Şimdi Ara

LG'den WebOS işletim sistemli akıllı televizyon ön inceleme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
3
Favori
16.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Flash devri kapandı. Devir HTML5 devri. Rahmetli Jobs bile HTML5 geleceğin yazılımı diyordu, haklıydı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arayüzü bi oraya bi buraya çekip durulmuş youtubedan bahsettiniz ancak açmadınız bile? 100 tllik boxlardan almamamız için bir sebep varmı? dahamı iyi yoksa kötünün iyisimi ?

• Eski akıllı TV'lerine de gelse o kadar mutlu olacağımki

• benim gibi bekar olanların hevesi tv ler.
    ev kurarken tek kafamda kurduğum şey tv ve sinema sistemi

• bu gidişle evdeki tv yi bir türlü değiştiremeyeceğim gibi geliyor.

• televizyonu satma vakti geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: crazywinner3

Yanlız görünüm mükemmel olmuş çok beğendim ben

Yalnız*
  • her yeni çıkan şey zihnimi daha netleştireceği yere daha da karıştırıyor neyi doğru neyi yanlış bildiğimi ben de bilemiyorum artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: webdh

quote:

Orijinalden alıntı: black_67

artık tv üreticileri arayüz,işlemci,ram,os gibi ikinci plandaki özellikleri kenera bırakıp, milattan kalma bulutlanma,ışık sızması 3d oyunlarda lag gibi sorunları çözselerde tv nin asıl amacına hizmet etseler çok güzel olacak

ADam kandırıyorlar işte hala lcd lerde hareketli sahnelerde bulanıklaşma karelenme gibi sorunları çözemediler. Üstüne birde ışık sızması ve bulutlanma eklendi.
    HAA devasa input lag sorununu söylemiyorum bile : ))

İlk çıkan lcd tvlerde 5-10 ms input lag vardı

Son birkaç yılın tvleri Input lag konusunda o kadar da kötü değiller. Oyun modunda yeterli performans veriyorlar. Gidip de tv de naturel motion gibi ne kadar görüntü özelliği varsa açarsaniz lag olur tabi. Bulutlanma da siyah zeminde belli olan pipirikli adamın kafaya takacağı bir şey. Diğer sorunlar da tüm lcd lerin kronik sorunları. TVler lcd olduğu sürece devam edecek.

• çok şık. lg baya atağa geçti :)

• Webos işletim sistemi LM sersi Tv'lere gelir mi?

• Erdi hocam göbek almış başını gidiyor, dikkatli olun...
  • acaba lg la ve lm serilerinde de bu webos kullanılabilecekmi..yani bu yazılım teknik servislerde değiştirilebilir mi acaba..fikri olan var mı

• Ne zaman gelecek se.

• gerbera kullanıcısına yanıt
    Olursa mükemmel olur.

• güçlü bir işlemcisi olur sa dahada güzel olur

• LG müşteri hizmetleri ile görüştüm webos sadece 2014 serilerinde kullanılacakmış 2013 serilerine verilmeyecekmiş. çok şaşırmadım açıkçası
  • Bana kalırsa bir televizyonun hızlı çalışması güzel ancak çokta elzem bişey değil.2012 serisi lg televizyon kullanıcısı olarak codec desteği dts desteği gibi konular çok daha önemli.tarayıcının yavaş da olsa Flash desteklemesi de onemli
    şahsen ben bir sıkıntı yaşamadım...

hız konusuna gelirsek şimdiye kadar televizyona adam akıllı bir işlemci koymadılar ki hızlı çalışsın. 300 liralık tabletin içindeki işlemciyi bile üst model 2-3 kat pahalı modellere koyarak pazarlama hilesi yaptılar...

bence sorun işletim sistemi değildi. Özellikle televizyon pazarında ciddi oyun oynuyorlar bize. En basitinden mcı 400- 800 mhz diye 100hrz televizyon satmaları gibi... Biz ne kadar akıllı bilinçli olup tercihleri buna göre yaparsak televizyonlarda o derece akıllanır kanaatindeyim.
  • madmax59 M kullanıcısına yanıt
    Peki ne zaman piyasaya çıkacak bu WebOS'lu 2014 serileri?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.