Şimdi Ara

LG 42LM660S almak isteyenler (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.928
Cevap
32
Favori
223.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: adembostanci

quote:

Orijinalden alıntı: mrtkt

Arkadaşlar bir sorum olacak. Bu tv de kanal geçişleri arasındaki sürenin biraz uzun olduğuna dair bikaç yazı okumuştum yaklaşık 3sn olduğunu filan yazmışlar. Acaba bunun nedeni dahili uydu alıcısı mı? Yani farklı bir harici uydu alıcısı kullanıldığı takdirde bu süreyi kısaltmak mümkünmü?

dahili uydu alıcı anlatılan gıbı kenel gecıslerı bıraz uzun. ancak kendı next uydu alıcım aynen calısmaya devam edıyor. sıkıntı yok.

ozaman ikinci bir uydu alıcısı almakta fayda war teşekkürler.
  • Arkadasım gittim inceledim 660 ile 760 arasında renkden başka fark yok! 760 gümüş, 660 siyah. 2 sininde de 42 lerde bir fark yok dedi satıcı.
    42LM760s ile 47LM760S aynı fiyata idi teknosada ( t.indirim= 2.799 TL) 42LM660s de 2.399 tl olduğunu sölediler ve stoklarda var dediler.

sizden ricam 42LM660s in görüntü kalitesinde cidden bulanıklık var mı ( 3d de) ? çünkü 3 d performansını da gördüm bir sorun yoktu!
  • Bende bu televizyonu darty den aldım ve birkaç gündür kullanıyorum. Aldıktan sonra izlenimlerimi yazacağımı söylemiştim. Ancak vaktim oldu. Televizyonu genel olarak incelediğimde ortaya çıkan atrıları ve eksileri yazacağım.

Aslında artı olarak adlandıracaklarım zaten muadili olan markalarda bulunan şeyler,

-hd görüntüler doğal olarak çok iyi.
    -dahili uydu alıcısı sayesinde ek bir kutu olmaksızın çok iyi görüntü alabiliyorsunuz.
    -sd yayınlar konusunda kafamda soru işareti vardı. bu konuda kaygılarım yersizmiş, alacak arkadaşlar bu konuya takılmasınlar gayet iyi görüntü veriyor.
    -çerçevesiz olması sayesinde çok estetik bir duruşu var.

eksilerine gelirsek,

-benim tespit ettiğim en büyük sorun hareketli görüntülerde. trumotion açık olsada farketmiyor. hareketli görüntülerde, özellikle ekran görüntüsünün komple hareket ettiği dönme efekti gibi durumlarda tv inanılmaz titriyor. resmen adım adım gidiyor bazen görüntü. bunu ayarlarıyla oynayarak çözebilirmiyiz bilmiyorum. şahsen ben trumotion dejudder ayarlarını falan da kurcaladım ama bir sonuç alamadım. belki bunun için optimum ayarlar varsa bilemem.
    -browser'inde izlediğiniz videoları tam ekran yapamıyorsunuz, bu yazılımsal bir sorun ve belki güncelleme ile çözülür. bence şu an için önemli çünkü bu tv yi internete bağlıyorsanız en büyük olayı harddisk vs olmadan film izlemek olacaktır. tam ekran yapamayınca da bir anlamı kalmıyor tabi. yoksa ne yapayım ben tv den facebokk'a girip?

izlenimlerim bu şekilde. katılmayan ya da ekleyecek birşeyi olan arkadaşlar katkıda bulunurlarsa sevinirim.

• yeni farkettim. alttan yazı kayan kanallarda farkediliyor. yazı normal kayarken ara ara atlama yapıyor.
  • n goksel bu kadar para verilip, dedğiniz gibi sorunlar yaratması ilginç! servisi arayıp bir gösterseniz. ben de almayı düşünüyorum
    anlamadığım 2 nokta var;
    1. browser dan izledğimiz dediniz nasıl tam ekran olmuyoe(yani netten izlenen vidolar mı=)?
    2. SD yayınlar nasıl oluor (biras yabancıyım bu konulara!)
  • quote:

Orijinalden alıntı: navigator_

n goksel bu kadar para verilip, dedğiniz gibi sorunlar yaratması ilginç! servisi arayıp bir gösterseniz. ben de almayı düşünüyorum
    anlamadığım 2 nokta var;
    1. browser dan izledğimiz dediniz nasıl tam ekran olmuyoe(yani netten izlenen vidolar mı=)?

Dediğim konuların servislik bir durum olduğunu düşünmüyorum. hareketli görüntülerde atlama, donma sorunu olsa olsa tvnin yazılımsal yada işlemcisiyle ilgili bir yetersizliğidir diye tahmin ediyorum. sorunuza gelirsek,

1-evet internetten izlenen videolar
    2-sd yayınlar ise bildiğiniz hd olmayan yayın demek. standart uydularda (dsmart, digiturk olmayan) zaten trt, ahaber, atv haricinde hd yayın yok. bunlar haricindeki bütün kanallar sd yayın veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ngoksel

quote:

n goksel bu kadar para verilip, dedğiniz gibi sorunlar yaratması ilginç! servisi arayıp bir gösterseniz. ben de almayı düşünüyorum
    anlamadığım 2 nokta var;

Dediğim konuların servislik bir durum olduğunu düşünmüyorum. hareketli görüntülerde atlama, donma sorunu olsa olsa tvnin yazılımsal yada işlemcisiyle ilgili bir yetersizliğidir diye tahmin ediyorum. sorunuza gelirsek,

2-sd yayınlar ise bildiğiniz hd olmayan yayın demek. standart uydularda (dsmart, digiturk olmayan) zaten trt, ahaber, atv haricinde hd yayın yok. bunlar haricindeki bütün kanallar sd yayın veriyor.

evet aldığım günden beri tam ekran olmama sorununu dile getiriyorum. pcden tam ekran olarak izlediğin online filmi tvden tam ekran yapamıyorsunuz. bunu araştırdım. sanırın bizim şu anki tvlerde flash 9 yüklüymüş. flash 11 yüklenince bu sorun çözülürmüş. türkiye lg bununla ilgilenmiyor. yani flash 11 güncellense çözülecek. lg türkiye sitesine mail attım. cevap şöyle "Cihazın şuan flash player 11 desteği bulunmamaktadır." yurtdışındaki lg firmalarının bu sorunu hallettiğini duydum ama ne kadar doğru bilemiyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: dhamdi

quote:

quote:

anlamadığım 2 nokta var;

evet aldığım günden beri tam ekran olmama sorununu dile getiriyorum. pcden tam ekran olarak izlediğin online filmi tvden tam ekran yapamıyorsunuz. bunu araştırdım. sanırın bizim şu anki tvlerde flash 9 yüklüymüş. flash 11 yüklenince bu sorun çözülürmüş. türkiye lg bununla ilgilenmiyor. yani flash 11 güncellense çözülecek. lg türkiye sitesine mail attım. cevap şöyle "Cihazın şuan flash player 11 desteği bulunmamaktadır." yurtdışındaki lg firmalarının bu sorunu hallettiğini duydum ama ne kadar doğru bilemiyorum...

bence bu sorun eninde sonunda bir güncelleme ile çözülecektir. siz de benim yaşadığım gibi hareketli görüntülerde takılmalar farkediyormusunuz? bunun haricinde birde panelin köşelerinde ışık sızması görüyorum. henüz servisi aramadım ama gerek varmı bilemiyorum. özellikle karanlık ortamda alt ve üstte siyah kısımlar olduğunda yada görüntü siyah olduğunda bariz farkediliyor. sizde böyle bir durum varmı?

• quote:

Bende bu televizyonu darty den aldım ve birkaç gündür kullanıyorum. Aldıktan sonra izlenimlerimi yazacağımı söylemiştim. Ancak vaktim oldu. Televizyonu genel olarak incelediğimde ortaya çıkan atrıları ve eksileri yazacağım.

Aslında artı olarak adlandıracaklarım zaten muadili olan markalarda bulunan şeyler,

-hd görüntüler doğal olarak çok iyi.
    -dahili uydu alıcısı sayesinde ek bir kutu olmaksızın çok iyi görüntü alabiliyorsunuz.
    -sd yayınlar konusunda kafamda soru işareti vardı. bu konuda kaygılarım yersizmiş, alacak arkadaşlar bu konuya takılmasınlar gayet iyi görüntü veriyor.
    -çerçevesiz olması sayesinde çok estetik bir duruşu var.

eksilerine gelirsek,

-benim tespit ettiğim en büyük sorun hareketli görüntülerde. trumotion açık olsada farketmiyor. hareketli görüntülerde, özellikle ekran görüntüsünün komple hareket ettiği dönme efekti gibi durumlarda tv inanılmaz titriyor. resmen adım adım gidiyor bazen görüntü. bunu ayarlarıyla oynayarak çözebilirmiyiz bilmiyorum. şahsen ben trumotion dejudder ayarlarını falan da kurcaladım ama bir sonuç alamadım. belki bunun için optimum ayarlar varsa bilemem.
    -browser'inde izlediğiniz videoları tam ekran yapamıyorsunuz, bu yazılımsal bir sorun ve belki güncelleme ile çözülür. bence şu an için önemli çünkü bu tv yi internete bağlıyorsanız en büyük olayı harddisk vs olmadan film izlemek olacaktır. tam ekran yapamayınca da bir anlamı kalmıyor tabi. yoksa ne yapayım ben tv den facebokk'a girip?

izlenimlerim bu şekilde. katılmayan ya da ekleyecek birşeyi olan arkadaşlar katkıda bulunurlarsa sevinirim.

merhaba. hareketli görüntülerdeki sorundan bahsetmişsiniz. 670s de dark media playerla aşağıdaki iki dosyayı oynattım ancak böyle bir sorun farketmedim. belki dosyada sıkıntı olmuş olabilir.

11 gb fifth element mkv (filmin başlarındaki polisle kovalamaca sahnesi)

40 gb avatar m2ts (birçok hareketli sahne)

browser konusunda servis tam ekran oluyor demişti. deneyememiştim. sürümü güncelledim ancak tam ekran olmuyor..

• quote:

quote:

quote:

quote:

anlamadığım 2 nokta var;

bence bu sorun eninde sonunda bir güncelleme ile çözülecektir. siz de benim yaşadığım gibi hareketli görüntülerde takılmalar farkediyormusunuz? bunun haricinde birde panelin köşelerinde ışık sızması görüyorum. henüz servisi aramadım ama gerek varmı bilemiyorum. özellikle karanlık ortamda alt ve üstte siyah kısımlar olduğunda yada görüntü siyah olduğunda bariz farkediliyor. sizde böyle bir durum varmı?

Işık sızması malesef bende de var.

• ya ne bçim iş, arayın gelsinler bir gösterin ; yazık o kadar ödenen paralara. 2 bin kusur paralardan bahsediyoruz, ışık sızması varsa sakat o tv...
  • quote:

ya ne bçim iş, arayın gelsinler bir gösterin ; yazık o kadar ödenen paralara. 2 bin kusur paralardan bahsediyoruz, ışık sızması varsa sakat o tv...

Bir haftadır bu televizyonu araştırıyorum, bir günde soğudum. Sadece özelliklerine bakıp tv almak çok yanlış anlaşılan. Daha az özelliği olan daha kaliteli markalara yönelecem sanırım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2181679 -- 4 Temmuz 2012; 13:21:22 >
  • quote:

ya ne bçim iş, arayın gelsinler bir gösterin ; yazık o kadar ödenen paralara. 2 bin kusur paralardan bahsediyoruz, ışık sızması varsa sakat o tv...

ışık sızması malesef led tvlerin çoğunda karşılaşılan bir sorun. marka model farketmiyor. aynı markanın bir tvsinde varken bir başkasında olmayabiliyor. biraz saçma bir konu tabi, üretici neden satmadan önce kontrol etmiyor derseniz haklısınız.
  • benim aldığım 660s de ışık sızması yok. ancak flash güncellemesi mutlaka yapılmalı yoksa böyle internetten film falan izlenmez
  • Arkadaşlar şuanda moralim gerçekten bozuldu. LG almayı gerçekten çok istiyordum. 47LM760S modeline karar vermiştim ama çok fazla sorundan bahsetmişsiniz. Işık sızması, tam ekran yapılamama, hareketli görüntülerde takılma gibi...

Şuan ürünü almaktan vazgeçtim ve başka marka almayı düşünüyorum. Yine de bu başlığı takip edeceğim. Umarım herkesin sorunları çözülür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Marvel_

Arkadaşlar şuanda moralim gerçekten bozuldu. LG almayı gerçekten çok istiyordum. 47LM760S modeline karar vermiştim ama çok fazla sorundan bahsetmişsiniz. Işık sızması, tam ekran yapılamama, hareketli görüntülerde takılma gibi...

Şuan ürünü almaktan vazgeçtim ve başka marka almayı düşünüyorum. Yine de bu başlığı takip edeceğim. Umarım herkesin sorunları çözülür.

alanların morali ne kadar bozuluyor tahmin edemezsin :)
  • morali bozmaya gerek yok. aldım kullanıyorum. bardağın dolu tarafından bakarsam harika bir tv modeli. o kadar araştırma sopnucunda bu modele karar verdim.

her tv'nin kendine göre kusurları var. "mükemmel diye birşey yoktur" bunu bilmek gerek. fiyat performans değerlendirmesi yapmak gerekir.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

anlamadığım 2 nokta var;

ngoksel arkadaşım anlatmış olduğun ışık sızmalarını ben göremedim. belki de vardır bilemiyorum ama ben farkedemedim.. dediğin gibi hareketli görüntülerde de sorun yok. ben dsmart kullanıyorum belki ondandır bilemiyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: _Marvel_

Arkadaşlar şuanda moralim gerçekten bozuldu. LG almayı gerçekten çok istiyordum. 47LM760S modeline karar vermiştim ama çok fazla sorundan bahsetmişsiniz. Işık sızması, tam ekran yapılamama, hareketli görüntülerde takılma gibi...

Arkadaşım eğer pasif gözlük teknolojisi istiyorsan LG den daha iyisi yok. Yaşanan sıkıntılar emin ol birçok tv de farklı şekillerde var.
  • 660s i en düşük fiyattan almam gerekiyor. en son bunda karar kıldım. varsa fırsat yakalayan paylaşşsın lütfen.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.