkadaşlar gayet dürüst ve tam çalıştılar.
    Montaj konusunda sizin verdiğiniz linkte arkadaşlar vakumlama yapıyorlar ellerindeki derece kadranlı göstergesi olan alet kompresör aletinin göstergesi. Vakumlama yapmalarını söyler söylemez arkadaşlar ''yapacaklarını ama bilmeyen müşteriler olunca bazı servislerin bu işlemi vakit kaybından dolayı es geçtiklerini, vakumlama yapılmazsa klimanın sıcaklık yada soğukluk ayarlarında 10 dereceye kadar sıcaklık farkı olacağını'' söylediler.

Vakumlama zorunlu arkadaşlar. Kaloriferli evde oturanlar bilir. Kaloriferin içinde su dolaştıkca hava birikir ve kaloriferlerin musluklarıından o havayı almazsanız eskisi kadar ısınmazlar. Aynı mantık. Klimanın dış ünitesinin içinde borular dolaşıyor. Bu metal boruların içindeki havayı alıyorlar. Sibop sistemi olduğu içiin vakum cihazını çıkartınca basınç dışarı atmıyor. Bu işlemi yaptırmazsanız kumandada 25 derece gösterdiği halde içerisi ne yaparsanız yapın gerçekten 25 derece olmayabilir. benim vakumlama işlemim yaklaşık 15 dakika sürdü.

Tekrar hayirli olsun, güle güle ısının serinleyin:)

Yukarıdaki fotoğraflarda etiketlerini ekledim çektiğim. Siz de benzerini yapabilirseniz LG merak edenlere faydası olur. Oncelikle diğer konuda da yazmışsınız fakat gri kırmızı vs yazınca model konusunda tam bilgimiz olamadı, yazabilir misiniz?

• 24 k btu lu deluxe plus kullanıyorum
    açıkçası şu kış günlerinde beklentimin üzerinde performans gösteriyor
    cihazın yapısı, plastik malzeme tokluğu ve kalitesi göz dolduruyor.
    enerji tüketimi de beklentilerim dahilinde biraz daha az tüketse daha iyi olurdu
  •  LG klima inceleme / montajı yapıldı, paylaşıyorum
  • quote:

arcelık lg bırlestı klımada gebzede arcelık uretıyor ama bu kore.klıma arcelıgın bırebır aynı ozellıkle komprasoru.

• klima alımında çeşitli markalara git gel yaptıktan ve bir çok tavsiye aldıktan sonra seçimimi yaptım
    öncelikle Yorum ve tavsiyeleriyle bana yardımcı olan @kemal1414,@Mat35, @mbirol, @ersen_,@rockonur ve@codexhoo teşekkür ederim

listemde olan klimalar

Samsung maldives aqv09psl (21-35 dB EER 3.4 ) 1260 tl samsung şikayetleri ve buradaki yorumlar üzerine eledim
    General ASHA09LTTZ (21-33-38-41db EER 4.26) 1882 fiyattan dolayı eledim
    Zibro-s-6526 (24-36 db EER 3.30) 1600-1800tl fiyat ve ses den dolayı eledim
    Mitsubishi ve daikin modellerini fiyattan dolayı elemek zorunda kaldım

geriye son 3 seçenek kalmıştı
    alarko-carrier-53nqv025m eer 3.25 770w 1530 tl
    fiyat ve ses ile ilgili gelen olumsuz yorumlardan dolayı eledim

airfel as09-0933-inv eer 3.3 800w 1350 tl
    fiyat olarak uygun ve gelen yorumlar olumlu olmasına rağmen kampanyayı kaçırdığım için eledim
    LG deluxe(deluxe plus değil) eer 4.17 soğutma 600w 1460 tl
    Bu modelle ilgili çok fazla yorum gelmedi sanırım çok karşılaşılan ve bilinen bir model değil

baştan beri listemde olan bu model hakkında kullanan arkadaşlardan @ersen_,@rockonur ve@codexhoo dan bilgi istedim sağolsunlar görüşlerini paylaştılar
    kullanan arkadaşların düşünceleri(@ersen_,@rockonur ve@codexhoo) ve @mbirol'ün deluxe plus(benim sipariş verdiğim deluxe ile arasında görünürde renk farkı var) hakkındaki olumlu yorumları ve benim HUYUM'dan dolayı bu klimada karar kıldım
    şimdiye kadar değişik ürünlerde böyle seçimler yaptım pişmanlığım olmadı umarım bu kez huyum kurusun demem

düşünen arkadaşlar için bir kaç bilgi ekleyeyim
    LG klima 7 kocalı hürmüz gibi
    LG'nin prestige, deluxe plus ve Econo modellerini Bosh termoteknik(ısısan) ithal ediyor ve servis desteğini veriyor
    LG deluxe modelini ise LG Türkiye ithal ediyor(yada Türkiye'de üretiliyor-kullanan arkadaşlar kore malı olduğunu söylüyor) ve servis desteğini LG veriyor.
    Bir de Arçelikle ortak kurdukları fabrika var orada hangi ürünler üretiliyor servis desteğini kim veriyor bilmiyorum
    LG'nin servis desteği kafamda soru işaretiydi(aslında hala soru işareti)
    siparişimde bir terslik çıkmazsa montajdan sonra görüşlerimi paylaşırım
    Bu da klimanın özellikleri
    http://www.lg.com/tr/inverter/lg-AS-W096B7T0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybars_ -- 2 Mayıs 2013; 12:20:59 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.