Şimdi Ara

LG 49SJ800V kullanan var mı? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.123
Cevap
31
Favori
92.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: freestt

quote:

Orijinalden alıntı: asadem

quote:

Kapattım hocam ama farketmedi hiç.. Acaba diğer ayarlarla ilgisi var mı. Süper çözünürlük,keskinlik vs gibi. Yanİ bu tv 100 hz diil mi neden yapıyo hâlâ anlamadım..Grundiğin 2 sene önceki 107 ekranı bile böyle diil işyerinde var maçlara bakıyorum

Truemotionu pürüzsüz yapın bakalım. Benim tv de de kontrol ederim eve gidince. Maç izlemedim hiç ama genel bir sorun mu öğrenmiş oluruz.

Bunun yanında sorunun sebebi tv nin dahili uydu alıcısı olabilir. Bazı kanallarda hareketli sahnelerde titremeler puruzlenerek geçmeler oluyor. Ancak youtube ya da netflixte bu sorun yok. Youtubeden bir maç açın bir de öyle deneyin bakalım.

Yok hocam youtube da da denedim aynı. Sizlerde dikkat edermisiniz bu problem var.

Bende hiçbir problem yok hocam. Denedim hem uydudan hem de youtubeden. Hem de 4k maç izledim. Hicbir sorun yok. Ayarlarınızla alakalı olmalı diye düşünüyorum. Görüntünün videosunu yüklerseniz daha net bir şey söyleyebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kapattım hocam ama farketmedi hiç.. Acaba diğer ayarlarla ilgisi var mı. Süper çözünürlük,keskinlik vs gibi. Yanİ bu tv 100 hz diil mi neden yapıyo hâlâ anlamadım..Grundiğin 2 sene önceki 107 ekranı bile böyle diil işyerinde var maçlara bakıyorum

Truemotionu pürüzsüz yapın bakalım. Benim tv de de kontrol ederim eve gidince. Maç izlemedim hiç ama genel bir sorun mu öğrenmiş oluruz.

Bunun yanında sorunun sebebi tv nin dahili uydu alıcısı olabilir. Bazı kanallarda hareketli sahnelerde titremeler puruzlenerek geçmeler oluyor. Ancak youtube ya da netflixte bu sorun yok. Youtubeden bir maç açın bir de öyle deneyin bakalım.

Yok hocam youtube da da denedim aynı. Sizlerde dikkat edermisiniz bu problem var.

Bende hiçbir problem yok hocam. Denedim hem uydudan hem de youtubeden. Hem de 4k maç izledim. Hicbir sorun yok. Ayarlarınızla alakalı olmalı diye düşünüyorum. Görüntünün videosunu yüklerseniz daha net bir şey söyleyebilirim.

Kamera hareket halindeyken çimlere dikkat ettiniz mi? Kamera durduğu anki netlikle hareket halindeki netlik aynı değil. Çimler pastelleşiyo,düzleşiyo,net olmuyo. Kamera hareket halindeyken iyi dikkat edin. Sizin görüntü ayarları nasıl? Ben hepaini denedim. Trumotion ı kapatsam da farketmiyo. Pürüzsüz de de farketmiyo. Görüntü ayarını spor,canlı,standart felan hepsini denedim aynı. Çimler sadece netliğini kaybediyo hareket halindeyken. İade vercem eğer genel sorunsa çünkü ben 100 hz diye aldım daha önceki 50 hz tv de aynı sorunu yaşadığım için yoksa bu paraya büyük ekran alırım

• freestt F kullanıcısına yanıt
    trumotionda kapatsanızda farketmiyorsa o netlik problemi motion performansıyla alakalı değil tv 100hz ama rgbw dizilim olduğu için rgb tv lerdeki netlik olmuyor burda sayfalarca yazdık konusunu bile açtım keşke bi göz atsaydınız

https://forum.donanimhaber.com/2017-model-lg-tv-alacaklarin-dikkatine--127538225#127538225
  • Vallahi billahi Sony tv lerde ki görüntü keskinliği görüntü netliği ve renklerin doğallığı hiç bir tv de yok arkadaş şuraya bak 4500 TL ver tv al çimleri bulanık göstersin siyah sahnelerde tv çuvallasın yazık günah bu saçma sapan markalara verilen paralara yazık yazık

Babamlara aldığım Sony 50w805c va paneli 100 hz tv de futbol modu var açınca çimler tek tek sayılıyor... Bu tv 3D ve FULL HD panele sahip

• burda sony i övenlerede çok takılmayın sony de paneli kendi üretmiyor auo yada samsung panelleri kullanıyor..
  • Valla RNNN hoca ben Hatice ye bakmam neticeye bakarım.

Samsung paneli Samsung neden Sony gibi işleyemiyor ?

Sony deki görüntü kalitesi neden Samsung ta yok ?

Sadece panel üretmekte iş bitseydi ohooo

Ben Sony taraftarıyım zaten eskiden hiç bi firma yokken Sony vardı Sony yi bilen bilir fazla söze gerek yok

• tda 1562q kullanıcısına yanıt
    hocam size göre aynı kalitede olmayabilir ama resim kalitesi olarak bi fark yok zaten aynı segment modellerde eğer var olduğunu düşünüyorsanız size birazda psikolojik öyle geliyor:) renkler deseniz tamam derim hiç uzatmam ama resim kalitesi olarak bi fark yok kaldı ki o sizin bahsettiğiniz zamanlarda sony kendi panellerini kendi üretiyor montajıda kendi yapıyordu sonradan işler hep değişti artık herkes birbiribinden panel alıyor yada kullanıyor montaj farklı yerlerde yapılıyor vs.. anlayacağınız 10 sene öncesi olsa dediğiniz tamamda şuan öyle bi durum yok sony oledlerinde bile lg panelleri kullanıyor ben sony e bu durumu yakıştıramıyorum mesela :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

trumotionda kapatsanızda farketmiyorsa o netlik problemi motion performansıyla alakalı değil tv 100hz ama rgbw dizilim olduğu için rgb tv lerdeki netlik olmuyor burda sayfalarca yazdık konusunu bile açtım keşke bi göz atsaydınız

https://forum.donanimhaber.com/2017-model-lg-tv-alacaklarin-dikkatine--127538225#127538225

Hocam mesajlarınızı çok iyi hatırlıyorum okudum hepsini ama 4000 tl ye en uygunu diye aldım 100 hz 10 bit panel yapmaz diye düşündüm ama olmadı. Mu8000 alcaktım ama onunda 49 inç ekranı aynı para ama 100 hz ve 8bit diye geçiyodu 55 inç i de 5000 lira olunca bunu tercih ettim. Ama önemli olan şu; sizler maç sırasında dikkat ettiniz mi hiç, kamera hareketlenince çimlerin flulaşması gibi bir problem gözünüze çarptı mı? Yada dikkat edermisiniz bugün.çünkü dikkat etmeyince yada haberiniz olmayınca farkına varılmıyo. Bugün servisle görüştüm tüm markalara bakan kişi, o bahsettiğiniz bi sorun değil zaten dedi, tüm ledler yapar dedi. Ama ben emin diilim. Alalı 4-5 gün oldu .vatandan aldım. İade etmeyi de düşünmüyo diilim henüz erkenken.ama onun dışında tv çok iyi. Tek sorun bu.

Ben mu9000 kullanıyorum ama maçlarda hiç böyle bir sorun ile karşılaşmadım, çimler neyse o şekilde gözüküyor, bahsettiğiniz durumu sorun olarak görmezler ve iade almazlar tahminimce.
    hocam sallamışlar tüm ledler yapar ne demek :) hadi motion ayarı açıkken yapar dese neysede yani o dediği gibi bi durum yok
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kamera hareket halindeyken çimlere dikkat ettiniz mi? Kamera durduğu anki netlikle hareket halindeki netlik aynı değil. Çimler pastelleşiyo,düzleşiyo,net olmuyo. Kamera hareket halindeyken iyi dikkat edin. Sizin görüntü ayarları nasıl? Ben hepaini denedim. Trumotion ı kapatsam da farketmiyo. Pürüzsüz de de farketmiyo. Görüntü ayarını spor,canlı,standart felan hepsini denedim aynı. Çimler sadece netliğini kaybediyo hareket halindeyken. İade vercem eğer genel sorunsa çünkü ben 100 hz diye aldım daha önceki 50 hz tv de aynı sorunu yaşadığım için yoksa bu paraya büyük ekran alırım

Kendi televizyonumda defalarca izledim elbette çok az da olsa kameranın hızlı hareket ettiği sahnelerde çimlerde flulaşma oluyor. Amma ve lakin bu durum çok dikkatli izleyince farkediliyor. Ancak 100hz için bu kadarı doğal. Sizin istediğiniz mükemmellikte olabilmesi için 240hz falan olması lazım yenileme hızının.

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

hocam sallamışlar tüm ledler yapar ne demek :) hadi motion ayarı açıkken yapar dese neysede yani o dediği gibi bi durum yok

Peki iade edersem, ki ite kaka edicem kendi kabahatlaeri. Bu fiyat bandında bu sorunu yaşatmıycak bi model öneriniz varmıdır hocam?

onun için iade almazlar hocam siz ilk önce bi iade edinde ona o zaman bakarız :)
  • O maç yayınları en fazla 50-60hz. Tv nin 100hz olması bir anlam ifade etmiyor. Tv nin 100hz görüntüsünü ancak bir pc ya da ps4 bağlarsanız görebilirsiniz.https://www.testufo.com/ghosting

Tv tarayicisi üzerinden bu siteye girerseniz o an kac fps goruntu alabildiginizi görürsünüz.

4k bir yayın açarsanız da durum değişmeyecek en fazla 60 fps alabileceksiniz.

• asadem20 A kullanıcısına yanıt
    neden ps4 bağlayınca kaç hz çalışıyor tv? hocam bilmediğiniz konularda yorum yapıp insanların kafasını karıştırmayın 50-100hz arasında bariz fark var gelen yayının 50 yada 60hz olmasının bi öenmi yok yani usb de bile farkeder gidin mağazada 50fps maçı usb den oynatın bi 50hz de oynatın birde 100hz de bakın bakalım fark varmı yokmu..
  • Neden bilmediğim konu olsun? Siz elinizdeki 4k Tv nin gerçekten 100hz çalıştığını mi zannediyorsunuz? Hiç bir yayın 100hz değilken ve hiçbir video bu kareleri bu kadar hızlı veremezken tv nasıl saniyede 100 kere göstersin? Elimdeki veri neyse tv onu gösterir. Ps4 ve pc de bulunan grafik kartları sayesinde oyunlarda görüntü 100 kare saniyeden daha hızlı bir şekilde işlenebiliyor. Bu sayede tinizin gerçek 100 kare saniye performansını görebilirsiniz. Tv yayınlarında ya da videolarda gördüğünüz daha pürüzsüz görüntü tamamen sanal işlemeyle ilgili olup gerçek yenileme değeri sunmamaktadır. 50 hz tv ile 100hz tv arasındaki akıcılık farkı buradan doğmaktadır.

evet kullandığım tv 100hz olarak çalışıyor..hocam sanal işleme dediğiniz olay motion açıkken olur sadece araya yapay kare ekler görüntüyü akıcılaştırır bu kısım doğru ama siz bu durumu normal işlemeyle karıştırıyorsunuz hani desenizki tv 10 bit ama tv yayınları 10 bit değil o zaman tamam derim ama bu hz olayı böyle değil sizin dediğiniz gibi olsa zaten 50hz 100hz tv ler arasında akıcılık olarak hiçbir fark olmaz artı ps4 te hz fps sabittir bilgisayardaki gibi kişisel ayarlarla kafanıza göre ayarlayamazsınız size göre o zaman ps4 de atıyorum fifa oynarken 50hz 100hz tv aynı performansı vermesi gerekir ama öyle olmuyor birde tv lerin kendi motion performansı ayrı o bahsettiğiniz yapay kare ekleyerek çalışma performansı ayrıdır
  • Bahsettiğimiz olay zaten yapay kare ekleme olayı. Hicbir yayın 60 hertz üzeri değil. Bunu tv ler yapay olarak işleyip çok yüksek hertz değerlerine çıkarıyorlar. Bunu üst modellerinde iyi yaparlarken alt model tvlerde ne yazık ki tv üzerindeki işlemciden dolayı yeterli seviyede iyilestiremiyorlar. Fark buradan kaynaklanmakta. Gerçek 100 hertz görüntüyü ancak pc oyunlarında görebiliriz. Ya da eger 100 hertz görüntü verebiliyorsa ps4 proda. Arkadaşın sorusunu saptırmak istemiyorum ancak çimlerdeki bulanıklık ekran yenileme hızından diyemeyiz. Zaten gelen yayın en fazla 60 hertz. Bu konu tv nin işlemci performansıyla ya da yazılımsal olabilir.

O zaman tv izlemek için 100 hz panelli bir televizyon almanın anlamı yok demek mi oluyor bu. bir de samsung da pure color ve active cyristal color diye özellikler geçiyor . bunlar nedir hocam bilginiz var mı? tv araştırmaktan beynim döndü
  • vaegir kullanıcısına yanıt
    100 hz ve üzerinde bir tv alın çünkü bu tv ler genellikle üst seviye olduklarından işlemcileri de diğerlerine göre daha iyi oluyor. Bu daha iyi görüntü işleyen ve daha hızlı bir arayüz sunan tv demek.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.