Şimdi Ara

lg g2 hard brick oldu sanırım yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
3
Favori
7.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar acil bir sorunum var.kısaca anlatayım durumu.
    dün kardeşimin lg g2 sine güncelleme yapayım dedim.pc suite indirip kurdum telefonu bağladım güncelleme buldu indirmeye başladı.indirme bitti.sonra güncellemeyi uygularken %38 de iken elektrik kesildi.pc kapandı.ondan sonra telefon açılmaz oldu.lg konusunda fazla bilgim olmadığı için netten araştırdım.download moda girmiyor telefon.tuş kombinasyonu yapıp pc ye bağlarken 10-15 tane disk biçimlendirmeniz gerek diye uyarı çıkıyor.haliyle ne yapacağımı bilemedim.bu şekilde sorunu olanı da görmedim nette araştırırken.genelde download moda giriyor araştırdığım konulardakiler.bu sorun hakkında yardımcı olabilecek , yol gösterebilecek olan var mı acaba? telefon lg logosu dışında birşeyi göstermiyor.yardımlarınızı bekliyorum.bir de servise göndersem kullanıcı hatası diyebilirler mi ?

başka yerde de konu içinde yazdım ama cevap gelmediği için ayrı konu olarak açmak zorunda kaldım.

• masumfirari M kullanıcısına yanıt
    orjınal guncelleme yaparken olduğu için servis sorun çıkarmaz bence yolla telefona tekrar ilk gunkü gibi yollarlar elektirik kesildi deme istersen telefona guncelleme yaparken guncelleme olmadı ondan sonra açılmadı yaz ya da servisin numarası felan vardır arayıp bir sor telefonu guncellerken telefon kapandı açılmıyor diye benım fıkrım yuzde 99 garanti sorun çıkarmaz ama forumlarda hangi garantının bu tur konularda sorun çıkarıp çıkarmayacağı hakkında bılgıler mevcut sanırım onları bi oku ona göre telefonu o servise yollamanı tavsiye ediyorum. Telefona farklı romlar atarken bile brick edenlerın gonderıp olumlu sonuç alanların olduğunu okudum birçok..
  • Benim bildiğim daha doğrusu başıma gelen yüzde 49 à kadar rom telefona kaydediliyor, bu süreçte bi sorun çıkarsa telefon direk açılıyor, 49 dan sonra ise bilgisayar bağlantısı kesilse dahi yükleme devam ediyor eğer telefonun şarjı yeterli ise ve yine sorunsuz açılıyor... Bütün bunları yaşayıp telefonu bozamayan biri olarak milletin başına nasıl böyle şeyler geliyor merak ediyorum :/ neyse tavsiye olarak servise gönderin Şengüller tavsiye olunur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

Benim bildiğim daha doğrusu başıma gelen yüzde 49 à kadar rom telefona kaydediliyor, bu süreçte bi sorun çıkarsa telefon direk açılıyor, 49 dan sonra ise bilgisayar bağlantısı kesilse dahi yükleme devam ediyor eğer telefonun şarjı yeterli ise ve yine sorunsuz açılıyor... Bütün bunları yaşayıp telefonu bozamayan biri olarak milletin başına nasıl böyle şeyler geliyor merak ediyorum :/ neyse tavsiye olarak servise gönderin Şengüller tavsiye olunur...
    led zeppelin biraz ağır oldu yazdıkların.sony den iyi anlıyorum nerdeyse her gün yeni rom deniyorum ama lg den anlamadığım için normal pc suite dan flashtool falan kullanmadan güncelleme yapayım dedim.ama sonuçta talihsizlik oldu elektrik kesildi.pc suite dan güncelleme hatasını geri yükle bölümü de çalışmadı.netten araştırayım dedim sonuçta sony full brickte olsa flashtoolla rom yüklenebiliyor.bunda da vardır dedim araştırır öğrenir yaparım diye düşündüm.ama herne hikmetse telefon download mode girmiyor ve kimsenin de başına böyle birşey gelmemiş.kesinlikle bu şekilde sorunu olan birini görmedim çözüm yollarını deneyeyim.xda da linuxla ilgili birşeyler vardı ama o kadar pc bilgim yok malesef.mardindeyim servise göndersem kaç günde geleceği belli değil ve garanti kapsamında mı onu da bilmiyorum.anlayan telefoncu olsa buralarda vereceğim yapsın diye ona da güvenemiyorum.ingilizce sitelerde biraz daha araştıracağım artık.bu arada telefonu paralel ithalat yapan bir siteden almış kardeşim.şengüller yine garanti kapsamında bakar mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: masumfirari

led zeppelin biraz ağır oldu yazdıkların.sony den iyi anlıyorum nerdeyse her gün yeni rom deniyorum ama lg den anlamadığım için normal pc suite dan flashtool falan kullanmadan güncelleme yapayım dedim.ama sonuçta talihsizlik oldu elektrik kesildi.pc suite dan güncelleme hatasını geri yükle bölümü de çalışmadı.netten araştırayım dedim sonuçta sony full brickte olsa flashtoolla rom yüklenebiliyor.bunda da vardır dedim araştırır öğrenir yaparım diye düşündüm.ama herne hikmetse telefon download mode girmiyor ve kimsenin de başına böyle birşey gelmemiş.kesinlikle bu şekilde sorunu olan birini görmedim çözüm yollarını deneyeyim.xda da linuxla ilgili birşeyler vardı ama o kadar pc bilgim yok malesef.mardindeyim servise göndersem kaç günde geleceği belli değil ve garanti kapsamında mı onu da bilmiyorum.anlayan telefoncu olsa buralarda vereceğim yapsın diye ona da güvenemiyorum.ingilizce sitelerde biraz daha araştıracağım artık.bu arada telefonu paralel ithalat yapan bir siteden almış kardeşim.şengüller yine garanti kapsamında bakar mı acaba?

Alıntıları Göster
    kardeş aynı sorunu bende yaşıyorum çözümü buldunmu?

• quote:

Orijinalden alıntı: mantikmuhendisi

kardeş aynı sorunu bende yaşıyorum çözümü buldunmu?

Alıntıları Göster
    aynı sorunu geçen ay bir arkadaşım yaşadı ve kurtarana kadar göbeğimiz çatladı.öncelikle ubuntu işletim sistemi lazım.ubuntu üzerinden düzeltilip download moda alabilirsiniz telefonu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Electrical s

aynı sorunu geçen ay bir arkadaşım yaşadı ve kurtarana kadar göbeğimiz çatladı.öncelikle ubuntu işletim sistemi lazım.ubuntu üzerinden düzeltilip download moda alabilirsiniz telefonu.

Alıntıları Göster
    bütün uğraşlarıma rağmn yapamadım.ubuntuyu yükledim onu da anlayamadım.servise gönderdik.halen cevap gelmedi.servis sonucunu yazarım buraya.
  • quote:

bütün uğraşlarıma rağmn yapamadım.ubuntuyu yükledim onu da anlayamadım.servise gönderdik.halen cevap gelmedi.servis sonucunu yazarım buraya.

Alıntıları Göster
    hocam rom vs yüklerken telefona mutlaka notebook kullanın. Elektrik kesilse dahi en az 1 saat daha vaktiniz olur. Kasada ise maalesef böyle sıkıntılar oluşabiliyor. Geçmiş olsun. servis umarım en kısa sürede çözer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..Raptor..

hocam rom vs yüklerken telefona mutlaka notebook kullanın. Elektrik kesilse dahi en az 1 saat daha vaktiniz olur. Kasada ise maalesef böyle sıkıntılar oluşabiliyor. Geçmiş olsun. servis umarım en kısa sürede çözer.

Alıntıları Göster
    Beyler bende stok romu kurarken lg mobile support tool hata verdi, cihazda optimusG3 V1.2 rom vardı.. Şuan download moda alamıyorum LG logusu çıkıyor ve siyah ekranda kalıyor.. Windows cihazı 8-10 tane disk olarak görüp biçimlendirmeyi öneriyor.. Bu durumda servise mi göndermek lazım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F93BE544A

Beyler bende stok romu kurarken lg mobile support tool hata verdi, cihazda optimusG3 V1.2 rom vardı.. Şuan download moda alamıyorum LG logusu çıkıyor ve siyah ekranda kalıyor.. Windows cihazı 8-10 tane disk olarak görüp biçimlendirmeyi öneriyor.. Bu durumda servise mi göndermek lazım ?

Alıntıları Göster
    beyler çözümü buldum ama ingilizcem yok lanet olsun yapan varsa banada yardım etsin
    link:
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2582142

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Koschei -- 20 Ağustos 2014; 2:16:04 >

• Koschei kullanıcısına yanıt
    slm benim telefonda aynı şekilde yapabildin mi bende bu siteyi buldum ubuntu falan yükledim. ama henüz telefonu yapamadım eğer yaptıysan benimle de paylaşırsan sevinirim. tşkler.
  • ubuntudan kurtarma konusunda yardıma ihtiyacım var benim tlf aynı şekilde yardım bekliyorum ilgilenirseniz sevinirim...
  • Arkadaşlar telefonunda recovery olanlar için bir kurtarma şansı biliyorum.Telefonunuzda recovery var mı?
  • Persona Non Grata kullanıcısına yanıt
    tlf dowland ve recovery moduna geçmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokcedadas

tlf dowland ve recovery moduna geçmiyor
    Arkadaşlar aynı sorunla bende karşı karşıya kaldım bu gece g3 romundan orjinal stock roma dönerken bi anda yarıda bağlantı koptu anlamadım ve telefon brick oldu açılmıyor lg yazısında kalıyo download moda girmiyo arkadaşların dediği gibi 8-10 tane disk biçimlendir uyarısı veriyo ubuntudan yapmaya çalıştım ama nafile bi türlü beceremedim napıcam hiç bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
  • Güncelleme yaparken bile çöp olabilen Androidlerin dramı.
  • Hocam arkadaş bulmuş siteyi biz de ordan yaptik.ubuntuda commander mi terminal mi öyle bi komut girme penceresi vardı.orayı açarak telefon bağlı bir şekilde sayfada belirtilen kodları eksiksiz ve tam doğru bir şekilde dikkatlice giriyorsunuz ve telefonu çıkararak download moda alabiliyorsunuz @gokcedadas
  • biraz geç oldu özür tel bir ay servis!de kaldı anakart garantiden değişti şu an sorunsuz
  • quote:

biraz geç oldu özür tel bir ay servis!de kaldı anakart garantiden değişti şu an sorunsuz
    anakartını mı değiştirdiler. servis benden bu durum için 850 tl istemişti. ama uzun uğraşlar sonunda bir kuruş ödemeden kendim hallettim sorunu. Bu konuyla karşılaşacak arkadaşlar olursa telefonculara boş yere para kaptırmasınlar çünkü konu hakkında bir şey bilmiyor bir çoğu. XDA sağolsun. Ubuntu da terminal bölümünde bu sorunu hallediyoruz. Biraz uğraş istiyor. Ama yapınca gerçekten çok zevkli oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokcedadas

anakartını mı değiştirdiler. servis benden bu durum için 850 tl istemişti. ama uzun uğraşlar sonunda bir kuruş ödemeden kendim hallettim sorunu. Bu konuyla karşılaşacak arkadaşlar olursa telefonculara boş yere para kaptırmasınlar çünkü konu hakkında bir şey bilmiyor bir çoğu. XDA sağolsun. Ubuntu da terminal bölümünde bu sorunu hallediyoruz. Biraz uğraş istiyor. Ama yapınca gerçekten çok zevkli oluyor.

Aynı sorundan ben de şikayetçiyim. Download mode açılmıyor. Recovery girmiyor. Ekranda Fastboost yazmıyor. Lg logosu çıkıyor ve sonra siyah ekran kalıyor. Bilgisayara takınca 8-10 tane disk biçimlendirme çıkıyor. Senin bahsettiğin çözüm bu sorun için mi ?
     lg g2 hard brick oldu sanırım yardım lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dark3n -- 15 Aralık 2014; 20:04:01 >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.