Teğmen
24 Eylül 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 82 (Bu ay: 0)
Gönderileri
kullanmış olduğum avr cihazımı ekran kartıma taktığımda kendini monitör gibi görüyor. aynı ekran kartına monitörümde bağlı. şimdi birinci ekranı seçtiğimde ki bunda avr cihazı var. bundan görüntü ve ses alabiliyorum ama monitörüm 2k olduğu için sadece 1080p çözünürlüğü destekliyor. 2. ekranı seçtiğimde görüntü 2k ama avr den ses alamıyorum. nasıl yapacağım yardım edin lütfen
cihazlar
denon x2200w avr
pc de amd rx580 var
kullanmış olduğum avr cihazımı ekran kartıma taktığımda kendini monitör gibi görüyor. aynı ekran kartına monitörümde bağlı. şimdi birinci ekranı seçtiğimde ki bunda avr cihazı var. bundan görüntü ve ses alabiliyorum ama monitörüm 2k olduğu için sadece 1080p çözünürlüğü destekliyor. 2. ekrana seçtiğimde görüntü 2k ama avr den ses alamıyorum. nasıl yapacağım yardım edin lütfen
cihazlar
denon x2200w avr
pc de amd rx580 var
asus 7950 kartimi display porttan monitöre bagladigim zaman ara sira görüntü gelip gidiyor bazen hiç gelmiyor. monitörü acip kapattigimda anlik düzeliyor ama yine devam ediyor. hdmi dan bagladigim zaman hiç bi sorun yok. 2 farkli display port kablosu denedim ikiside ayni ne yapmam lazim bilen bile varmi
arkadaşlar bu ses kartı optik kabloyla 5+1 ses sistemine bağlandığında sesi 2 kanal olarak mı gönderir yoksa 5+1 olarak mı? biri yardım etsin ona göre ses kartı alacağım (ses sistemi LG ht906ta 5+1)
arkadaşlar fifa14 ü oynarken işlemci %90 civarında çalışıyor. o yüzden ekran çözünürlüğünü en alt seviyede yani 800x600 de oynuyorum işlemci yükü %80 seviyesine düşüyor. çözünürlüğü biraz arttırdığımda oyun kasıyor. acaba işlemcinin gücü mü yetmiyor? yoksa başka bişey mi var. sizin pc'nizde işlemci yükü kaçta fifa14 açıkken.

sistem:
işlemci : amd phenom 2 x2 555 be
anakart : gigabyte ga-ma770t
ram : 4gb 1333 mhz
ekran kartı: ati radeon 6790 256bit
arkadaşlar fifa14 sadece 800x600 çözünürlükte akıcı oynayabiliyorum. arttırdığımda pek akıcı olmuyor. sorun donanımda mı? yoksa başka bişey mi var ? yardımcı olursanız sevinirim.
sistem:
işlemci : amd phenom 2 x2 555 be
anakart : gigabyte ga-ma770t
ram : 4gb 1333 mhz
ekran kartı: ati radeon 6790 256bit
ati hd 6790 ekran kartımı hdmı kablo ile lg le5500 lcd tv ye bağladığımda; tv ye optik kablo ile bağlı olan ev sinema sisteminden 5+1 ses alamıyorum. görüntü ve ses var. ama ses stereo yani iki kanaldan veriyor sadece. hdmi audio nun ayarlarına girdiğimde sadece stereo var. 5+1 desteklemesi lazımken neden sadece stereo. ses sisteminin HDCP desteğide var. sorun nereden kaynaklanıyor anlayabilmiş değilim. yardımcı olan olursa çok sevinirim. kaç gündür uğraşıyorum.

yada biri bana şu sistemden nasıl dts ses alabilirm açıklayabilirse çok sevinirim.
pc de harici ses kartı yok ama hd ses desteği var. optik ve coaksiyel çıkışta var
ekran kartında (ati 6790) hdmı çıkış mevcut
tv (lg 42 le5500) dts desteği yok optik çıkış mevcut
sinema sistemi (lg HT906TA) dts desteği var. optik çıkış var
bu kombinasyondan nasıl DTS ses alabilirim?
lig tv yi internetten tam ekran modunda izleyebiliyorum fakat görüntüyü lcd tv ye aktardığımda üstten ve alttan bayağı daralma oluyor. bunu gidermenin bi yolu yokmu yardımcı olursanız çok sevinirim.

görüntü silverlight üzerinden yayınlanmakta. ve pc, analag (vga ) kablo ile tv ye bağlanmakta
ekran kartı: ati hd 6790
tv: lg 42le5500
Hakkında
Forum İmzası:
HAYY dan gelen HU ya gider
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 310
İkinci El Bölümü Mesajları: 74
Konularının görüntülenme sayısı: 4.425 (Bu ay: 280)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 62 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.