Şimdi Ara

LG 42LM660S almak isteyenler (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.927
Cevap
32
Favori
223.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Charue2

660s i en düşük fiyattan almam gerekiyor. en son bunda karar kıldım. varsa fırsat yakalayan paylaşşsın lütfen.

İstanbulbilişimde 2.200
  • quote:

Orijinalden alıntı: adembostanci

quote:

Orijinalden alıntı: _Marvel_

Arkadaşlar şuanda moralim gerçekten bozuldu. LG almayı gerçekten çok istiyordum. 47LM760S modeline karar vermiştim ama çok fazla sorundan bahsetmişsiniz. Işık sızması, tam ekran yapılamama, hareketli görüntülerde takılma gibi...

Şuan ürünü almaktan vazgeçtim ve başka marka almayı düşünüyorum. Yine de bu başlığı takip edeceğim. Umarım herkesin sorunları çözülür.

Arkadaşım eğer pasif gözlük teknolojisi istiyorsan LG den daha iyisi yok. Yaşanan sıkıntılar emin ol birçok tv de farklı şekillerde var.

En uygun aşağıdaki sitede var ben aldım kargoya verilmesini bekliyorum.
    http://www.bedavacim.com/?urun-12897-LG-42LM660S-106-Ekran-Full-HD-3D-TV-HD-Uydu-Alicili-Led-Televizyon.html&ref=akakce&v=1.21.6

@fiyala
    İB'de stok yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ngoksel

Bende bu televizyonu darty den aldım ve birkaç gündür kullanıyorum. Aldıktan sonra izlenimlerimi yazacağımı söylemiştim. Ancak vaktim oldu. Televizyonu genel olarak incelediğimde ortaya çıkan atrıları ve eksileri yazacağım.

Aslında artı olarak adlandıracaklarım zaten muadili olan markalarda bulunan şeyler,

-hd görüntüler doğal olarak çok iyi.
    -dahili uydu alıcısı sayesinde ek bir kutu olmaksızın çok iyi görüntü alabiliyorsunuz.
    -sd yayınlar konusunda kafamda soru işareti vardı. bu konuda kaygılarım yersizmiş, alacak arkadaşlar bu konuya takılmasınlar gayet iyi görüntü veriyor.
    -çerçevesiz olması sayesinde çok estetik bir duruşu var.

eksilerine gelirsek,

-benim tespit ettiğim en büyük sorun hareketli görüntülerde. trumotion açık olsada farketmiyor. hareketli görüntülerde, özellikle ekran görüntüsünün komple hareket ettiği dönme efekti gibi durumlarda tv inanılmaz titriyor. resmen adım adım gidiyor bazen görüntü. bunu ayarlarıyla oynayarak çözebilirmiyiz bilmiyorum. şahsen ben trumotion dejudder ayarlarını falan da kurcaladım ama bir sonuç alamadım. belki bunun için optimum ayarlar varsa bilemem.
    -browser'inde izlediğiniz videoları tam ekran yapamıyorsunuz, bu yazılımsal bir sorun ve belki güncelleme ile çözülür. bence şu an için önemli çünkü bu tv yi internete bağlıyorsanız en büyük olayı harddisk vs olmadan film izlemek olacaktır. tam ekran yapamayınca da bir anlamı kalmıyor tabi. yoksa ne yapayım ben tv den facebokk'a girip?

izlenimlerim bu şekilde. katılmayan ya da ekleyecek birşeyi olan arkadaşlar katkıda bulunurlarsa sevinirim.

Hareketli görüntülerdeki titreme hangi ortamda izlerken oluyor. TV mi Film oynatıcıdayken mi yoksa dışarıdan bağladığınız bir oynatıcıdan mı?

• Dün bir teknosaya uğradım. 2062 Tl ye bir Panasonic önerdi. ışık sızması yok dedi, 300 hz kendinden dedi, 660s de 100hz işlemciyle 400 hz oluyomus. anlattım sıkıntıları dedi lg de önermiyorum samsung da. ne biçöim iş, işin içinden çıkamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: z740

quote:

Bende bu televizyonu darty den aldım ve birkaç gündür kullanıyorum. Aldıktan sonra izlenimlerimi yazacağımı söylemiştim. Ancak vaktim oldu. Televizyonu genel olarak incelediğimde ortaya çıkan atrıları ve eksileri yazacağım.

Aslında artı olarak adlandıracaklarım zaten muadili olan markalarda bulunan şeyler,

-hd görüntüler doğal olarak çok iyi.
    -dahili uydu alıcısı sayesinde ek bir kutu olmaksızın çok iyi görüntü alabiliyorsunuz.
    -sd yayınlar konusunda kafamda soru işareti vardı. bu konuda kaygılarım yersizmiş, alacak arkadaşlar bu konuya takılmasınlar gayet iyi görüntü veriyor.
    -çerçevesiz olması sayesinde çok estetik bir duruşu var.

eksilerine gelirsek,

-benim tespit ettiğim en büyük sorun hareketli görüntülerde. trumotion açık olsada farketmiyor. hareketli görüntülerde, özellikle ekran görüntüsünün komple hareket ettiği dönme efekti gibi durumlarda tv inanılmaz titriyor. resmen adım adım gidiyor bazen görüntü. bunu ayarlarıyla oynayarak çözebilirmiyiz bilmiyorum. şahsen ben trumotion dejudder ayarlarını falan da kurcaladım ama bir sonuç alamadım. belki bunun için optimum ayarlar varsa bilemem.
    -browser'inde izlediğiniz videoları tam ekran yapamıyorsunuz, bu yazılımsal bir sorun ve belki güncelleme ile çözülür. bence şu an için önemli çünkü bu tv yi internete bağlıyorsanız en büyük olayı harddisk vs olmadan film izlemek olacaktır. tam ekran yapamayınca da bir anlamı kalmıyor tabi. yoksa ne yapayım ben tv den facebokk'a girip?

izlenimlerim bu şekilde. katılmayan ya da ekleyecek birşeyi olan arkadaşlar katkıda bulunurlarsa sevinirim.

Hareketli görüntülerdeki titreme hangi ortamda izlerken oluyor. TV mi Film oynatıcıdayken mi yoksa dışarıdan bağladığınız bir oynatıcıdan mı?

Uydu üzerinden veya harici diskten izlerken gördüm birkaç defa. ama normal hareketli görüntülerde örneği bir adam koşarken falan anlaşılmıyor pek. daha yavaş akan ve ekranın komple hareket ettiği birkaç görüntüde gördüm bunu. örneğin filmde şehri yukardan gösteriyor ve görüntü kople dönüyor ekranda, bu aşamada görüntü birkaç saniyede bir takılarak ilerliyor gibi geldi bana. ama dediğim gibi herzaman olan bir olay deği, dikkatli bakmak lazım farketmek için.

• quote:

Orijinalden alıntı: dhamdi

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dhamdi

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: navigator_

n goksel bu kadar para verilip, dedğiniz gibi sorunlar yaratması ilginç! servisi arayıp bir gösterseniz. ben de almayı düşünüyorum
    anlamadığım 2 nokta var;
    1. browser dan izledğimiz dediniz nasıl tam ekran olmuyoe(yani netten izlenen vidolar mı=)?
    2. SD yayınlar nasıl oluor (biras yabancıyım bu konulara!)

Dediğim konuların servislik bir durum olduğunu düşünmüyorum. hareketli görüntülerde atlama, donma sorunu olsa olsa tvnin yazılımsal yada işlemcisiyle ilgili bir yetersizliğidir diye tahmin ediyorum. sorunuza gelirsek,

1-evet internetten izlenen videolar
    2-sd yayınlar ise bildiğiniz hd olmayan yayın demek. standart uydularda (dsmart, digiturk olmayan) zaten trt, ahaber, atv haricinde hd yayın yok. bunlar haricindeki bütün kanallar sd yayın veriyor.

evet aldığım günden beri tam ekran olmama sorununu dile getiriyorum. pcden tam ekran olarak izlediğin online filmi tvden tam ekran yapamıyorsunuz. bunu araştırdım. sanırın bizim şu anki tvlerde flash 9 yüklüymüş. flash 11 yüklenince bu sorun çözülürmüş. türkiye lg bununla ilgilenmiyor. yani flash 11 güncellense çözülecek. lg türkiye sitesine mail attım. cevap şöyle "Cihazın şuan flash player 11 desteği bulunmamaktadır." yurtdışındaki lg firmalarının bu sorunu hallettiğini duydum ama ne kadar doğru bilemiyorum...

bence bu sorun eninde sonunda bir güncelleme ile çözülecektir. siz de benim yaşadığım gibi hareketli görüntülerde takılmalar farkediyormusunuz? bunun haricinde birde panelin köşelerinde ışık sızması görüyorum. henüz servisi aramadım ama gerek varmı bilemiyorum. özellikle karanlık ortamda alt ve üstte siyah kısımlar olduğunda yada görüntü siyah olduğunda bariz farkediliyor. sizde böyle bir durum varmı?

ngoksel arkadaşım anlatmış olduğun ışık sızmalarını ben göremedim. belki de vardır bilemiyorum ama ben farkedemedim.. dediğin gibi hareketli görüntülerde de sorun yok. ben dsmart kullanıyorum belki ondandır bilemiyorum...

zaten her tvde olmadığını söylemiştim. sizdeki tvde olmayabilir. bende servisi arayıp değiştirtmeyi düşünüyorum. ilk bir ay içerisinde değişim yapıyorlarmış. ekranda siyah bir görüntü varken gece odanın ışıklarını kapatıp bakarsanız tv nin kenar ve köşelerinden parçalı şekilde ışık geldiğini görürsünüz eğer böyle bir sorun varsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: navigator_

Dün bir teknosaya uğradım. 2062 Tl ye bir Panasonic önerdi. ışık sızması yok dedi, 300 hz kendinden dedi, 660s de 100hz işlemciyle 400 hz oluyomus. anlattım sıkıntıları dedi lg de önermiyorum samsung da. ne biçöim iş, işin içinden çıkamadım.

eğer tvnizin estetik görünmesiyle ilgili bir sorununuz yoksa panasonic led değil de neo plazma serilerini bende öneririm. çerçevesi biraz kaba duruyor ama, bence daha iyi görüntü veriyor. hertz sorunu falan da kalmıyor plazmada. hem led tvler kadar ince hem de enerji tüketimi klasik plazmalara göre daha az. bana da önermişti teknosa daki arkadaş. görünümünü pek beğenmediğim için içime sinmemiş ve almamıştım.
  • TV Özellikleri ve gerçekler
    Modern TV'lerdeki Motionflow veya Color Master gibi optimizasyon özellikleri nedir, işe yarar mı?
    * TV özellikleri ve gerçekler
    * Gürültü azaltma
    * Keskinlik
    * Renk optimizasyonu
    * Görüntü yumuşatma / düzleme
    * Diğer optimizsyon özellikleri
    * TV'nizin ayarlarını doğru yapın

http://www.chip.com.tr/makale/tv-ozellikleri-ve-gercekler_34616.html
  • Abi Panasonicde meo plazma diyolarlar ama öle bir teknoloji yok söliyim. Tamamen uydurmasyon.
  • Evet arkadaşlar an itibari ile tv gelmiş bulunmakta servisin gelip kurmasını bekliyorum sonra fikirlerimi aktaracağım...
  • bugün aldım bu ürünü araştırmadığım yer kalmadı neredeyse bimeks ten alıyordum ki son bir araştırzma yaparak 200 tl daha uygun fiyata 2199 tl son 1 stok vardı hemen kapattım word karta 8 taksit
    katagorisinin en özellikli ve en güzel tv si bbence çoğu sitede fiyat var ama stok yok fiyatlar a aldanmayın ürün yok satıyor teknosada 2500 tl şu an bimex bunlara göre biraz iyi 2399 tl ama kart vadeleri az 2199 a havada kaptım ve bitti ürün darty den
    umarım memnun kalırım bakalım gelince görecez
  • bir ilave daha ürün darty de LG TÜRKİYE GARANTİLİ bu çok önemli çoğu firma kendi getiriyor bozulursa sıkıntı çıkar servis te bilginize 100-200 pahalı olsun lg türkiye garantisi olsun buna dikkat arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknikis

bugün aldım bu ürünü araştırmadığım yer kalmadı neredeyse bimeks ten alıyordum ki son bir araştırzma yaparak 200 tl daha uygun fiyata 2199 tl son 1 stok vardı hemen kapattım word karta 8 taksit
    katagorisinin en özellikli ve en güzel tv si bbence çoğu sitede fiyat var ama stok yok fiyatlar a aldanmayın ürün yok satıyor teknosada 2500 tl şu an bimex bunlara göre biraz iyi 2399 tl ama kart vadeleri az 2199 a havada kaptım ve bitti ürün darty den

Hem bimeksten hem dartyden nasıl oluyor ayıptır sorması ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknikis

bugün aldım bu ürünü araştırmadığım yer kalmadı neredeyse bimeks ten alıyordum ki son bir araştırzma yaparak 200 tl daha uygun fiyata 2199 tl son 1 stok vardı hemen kapattım word karta 8 taksit

darty ithalat firma garantisi veriyor. bende almayı düşündüm sonra vazgeçtim.
  • şu an satılanları bilemiyorum ama benim darty'den aldığım TV LG Türkiye garantiliydi. telefon ile müşteri hizmetlerine sorun
  • quote:

Orijinalden alıntı: akcan

şu an satılanları bilemiyorum ama benim darty'den aldığım TV LG Türkiye garantiliydi. telefon ile müşteri hizmetlerine sorun

kardeşim takip edemedim noldu kurdun mu tvyi ?? Bu arada bizim mutfaktaki yangından sonra buzdolabı fırın felan yenienirken tvyede babam bir göz attı ve 3d demosuna hayran kalıp aradan bunuda çıkaralım dedi ..Haftaya bizim istediğimiz fırın ve leptop gelecek leptopu garantiye vermiştik ..Onları almaya gittiğimizde tvyide alacağız inşallah ama daha 47mi 42mi karar veremedik ..Haftaya cumartesi bakacağız ...
  • tv geldi ve kuruldu.
    eğer seyretme mesafesi 3 metreden büyük değilse 42" yeterli.
    be 3m civarından tvye bakıyorum. bazen büyük mü aldım ne, 37" mi alsaydım diye kendi kendime soruyorum.
    ama sonra alışacağımdan eminim.
  • quote:

tv geldi ve kuruldu.
    be 3m civarından tvye bakıyorum. bazen büyük mü aldım ne, 37" mi alsaydım diye kendi kendime soruyorum.

Evet, biz ilk 60 ekran tvyi aldığımızda büyük gelmişti zamanla gözümüz alıştı küçük gelmeye başladı ..
  • quote:

tv geldi ve kuruldu.

Evet, biz ilk 60 ekran tvyi aldığımızda büyük gelmişti zamanla gözümüz alıştı küçük gelmeye başladı ..
  • Arkadaslar bende bu tw den aldim kuruldu hersey guzel simdilik tecrubeli arkadaslara iki sorum war
    1- tv da 3.3.7 surumu yuklu, 3.3.50 guncellemesi war diyo yuklemelimiyim sizce, ben bu guncelleme olaylarinda korkuyorum biraz geriye donusu yok diye :)
    2- internetten film izlerken tam ekran yapamiyorum cozumu nedir, surumle ilgili olabilirmi?
    İlgilenen arkadaslara simdiden tesekkurler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.