Şimdi Ara

-= LG GT540 ROM Başlığı =-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.030
Cevap
4
Favori
79.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu bölümde, GT540 için, şu ana kadar çıkmış yada çıkacak olan ROM ları tartışabiliriz.

Herkes yüklediği ROM lar hakkında deneyimlerini paylaşabilirse çok iyi olur

Ben sadece Yunan 20A romunu yükledim, 1.6 dan sonra çok iyi oldu.

Ancak custom 2.1 romu yükleyen oldu mu hiç?

Teşekkürler

• Bu arada 2.2 custom ROM un birçok eksikliği giderilmiş daha stabil birşekilde çalışıyormuş. Yükleyebilirsem, deneyimlerimi sizinle paylaşırım.
  • şuan 1.6 yüklü bende bugün aldım telefonu yarın yüklemek istiyorum. 2.1 yunan mı yüklemeliyim yoksa almanmı? lg sitesinden yüklemek istiyorum garanti bozulmaz sanırsam.

birde ilaçlı uygulamalar için gerekli olan şey nedir? root olmak mı örneğin angry birds yüklemek istiyorum
  • 2.2 custom yükleyen varmı aranızda ? var ise donanım uyuşmazlığı varmıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluePage

şuan 1.6 yüklü bende bugün aldım telefonu yarın yüklemek istiyorum. 2.1 yunan mı yüklemeliyim yoksa almanmı? lg sitesinden yüklemek istiyorum garanti bozulmaz sanırsam.

birde ilaçlı uygulamalar için gerekli olan şey nedir? root olmak mı örneğin angry birds yüklemek istiyorum

Hangi romu yüklersin bilemeyeceğim. Alman romunu denemedim çünkü. Yunan v20b romu gayet iyi.

Angry Birds'ü yüklemen zaten kolay, 2.1 e geçince market açılacak, marketten yüklersin ücretsiz. Herhangi bir ücreti yok Angry Birds'ün.

Applanet ilede ücretli uygulamaları ücretsiz yüklersin ancak bu son birkaç gündür problem var. Uygulama bir çalışıyor bir çalışmıyor.

• bende dün itibariyle yunan romunu günceledim ve v20bye geçtim. lakin hiç bi değişiklik gözüme çarpmadı. telefon bilgisi bölümünde güncellendiği görülüyor ama format atmış gibi olmadı nedendir?

bu arada 2.2 custom romu nerden nasıl bulabilirim ve tabi en önemlisi türkçe varmı? en azından dil şeceneği olarak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mellon16 -- 6 Ocak 2011; 23:18:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mellon16

bende dün itibariyle yunan romunu günceledim ve v20bye geçtim. lakin hiç bi değişiklik gözüme çarpmadı. telefon bilgisi bölümünde güncellendiği görülüyor ama format atmış gibi olmadı nedendir?

bu arada 2.2 custom romu nerden nasıl bulabilirim ve tabi en önemlisi türkçe varmı? en azından dil şeceneği olarak?

2.1 sürümündeyken v20b yi yüklediysen eğer değişiklik olmaması normaldir. Formatlamıyor. 1.6'dan geçtiysen formatlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufukcoskun

quote:

bende dün itibariyle yunan romunu günceledim ve v20bye geçtim. lakin hiç bi değişiklik gözüme çarpmadı. telefon bilgisi bölümünde güncellendiği görülüyor ama format atmış gibi olmadı nedendir?

2.1 sürümündeyken v20b yi yüklediysen eğer değişiklik olmaması normaldir. Formatlamıyor. 1.6'dan geçtiysen formatlar.

eywallah ustam. peki formatlaması için hard resetmi atmalıyım. hard reset atarsam tel rahberide uçarmı?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ufukcoskun

quote:

eywallah ustam. peki formatlaması için hard resetmi atmalıyım. hard reset atarsam tel rahberide uçarmı?

Evet formatlanması için hard format atmalısın. Rehberin gmail adresinle senkron olacağı için sorun olmaması lazım.

• HERKESE MERHABALAR ; BUGUN İTİBARİLE CUSTOM 2.2 ROMU YÜKLEDİM GERÇEKTEN BAŞARILI İKİ EKSİĞİ VAR DİVX SEYREDEMİYORSUNUZ VE RADYO YOK ONUN HARİCİNDE FEVKALEDE HIZLI BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR 2.1 HANTALLIĞI TELEFONDAN KALKTI TAVSİYE EDERİM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caresizmira

HERKESE MERHABALAR ; BUGUN İTİBARİLE CUSTOM 2.2 ROMU YÜKLEDİM GERÇEKTEN BAŞARILI İKİ EKSİĞİ VAR DİVX SEYREDEMİYORSUNUZ VE RADYO YOK ONUN HARİCİNDE FEVKALEDE HIZLI BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR 2.1 HANTALLIĞI TELEFONDAN KALKTI TAVSİYE EDERİM.

Merhaba,

Deneyimleriniz paylaştığınız için teşekkürler. Ben de yüklemeyi düşünüyorum ancak bir türlü fırsat bulup yükleyemedim. Yüklemek için neler yaptınız? Burada kısaca anlatabilir misiniz?

Ayrıca bu 2 eksiklik dışında herhangi bir şey var mı? Türkçe var mı? Overclock yaptınız mı?

Teşekkürler
  • Sonunda ben de 2.2.1 versiyona geçtim. Biraz inceleyip, izlenimlerimi paylaşacağım
  • !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!YÜKLEYECEĞİNİZ ROM'DAN OLUŞACAK PROBLEMLERDEN DOLAYI HİÇBİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL EDİLEMEZ , ACELE ETMEYİN. EZEBERE İŞ YAPMAYIN,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TEKRAR MERHABA İSTERİMKİ HERKES 2.2 ROMU YÜKLESİN TÜRKÇE DİL DESTEĞİ VAR, BULUNMAKTADIR , OVERLOCK EDİLMİŞ BİR VERSİYONDUR GÖZLE GÖRÜLÜR BİR HIZI BULUNMAKTADIR

ÖNCESİNDE TELEFONUNUZDA FASTBOOT ROM UN YÜKLÜ OLMASI GEREKMEKTE ÇÜNKİ FASTBOOT ARAYÜZÜNDE YÜKLEME İŞLEMİ YAPILMAKTA

FASTBOOT MODUNDA AÇALIM
    (SES YÜKSELTME-BUL TUŞU-ON-OFF TUSU- 5 SN BOYUNCA BASILI)
    AÇTIKTAN SONRA , USB KABLOYU TAKIN

AYGIT YÖNETİCİNİZDE "ANDROİD" BİLİNMEYEN AYGIT OLARAK ALGILAYACAKTIR. AŞŞAĞIDAKİ LİNKTEN SÜRÜCÜYÜ İNDİRİP TANITIN
    1.LİNK http://www.dosyaupload.net/1056826.html (İNDİRDİĞİNİZ BU SÜRÜCÜNÜN 32BİT VE 64BİT SÜRÜCÜ DESTEĞİ BULUNMAKTADIR.)

SONRASINDA BU LİNKTEN 2.LİNKhttp://goo.gl/t3I7a İNDİRDİĞİMİZ BOOT.İMG VE SYSTEM.İMG DOSYASINI
    C:\ NİN İÇİNDE BİR KLASÖRE AÇIN
    1. NOLU LİNKTEN İNDİRDİĞİMİZ ANDROİD DRİVERIN İÇİNDEKİ FASTBOOT.EXE VE DİĞER DOSYLARIDA C NİN İÇİNDE AÇMIŞ OLDUGUMUZ KLASOR İÇİNE ATIN

çalıştırdan cmd.exe yi çalıştırıp aşşağıdaki komutları sırasıyla uygulayın

cd C:\ (klasöre ne ad verdiysek) ör: C:\rom

fastboot.exe -w
    fastboot.exe erase system
    fastboot flash system system.img
    fastboot flash boot boot.img
    fastboot.exe reboot

reboot işleminden sonra yeniden başlayacaktır.
    not: bu işlemlerden önce yada sonra SD kartınıza yavas FAT format atmayı unutmayı nadirde olsa rom'la ilgili bazı restart,saçmalama problemleri olabiliyor formatdan sonra düzelicektir

AYRICA YARDIM VE DESTEĞİ İÇİN FODDER=ERHAN DOSTUMA TEŞEKÜRÜ BORÇ BİLİRİM...

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!YÜKLEYECEĞİNİZ ROM'DAN OLUŞACAK PROBLEMLERDEN DOLAYI HİÇBİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL EDİLEMEZ , ACELE ETMEYİN. EZEBERE İŞ YAPMAYIN,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• bende biraz araştırıyorum eğer kafama yatarsa 2.2.1 e geçerim
  • Geri ve opsiyon tuşlarındaki titreşim seçeneğini bulabildiniz mi acaba?

Teşekkürler
  • Lg 2.2 rom gelicekmi yoksa custom atalimmi 2.1 den hizli ve kullanislimi
  • Evet hızlı daha overclock yapmadım ama oldukça hızlı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: spy1983

Geri ve opsiyon tuşlarındaki titreşim seçeneğini bulabildiniz mi acaba?

Teşekkürler

hocam sende burda yazan şekilde mi yükledin acaba?

yoksa kendine has bi yolmu izledin.

bu arada burada verilen anlatım win7 için mi yoksa hepsi için uygulayabiliyormuyuz?
  • Buradakine benzer yukledim. Takildiginiz yer olursa yardimci olmaya calisirim
  • bunu yapmadan önce yedek almak gerekiyormuş.. bu süreci anlatabilecek bir arkadaş varmı? diyelim ki yüklerken bir sorun oldu ya da tekrar 2.1'e dönmek istedik. nasıl 2.1 yükleyeceğiz?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.