Şimdi Ara

LG G4 Kliksa (Teknosa) ve Fonotel Pişmanlığı (THH+İCRA=PARA İADESİ) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
7
Favori
14.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende LG4-Kliksa-Fonotel mağduruyum arkadaşlar.Aralık 2016'da tüketici heyetine başvuru ile başlayan süreç sonucunda henüz paramı daha alamadım. Tüketici h.heyeti Fonoteli dava etti.Süreç sonunda benim lehime para iadesi kararı çıkmıştı. Tebligat bekleme süresi sonrasında paramı alamayınca İcra Müdürlüğüne başvurdum,dosya açtılar. Ancak icra müdürlüğünden de sonuç çıkmadı. Çünkü Fonotel dosyada belirtiğiniz adreste bulamadık dediler.İcra Müdürlüğü bana Fonotelin aktif oldukları adresi verin başlatalım diyorlar süreci.İnternet taraması yapınca Fonotel ile ilgili yüzlerce adres var. Çıkamıyorum işin içinden. Sizce ne yapmalıyım.
  • Arkadaşlar. Eğer tuketici hakem heyeti karari geldi ise gidip icraya başvurun. Ya da avukata gidin. Bir hafta içinde paşa paşa yatırıyorlar parayı. Ben aldım. Tebligat ellerine ulaştıktan 2 gün sonra parayı yatırdılar. Hatta arayıp ne oldu. Hani telefonu fonotelden alıp bize gönderin diyordunuz diyesim geldi. Onlar milletin gözünü korkutup acaba kaç kişiyi caydirabiliriz hesabindalar. Ama icra tebligatı yolladı mı hiç sesleri çıkmıyor. Anında yatırıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murahat -- 11 Mayıs 2017; 0:11:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • barkan22 B kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım bence yanlış tarafa tuketici davası açmışsın. Davayı tekrar aç. Bu defa kliksa ya da teknosa fark etmez. İkisinden birine aç davayı. Çünkü senin işin servisle değil sana ürünü satan firmayla. Yoksa nerden bulacan batmış firmayı

• quote:

Orijinalden alıntı: murahat

Arkadaşım bence yanlış tarafa tuketici davası açmışsın. Davayı tekrar aç. Bu defa kliksa ya da teknosa fark etmez. İkisinden birine aç davayı. Çünkü senin işin servisle değil sana ürünü satan firmayla. Yoksa nerden bulacan batmış firmayı

Murahat arkadaşım bende bugün tüketici heyetine yeniden başvurdum.Bu defa Kliksayı şikayet ettim. Ama ordaki görevli Kliksa da kapandı zaten sonuç alamayabilirsin dedi.İstersen Teknosayı dava edelim ama onlarda olayın muhatabı değiller dedi.Bende ürün kliksadan alınma faturayı düzenleyen kliksa dedim ve kliksayı dava edelim dedim. Bilmiyorum uğraşıp duruyoruz.inşallah bu defa olumlu bir sonuç alırız.En az 3 ay beklerim gibime geliyor.
  • quote:

Arkadaşlar. Eğer tuketici hakem heyeti karari geldi ise gidip icraya başvurun. Ya da avukata gidin. Bir hafta içinde paşa paşa yatırıyorlar parayı. Ben aldım. Tebligat ellerine ulaştıktan 2 gün sonra parayı yatırdılar. Hatta arayıp ne oldu. Hani telefonu fonotelden alıp bize gönderin diyordunuz diyesim geldi. Onlar milletin gözünü korkutup acaba kaç kişiyi caydirabiliriz hesabindalar. Ama icra tebligatı yolladı mı hiç sesleri çıkmıyor. Anında yatırıyorlar.

hocam para banka hesabiniza mi yatti yoksa gidip icra mudurlugunden mi aldiniz.Mayisin 3'unde icraya basvurdum uyapta yatan para kismi hala 0 TL.Tebligat daha gitmedi heralde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barkan22

quote:

Murahat arkadaşım bende bugün tüketici heyetine yeniden başvurdum.Bu defa Kliksayı şikayet ettim. Ama ordaki görevli Kliksa da kapandı zaten sonuç alamayabilirsin dedi.İstersen Teknosayı dava edelim ama onlarda olayın muhatabı değiller dedi.Bende ürün kliksadan alınma faturayı düzenleyen kliksa dedim ve kliksayı dava edelim dedim. Bilmiyorum uğraşıp duruyoruz.inşallah bu defa olumlu bir sonuç alırız.En az 3 ay beklerim gibime geliyor.

Önceki başvurunuz kaç ayda sonuçlandi hocam. Benim başvurum 1 oldu henüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paetzold

quote:

quote:

Ben Subatin basinda basvurmustum Nisanin basinda da karar ulasti elime.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Phantom II

quote:

Orijinalden alıntı: Paetzold

quote:

quote:

Ben Subatin basinda basvurmustum Nisanin basinda da karar ulasti elime.

Hizli sonuç almişsiniz, benimde kisa sürece açıklanir umarim.

• THH 2 ay içinde lehime karar çıkarmıştı ilk başvurumda. Ekim 2016 da başvurmuştum, Aralık 2016 da karar elime ulaştı.
  • barkan22 B kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı şekilde yaptım. Fonoteli dava ettim fakat davayı kaybettim. Şimdi de KLİKSA yı dava ettim. 1 ay oldu. bekliyorum bakalım ne olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bekir_kayseri

Ben de aynı şekilde yaptım. Fonoteli dava ettim fakat davayı kaybettim. Şimdi de KLİKSA yı dava ettim. 1 ay oldu. bekliyorum bakalım ne olacak.

Benimde 1 ay oldu. Bekliyoruz bakalim
  • Paetzold kullanıcısına yanıt
    O zaman haberdar ederiz birbirimizi :D
    bende KLİKSA dan savunma bekliyor diyor 1 ay oldu :D
  • arkadaşlar kaderdaşlar merhaba :)
    bugün itibariyle benim de kliksadan almış olduğum fonotel garantili lg g4 ömrünü tamamlamış görünüyor. internette neler yapılabileceğini araştırırken sizin tecrübelerinizi öğrendim, katkı verdiğiniz için herkese teşekkürler öncelikle.

teknosa müşteri hizmetlerini aradım ancak sizin muhatabınız biz değiliz, kliksa da değil fonotel diyorlar. fonotel battı gitti diyorum, ozaman tüketici hakem heyetine başvurun, tüm işlemler beklediğiniz gibi giderse teknosa sizi muhatap alır diyorlar.

size sormak istediğim şuan için ben ne yapmalıyım? fonotel ortalıkta yok, direkt olarak hakem heyetine mi gitmem gerekecek? hakem heyetine gittiğimde telefonu servise bile göndermediğim için farklı bir durum yaşanabilir mi acaba? yorumlarınızı bekliyorum.
  • Arkadaşlar merhaba. Benim hakem heyeti kararım sonuçlandı bunun üstüne teknosaya ulaştım. Belirli bir süre geçti ve teknosa bana telefonunuzu bize yollayın paranızı iade edelim dediler. Ben de bir sevinçle fonotele gittim fakat fonotel yok! Satıp gitmişler dükkanı. Kafayı yemek üzereyim. Mecalim kalmadı, lütfen bir yol gösterin, ne yapmam lazım. Benimle oyun mu oynuyorlar :(((

• quote:

Orijinalden alıntı: Ozeeer

Arkadaşlar merhaba. Benim hakem heyeti kararım sonuçlandı bunun üstüne teknosaya ulaştım. Belirli bir süre geçti ve teknosa bana telefonunuzu bize yollayın paranızı iade edelim dediler. Ben de bir sevinçle fonotele gittim fakat fonotel yok! Satıp gitmişler dükkanı. Kafayı yemek üzereyim. Mecalim kalmadı, lütfen bir yol gösterin, ne yapmam lazım. Benimle oyun mu oynuyorlar :(((

Şu konuya bakin hocam son kısım. Ayriyetten konu sahibine mesaj atipta detaylari sorabilirsin. Tüketiciler olarak birbirimize yardım sağlamamiz önemli.

https://forum.donanimhaber.com/lg-g4-fonotel-kliksa-servis-rezaleti-icra-yolu-ile-tahsil-edildi--117701840

• Toplu olarak yazıyorum. Birincisi davayı kliksa ya açacaksiniz. Kazandıktan sonra karar tarihinden 15 gün sonra ki karar size ulaşana kadar o süre geçmiş olur. Geçmediyse de bekleyin. Teknosayı ararsanız size telefonu yollayın der. Fonotel battığı için bu imkansız. Onlar da biliyor bu durumu. Sonra icraya gidip kliksayı icraya veriyorsunuz. İster kendiniz açın. Uğraşamam diyorsanız bir avukata verin. Paranız yatar 1 2 haftaya. İcraya para yattığında oradaki memur dikkat etmeyebilir. 2 hafta sonunda paranız yatmazsa icraya gidin. Durumu sorun. Çünkü tebligat ulaştıktan 2 gün sonra parayı yatırıyor teknosa. Ama dikkatsizlik olabiliyor.

• murahat M kullanıcısına yanıt
    THH kararında görmüştüm telefonu geri alacak kliksa ve parasını iade edecek diye. bu karara istinaden telefonu istediklerini ve biz de telefonu vermeden (ki zaten bizde değil fonotelde o da battı)icradan da direk parayı aldığımızda kliksa bize karşı dava açar mı. telefon vermediler ama parayı geri aldılar diye? aldığımız parayı da ileriki dönemde faziyle bizden geri alabilirler mi??

Örnek bi karar: "tüketicinin ayıplı telefonunun geri alınarak para iadesi diyor" yani karardan sanki biz telefonu teslim edeceğimiz çıkıyor gibi. bilmem sizler ne dersiniz??

LG G4 Kliksa (Teknosa) ve Fonotel Pişmanlığı (THH+İCRA=PARA İADESİ)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bekir_kayseri -- 25 Mayıs 2017; 8:44:1 >

• İyi Günler Arkadaşlar, Bizim başvurumuza da 08.05.2017 tarihinde para iadesi kararı çıktı. Ben Teknosa'ya mail yada telefon yoluyla mı ulaşayım yoksa direk gidip icra müdürlüğüne mi başvuru yapmalıyım? İcra müdürlüğüne başvuru yapan arkadaşlar kliksanın faturada yazan iletişim bilgilerini mi verdiler yoksa teknosanın mı bunla ilgili sıkıntı yaşayan oldu mu? Önceden sabancı holdingin iletişim formunda kliksa görünüyordu, kliksa yazınca teknosa outlet çıkıyordu fakat bunları kaldırmışlar. Şirketi kapatıp ödememe gibi bir durumları olabilir mi? Herkese geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NarqozZ -- 25 Mayıs 2017; 9:53:0 >
  • Bende 17 nisanda başvuru yapmıştım. Bugün durumu sorgulamak için aradığımda mobil imzanız yoksa işleme alınmamıştır dedil. Böyle bir durum var mı arkadaşlar? Boşu boşuna 1 aydan fazla beklemiş oldum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teknosa genel müdürlükle görüştüm mail olarak atmamı istediler kararı sonra tekrar aradım kayıt oluşturduk hukuk bölümümüze gönderdik dediler sizce ödemeyi yaparlar mı ? Yoksa beklemeden icraya mı vereyim?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.