Şimdi Ara

LG G4 Kliksa (Teknosa) ve Fonotel Pişmanlığı (THH+İCRA=PARA İADESİ) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
260
Cevap
7
Favori
14.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: derbederc

yapacagın cok basit. fonotel e yolladığın kağıtla beraber icra dairesine git icraya başvur. hiç uğraşma

Alıntıları Göster
    hocam o gün kargo gönderi fişini çöpe atmıştım.MNG kargodan fiş istesem çıkarırlar mı.Bir de elimde fonotel sitesinden almış oldugum ekran görüntüsü var cihazın ellerine ulaştıgına dair ve sorunu hakkında bilgi veren bu yeterli olur mu acaba.Yoksa direk MNG kargodan gönderi fişini mi isteyeyim
  • Benimde kararım nihayet elime ulaştı. Teknosa'ya gerekli yazıları ve görselleri içeren maili attım. Dönüş yapılmazsa icra takibini başlatacağım.
  • renklinot kullanıcısına yanıt
    birader benimle aynı dertten muzdaripsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teksastommiks

birader benimle aynı dertten muzdaripsin.
    peki hocam nasıl yaptınız.şu an elimde mng ile gönderdigim kargo fişi de yok.ama fonotel sitesinden almış oldugum cihazın arızalı oldugu anakart sorunlu oldugu bilgilerini gösteren almıs oldugun ekran görüntüsü var.bu ekran görüntüsü cihazın fonotele gönderildiğinin ispatı olur mu.Yoksa MNG 1.5 sene önce göndermiş oldugum kargo fişini mi alayım
    kardeş ben fonoteli thh'ye verdim, thh den teknosa diye kağıt geldi satıcı muhatap alınırmış. icraya verdim paramı aldım aradan zaman geçti teknosadan devamlı arayıp duruyorlar, telefonu gönderin diye. şimdi e devletten sorgulattım beni icraya vermişler. icra kağıdı gelmedi elime, gelsin dava açacağım. bizi bu fonotel denen belaya kiliksa bulaştrdı şimdi bizi suçluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teksastommiks -- 28 Nisan 2018; 21:24:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teksastommiks

kardeş ben fonoteli thh'ye verdim, thh den teknosa diye kağıt geldi satıcı muhatap alınırmış. icraya verdim paramı aldım aradan zaman geçti teknosadan devamlı arayıp duruyorlar, telefonu gönderin diye. şimdi e devletten sorgulattım beni icraya vermişler. icra kağıdı gelmedi elime, gelsin dava açacağım. bizi bu fonotel denen belaya kiliksa bulaştrdı şimdi bizi suçluyor.
    Fonotel bu cihazlari ne yapti.adamlara bi daha.ne ulasildi ne de telefonu geri iade ettiler.

Teknosa israrla neden bizden telefon istiyor garip.Gitsin fonotelden alsinlar cihazlar onlarda.

Gelismeleri bekliyoruz hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben mersinde icraya veremedim beni boş boş bir yerlere yolladılar ilamlı icrayı hangi böşüme gidip veriyoruz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kendong33

Ben mersinde icraya veremedim beni boş boş bir yerlere yolladılar ilamlı icrayı hangi böşüme gidip veriyoruz?
    icra dairesine gidin. adliyenin içerisinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: renklinot

Fonotel bu cihazlari ne yapti.adamlara bi daha.ne ulasildi ne de telefonu geri iade ettiler.

Teknosa israrla neden bizden telefon istiyor garip.Gitsin fonotelden alsinlar cihazlar onlarda.

Gelismeleri bekliyoruz hocam

Alıntıları Göster
    kusura bakmayın bakamadım. gidip icra dairesi ile görüşün. internetteki teslim görüntüsünün çıktısını alın, thh kararını alın başvurun. mng ilede görüşün belki cıkartabilirler kargo kağıdını.
  • Teknosa da bugün beni aradı ürünü kargoyla göndermemi istedi. Gönderdikten sonra da takip numarası ile iban numarasını iletmemi istediler. 10 iş günü içinde tutar hesabıma geçecekmiş.
    Yalnız ürünün faturası şahıs üzerine değil. Bunu kendilerine ilettim ve ürünün hediye edildiğini de söyledim. Sonrasında itiraz etmeden iban’ın sizin adınıza olması yeterli dediler. Bakalım 10 iş günü geçmeden hesabıma yatıracaklar mı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tüketici hakem heyeti ile hakkın olan paranın geri alınması güzel de peki bu iş bi kaç ay sürüyor, onca zahmet, can sıkıntısı çekiyorsun. Sonra ahlaksız satıcılar paranı mecburen iade ediyor. Peki bizim maddi manevi kaybımız ne oluyor? Haybeye öyle mi? Bunun da bir cezası olmalı. Mesela satıcı haksız iken para iadesi yapmayıp müşteriyi mahkemeye mecbur kılmışsa ürün bedelinin % bilmem kaçı kadar ayrıca tazminat ödemeye mecbur bırakılmalı ve bu oran caydırıcı olmalı. Değil mi? Böylece sadece yapacakları kardan zarar etmekle birlikte ki bunu demek ki göze alıyorlar, ceplerinden de yüklü bir miktar çıkmalı. Böylece caydırıcı olmalı. Ama Türkiyem canım Türkiyem işte. Belki bi 50 yıl sonra.
  • Ben de avea bayisini (erat iletişim, kavacık) icraya verdim. tebligat da ulaştı kendilerine. 15 gün geçti halen ödeme yapmadılar. pazartesi avukatla görüşüp haciz işlemlerini başlatacam.
  • arkadaslar ben de ahlaksiz teknosayi bu hafta icinde icraya verecegim fonotele yolladim urunu teslim aldilar ne geri geldi ne de ulasildi kendilerine.teknosadan icra yoluyla parasini alanlar daha sonra herhangi bi surec yasadi mi.teknosa karsi hamle yapti mi

• Arkadaşlar ben en son bu işten vazgeçip telefonu tamire gönderdim. ana kartı 200 tl ye değiştirip 6 ay garanti verdiler
  • beni teknosa icraya vermişti son gelişmeler: bana ulaşan herhangi bir icra kağıdı olmadan aracıma haciz koymuşlar tabii gene haberim yok tesadüfen gördüm. teknosa kafayı yemiş, allahtan beni icraya veren avukaktlık firmasındaki katibe hanıma telefonun fonotele gönderme belgesini tüketici hakem heyetinden buldum gönderdim de icrayı kaldırdılar. yani bitti ama uzunca bir süre hırsız damgası vurdular, bende olmayan bir telefonu bendeymiş gibi isteyip durdular. lanet olsun bir daha tövbe.
  • Fonotelin yeni adresi KVK diyorlar aman dikkat arkadaşlar.Ne olursa olsun 100tl fazla verin resmi distribütor garantili alın

Ben de telefonu mng kargo ile fonotele göndermiştim.Ürünü teslim aldılar o günden sonra ne ulaşabildim ne de telefonu bana iade ettiler.Telefonun fonotele teslim ettiğimi sadece kargo fişi ile ispat edebilir miyim acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi renklinot -- 22 Kasım 2018; 0:1:36 >
    evet kardeş yeter, aksini idda eden ispatini getirmek zorunda.
    Son durum ne?

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbayram5

Son durum ne?
    hocam hakem heyeti kararı herşey lehime verildi 3 sene önce.teknosaya kararı gönderdim eski telefonu bize göndermeden olmaz dedi.zaten sorunun telefonun fonotel tarafından cukka edilmesi.sonra takibi bıraktım ama halen hakkım var hake heyeti kararını icraya verecegim karar halen bende
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.