Şimdi Ara

★★ LG G2 ŞEBEKE SORUNU ÇÖZÜMÜ ★★ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
8
Favori
25.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    istanbulda yaşıyorsan telefonu bana bırakabilirsin aksam hallederim sabahda gelip alabilirsin.
  • Maalesef hocam yaklaşık 1000 Km kadar uzaktayım size.

tam üç farklı kablo, iki farklı bilgisayar ve iki farklı rom ile denememe rağmen hep aynı hatayı aldım, hem sizin verdiğiniz linkte hem de bu sitede anlatılan şekilde yapmama rağmen. nerede hata yapıyorum hala bulamadım.
  • redsmoke R kullanıcısına yanıt
    hahah :D
    teamwiever ile bağlanıp birde soruna ben bakarım, programı indir ıd adresini ve sifreyi ver bağlanayım burdan
  • quote:

Orijinalden alıntı: By.TRabZonLu™

aslında bu basebandı yüklemek yerine direk vereceğim romu kurmanız sizin için çok daha avantajlı olacak, diğer romlara göre şebekeyi ayarlayan en iyi rom kesinlikle tavsiye ediyorum.

595 6EE/T-MOBILE(UNITED KINGDOM) V20H LGD802 1.71 GiB
    Buyrun burdan indirin;http://adf.ly/ufCCA

Hocam bi de bu romun basebandini cikartsaniz denesek nasil olur.g3 romlar 5.0 romlar varken stockla cok ugrasmak istemiyor insan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

hahah :D
    teamwiever ile bağlanıp birde soruna ben bakarım, programı indir ıd adresini ve sifreyi ver bağlanayım burdan

teşekkür ederim hocam iş yerindeyim şu an fırsat bulduğum ve sizinde burda olduğunuz zaman size id ve şifre göndereceğim.
  • powerose P kullanıcısına yanıt
    ilk sayfadaki baseband bu roma ait, ama diğer romlar ile çok verimli çalışmıyor. romun kendisini kurunca fark belli oluyor. çok daha verimli çalışıyor
    tamam o zaman haber edersiniz bende bağlanırım. ama öncesinde lg'ye ait programların hepsini kurun. bir de eğer iş yerinizdeki bilgisayarlarda kısıtlama var ise telefonu görmeyebilir
  • hocam özel mesajınız kapalı. şifre ve id gönderdim ama gönderilemedi.

Edit:Bu mesajin üzerine yine bayağı bi uğraştım ve sonuç yine hüsran. Önceden Flash tool ile yükleme yapacağım zaman en azından yüzde ikide falan kalıyordu şimdi ise download mode yazısı bana, ben ona bakıyorum hiç tepki yok ne telefonda ne de PC'de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redsmoke -- 22 Ocak 2015; 21:20:29 >
  • Benim telefonun sadece Edge de baglanma sorunu hala devam ediyor fakat garip bi durum var. Arkadasin g2 sinden efs backup yedegi alip benimkine restore ediyorum imei felan ucuyor daha sonra imei meid ve esn numaralarini degistiriyorum ilk acilista 3g geliyor hatta test yapiyorum 11 mbps hizlara ulasiyorum ama 10dk sonra tekrar edge ye geciyor donanimsal olmadigi acik ama sorun neden kaynakli hala cozebilmis degilim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • en nihayetinde verdiğiniz rom'u yükledim hocam. henüz test etme şansım olmadı ama dikkatimi sol üstteki operatör ismi çekti. bir de hocam root'lu mu kullanıyorsunuz bu romu ve custom recovery var mı? bu arada yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.
  • Operatörünüzle bir görüşün derim çözüm üretebiliyorlar bazen
  • Benim sorunum su wcdma modunda internete girebiliyorum 3g ile fakat beni arayanlar ya ulasamiyo ulassalar bile 10-15 saniye sonra dusuyorlar. Ben de arama yapamiyorum. Ancak su an 3gde ve arama yapabiliyorum. Ancak zamansiz hat kopmalari can sıkıcı. Donanimsal midir? paralel ithalat telefon. Cozumu var mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    doğrudur evet operatör ismi çkıyor. custom rocovery var root da var dolayısıyla, arada kamera programı falan yüklüyorum o yüzden custom recovery kurdum. bir sorun yoktur umarım, diğerlerine göre şebeke hızı daha iyi. en azından beni arayanlar ulaşılmıyor diye mesaj almıyor
  • quote:

doğrudur evet operatör ismi çkıyor. custom rocovery var root da var dolayısıyla, arada kamera programı falan yüklüyorum o yüzden custom recovery kurdum. bir sorun yoktur umarım, diğerlerine göre şebeke hızı daha iyi. en azından beni arayanlar ulaşılmıyor diye mesaj almıyor

genel itibari ile memnunum hocam teşekkürler ama bazen 2g'ye geçmemekte yine ısrar ediyor. anlık "E" simgesi gözüküp kayboluyor bu romda da. hattım avea acaba hat ile mi alakalı kernel mi ya da custom recovery ile mi anlamadım gitti. belki düzelir umuduyla gidip 128 kb sim kart aldım onda da aynı sorun. telefonu 2G'ye sorunsuz geçiremedim gitti. 3G'de herhangi bir sıkıntı bulunmuyor.
  • Ben bu şebeke sorununu G3 32 GB Telefonumda yaşıyorum. Önerebileceğiniz bir Baseband var mıdır? Yoksa direk farklı bir Rom mu denemeliyim? Stock Rom'dan da şaşmak istemiyorum, yardım edebilecek biri var mı?
  • aynen dostum 2g ye geçmemekte ısrar ediyor. sesin karşıya gitme konusunda da bu rom daha iyi. diğerlerinde sürekli sesin uzaktan geliyor derin geliyor diyorlar. bu romda hiç öyle bi sıkıntı yaşamadım. ve diğer stock romlarda konuşurken sürekli ses kesiliyor, yine bu romda sorun olmadı. diğerlerine göre bariz daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By.TRabZonLu™ -- 30 Ocak 2015; 10:53:59 >
  • Herkese merhaba. Size birkaç sorum olacak eğer yardımcı olursanız sevinirim. G2'nin Kore versiyonu olan F320K modeli var elimde, cihaza imei atılmış, Kore stock rom'u yüklü, düne kadar sıkıntısız kullanıyordum 3G'yi. Fakat dün 3G gitti ve sürekli 2G bağlantısı var. Ağ modunu otomatik yaptım olmadı, sadece WDCMA yaptım olmadı. Şebekeyi elle seçtim olmadı. Fabrika ayarlarına döndüm olmadı. Rootlayıp baseband'ini değiştirmek istedim, rootlamama rağmen TWRP'yi bir türlü açamadım. Sim kartım kesikti, bugün microsim aldım olmadı. Ben şimdi ne yapayım?Telefona Lollipop güncellemesi geldi, acaba ona geçsem sorun düzelir mi? Çok sordum biliyorum ama çaresiz kaldım. Bir telefoncuya versem D802 muamelesi yapacak telefona ondan korkuyorum. Eğer custom rom çare olacaksa onu da deneyebilirim fakat dediğim gibi TWRP'yi açamıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim
  • kckurdoglu K kullanıcısına yanıt
    Twrp bu şekilde kurmayı dene, bu dosyayı indir bilgisayarına kopyala

https://www.androidfilehost.com/?fid=23212708291675327

usb kablo ile bilgisayara bağlayın, mtp modunu seçin. ve aşağıdaki işlemleri yapın
    1) RAR dosyasının içeriğini ayıklayın.
    2) "Install.bat" çift-tıklatın.
    3) Devam için herhangi bir düğmeye tıklayınız.
    4)Telefonunuza uyarı gelirse kabul edin.
    5) Kurulum işleminden sonra, "y" tuşuna basın.

bu şekilde twrp umarım kurulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By.TRabZonLu™ -- 2 Şubat 2015; 20:32:52 >
  • Hocam TWRP'yi açtım, forumdan bir arkadaş yardımcı oldu sağolsun. Ama daha sonra birşey farkettik telefon imei atılmış cihaz. Ve atılan imei sony ericsson'a ait. bundan dolayı 3G'ye bağlanamıyor olabilirim. Sizce böyle bişi mümkün mü?
  • Operatörünüzden 3g yi aktif hale getirdiniz mi ?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.