Şimdi Ara

LG 49SJ800V kullanan var mı? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.124
Cevap
31
Favori
92.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam merhaba benim yukarida paylastigim resimlerdeki gibi bir sorununuz vardi? Umarim bende degisim alabilirim..teknosadan almistim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: srdrpeker

Hocam merhaba benim yukarida paylastigim resimlerdeki gibi bir sorununuz vardi? Umarim bende degisim alabilirim..teknosadan almistim..

alalı 10 gün olmuştu pek kullanma fırsatım olmamıştı sonra dikkat edince problemin farkına vardım lg servis konusunda gerçekten başarılı full kutu teslim ettim 2 gün içerisinde değişime uygundur yazısı mail geldi servis sürecinde arayıp bilgi almak yararınıza sonuç hemende çıkabiliyor eğer cihazınızı alalı 6 ayı geçmediyse değişim için pek sıkıntı çıkarmıyorlar bilginize
  • 49Sj800v modelini ben de takip ediyorum. Teknosa'da yakından inceleme fırsatım oldu. Renkleri hoşuma gitti. Görüntü gayet akıcı. Gözüme hiçbir sorun görünmedi. N11 de uygun bir indirim denk gelirse almayı düşünüyorum.
  • Bugün n11 de 3200 liraya denk geldi 49 lugu ben 55 olanı aldım 3900 e denk geldi. Çıkış fiyati ve panel eleştirilerine katılarak şuandaki fiyatına göre değer diyerek aldım. Philips 7502 de sanırım 4100 civarına denk geliyor amblihgt için ona gönlüm kaymıştı ama altındaki cirkin hoparlör ve kumanda faktörü LG de karar kıldım. Lg g3 rezilligini her ne kadar yaşamış olsam da..Herkes biliyor tabi xe9005 veya mu 9000 almayı ancak fiyat farkı da kayda değer. Kullanım sonrası görüşlerimi paylaşırım

• quote:

Orijinalden alıntı: alikkkk

Bugün n11 de 3200 liraya denk geldi 49 lugu ben 55 olanı aldım 3900 e denk geldi. Çıkış fiyati ve panel eleştirilerine katılarak şuandaki fiyatına göre değer diyerek aldım. Philips 7502 de sanırım 4100 civarına denk geliyor amblihgt için ona gönlüm kaymıştı ama altındaki cirkin hoparlör ve kumanda faktörü LG de karar kıldım. Lg g3 rezilligini her ne kadar yaşamış olsam da..Herkes biliyor tabi xe9005 veya mu 9000 almayı ancak fiyat farkı da kayda değer. Kullanım sonrası görüşlerimi paylaşırım

LG 55sj800v ve Philips pus7502 arasında kararsızım yardım lütfen :)

• Kyzerh kullanıcısına yanıt
    Hocam mesajda gördüğünüz gibi ben LG yi seçtim. Philips o hoparlörü hiç beğenmedim altinda biraz salonda duracak TV nin kasa görünümü benim için önemli. Ayrıca kumanda faktörü var LG için. Philips icin amblihgt özelliği ayrıcalık arada 250 lira fark olunca LG olsun dedim. Panelde LG nin kotu eyvallah da 100hz 10 bit biraz artı katıyor dolarda aldı başını gitti bu seviyeden dönmezse 2 ay sonra 4000 den başlayacak giriş segmentindeki TV ler.

• quote:

Orijinalden alıntı: alikkkk

Hocam mesajda gördüğünüz gibi ben LG yi seçtim. Philips o hoparlörü hiç beğenmedim altinda biraz salonda duracak TV nin kasa görünümü benim için önemli. Ayrıca kumanda faktörü var LG için. Philips icin amblihgt özelliği ayrıcalık arada 250 lira fark olunca LG olsun dedim. Panelde LG nin kotu eyvallah da 100hz 10 bit biraz artı katıyor dolarda aldı başını gitti bu seviyeden dönmezse 2 ay sonra 4000 den başlayacak giriş segmentindeki TV ler.

55sj800v aldım ben de. Panelin kötü olduğu konusuna katılmıyorum. Teknosa'da yakından inceleme fırsatım oldu. Görüntü, renkler oldukça başarılıydı. Siyah kalitesi de bence yeterli. Ayrıca yüksek hertz değeri sayesinde görüntüde hiçbir takılma yırtılma vs. yoktu. Samsungun 55mu8000 serisini hiç beğenmedim. 55mu9000 güzeldi ancak onun da fiyatı malum. Sony 8505 de oldukça iyi bir tv ancak onun da android işletim sistemini beğenmedim. Bence F/p açısından en alınası televizyon bu. Ses sistemi ve Webos 3.5 gerçekten çok başarılı. Beni cezbeden taraflarından birisi de kumandadaki Netflix tuşu oldu. Netflix abonesi olarak benim için bulunmaz nimet.

• Valla arkadaşlar, 10 gündür bende çok ciddi araştırdım. Ve N11 in 11 kasım kampanyasından 3400 TL ye aldım. Hayırlı olur inşallah. Alan herkese hayırlı olsun. bu forumdaki herşeyi okudum. Önceden beğenip sonradan fikir değiştirip kötülemeyide gördüm. Sonuçta elektronik işi gerçekten kişiye özel tercih sebepleri olan bir konu. Ben bu yazılanları okuyup gidip teknosa da canlı inceledim ve beğendim. Tam tersine ürün tanıtımını yapan çocuk samsunglarda ışık sızmasının daha çok olduğunu iletti. Va panelin IPs e göre daha dayanıksız kırılgan olduğunu söyledi. Aynı şekilde internet araştırmamda da aynı şeyler yazıyor.

Ayrıca şunu da belirteyim IPS panel VA panelden kötü yada biri birinden iyi felan demek tamamen kişiye bağlı. Benim görüşüm IPS panel VA ya göre daha sağlam küçük çocukları olanlar bence kesinlikle tercih etmeli.

Sonuç olarak inşallah bu gün elime ulaşacak yarın servise kurdururum sonuç umarım beklediğim gibi olur. Herkesin gönlünce olması dileğiyle.

• Bugün bende 49sj800v aldım.gittigidiyor teknosadan 3550 ye geldi.gelsin yorum atarım.

• Kullananlar banding sorunu yaşayan var mı?banding olmayan cihaz var mı

• 49sj800v modelini kullanan arkadaşlar televizyondan bir şikayetiniz var mı acaba memnun musunuz?

49uj630v bakarken bu televizyonunda 3500 civarında alınabildiğini fark ettim ve kumanda avantajıda var biraz daha fazla verip bu televizyonu almayı düşünüyorum.

Sadece günlük normal televizyon ihtiyacı için kullanılacak oyun oynamam smart özelliği bile nadiren kullanılır.
    @asadem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 00626 -- 2 Aralık 2017; 16:16:54 >
  • 00626 0 kullanıcısına yanıt
    3.500 e nerede buldunuz ? ben de almayı düşünüyorum. 100 hz olması sebebiyle cazip geliyor.
  • Hafta içi vatan'ın gece indiriminde gördüm televizyonu o gün almadım nasıldır bilmediğim için şimdide kullanıcı yorumlarına bakıyorum tekrar indirimli yakalarsam almak için.

Hangi televizyonu araştırsam hakkında birsürü kötü yorum çıkıyor sanırım artık forumlara bakmadan şansa alışveriş yapmak lazım.
    BENİM GÖRDÜĞÜM İNDİRİMLİ FİYAT:
    LG 49SJ800V kullanan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 00626 -- 2 Aralık 2017; 23:43:37 >

• Kipada haftasonu 3400 liraydı düşünenler kaçırmasın.

LG 49SJ800V kullanan var mı?

• Merhaba. Led tvlerde maç sırasında hareketli sahnede saha bulanıklığı yaşatmayan tv yok mudur arkadaş!??İlk led tv ye 2 ay önce philips 6262 ile geçtim. Ancak ölü piksel ve saha bulanıklığı sorunu nedeniyle iade verdim ve uzun araştırmalar sonucu lg 49sj800v yi birkaç gün önce aldım. Herşey hoş güzel ama maç sırasında hareketli sahnede aynı sorun yine var.çimler flulaşıyo.100 hz 10 bit panel yapmaz diye aldım,hatta danışmanlar ve burdaki yorumlarada bakarak ama yine aynı problem..yok mudur bu sıkıntıyı yaşatmıycak tv acil yardım .iade isticem geçmeden çünki

• freestt F kullanıcısına yanıt
    truemotionu kapatın düzelir hocam
  • Kapattım hocam ama farketmedi hiç.. Acaba diğer ayarlarla ilgisi var mı. Süper çözünürlük,keskinlik vs gibi. Yanİ bu tv 100 hz diil mi neden yapıyo hâlâ anlamadım..Grundiğin 2 sene önceki 107 ekranı bile böyle diil işyerinde var maçlara bakıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: freestt

Kapattım hocam ama farketmedi hiç.. Acaba diğer ayarlarla ilgisi var mı. Süper çözünürlük,keskinlik vs gibi. Yanİ bu tv 100 hz diil mi neden yapıyo hâlâ anlamadım..Grundiğin 2 sene önceki 107 ekranı bile böyle diil işyerinde var maçlara bakıyorum

Truemotionu pürüzsüz yapın bakalım. Benim tv de de kontrol ederim eve gidince. Maç izlemedim hiç ama genel bir sorun mu öğrenmiş oluruz.

Bunun yanında sorunun sebebi tv nin dahili uydu alıcısı olabilir. Bazı kanallarda hareketli sahnelerde titremeler puruzlenerek geçmeler oluyor. Ancak youtube ya da netflixte bu sorun yok. Youtubeden bir maç açın bir de öyle deneyin bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asadem -- 4 Aralık 2017; 13:27:21 >
  • Peki teşekkürler eve gittiğimde bir de öyle deniycem

• quote:

Orijinalden alıntı: asadem

quote:

Orijinalden alıntı: freestt

Kapattım hocam ama farketmedi hiç.. Acaba diğer ayarlarla ilgisi var mı. Süper çözünürlük,keskinlik vs gibi. Yanİ bu tv 100 hz diil mi neden yapıyo hâlâ anlamadım..Grundiğin 2 sene önceki 107 ekranı bile böyle diil işyerinde var maçlara bakıyorum

Truemotionu pürüzsüz yapın bakalım. Benim tv de de kontrol ederim eve gidince. Maç izlemedim hiç ama genel bir sorun mu öğrenmiş oluruz.

Bunun yanında sorunun sebebi tv nin dahili uydu alıcısı olabilir. Bazı kanallarda hareketli sahnelerde titremeler puruzlenerek geçmeler oluyor. Ancak youtube ya da netflixte bu sorun yok. Youtubeden bir maç açın bir de öyle deneyin bakalım.

Yok hocam youtube da da denedim aynı. Sizlerde dikkat edermisiniz bu problem var.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.