Şimdi Ara

★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★ (3361. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
72.621
Cevap
379
Favori
2.297.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 33593360336133623363
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar saatlerce uğraş sonucunda 4G geldi ama nasıl geldi bende bilmiyorum.En son vodafone self servis
    pc den girdim 4.5 g açık duuroyrdu kapatıp açtım ve geldi,oysa ki bunu hem yanımda programından defalarca
    yapmıştım,demekki sorun vodafone daymış .ilginç doğrusu
  • Em son yüklediğimde aicp romda asağıdaki butonların yeri değiştirelemiyordu o ayarlara girince hata
    veriyordu bu devam ediyor mu ?
  • pil sorunu yaşayanlar fulmisc 5.3 geçin 4 saat ekran süresi alırsınız ben kullanıyorum memnunu tavsiye ederim
  • blackcat67 kullanıcısına yanıt
    Uyumluluk yamasi adi altinda bi guncelleme yukleyip teli yeniden baslatin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Julimezar

Ben ekrandan gayet memnunum piksel yokluğu olarakta j7 yi 2 ye katlıyor. Dayımda j7 yada j5 var hangisi emin değilim ama ekran çok kötü geldi. Şimdiye kadar yaşadığım tek sorun ısınması ki zaten bunu bilerek aldim. Sarja takiliyken saatlerce video izlemediğim sürece rahatsız edici seviyeye gelmedi.

Ya kardesim tamam g3 daha iyi tamam yedirememek boyle bir sey olsa gerek j7 nin pikseli 247 g3.un yanilmiyorsam 400 lerde rakam olarak evet kesinlikle 2 ye katliyor ama is icraata binince cok gerisinde kaliyor tamam daha yazma g3 daha iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: KillerNoob

quote:

Orijinalden alıntı: Doğukan Çelik

quote:

Hocam ben kendim lg g3 kullanıyorum zaten ve gayet memnunum. Annem için alıcam bu sefer. Sizinkinde bi problem olabilir mi ben gayet memnunum çünkü ?

soluk renge eyv cekersem hizli bitwn bataryaya eyv cekersem gucsuz islemciye eyv cekersem bende memnunum bak sana bir tavsiye veriyim dostum suan j7 kullaniyorum annene g3 alirken o stantta j7 yi bul ve ayni fotografi yan yana koy renk canlilini anlarsin ve 2k ninda palavradan ibaret g3 e j7 ana ekran buz mavisi resmini indir ve yanyana koy iste anlarsin o zaman bu arada bnm g3 tamamen sorunsuz

Yazdığın sorunlarda tek pil sıkıntısı var bende.

O da %25 parlaklıkta 4-4.5 saat full wifi ile.

0 parlaklikta her telefonun sarji uzun gider ama ben 0 parlaklikta bile 4 saat gittini gormedim isik sifir olsun sadece wifi acik olsun ama devamli bi facede takil twit yap video izle bile demiyorum izlersen bu sefer su gibi biter he sadece wifi acik ekran acik oylece dursun 4 saat gider

• Telefon alacaksaniz mi5 alın. 1500 tl.

• quote:

quote:

Hocam ben kendim lg g3 kullanıyorum zaten ve gayet memnunum. Annem için alıcam bu sefer. Sizinkinde bi problem olabilir mi ben gayet memnunum çünkü ?

soluk renge eyv cekersem hizli bitwn bataryaya eyv cekersem gucsuz islemciye eyv cekersem bende memnunum bak sana bir tavsiye veriyim dostum suan j7 kullaniyorum annene g3 alirken o stantta j7 yi bul ve ayni fotografi yan yana koy renk canlilini anlarsin ve 2k ninda palavradan ibaret g3 e j7 ana ekran buz mavisi resmini indir ve yanyana koy iste anlarsin o zaman bu arada bnm g3 tamamen sorunsuz

Batarya performansı kötü bu doğru
    Telefon çok ısınıyor buda doğru
    Kronik çatlak sorunu vardı yeni serilerde henüz karşılaşılmadı

Bu arada ekran konusunda saçmalamışsın. Samsungların ekranı super amoled, zaten bilinen en iyi görüntü veren ekranlardır ve piyasada çok büyük oranda samsung cihazlarında kullanıyor. Senin önceliğin sadece ekrandı madem gidip g3 alman çok büyük mantıksızlık olmuş. Bu senin hatan, millete karşılaştır yanyana getir diye akıl veriyorsunda kendin bunu yapmayacak kadar akılsızmışsın.

Yukarıda batarya ve ısınma ile alakalı söylediklerimizi herkese söylüyoruz gelip sorsaydın sana da söylerdik. Cihazın mükemmel olduğunu kimse söylemiyor. Burası fanboyluk yapılan bir konu değil

Ayrıca kasma konusuna gelince android 6 ile beraber gram kasma yoktur cihazda. Cihazın 6 sıfır değilse güncelle. Eğer 6.0 ise de senin cihazında sorun vardır. Burada marsmallow ile kasma yaşayan adam yok senden başka.

Gelenlere de bu yukarıda saydığım sorunları var diyoruz, bu haliyle kabul edersen al etmez isen başka cihazlara bak diyoruz.

• Dayım geldi telefonu j7 imiş dediğini yapmadım ama özellikle ekran ve kameraları karşılaştırdım lg dövdü her türlü bu kadar fanboyluk yapmanın bi alemi yok .
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasak_ask3434

quote:

quote:

Bu arada ekran konusunda saçmalamışsın. Samsungların ekranı super amoled, zaten bilinen en iyi görüntü veren ekranlardır ve piyasada çok büyük oranda samsung cihazlarında kullanıyor. Senin önceliğin sadece ekrandı madem gidip g3 alman çok büyük mantıksızlık olmuş. Bu senin hatan, millete karşılaştır yanyana getir diye akıl veriyorsunda kendin bunu yapmayacak kadar akılsızmışsın.

Yukarıda batarya ve ısınma ile alakalı söylediklerimizi herkese söylüyoruz gelip sorsaydın sana da söylerdik. Cihazın mükemmel olduğunu kimse söylemiyor. Burası fanboyluk yapılan bir konu değil

Ayrıca kasma konusuna gelince android 6 ile beraber gram kasma yoktur cihazda. Cihazın 6 sıfır değilse güncelle. Eğer 6.0 ise de senin cihazında sorun vardır. Burada marsmallow ile kasma yaşayan adam yok senden başka.

Gelenlere de bu yukarıda saydığım sorunları var diyoruz, bu haliyle kabul edersen al etmez isen başka cihazlara bak diyoruz.

Aslan parcasi bana oyle akilsiz deme tartismak isine gelmiyorsa yazma bos kafalarla tartisacak vaktim yok
    1.ben seni gibi akilsizlarin oyunana gelip aldim senin gibi malini oven cehaletin vergileri yok lg boyle yok 2k ekrani yok kasmiyor dediler aldim zaten gerekini gordum
    2.rakamlarla lg g3 j7 yi ezer gecer icratla ise EZİLİR
    3.Lg g3 un bataryasi ornek vermek gerekirse aynen 5s in sarji gibi cabuk bitiyo 5sten g3 e gecenler bilir
    4.Oyun Performansi Bes Para Etmez Modern Combat 5. full ayarda resmen 20 fps en dusukte anca 40 45 arasi oldu
    6. Sistem Berbat Hic Stabil Degil Arayuz Olsun Islem Yaparken Olsun Agirligi Gormek Mumkun
    7. Kamerasi Hicbir ise Yaramaz Full+Full Karincalanma Az Bi Karanlikta. Videonun Zaten 4k ile uzaktan yakindan alakasi yok onu saymiyorum
    8.Ekran 2K Ama soluk :) hic parlak degil 400 civari pikseli var ama 400de ölü
    Yani Her Ne Kadar Siz Lg G3 iyi Desenizde
    Malesefki Lg G3 bu sorunlarla dolu

Rakamda G3 yener İCRAATTA SAMSUNG EZER
    IYI AKSAMLAR

• quote:

quote:

Ben ekrandan gayet memnunum piksel yokluğu olarakta j7 yi 2 ye katlıyor. Dayımda j7 yada j5 var hangisi emin değilim ama ekran çok kötü geldi. Şimdiye kadar yaşadığım tek sorun ısınması ki zaten bunu bilerek aldim. Sarja takiliyken saatlerce video izlemediğim sürece rahatsız edici seviyeye gelmedi.

Ya kardesim tamam g3 daha iyi tamam yedirememek boyle bir sey olsa gerek j7 nin pikseli 247 g3.un yanilmiyorsam 400 lerde rakam olarak evet kesinlikle 2 ye katliyor ama is icraata binince cok gerisinde kaliyor tamam daha yazma g3 daha iyi

İkinizde ne tamamen haklı ne de tamamen haksızsınız kardeşlerim, lütfen tartışmayın G3'ü alan bilerek almalı bence, yani SP 801 işlemci var, 2K ekran ve 3000Mah kapasitesinde bir pili var. Sen bundan maksimum ne beklersin ki, telefonun sana vereceği maksimum pil süresi belli zaten (5 saat- 5.5 saat) ve SP 810 da bile ısınma varken daha eski nanometreyle yapılan bir işlemcinin o zamanlar için yepyeni bir teknoloji olan 2K'yı kaldıracağını sanmak büyük bir aptallık olurdu. Ekran konusuna gelecek olursak bu tamamen kişisel tercihtir, eğer dediklerinizde ekran çözünürlüğünü düşünürsek tabii ki de G3 kazanacaktır. Ama; panel için konuşacak olursak Samsung telefonlarında özel teknolojisi SAMOLED ekranları kullanmakta, Lg de IPS ekran tercih etmekte, ve Lg son serilerdeki G3'lerin ısınmasını bir nebze azaltmak için daha sarımtırak olan farklı bir panel koymaya başladı fakat IPS hala devam etmektedir. Yani sen diyorsan "abi şu renk patlamalarına bak, kırmızı resmen gözümü alıyor harika!" diye, bayılırsın SAMOLED'e. Fakat diyorsan ki "abi ben gerçek hayatta objeleri nasıl görüyorsam telefonumda da o renkleri görmek istiyorum, abartmaya gerek yok." o zaman IPS sana en uygun seçenektir. İki teknolojinin farklı farklı avantajları var kısacası. J7'ye gelecek olursak; bilindiği üzere bir 2015 versiyonu var bir de 2016. İlkinin rami 1.5 GB pili 3000Mah. İkincisinin rami 2 GB pili 3300 Mah, yani neredeyse G3'ün piliyle aynılar. Ekranları HD ekran, yani G3'ün ekranından 3 kat daha az çözünürlükte. HD-FULL HD-QUAD HD olarak açıklarsam göreceksiniz farkı. İşlemci konusunda ise, G3'ün işlemcisi her ne kadar kod numarası (801) yüksek olsa bile, J7'lerin işlemcisiyle ya aynı performansı, ya da daha düşük performansı verecektir. İkinci seçenek daha çok başınıza gelecektir büyük ihtimalle. Çünkü, Snapdragon 615 ve 617 (sırasıyla J7 -2015- ve J7 -2016- 'ların işlemcileri) işlemcileri çok daha düşük nanometrelerde üretilmiş ve daha yeni teknolojilerle donatılmıştır ve orta segment telefonlar için tasarlanmıştır. Ekran HD olduğu için, çok ekstra bir güç istemeyecektir, ve işlemci ekrana gayet de yetecektir. 2 ve 1.5 GB ram de bunlar için gerekli düzeydedir. Batarya da çok iyidir HD ekrana göre, yarıda bırakmayacağını düşünüyorum. Tabi işin yazılım kısmı var, bilen bilir LG ve Samsung da bu seneye kadar yazılımları çok başarılı firmalar değillerdi (özellikle Samsung'un Touchwiz UX faciası) ve telefonları her ne kadar istenmese de kullanıcılara kasmalar ve frame(kare) atlamaları yaşatıyorlardı. Ama bu son iki yılda büyük oranda çözüldü, Touchwiz yenilendi ve basitleşti, keza LG UX da öyle. Ayrıca LG'nin G3 için yazılımının gerçekten kötü olduğunu düşünüyorum, 5.0 sürümünü buna örnek gösterebiliriz. Ve en azından çözünürlük düşürme gibi basit bir şeyi koyabilirlerdi ayarlar bölümüne. (Çok işe yaramasa da bir nebze rahatlatıyor, ve Note 7 de bu özellik telefonda kurulu halde geliyor.) J7'deki yazılımı bilemeyeceğim, ama samsung orta segmentteki telefonlarının arayüzünü gerçekten basitleştirdiğini ve kullanılabilirliğini arttırdığını biliyorum. Kuzenimin J7'sini incelemiştim. Ve bu telefonun kullanıcıda günlük kullanım esnasında herhangi bir sorun yaşatmayacağını düşünüyorum. Eğer telefon almadan önce 15 dakikalık kısa bir araştırma yapılacak olursa, şu yukarıdaki bütün terimlerin %75'i anlanır ve kullanıcı da "hmm, 2K ekran ve SP 801 işlemci, o zaman bu telefonu çok zorlarsam ısınr, demek ki çok oyun oynamak istemiyorsam ve sosyal medya-kamera aracı olarak kullanacaksam bunu alabilirim." veya "hmm, HD ekran ve 1.5/2 GB ram'li bir telefon. Ve orta segment işlemci. Bu telefonla çok ağır olmayan oyunları bazen bir kaç kare atlaması yaşayarak oynayabilirim, ama bu telefon kolay kolay ısınmaz çünkü ekranı çok yüksek kalitede değil. Pili de bu işlemci ve ekran için çok yeterli. Bunu almalıyım." diyebilir ve bütün bu kararları aşamalı yaptığı için sonuçtan memnun kalır ve böyle gruplara, "ABİ BAK SAKIN ALMAYIN, LG PİŞMANLIKTIR YAA 3 SAATTE BİTİYOR PİLİ" gibi şeyler yazmaz. Bunlar zaten kaçar defa tartışıldı ve sonuçlandı. Burada amacım kimseye taş atmak değil, aksine uzun süreden beri süregelen bir yanlış anlaşılmayı bir nebze olsun düzeltebilmektir. Ve ısrarla eklemek isterim ki; asla bir LG fanboyu değilim, veya herhangi bir markaya aşık değilim. Aslında Lg'den hoşlandığım söylenemez (3 kere garantiye gitti) ve telefonlarının kronik sorunları olduğunu artık herkes biliyor. Çook uzun konuştum, diyeceğim şu ki; ARAŞTIRIN, ARAŞTIRIN, ARAŞTIRIN...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bootlader -- 8 Ağustos 2016; 1:16:41 >

• quote:

Dayım geldi telefonu j7 imiş dediğini yapmadım ama özellikle ekran ve kameraları karşılaştırdım lg dövdü her türlü bu kadar fanboyluk yapmanın bi alemi yok .

Ya tamam senin dayin geldi sende kiyaslastirdin lg dovmus kick boksmu yapti :) tavukmu dovuyo lg o zaman bi video cek hiz performans hepsini degerlendr herkez gorsun ama yapamazsin cunki yenilgiyi gormeyi hazmedemessin:))

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aslan parcasi bana oyle akilsiz deme tartismak isine gelmiyorsa yazma bos kafalarla tartisacak vaktim yok
    1.ben seni gibi akilsizlarin oyunana gelip aldim senin gibi malini oven cehaletin vergileri yok lg boyle yok 2k ekrani yok kasmiyor dediler aldim zaten gerekini gordum
    3.Lg g3 un bataryasi ornek vermek gerekirse aynen 5s in sarji gibi cabuk bitiyo 5sten g3 e gecenler bilir
    4.Oyun Performansi Bes Para Etmez Modern Combat 5. full ayarda resmen 20 fps en dusukte anca 40 45 arasi oldu
    6. Sistem Berbat Hic Stabil Degil Arayuz Olsun Islem Yaparken Olsun Agirligi Gormek Mumkun
    7. Kamerasi Hicbir ise Yaramaz Full+Full Karincalanma Az Bi Karanlikta. Videonun Zaten 4k ile uzaktan yakindan alakasi yok onu saymiyorum

IYI AKSAMLAR

Profilinde doğum tarihin yazıyor. 18 yaşında olduğunu bilmek yeter bize.

• Telefonu annem için alıcam yan yana koyunca dış görünüşü bile almak için bir sebep. Lg çok daha narin bi telefon iken j7 aynı boyutlarda olmalarına rağmen devasa birşeymiş gibi duruyor. Kamera ve ekran olarakta çok daha iyi ekranda 2 ye katlaması dışında boyut ve ramda da ikiye katlıyor. Antutu ve benchmark ta ne sonuç çıkar bilemem onları yapmadım ama çoklu çekirdeği kullanmayan oyunlarda yine lg galip gelicektir diye tahmin ediyorum. Samsung'ta CEO musunuz neden bu kadar fanboyluk yaptınız ben anlamadım ?
  • quote:

Telefonu annem için alıcam yan yana koyunca dış görünüşü bile almak için bir sebep. Lg çok daha narin bi telefon iken j7 aynı boyutlarda olmalarına rağmen devasa birşeymiş gibi duruyor. Kamera ve ekran olarakta çok daha iyi ekranda 2 ye katlaması dışında boyut ve ramda da ikiye katlıyor. Antutu ve benchmark ta ne sonuç çıkar bilemem onları yapmadım ama çoklu çekirdeği kullanmayan oyunlarda yine lg galip gelicektir diye tahmin ediyorum. Samsung'ta CEO musunuz neden bu kadar fanboyluk yaptınız ben anlamadım ?

konu tasarimsa lg g3 elbetteki cok lukx ve modern durusu var j7 kaba duruyor peki siz fanboymusunuz her biriniz cephe aliyorsunuz?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

IYI AKSAMLAR

Profilinde doğum tarihin yazıyor. 18 yaşında olduğunu bilmek yeter bize.

sana agzini payini vedim hade sen bi aradan cekil he bu arada bakiyorumda teknoloji konusundan uzaklasip konuyu sahsilestiriyosun aa olmaz bak boyle cocugum senin bu bilgiye sahip olman icin buyumen lazim hadi yat evladim uyu

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KillerNoob

quote:

quote:

Yazdığın sorunlarda tek pil sıkıntısı var bende.

O da %25 parlaklıkta 4-4.5 saat full wifi ile.

0 parlaklikta her telefonun sarji uzun gider ama ben 0 parlaklikta bile 4 saat gittini gormedim isik sifir olsun sadece wifi acik olsun ama devamli bi facede takil twit yap video izle bile demiyorum izlersen bu sefer su gibi biter he sadece wifi acik ekran acik oylece dursun 4 saat gider

%25 az bir parlaklık değil. %50 ye alsam 3.5 saat gibi bir sonuç gelir herhalde. %100 de de 2 saat felan görüyor.

Full wifi derken de wifi sürekli açık ve açık olduğu sure boyunca da tarayıcı , wp , mwssenger , facede gezdim. Dh den videolara baktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KillerNoob -- 8 Ağustos 2016; 7:33:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ertank07

Em son yüklediğimde aicp romda asağıdaki butonların yeri değiştirelemiyordu o ayarlara girince hata
    veriyordu bu devam ediyor mu ?

O kısım kaldırılmış.

• Günaydın iyi haftalar arkadaşlar ben sormuştum ama kimse cevap vermedi, bu lg nin driverlarinin paylaşıldığı nerede yazıyor, öyle bir link haber var mı, bu telefon için en önemli şey aynı zamanda Android 7yi adam akıllı kullanmak demek custom olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: ertank07

Günaydın iyi haftalar arkadaşlar ben sormuştum ama kimse cevap vermedi, bu lg nin driverlarinin paylaşıldığı nerede yazıyor, öyle bir link haber var mı, bu telefon için en önemli şey aynı zamanda Android 7yi adam akıllı kullanmak demek custom olarak.

Driver derken ?

Kaynak kodu olabilir geliştiricilerin ellerinde.

Veya CM14 çıkınca Nexus'lardan build edilebilir.

Nette yazanlara göre G3'e CM14 gelecek.

• 
Sayfa: önceki 33593360336133623363
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.