Şimdi Ara

-= LG GT540 ROM Başlığı =- (102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.031
Cevap
4
Favori
79.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Mars51

quote:

Orijinalden alıntı: BluePage

quote:

Orijinalden alıntı: Mars51

Ne kadar Gt540 kullanıcı kaldı bilmiyorum ama yine de burada sorunumdan bahsetmek istedim.

Telefonumda cm7 asis rom yüklü.geçen hafta telefon anlamsız bir şekilde kilitlendi.Ekrandaki bir ikona bastığımda bambaşka bir yer aktif oluyor ,telefon kilit ekranı da açılmıyordu.Ola ki bir programı açabilirsem hemen tekrar ana ekrana geri atıyordu . Telefonu kapatıp açtım fakat cm7 ekranında takıldı kaldı ve kesinlikle açılmadı.Bu durumda recovery moda giremeyeceğim için (Varsa da ben metodunu bilmiyorum) telefona KDZ den fastbootlu fransa romunu yeniden kurdum. (Tabi günümün yarısı bilgisayardan sildiğim driverleri bulmak ve yeniden kurmakla geçti.
    Bu romu kurduktan sonra fastboot ekranıyla yeniden ASİS romu kurdum.Herşey gayet güzel gitti ve kurulum tamamlandı.Bu arada tüm wipe larıda yaptım.
    Telefonu kendi stilime göre ayarlayıp programları kurdum.Recoveryden de yedeklerini aldım.
    Fakat telefon 4-5 saat sonra yeniden aynı kitlenme emarelerini göstermeye başladı,hiç bir tuşa basmadan kendi kendine titriyor,kilit ekranı cevap vermiyor falan...Bunun üzerine yeniden yedeği kurdum.yine aynı şekilde 4-5 saat sonra aynı emareler....

Tekrar KDZ ile bu sefer ilk göz ağrımız yunan romunu kurdum ve yine ayarlamaları yaptım.4-5 saat sonra yine aynı kilitlenme problemleri....

Açıkçası problemin ne olduğu hakkında hiç bir fikir üretemiyorum.5-6 günde herhalde en az 10 defa rom kurdum.Her rom ilk kurulduğunda süper bir şekilde çalışıyor,bir süre sonra kilitlenme ve anlamsız davranışlar gösteriyor.
    Tüm bu işlemlerden önce her rom yüklemede SD kartı formatladım.EXT3 alanını sildim Wipe işlemlerini yaptım ama hala bir çözüm bulamadım.Telefonun 4-5 saat düzgün çalışması donanımsal bir problem olmadığını düşündürüyor fakat artık çok da emin değilim.

Tüm önerilere açığım.Sizce problem ne olabilir?

Aynısını bugün bende yaşadım ispanyol 20c romu kurdum demin bir problem yok şimdilik ama olur mu sabaha bilmem.

Geçmiş olsun :(
    Ben artık uğraşmaktan sıkıldım.Bu gün işten erken çıkıp servise bırakacağım.Konu üzerindeki son düşüncem dokunmatik "back" tuşunun arızalı olması yönünde.Tüm problemler bu tuşun sanki sürekli basılı kalıyor gibi olmasından kaynaklanıyor sanki :(

Peki hocam servis sonucunu buraya yazarsın

• arkadaşlar benim öğrenmek istediğim telefonu geri döndürülemeyecek şekilde BRICK edebilmenin bi yolunun olup olmadığı. yani tek çare anakartın değişmesi olacak. bu benim ikinci telefonum ve kullanmıyorum. kapatma tusunda problem var. telefonu teknosa dan aldım ve garantisinin dolmasına 10 gün gibi bir süre var. açıkçası amacım para iadesi yada ücreti karşılığında teknosa dan başka bir ürün aldırmak. şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ymeksur

arkadaşlar benim öğrenmek istediğim telefonu geri döndürülemeyecek şekilde BRICK edebilmenin bi yolunun olup olmadığı. yani tek çare anakartın değişmesi olacak. bu benim ikinci telefonum ve kullanmıyorum. kapatma tusunda problem var. telefonu teknosa dan aldım ve garantisinin dolmasına 10 gün gibi bir süre var. açıkçası amacım para iadesi yada ücreti karşılığında teknosa dan başka bir ürün aldırmak. şimdiden teşekkürler

@ymeksur

Öyle birşey yapmıyor lg teknik servis ellerinde bolca anakart var, istediğin kadar boz anakartı yenisini takarlar.

Nerden biliyosun dersen , 15 gün önce telefonu dediğin gibi brick yaptım, servise yolladım anakartı komple değişip geri gönderdiler

Umutlanma yani değişirler yada para iadesi yaparlar diye .

Arkadaşlar birde bana sağlam bir rom önderecek var mı ? Şu an 1.6 yüklü telefonda servisten 1.6 olarak geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thema -- 3 Kasım 2012; 0:10:06 >

• Benimde dokunmatik bozuldu. Sanırım göndereceğim sağa basıyorum sol çıkıyor ekran taş kesiliyor hiçbişey algılamıyor falan
  • yeni rom yok mu ortalarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluePage

Benimde dokunmatik bozuldu. Sanırım göndereceğim sağa basıyorum sol çıkıyor ekran taş kesiliyor hiçbişey algılamıyor falan

Ben bu sorunu 2 kere yaşadım, 2'sinde de garantiye gönderdim ekran değişti geldi. Bu kadar uyduruk bir ekran görmemiştim hayatımda. 2 ayda bir dokunmatik bozuluyordu.
  • Android 4.0 rom yükleyecektim ama recovery den yükleyemedim status 7 diye saçma bir hata veriyor.

Şuan miroslav 2.3 kullanıyorum memnunum.
  • Telefon garantiden geldi. Dokunmatik komple değişmiş zaten çok çizikliydi, kenarda ki parlak gri kaplamalarıda değiştirmişler. Romunu vs ellememişler iyi gibi şuan
  • Benim telefon da iki gün önce perte çıktı. Ekran sorunu var, ses kapatma tuşunda sorun var, kulaklık girişinde sorun var... Var oğlu var :) Yarın garantiye veriyorum. Aslında para iade ya da değiştirme ilaç gibi gelirdi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NiShik -- 5 Aralık 2012; 22:48:23 >
  • Benim telefon garantiden değişime girdi.Optimus L5 ile değişti.GT540 dan sonra yeni maceralara yelken açacağız anlaşılan...
  • 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.