Şimdi Ara

★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★ (3362. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
72.620
Cevap
379
Favori
2.297.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 33603361336233633364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KillerNoob

quote:

Orijinalden alıntı: ertank07

Günaydın iyi haftalar arkadaşlar ben sormuştum ama kimse cevap vermedi, bu lg nin driverlarinin paylaşıldığı nerede yazıyor, öyle bir link haber var mı, bu telefon için en önemli şey aynı zamanda Android 7yi adam akıllı kullanmak demek custom olarak.

Driver derken ?

Kaynak kodu olabilir geliştiricilerin ellerinde.

Veya CM14 çıkınca Nexus'lardan build edilebilir.

Nette yazanlara göre G3'e CM14 gelecek.

Kodlar paylaşıldığı gün hatta hafta bir aosp gelebilir inşallah kamera sorunları olmaz.
  • ertank07 kullanıcısına yanıt
    Hocam kaynak kodları paylaşılıyor ancak kamera vs gibi parçaları paylaşmıyor. Onlarda olmayınca insanın keyfi kaçıyor.

Belki okumuşsundur önceki sayfalarda ufak bir yazı yazdım dur atıyım
    " Sanırım cyanogenmod tarzı şeylerin önünü kesebilmek için. O kodlar paylaşılmış olsa kimsenin kolay kolay stok romda kalmayacağını biliyorlar. Birazda satış stratejisi de olabilir. Lg desteği kesse bile cm tarzı oluşumlar destek vermeye devam edicekler ancak kamera kodları gibi bazı kodları paylaşmayarak o romda önemli parçaların düzgün çalışmasını engelleyip kullanıcıyı yenisini almaya zorlabilecekler. Benim fikrim bu yönde. Dünya kurtulmayacak ancak cebe giren para azalacak " ben buna bağlıyorum bazı kodlarını paylaşılmamasını.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gungorce

Hocam kaynak kodları paylaşılıyor ancak kamera vs gibi parçaları paylaşmıyor. Onlarda olmayınca insanın keyfi kaçıyor.

Belki okumuşsundur önceki sayfalarda ufak bir yazı yazdım dur atıyım
    " Sanırım cyanogenmod tarzı şeylerin önünü kesebilmek için. O kodlar paylaşılmış olsa kimsenin kolay kolay stok romda kalmayacağını biliyorlar. Birazda satış stratejisi de olabilir. Lg desteği kesse bile cm tarzı oluşumlar destek vermeye devam edicekler ancak kamera kodları gibi bazı kodları paylaşmayarak o romda önemli parçaların düzgün çalışmasını engelleyip kullanıcıyı yenisini almaya zorlabilecekler. Benim fikrim bu yönde. Dünya kurtulmayacak ancak cebe giren para azalacak " ben buna bağlıyorum bazı kodlarını paylaşılmamasını.

LG kod paylaşsa ne olacak paylaşmasa ne olacak ürettikleri telefonlar ortada G4 ve G5 Kronik Boot Loop sorunlu :) G3 kamera kodlarını paylaşmış ne yapacak htc çalıp kendi yazılımınamı ekleyecek bu şekilde başka cihazmı sattıracak ne saçma politikaları var :) Cyanogen yapımcısı istese kamera sorununu çözebilir Galaxy Wonder kullanırken arco diye bir geliştirici vardı sıfırdan kod yazdı şuan cm 13 bile çalışıyor cihazda :)

• blackcat67 kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam neden paylaşmadıklarını anlamak güç. Ya zaten desteğini keseceksin bari bırakta rahat rahat kullanalım yok. Yenisini al. Keşke bir gelitirici kamera için kod yazsa. Şöyle manuel modlu falan ne güzel olurdu . Bu arada G4 de biliyordum bootlop sorununu ama G5 de mi başlamış bootlop sorununa. Ya bu telefonlar testten falan geçmiyormu ya. Hadi uygun fiyatlı olsa birşey demezsin diyeceğimde artık uygun fiyatlı cihazların hiçbirinde böyle saçma bir sorun yok. Eğer lg nin her telefonu böyle olacaksa vay hallerine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gungorce -- 8 Ağustos 2016; 9:29:24 >
  • Kodlar paylasilmadi, paylaşılsa xda yıkılır ortalık. Kodlar paylaşılsa ne olacak dersen kamera aosp de berbat aynı şekilde gpu ses vs çok daha iyi olacak uyarlama şekilde çalışmayacak cihaz kimse stock romda kalmaz . Nexus tan alınamaz farklı cihaz, olsa şimdiye kadar olurdu bence. Anca biri çalıp kodları yayınlar yoksa zor.

• quote:

Kodlar paylasilmadi, paylaşılsa xda yıkılır ortalık. Kodlar paylaşılsa ne olacak dersen kamera aosp de berbat aynı şekilde gpu ses vs çok daha iyi olacak uyarlama şekilde çalışmayacak cihaz kimse stock romda kalmaz . Nexus tan alınamaz farklı cihaz, olsa şimdiye kadar olurdu bence. Anca biri çalıp kodları yayınlar yoksa zor.

Google işe el atmalı Android'in geleceği için bunu yapmalı. Üreticiler kodları paylaşmalı isteyen istediği gibi kullanır sonuçta android kendi işletim sistemini yazsa hadi neyse bir arayüz yapınca senin mi oluyor :D
  • ertank07 kullanıcısına yanıt
    Hocam dedikleriniz doğru. Keşke öyle biri çıksada kodları bulsa. Ama zor. Millet daha telefon çıkmadan görüntülerini ortaya çıkarıyor. Ama kimse geliştiriciler için kodları ortaya çıkarmıyor ya
  • Güzel haberi vermenin zamanı geldi sanırım Müşteri hizmetlerinden aldığım bilgilere göre; değişim bekleyen hiç bir cihaza aynı model verilmeyecek. Değişimdeki cihazınız eğer G3 ise G5 SE verilecek, eğer G4 ise G5 verilecek. G3 ve G4 stokları şuan için LG servislerine getirilmemekte. Bu yeni model vermelerinin de sebebi müşteri memnuniyetini yükseltmekmiş. Ne kadar yükseltebilirler o ayrı
  • bootlader kullanıcısına yanıt
    Acaba güncelleme yaparken brick oldu falan diyip yollasam mı. Gerçi şansıma anakart getirirler yine değişim yapmazlar.
    Cok sağol bilgi için bende deyişim onayi mekliyorum merkezden şimdi banada g5 se mi verecekler acaba.

• ali6511 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam kılıflara bakmaya başlayın siz
  • Sorunlar tam gaz devam...

Son güncelleme ile kullandım baya dünden beri arka kamera çalışmaz oldu. Sadece ön kamerayı görüyor ve arkaya döndürme seçeneği yok. Instagramdan denedim Arka kamera çalışmıyor hatası alıyorum.

Hard reset yaptım sorun hala devam ediyor nasıl çözeriz bunu
  • lakers45 kullanıcısına yanıt
    Hocam sizi korkutmak istemem fakat Hard resetle bile çözülmediyse sorun donanımsaldır diye düşünüyorum. Bi garantiye götürün bence, kim bilir değişim vs. çıkar
  • Arkadaslar merhabalar.
    Telefonu servise göndermeyi düşnüyorum, daha önceden tel acıp bildireyim mi?
    Kağıda yazıp fatura ile kutuya mı yerleştireyim?
    Servisten servise değişiyor durumlar, çatlak mevcut kasanın ustunde ve altında, kulaklıkta mic calsımıyor ve batarya birden bitip ustuste 10 defa reset atıyor.
    Sizce hangi ildeki hangi servise gönderiyim?

Yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Doğukan Çelik

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Doğukan Çelik

quote:

Orijinalden alıntı: Julimezar

Hocam ben kendim lg g3 kullanıyorum zaten ve gayet memnunum. Annem için alıcam bu sefer. Sizinkinde bi problem olabilir mi ben gayet memnunum çünkü ?

soluk renge eyv cekersem hizli bitwn bataryaya eyv cekersem gucsuz islemciye eyv cekersem bende memnunum bak sana bir tavsiye veriyim dostum suan j7 kullaniyorum annene g3 alirken o stantta j7 yi bul ve ayni fotografi yan yana koy renk canlilini anlarsin ve 2k ninda palavradan ibaret g3 e j7 ana ekran buz mavisi resmini indir ve yanyana koy iste anlarsin o zaman bu arada bnm g3 tamamen sorunsuz

Yazdığın sorunlarda tek pil sıkıntısı var bende.

O da %25 parlaklıkta 4-4.5 saat full wifi ile.

0 parlaklikta her telefonun sarji uzun gider ama ben 0 parlaklikta bile 4 saat gittini gormedim isik sifir olsun sadece wifi acik olsun ama devamli bi facede takil twit yap video izle bile demiyorum izlersen bu sefer su gibi biter he sadece wifi acik ekran acik oylece dursun 4 saat gider

%25 az bir parlaklık değil. %50 ye alsam 3.5 saat gibi bir sonuç gelir herhalde. %100 de de 2 saat felan görüyor.

Full wifi derken de wifi sürekli açık ve açık olduğu sure boyunca da tarayıcı , wp , mwssenger , facede gezdim. Dh den videolara baktım.

valla bnm j7 en dayanikli bataryaya sahipken wifi acik parlaklik 15 20 arasindayken baya oyun oynadim halde world of tanks modern combat 5 sarji 4 saat rahat cekiyo ama g3 un imkansiz ben kullandim kardesim isinmasin cart olmasin ozen gosterip 0 isikta oynuyordum nedeni ekranin omru kisalmasin diye

• quote:

Kodlar paylasilmadi, paylaşılsa xda yıkılır ortalık. Kodlar paylaşılsa ne olacak dersen kamera aosp de berbat aynı şekilde gpu ses vs çok daha iyi olacak uyarlama şekilde çalışmayacak cihaz kimse stock romda kalmaz . Nexus tan alınamaz farklı cihaz, olsa şimdiye kadar olurdu bence. Anca biri çalıp kodları yayınlar yoksa zor.

GPU, SoC'a bağlı ve kernelde açık kaynak kodlu olarak duruyor. Keza sesde kernelde, o da açık kaynak.

Kamerayı hiç kimse, Google Nexus cihazlara bile açık kaynak kodlu olarak sunmuyor zaten. Sunması da yanlış olur zira üreticilerin kendi yazdığı algoritmalar var.
  • merhaba arkadaslar sizce 2 yil önce cikmis olan bu telefonu almalimiyim

Siz aldinizmi hocam cihazi servisten g5 se. Genel merkezden mi aldiniz haberi. Benim 40 gün oldu servise vereli 10 gundur.de merkezden deyisim onayi bekliyor.

Çarşsamba günü benim de 20 iş günü doluyor inşallah yapamazlar :D PCB 16 gb batarya ve panal değişimi bekliyor cihaz yetiiştirirler mi sizce 2 günde :D
  • Sanmıyorum G3 parçaları şuan yok dendi ama siz bir arayın çarşamba günü onları
  • 
Sayfa: önceki 33603361336233633364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.