Şimdi Ara

LG G4 Kliksa (Teknosa) ve Fonotel Pişmanlığı (THH+İCRA=PARA İADESİ) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
260
Cevap
7
Favori
14.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    "bedel iadesini içeren sözleşmeden dönme" aynen kardeşim doğru şık. onarımı söylesen o da olur ama lg g4 ler sıkıntı. yarın yine elinde patlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bekir_kayseri

"bedel iadesini içeren sözleşmeden dönme" aynen kardeşim doğru şık. onarımı söylesen o da olur ama lg g4 ler sıkıntı. yarın yine elinde patlar.

Kardeşim cevaplar için teşekkürler..
  • Nightmare_00 kullanıcısına yanıt
    rica ederim kardeşim ne demek. el ele vererek aşılabilir böyle zor durumlar.
  • Lg G3 telefonum 1 aydır Delta Serviste parça bekliyor. THH'ye başvurmak istiyorum fakat ekşi sözlükte başvurmadan önce para iadesi istediğinizi firmaya iadeli taahhütlü posta ile gönderin gönderim yaptığınıza dair belgeyi de THH' ye verin diye yazmışlar.
    Acaba bu zorunlu mu yoksa firma ile iletişime geçmeden THH'ye başvuru yapabilir miyim?
  • Ancestorman A kullanıcısına yanıt
    Taahütlü posta zorunlu üstad.İade yollarında tüm süreçleri denedikten sonra mahkeme sürecinin heyet sürecinin başlaması lazım.Mesela yasal sınırı hatırlamıyorum örn. 1000 lira olsun 1001 liradaki iade bedeli için önce heyete başvuracaksın sonuç alamazsan mahkeme vs vs. tüm yolları dene kafan rahat olsun
  • tazzmann kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkürler
  • Merhaba,

Ben de süreci tamamladım ve mahkeme kararı çıktı. Para iadesi kararı verdi. Karar tarihi 08.06.2017 fakat beni arayan soran olmadı. İtiraz süresi dolmuş mu oluyor? Ben kliksa'ya vs. de mail falan atmadım. Ne yapayım şimdi? Bildirsem mi kliksaya önce yoksa icaraya mı versem? Telefon bende. Onu gönderme nasıl olacak? Ayrıca yardımcı olabilecek avukat arkadaş vs. var mı? Teşekkürler.
  • Arkadaşlar merhaba. Benim de 2015 eylül ayında kliksadan fonotel garantili lg g3 üm cortladı.(mavi ekran çıkıp kapanıyor) Fonotel batmış kliksa kapanmış, teknosayı aradım thh'ye başvurun dediler, telefonun garantisi 2 ay daha var. Thh'ye yeni başvuran var mı ? Telefonu garantiye yollayıp daha sonra thhye basvuran arkadaslarin yazılarını okudum ama benim durumda olan varsa başvururken nereyi şikayet edeceğiz teknosa mı fonotel mi kliksa mı bu konuda evrak da paylaşırsak sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • byraker B kullanıcısına yanıt
    Teknosayı mı şikayet ettiniz acaba?

• Ancestorman A kullanıcısına yanıt
    İadeli taahhütlü zorunlu değilmiş THHye başvurdum gerek yok zaten biz irtibata geçiyoruz dediler.
  • Hsn60 H kullanıcısına yanıt
    Kardeş sen direkt olarak Kliksa yı THH ye şikayet et bence. Ayıplı ürünün geri alınması para iadesi diye de maddeyi aynen yaz. gerekçe olarak da garantör firmanın kapanması dolayısıyla da satıcının mağduriyeti gidermesi gerektiğini söyle. Muhtemelen 2 sonuçtan birisi çıkar. ya para iadesi olur ya da kliksa yani teknosa telefonunu tamir ettirir.
  • 8 Ağustos'ta hakem heyetinde toplantim var benimde az zaman kaldi. Sonuç çıkacak toplanti sonrasinda.
  • bekir_kayseri B kullanıcısına yanıt
    LG G4 Kliksa (Teknosa) ve Fonotel Pişmanlığı (THH+İCRA=PARA İADESİ)

• bekir_kayseri B kullanıcısına yanıt
    Valla teknosayı şikayet ettim kardeşim bakalım fotoğrafını da attım online sikayetin ayrıca hakem heyetine de gittim fatura ve garanti belgesini de eklettirdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paetzold

8 Ağustos'ta hakem heyetinde toplantim var benimde az zaman kaldi. Sonuç çıkacak toplanti sonrasinda.

Kardeşim merhaba,
    hakem heyetine 08.06.2017 tarihinde başvurdum, online sistemde hala SAVUNMASI İSTENDİ olarak görünüyor, zannediyorum 1 aylık süreyi de doldurduk, bu aşamadan sonra birşey yapmak gerekli mi? sen nasıl haberdar oldun hakem heyetindeki toplantıdan?

bir şekilde alıcaz hakkımızı inşallah ama uzun sürüyor maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurcayy

quote:

Orijinalden alıntı: Paetzold

8 Ağustos'ta hakem heyetinde toplantim var benimde az zaman kaldi. Sonuç çıkacak toplanti sonrasinda.

Kardeşim merhaba,
    hakem heyetine 08.06.2017 tarihinde başvurdum, online sistemde hala SAVUNMASI İSTENDİ olarak görünüyor, zannediyorum 1 aylık süreyi de doldurduk, bu aşamadan sonra birşey yapmak gerekli mi? sen nasıl haberdar oldun hakem heyetindeki toplantıdan?

bir şekilde alıcaz hakkımızı inşallah ama uzun sürüyor maalesef.

Ben Nisan'da başvurdum sizin daha zamanininiz var henüz erken. Benim başvurduğum formda yaziyor 08.08.2017 tarihinde toplanti olacak diye. Hakem heyetine sordum o tarihte toplanti olacak sonra açıklanacak dendi.

• gurcayy G kullanıcısına yanıt
    bende savunma 24.04.2017 de istendi. ve 24.07.2017 de gündeme alındı diyor. yani savunma süresi sanırsam maksimum 3 ay. beklemedeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bekir_kayseri

bende savunma 24.04.2017 de istendi. ve 24.07.2017 de gündeme alındı diyor. yani savunma süresi sanırsam maksimum 3 ay. beklemedeyim

dün thh yi arayarak sordum, savunma için yasal süre 1 ay dedi, zaten savunma göndermiş olsalar online sistemde muhakkak görünür, görünmüyorsa savunma gelmemiştir dedi.
    Ancak bilirkişiler ayda yalnızca 2 gün geliyor, geldiklerinde yaklaşık 200-300 arası vaka birikmiş oluyor, bu nedenle hemen değerlendirmek mümkün değil 2-3 ayı bulabilir dedi.

bekleyelim bakalım, inşallah güzel olur.
  • teknosa ile iade süreci yaşayanlara bir sorum olacak.hakem heyeti iade kararı verdi ama teknosa telefonu servisten alıp gönderin diyor.icraya mı başvurmalıyım yoksa servisten alıp göndermelimiyim.
  • Bugün hakem heyeti toplantisi vardi. Sözde toplanti tabi. Başvuru numarama baktilar 5 dakika sonra dediler 1 ay sonra açıklanacak sonucunuz. Diğer kişilerede ayni şeyleri söylediler. 13 Nisan'da başvurdum 8 Eylül'de sonuç çıkacak. Hadi diyelim sonuç lehime çıktı icra falan derken kafadan 7-8 ay sürecek sanirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paetzold -- 8 Ağustos 2017; 16:56:34 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.