Şimdi Ara

LG G4 Açılmama (Bootloop) Problemi (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
438
Cevap
15
Favori
89.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba Lg G4 Bootloop hatası benimde başıma geldi. Dün telefonumla facebook uygulamasında gezerken telefon bir anda dondu. Herhangi bir işleme tepki vermediği için bataryasını çıkarmak zorunda kaldım. Telefonumu şu anda açtığımda Lg logusunda takılıp kalıyor. Bende bu hatanın Bootloop hatası olduğunu bu yazı sayesinde öğrendim. Benim telefonumda Delta Servis yani ithalatçı firma garantisi altında. Şimdi ben bu telefonu servise mi göndereyim? Yoksa hiç servise göndermeden direk tüketici haklarına başvurup para iadesi mi istiyeyim? Açıkcası bende servise güvenmiyorum. Üstelik bir yeni aldığım bir laptoptada böyle bir servis sıkıntısı yaşayınca insanın servislere güveni kalmıyor. Daha önce servise vermeden tüketici haklarına veren oldu mu? Bu konu hakkında yardım edebilecek birisi var mı? Teşekkürler.
  • Arkadaşlar Lg telefon modellerindeki sorun işlemci anakart bağlantı elemanlarının ısınarak kopması. Yani işlemci bacaklarının lehimleri eriyip temassızlık oluyor. Bu sorun G4'te bootloop, G3'te ekran kararma şeklinde olup telefonunuzun çöp olmasına neden oluyor. Başka sorunlar olarak da ortaya çıkabiliyor. Diğer modellerde de aynı sorun devam ediyor, v10, g5 vs... Garantiniz varsa servis yeni anakart değişimi yapıyor. Yoksa kendiniz uğraşarak işlemci temasını sağlarsanız sorun yine giderilebiliyor.

Daha önce işlemci resmini arkadaşlar paylaşmıştı. O işlemcinin altını doldurarak bacakların temasını sağlarsanız sorun düzelebiliyor. En iyi çözüm sıcak hava ile o işlemci çipini söküp altındaki işlemciyi ısıtmak sonra sökülen işlemcinin anakart bağlantı yerlerini güzelce temizleyip işlemciyi tekrar sıcak hava ile lehimlemek.

Video link:
    https://youtu.be/3HJtM7Pmw20

Profesyonel servisler bunu yapabiliyor.

Bu sorun kesinlikle Lg'nin hatası ama parasıyla rezil olan bizleriz...

Garanti süresi bittiği için ben de önce Lg müşteri hizmetlerini arayıp sorunun Lg kaynaklı olduğunda diretip ücretsiz onarım istedim. Onlarda servise yönlendirip rapor istediler. Servisle görüştüm. Sorunun yukarıda anlattığım gibi temassızlık olduğunu söyledim. Kabul etti. Diğer modellerdeki sorunun da bu sebeple olduğunu ağzından kaçırdı. Fakat rapor veremem, ücretini verirsen anakartını değiştiririz deyip başlarından savdılar. Umarım Lg cezasını bulur...

Dünya çapında işlemci bacaklarının temazsızlığından dolayı oluşan bu sorunlardan dolayı yaklaşık 5 milyon paylaşım var. Lg hatasını kabul etmeli... ve LG HATASINI TELAFİ ETMELİ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alicanveliy -- 26 Ağustos 2017; 14:19:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Delta servisten anakartı değiştirdiler bilginize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 28 Ağustos 2017; 18:46:9 >
  • Ben de lg v10 kullanıcısıydım bir yılı geçti sıkıntı yoktu sonra birden aniden telefon gitti. Logoda kalıyor açılmıyor sonra Öğrendim ki lg nin geleneksel sorunu olan bootloop olmuş.

Garantisi olmadığı için telefon çöp oldu. Anakart değişimine 450 tl istediler. Ee bir yıl sonra bir daha olursa!

Bir daha LG mi kesinlikle HAYIR. ALMAYIN ALDIRMAYIN

• Linkteki video G3 için ama diğerlerinin de sorunu bu sebebten. İşlemcileri de aynı yerlerde. Bu işlemi yaparsanız sorun düzelebiliyor. G3'te ekran kararma veya sim kart sorunu, G4'te bootloop veya hiç açılmama diğer modellerde (g pro lite, v10, v20, g5 ve...) de buna benzer sorunların nedeni işlemci ayaklarının anakarta değmemesi, yani temassızlık. Aşırı ısınma da bunu tetikliyor.

Lg bizi bu sorunla baş başa bıraktığı için garantisi olmayanlar için geçici çözüm.

https://youtu.be/tNoPq9-ZuuQ

• quote:

Orijinalden alıntı: alicanveliy

Arkadaşlar Lg telefon modellerindeki sorun işlemci anakart bağlantı elemanlarının ısınarak kopması. Yani işlemci bacaklarının lehimleri eriyip temassızlık oluyor. Bu sorun G4'te bootloop, G3'te ekran kararma şeklinde olup telefonunuzun çöp olmasına neden oluyor. Başka sorunlar olarak da ortaya çıkabiliyor. Diğer modellerde de aynı sorun devam ediyor, v10, g5 vs... Garantiniz varsa servis yeni anakart değişimi yapıyor. Yoksa kendiniz uğraşarak işlemci temasını sağlarsanız sorun yine giderilebiliyor.

Daha önce işlemci resmini arkadaşlar paylaşmıştı. O işlemcinin altını doldurarak bacakların temasını sağlarsanız sorun düzelebiliyor. En iyi çözüm sıcak hava ile o işlemci çipini söküp altındaki işlemciyi ısıtmak sonra sökülen işlemcinin anakart bağlantı yerlerini güzelce temizleyip işlemciyi tekrar sıcak hava ile lehimlemek.

Video link:
    https://youtu.be/3HJtM7Pmw20

Profesyonel servisler bunu yapabiliyor.

Bu sorun kesinlikle Lg'nin hatası ama parasıyla rezil olan bizleriz...

Garanti süresi bittiği için ben de önce Lg müşteri hizmetlerini arayıp sorunun Lg kaynaklı olduğunda diretip ücretsiz onarım istedim. Onlarda servise yönlendirip rapor istediler. Servisle görüştüm. Sorunun yukarıda anlattığım gibi temassızlık olduğunu söyledim. Kabul etti. Diğer modellerdeki sorunun da bu sebeple olduğunu ağzından kaçırdı. Fakat rapor veremem, ücretini verirsen anakartını değiştiririz deyip başlarından savdılar. Umarım Lg cezasını bulur...

Dünya çapında işlemci bacaklarının temazsızlığından dolayı oluşan bu sorunlardan dolayı yaklaşık 5 milyon paylaşım var. Lg hatasını kabul etmeli... ve LG HATASINI TELAFİ ETMELİ....

Bu bir çözüm değil. Videoyu izlediğinizde, sökülen yonganın yerine yeni yonga takılması gerektiğini göreceksiniz. Söktüğünüz yongayı tekrar kullanamıyorsunuz. Yeni yongayı nereden temin edeceksiniz, meçhul.

• telefonum 50. günde yapıldı ben bu arada 21.iş günü mahkemeye verdim şimdi kargoya teslim edilmiş gözükmekte
    bana net olarak bi cevap verecek varmı gelen kargoyu teslim almalıyımmı yoksa THH olduğu için kargo geri gitsinmi şimdiden tesekkurker
    (delta servis BHZ iletişim)
  • AMOR55 A kullanıcısına yanıt
    bana THH kargoyu kabul etmeyin demişti
  • lg türkiye garantili, fakat garanti süresi dolmuş g4 e,
    servis bu durumda ücretsiz destek vermez herhalde,
    değil mi?

bir de garantisi dolmuş bootloop olmuş cihaza bir öneriniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sak0575 -- 15 Ekim 2017; 22:17:44 >
  • Tüketici Hakem Heyetine gidip kronik bir hata olduğunu, kullanıcı hatası olmadığı için ücretsiz onarım veya iade isteyin. Lg bu hatayı kabul ediyor ama hakkınızı aramazsanız hiç birşey yapamazsınız. Zaten Türkiye'de telefon pazarından çekilmiş. Bimer ve Cimere de şikayet yazabilirsiniz. Lg bizi ve milli servetimizi heba etti. Bu konu ile ilgili Güney Kore hükümetine nota verilmesini talep edebilirsiniz. Çoğu kullanıcı bunun Lg'nin hatası olduğunu bilmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alicanveliy -- 20 Ekim 2017; 0:26:48 >
  • Dubai den aldığım LG10 1,5 yılın ardından kapandı, bir kaç defa açıldı, kullandım. ancak sonra tekrar kapandı, LG logo geldi, açılmadı. tekrar açtım bu sefer yeşil bir ekranda hızlıca akan yazılar geldi, öyle kaldı. açılmıyor telefon. Galiba bootlop oldu. LG servisi yurt dışı cihazlara servis hizmeti vermiyormuş, kabul etmediler.
    bu telefonu nerede nasıl yaptırabilirim? Maltepe şengünler denmiş. burada yaptıran var mı? güvenilir mi?
    Şengünlere mi göndereyim? yoksa başka bildiğiniz var mı?
    teşekkürler...

LG pişmanlıkmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mintmax

Benim telefonumda geçenlerde kendiliğinden kapandı ve logo ekranında kaldı. Bekleme sırasında çok ısınıyordu.

Bataryayı çıkartıp 5-10 dk bekledikten sonra tekrar açabiliyordum fakat yine logo ekranında kalıyordu.

Ben bootloop olduğunu düşünerekten 4 ağustosda delta servise gönderdim, 14 ağustos itibariyle "batarya değişimi ve yeni yazılım güncellemesi" işlemi yapıldığı yazıyordu. 3 gün içinde kargoya vereceklermiş.

Şimdi benim telefon bootloop mu oldu yoksa batarya sorunum mu var? geçici bir çözüm sunmasınlar bana, garantinin bitmesine 5 ay kaldı. ben yenisi gelir diye elden çıkarmaya düşünüyordum, soğudum bu kronik sorunu yüzünden.

banada ekran filmi degişti gibi bişey yazmışlar yanlış yaptık bence bu sorun nüksettiginde servise gönderip direk para iadesi istiyebiliriz.çünkü telefonda kronik sorun var

• cihaz ilk olarak reset atıyordu sonra hiç açılmadı deltaya yolladım deltada batarya ekranı degiştirmiş bu ne lahana turşusu hiç bişey anlamadım telefon çalışıyor ama korkuyorum
  • benimde g4 üm bootloo oldu neden oluyor ve yeni anakart alırsam randuman lı çalışırmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HEZİO

benimde g4 üm bootloo oldu neden oluyor ve yeni anakart alırsam randuman lı çalışırmı?
    Geçmiş olsun. Yeni anakart alınca zaten telefon sıfırlanmış olur sorun ana kartta. Ben bootloop olmadan servise götürmüştüm pili için. Telefonda ısınıyor bu aralar diyince garantiden anakartıda yenilemişlerdi. Eğer garantin yoksa anakart değişimi baya pahalı. Tamir edenler var ama oda kesin garanti değil.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.